WordPress návod pre začiatočníkov

Najväčší online WordPress návod v slovenčine. Jednoduchý kompletný manuál určený pre začínajúcich aj pokročilých používateľov. Bez znalosti programovania.

WordPress návod pre začiatočníkov

Najrozsiahlejší bezplatný/voľne dostupný online WordPress návod v slovenčine. Verím tomu, že tento manuál predčí mnohé draho platené WP kurzy.

Odporúčam tento komplexný WordPress návod v PDF vytvorený pre novú verziu WordPress.

WordPress návod – obsah

Návod tvoria jednotlivé články a ich časti, na ktoré sa dostanete kliknutím požadovanej položky v štruktúre.

Úvod

Inštalácia

Stiahnite si najnovšiu verziu WordPress v slovenčine: stiahnuť ZIP súbor.

Administrácia

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe alebo Hostcreators.

Stránky a články ?

Práca s obsahom

Editor Gutenberg

Kategórie a značky

Tip: Zľava 5% na WordPress kurzy od WP Academy. Exkluzívne pre čitateľov tohto blogu. Pri objednávke kurzu stačí zadať do kolonky kupón názov blogu: wp.sk

 Multimédia

Komentáre

Vzhľad

💡 Tip na WordPress šablóny: z prémiových šablón mám dobré skúsenosti so šablónami Divi, Avada a s nástrojom na tvorbu stránok Elementor.

Widgety

Menu

Pluginy

Používatelia

Nastavenia

Aktualizácia

Šablóna

Page builder

Nástroje

Rýchlosť

💡 Chcete rýchlejšiu ⏱ webstránku? Rýchlosť webstránky je dôležitá pre návštevníkov a aj z hľadiska SEO. Najlepšie výsledky som dosiahol s pluginom WP Rocket, ktorý jednoznačne odporúčam.

Štatistiky

GDPR

Bezpečnosť

SEO

Viacjazyčnosť

Riešenie problémov

Alternatívy

BONUSY

Tip na rýchlo-návod: ako si spraviť WordPress blog za 30 minút.

Na záver

Stálo ma dosť úsilia vytvoriť pre vás tento manuál, preto pevne dúfam, že bude pre vás užitočný. Snažil som sa ho napísať jednoducho, po lopate, pre začiatočníkov bez technického zamerania.

Ak sa nemýlim, je to najrozsiahlejší bezplatný/voľne dostupný online WordPress návod v slovenčine. Verím tomu, že sa vyrovná, či dokonca predčí mnohé platené kurzy.

Odporúčam tento komplexný WordPress návod v PDF vytvorený pre novú verziu WordPress.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

352 Komentáre

 1. Super návod, určite aspoň raz niekomu (mne viackrát). Mám ale problém, spravil som si domáci webserver z Rpi a wordpress. Všetko beží svižne ale mám pár otázok. Ak chcem mať menu v ľavom stĺpci a nie v hornej lište to záleží na téme? Stránku som si spravil len pre seba v internej sieti a nikto sa na ňu nemôže pripojiť z vonku. Chcel by som tu stránku mať na knihy audio, e-knihy ktoré niekde proste stiahnem (napríklad yt) ale problém je v tomto že maximálna veľkosť súboru je iba 2mb a to je strašné málo. Najlepšie by bolo neobmedzené alebo aspoň 1gb (veď veľkosť úložiska si určuje sám). A tu nastáva druhý problém ak tam budú také veľké súbory tak nebude tá stránka strašne spomalená? Tie súbory sa budú dať z tej stránky rovno prehrať alebo aj stiahnuť. Ďakujem.

  • Dobrý deň,
   Možné pozície menu závisia od konkrétnej témy, takže si musíte nájsť nejakú, čo má menu v stĺpci. Čo sa týka veľkosti nahrávaných súborov, tak tú je možné zvýšiť cez php, napríklad v .htaccess súbore zadaním: php_value upload_max_filesize 1032M
   Avšak keďže tam plánujete nahrávať niekoľko gigabajtové videá, tak vám na to odporúčam výborný bezplatný plugin Tuxedo Big File Uploads. Ten by mal fungovať nezávisle od konfigurácii servera, takže nebudú potrebné zmeny v nastaveniach.
   Dajte vedieť či vám to pomohlo 🙂

  • Nainštaloval som ten tuxedo plugin a je to fakt výborný pomocník. Nejaký tip na free tému s ľavým menu?

 2. Dobrý deň, hosting mám od Active 24, pokúšam sa pripojiť cez FTP pomocou FileZilla a stále sa mi to nedarí, postupujem podľa návodov na YouTube, žiaľ stále neúspešne! Vedel by ste mi poradiť?
  Ďakujem za odpoveď.

  • Dobrý deň, hosting od Active24 nepoužívam, takže neviem posúdiť kde presne by mohla byť chyba. Odporúčam vám kontaktovať ich zákaznícku podporu.

 3. Chcel by som sa spýtať na pár vecí. Vytvoril som si takú jednoduchú osobnú stránku pomocou vybratej témy. ale chcem spraviť zmenu na uvodnej stránke, je tam prednastavený článok ale ja by som to chcel odstrániť, prípadne si tam vložiť niečo iné, foto, video. Neviem či je to vôbec možné.
  A chcem sa spýtať na odkaz na inú stránku ktorý mám pod tlačítkom ako nastavím aby sa tá nová stránka otvorila na inej karte? https://www.marioondris.com/

 4. Zdravím, chcel by som sa spýtať vytvorím si stránku novú vo WordPress dám ju publikovať pridám do menu. Ale keď otvorím môj web a kliknem v menu na stránku ktorú som novú pridal otvorí mi stránku domov ktorá je nastavená ako domovská stranka. Vedeli by ste mi niekto s tým pomôcť ??

  • Dobrý deň,

   Príčin môže byť mnoho. Ako prvé by som skúsil ísť do Nastavenia -> Trvalé odkazy a klikol na Uložiť zmeny.

 5. Dobrý deň,
  máme vybudovanú stránku vo WP, kde je použitý v linkoch jednotlivých podstránok názov našej organizácie. Došlo ale k zmene názvu knižnice. Je možné vo WP nejakým spôsobom hromadne zmeniť tieto linky, alebo bude treba naklonovať všetky podstránky s novou linkou?

  • Dobrý deň,
   Nie som istý ktoré linky presne myslíte. Ak ide iba o tie linky z ľavého bočného menu, tak tie by sa mali automaticky zmeniť keď zmeníte url adresu nadradenej stránky.
   Avšak je mi to ťažko posúdiť takto na diaľku bez prístupu do administrácie. Aby som si bol istý, musel by som vidieť ako to máte spravené.

  • Ak ide o default linky v rámci podstránok tak nie, nezmenia sa (ale ako som písal, musel by som si overiť ako to máte spravené). Mimochodom z hľadiska SEO je potom dobré spraviť presmerovania z nefunkčných liniek na nové, ale to asi viete. V prípade potreby mi napíšte na email a odporučím vám odborníka, ktorý by vám to všetko vedel správne spraviť.

  • Ďakujem za pochvalu. Viem, nie je to najoptimálnejšie, ale musel som to tak vyriešiť, inak by tie jednotlivé články boli moc krátke.

 6. Super článok, jediné čo mi chýba je nejaký komplexný zoznam odporúčaných pluginov, ktoré by na wordpress webe nemali chýbať. Možno to je námet na ďalší návod.. 🙂

 7. Pekný deň,
  vyzerá to tak fantasticky, až to človek má chuť skúsiť a splniť si životný sen trošku pričuchnúť k tvorbe stránok. Rád by som sa opýtal, či vo wordpresse existuje funkcionalita, ktorá by umožnila užívateľom „zvonka“ vypĺňať vopred danú šablónu, ktorú by potom administrátor vedel automaticky preklopiť schválením do obsahu stránky a vytvárať tak postupne databázu. Ako jednoduchý príklad uvedeniem šablónu, do ktorej by užívatelia vpisovali svoje obľúbené recepty, po vyplnení by zaslali požiadavku adminovi a ten by schválením v systéme pridal takýto obsah k verejnému zdieľaniu na stránke a zároveň napr. umožnil užívateľom komentovať daný recept alebo dopĺňať dáta o ňom (fotografie, upresnenia…) a pod.. Za odpoveď ďakujem.

  • Dobrý deň,

   Nahrať súbory zmlúv do WordPress, spraviť na ne linky a nahodiť ich do jednoduchej tabuľky nie je problém – to dokáže WordPress sám o sebe aj bez pluginu. Avšak ak tam potrebujete aj vyhľadávanie v tabuľke, radenie podľa stĺpcov atď., tak na to už budete potrebovať nejaký plugin. Tie by sa mali dať spraviť napríklad aj cez často používaný plugin TablePress.

 8. Ahoj, chcel by som sa spýtať, ako sa vo WordPresse dá vytvoriť tabuľka, respektíve rámček inej farby, kde dávaš väčšinou tipy, zľavy a ponuky. V tomto článku ho máš napríklad na konci: ? Tip na rýchlo-návod: ako si spraviť WordPress blog za 30 minút.

  Ide o nejaký plugin, alebo kód?

  Ďakujem pekne.

 9. Zdravím,
  Pravidelne nahrávam do knižnice súbor typu html. Je vždy z toho istého, overeného zdroja. Napriek tomu občas (náhodne raz za mesiac / dva) pri nahrávaní dostanem oznam : „Prepáčte, tento typ súboru je z bezpečnostných dôvodov zakázaný.“
  Ako na to systém príde, čo je vlastne kontrolované a kde je nejaké nastavenie na správanie tejto kontroly (prípadne výnimky z kontroly).

  • Dobrý deň,

   Vo všeobecnosti HTML nepatrí medzi povolené formáty. Niektoré vám prejdú, lebo ich WordPress považuje za neškodné a iné nie. Neviem podľa čoho presne to posudzuje, ale pravdepodobne tie zlé obsahujú nejaké zakázané tagy ako je

  • Ja by som potreboval export/import produktov ale keď súbor CSV importujem, tiež mi píše WP chybu:

   “Prepáčte, tento typ súboru je z bezpečnostných dôvodov zakázaný.”

   Sakra čo s tým? =/

  • Upload CSV do multimédií je defaultne zakázaný z bezpečnostného hľadiska. Ak ho chcete povoliť, pridajte do funcions.php nasledujúci kód:
   // Enable CSV upload - wp.sk
   function jurosko_enable_csv($mimes = array()) {
   $mimes['csv'] = "text/csv";
   return $mimes;
   }
   add_filter('upload_mimes', 'jurosko_enable_csv');

   Alebo to skúste spraviť cez plugin File Upload Types.

 10. Dobry den.
  Za mna obrovska poklona za tak poctivo spracovaný návod.Skutočne.

  Viete mi prosim poradit?
  V minulosti, ked som vytvoril stranku (event kedže sme umelecká agentúra) tak po zadali adresu do policka adres,mi to po nahlade krasne ukazalo konkr.mapu.Teraz to je tam defaultne mapa mimo kontext.

  Som začiatočnik a neviem sa pohnut dalej.

  Ďakujem pekne
  Viliam-BA

  • Dobrý deň,

   ďakujem za pochvalu. Ľutujem, ale WordPress defaultne nemá eventy, ani políčko pre adresy, takže predpokladám, že pôjde o nejakú špecifickú funkcionalitu nejakej šablóny alebo pluginu, takže neviem na diaľku poradiť.

 11. Dobrý deň,

  aj ja Vám ďakujem za tak super spracovaný návod.
  Ja by som Vás chcel poprosiť o radu či existuje plugin, ktorý by bol vhodný na vytvorenie predajného funnelu.

  Ďakujem

 12. Dobrý deň, existuje vo WordPress plug-in, ktorý by umožňoval predávať v e-shope vzdelávacie videá (po on-line platbe by zákazník dostal prístupové heslo k zvolenému video-dokumentu), ktoré by bolo potom prístupné z jeho zákazníckeho účtu?

  • Dobrý deň,

   Existuje viacero pluginov a riešení:

   1. Kombinácia WooCommerce + plugin Sensei ( to je oficiálny WooCommerce plugin na online školenia).
   2. Spraviť to na kompletnom WordPress LMS (learning management system). Najlepšie hodnotenia majú pluginy LearnDash, LifterLMS a LearnPress, ktorý má bezplatnú verziu.
   3. Spraviť to ako platené členstvo k obsahu (membership) cez plugin MemberPress.
   4. Použiť niektorú šablónu určenú na online kurzy, ktorá je podobná platforme Udemy. Avšak tu by som sa obával, či tieto šablóny majú dostatočné možnosti. Pravdepodobne sa nevyrovnajú pluginom spomínaným vyššie.

 13. Je možné vytvárať stánku len lokálne na počítači bez pripojenia na internet a na svoju doménu ?
  Po vytvorení si stránky lokálne podľa svojej predstavy, potom zverejniť na WEB.
  Myslím tým nejakú analógiu na vytváranie si vlastnej stránky v kóde HTML a keď už vidím to čo som chcel vyrobiť tak to cez FTP(alebo iným spôsobom) umiestnim na server hostiteľa.

  Alebo stránku môžem robiť jedine cez WEB po pripojení sa k hostiteľovi domény a tam musí byť nainštalovaný WORDRESS. (doménu mám u WY a ten podporuje inštaláciu WORDPRESS.)

  • Áno, tak ako píšete – web stránku je možné tvoriť aj lokálne na PC, nazýva sa to aj ‚localhost‘. Je možné spraviť to napríklad cez jeden z týchto nástrojov: DesktopServer, XAMPP, MAMP alebo Local by Flywheel. Následne sa web nasadí na server.

 14. Zdravím, snažím sa vytvoriť jednoduchý web pre prihlásenie (cca 50 ľudí) bez registrácie – len mnou vytvorené kontá. Po prihlásení by mali vedieť jednoducho zapísať nejaký text a ten by sa mal ukladať (prípadne poslať mail). Takže každý z prihlásených si vie pozrieť svoju históriu. Ja ako admin by som videl všetky tieto texty/požiadavky. Je takýto nejaký plugin podobný lebo všetky WooCommerce pluginy sú viac menej e-shopy a to nechcem. A neviem tam upraviť/odstrániť určité veci. Ak mi viete poradiť budem rád. Ďakujem

  • Dobrý deň,

   Asi najjednoduchšie riešenie je vytvoriť im účty s rolou ‚prispievateľ‘. Tým pádom by si mohli cez administráciu písať text ako vlastné články a ukladať ich ako koncept, prípadne vám odoslať na schválenie

 15. Dobrý deň,
  dávala som preložiť stránku z českého do slovenského jazyka ale žiaľ pri zadávaní linku zobrazuje pôvodné údaje v českom jazyku.
  Firma, ktorá stránku prekladala nevie nájsť súbor odkiaľ danú časť načíta a tým pádom to nevie zmeniť. Chcela by som Vás poprosiť, či by ste mi s tým vedeli pomôcť.
  Ďakujem pekne

 16. Dobry den,
  poradite mi prosim najlepsi (a pritom jednoduchy) sposob, ako a cez co zacat zbierat e-mailove adresy vymenou za stiahnutie e-booku zadarmo? Mam napr. nainstalovany plugin „Mailpoet„…. viem to urobit aj cez to alebo je nieco ine lepsie? Dakujem dopredu za odpoved, BuBa

 17. Dobry den p. Jurosko,
   
  vidim ze ste v tomto odvetvi uplny profik, tak Vas chcem poziadat o radu ak je to mozne. Mam webovu stranku, ktoru mi robil jeden pan. Po neuspesnych pokusoch a proseniach o par zmien na stranke som sa do toho pustil sam. S PC problem nemam, ale toto robim prvy krat a lepsie by sa mi pracovalo v slovencine. Viete mi prosim povedat, ako najjednoduchsie prehodim, resp. nainstalujem SK bez toho, aby som tam nieco ne….
  Dakujem
  JJ

 18. Dobrý deň, 
  chcel by som sa Vás opýtať dve otázky.
  – Pri fakturačných údajoch môžem vystupovať ako FO a zaplatím za službu zo súkromného b.ú. (platba hostingu, domény…), či musím byť PO.
  – Ak by som sa rozhodol časom, že nechcem mať stránku cez WP, ale na mieru (programátor + grafik), je možne to zmeniť, pričom doména by ostala?

  S pozdravom
  Kristián

  • Dobrý deň,

   1. Myslím si, že nie je problém platiť za hosting a domény ako FO. Avšak nie som právnik, takže neručím za správnosť odpovede.
   2. Samozrejme, je možné to zmeniť s tým, že doména zostane. V prípade, že by ste plánovali webstránku na mieru tak sa mi ozvite 🙂

   Vladimír

 19. Zdravím, rozbieham si svoju osobnú stránku. budem mať na ňu prístup v podstate len ja (niečo ako intranet). Budem to mať na webové rozhranie z NAS serveru+ nejaké články atď. Nepáči sa mi, že je to robené ako bolg, že články klesajú dolu a dolu na stránke. Najradšej by som mal spravené jednoduché rozklikávacie menu na ľavej strane a tam by som si už dával veci čo potrebujem. Možno je WordPress aj vhodný s vhodnou (free) témou, ale zatiaľ sa nevyznám.

 20. Zdravím, zatiaľ robím len vo WP predbežnú stránku (server v Mampe), doménu ešte nemám zakúpenú. Mám problém s korektným zobrazením tém (šablón). Vôbec nemôžem v nich pracovať v takej podobe, v akej sú v náhľade. Keď si nejakú zvolím, tak mám veľmi jednoduchú šablónu – H1, Text,… vôbec nie takú, aká je  v náhľade. Prečo? Predtým to nebýval problém, stali sa nejaké zmeny?

  • Zdravím,
   Neviem o tom, že by bol takýto problém. Asi pôjde o špecifickú situáciu.

 21. Čaute, vytvoril som prezentačnú stránku pre klienta ale rozhadzuje mi tam text, neviete čím to môže byť spôsobené ? Už som fakt zúfali. Stránku som robil cez tému nicepage.

 22. Dobrý den,
  mám problém, který asi trápí téměř každého, kdo pracuje s WP a složitějšími šablonami. Ten problém se jmenuje RYCHLOST. Pokud vše dělám on-line na serveru, občas u toho člověk zapustí kořeny.
  Existuje nějaký způsob, jak dělat stránky lokálně (třeba i bez připojení k netu) a následně to nějak na pozadí synchronizovat se serverem? Myslím, že by to ušetřilo desítky, snad stovky hodin času.
  Děkuji
  K.F.

  • Dobrý deň,
   Existuje veľa developerských workflow-ov a každý ma svoje výhody a nevýhody. Problém je vyriešiť synchronizáciu dát z databázy (sú na to nejaké riešenia, ale sú dosť zložité – aspoň ja som od nich upustil). Preto sa zvykne najskôr celý web vytvoriť na localhoste a až potom nasadiť na server.

 23. Dobry den, robite aj sluzby v ramci vytvarania stranok? mam plugin elementor a par stranok, ktore treba urobit. nejak si s tym neviem poradit sam. hladam web programatora.

 24. Dobrý den prajem pán Jurosko,
  prosim vás o radu:
  – mam v mailchimp urobenú landing page so subscribingom. Moja predstava je: po kliknutí na banner sa zobrazí landing page s poziadavkou na subscribing. Tzn. Nieco obdobne ako mate vy…po kliknutí na: Získajte ebook zadarmo.
  – avsak keď zoberiem url adresu z mailchimp landing page a vložím do URL banneru vo wordpress, tak sa mi landing page na web stranke po kliknutí na banner nezobrazuje…
  Viete mi prosim poradit ako to mozem vyriešiť?
  dakujem
  jano

  • Dobrý deň,
   A funguje vám ta url adresa na landing page, ak si ju otvoríte priamo v prehliadači? Lebo teraz nechápem, či je chyba v samotnej landing page alebo vo WordPresse. Prípadne mi pošlite aj daný link.

  • Dakujem. Už som prišiel kde je problem…všetko už funguje. Dakujem a peknú nedelu prajem.

 25. Dobrý večer pán Juroško.  Mám webstránku pod WordPress, ktorú mi zariaďovala známa, pretože mi stránku aj spravovala. Avšak od určitého času s webom nič nerobí a ja som sem-tam niečo aktualizovala ako absolutny lajk v robení webstránok.. mám prístup, ale nie ako admin, to mi odmietla dať a dôležité veci sa dajú robiť iba cez admina.. taktiež vo faktúre za doménu nie je moje meno a adresa. Je možné tieto údaje prepísať, aby prišla faktúra priamo mne? Prípadne aspoň dostať prístup admina? Ďakujem

  • Dobrý večer,
   Čo sa týka faktúry za web hosting, môžete ich skúsiť kontaktovať, ale obávam sa, že vám bez jej vedomia údaje neprepíšu.
   Čo sa týka chýbajúceho administrátorského účtu, tak ak máte prístup na FTP, do databázy, alebo do administrácie hostingu, tak sa dá administrátorský účet do WordPress vytvoriť manuálne priamo cez databázu.

  • Dobrý deň,
   Závisí od toho o akú stránku presne ide a čo chcete tým nahlásením dosiahnuť. Ak porušuje nejaké zákony, je možné ju nahlásiť na polícii alebo zodpovedných úradoch.
   Ak ide o stránku, ktorá šíri dezinformácie, môžete ju napríklad skúsiť nahlásiť aj tu.
   Dajte potom vedieť, ako ste to riešili.

 26. Dobrý deň,
  firma nám dokončuje dosť náročný web pod Word press. Hľadáme niekoho na konzultáciu a kontrolu webu, či je to správne urobené, resp. čo sa dá vylepšiť. Robíte také služby?

 27. Dobrý deň.
  Potreboval by som poradiť: pri všeobecnom nastavení, nastavení jazyka nejde mi zmena z Anglického jazyka na Slovenčinu, pri uložení zmien stále naskočí Angličtina.
  Ďakujem Cyril.

  • Dobrý deň,

   Skúste sa pozrieť do Používatelia -> Váš profil, či tam náhodou nemáte nastavené ako jazyk angličtinu.

   Taktiež si overte, či vám idú normálne inštalovať témy a pluginy – ak nie, tak máte problém s nastaveniami práv na priečinky v hostingu, čo môže spôsobovať aj problém s jazykom – WP nedokáže stiahnuť sk preklad.

   Ak je aj to v poriadku, tak skúste pozrieť, či vám pri ukladaní v nastaveniach nevyhadzuje nejakú error hlášku, bez nej nedokážem poradiť.

 28. Rad by som sa zoznamil s Wordpresom a nieco nove sa naucil ako vlastne vyzera a co vsetko je mozne tam robit.Ale nemam ziadnu webstranku ani webhosting. Je mozne si vyskusat pracu v tomto programe bez toho aby som mal zaplateny webhosting?
  Dakujem

  • Urcite by som odporucil SW Wamp . To si v podstate naisntalujes vlastny web server na notebook a mozes si tam rozbehat wordpress a skusat co potrebujes .Isto najdes navody na nete keby nie tak ma mozes kontaktovat .

 29. Ahoj,
  Chcel by som si vedieť vkladať do článku tlačidlá, pričom text tlačidla by som chcel mať nastavený globálne na jednom mieste kvôli A/B testovanie. V článku by som si nastavil iba link kde má tlačidlo viesť.

  • Ahoj,

   Najefektívnejšie je podľa mňa spraviť to ako shortcode, ktorý si budeš vkladať do článkov.
   Do functions.php šablóny si vlož:

   function vj_link( $atts ) {
   
   	$atts = shortcode_atts( array(
   		'url' => '#',
   	), $atts );
   
   	return '<a href="'.$atts['url'] .'" class="cta">Viac informácií</a>';
   
   }
   
   add_shortcode( 'vj-link', 'vj_link' );

   A do style.css šablóny si vlož takéto šlýlovanie tlačidla:

   a.cta {
     background-color: #82BC00 !important;
     padding: 10px 40px !important;
     color: #fff !important;
     text-decoration: none !important;
     font-size: 20px !important;
     font-weight: bold !important;
     margin-top: 15px;
     margin-bottom: 20px;
     display: inline-block;
     border-radius: 5px;
     text-transform: uppercase;
   }
   
   a.cta:hover {
     background-color: #b3ff00 !important;
     color: #fff !important;
   }

   V editore článku si potom môžeš vkládať tlačidlá cez takýto shortcode:
   [vj-link url=“example.com/link“]

 30. dobrý deň pan Vladimír.. prosim vas o radu a pomoc .. mame charitativnu organizaciu oz Podaj dalej, kedze sme sa rozhodli fungovat iba na socialnych sietach ohladom informovanosti , nevieme stranku z wordpresu uplne vymazat .. vdeli by ste nam pomoct?

  • Dobrý deň,
   Ak chcete úplne vymazať WordPress webstránku, tak je potrebné sa prihlásiť cez FTP na váš webhosting a tam zmazať všetky súbory WordPress. Taktiež by ste mali zmazať databázu. Alebo v podstate stačí ak si prestanete platiť doménu a webhosting a ľudia z webhostingu vám web zmažú.

  • Dobrý deň,
   Venujem sa len písaniu blogu. Avšak ak niečo potrebujete, skúste mi to popísať a môžem vám odporučiť nejakého odborníka.

 31. Dobrý deň,

  som úplný začiatočník v tejto oblasti. Snažím sa vytvoriť web a pracovať v ňom aj mimo domova. WordPress mám nainštalovaný na svojom Synology serveri, no neviem si poradiť s tým, ako spraviť port forward na úpravu stránky odvšadial. Statickú IP mám pridelenú, len neviem aký port forwardovať.

  • Dobrý deň,
   V tomto vám žiaľ neviem pomôcť, podobnú situáciu som ešte neriešil. Dajte prosím vedieť, ak sa vám to podarí nejako vyriešiť, nech som múdrejší do budúcna.

  • Zaujímavé, toto sa nazýva WordPress embeds. Avšak čo viem, funguje to len na youtube videa a podobné služby, nie na hocijakú web-stránku. Preto si myslím, že vám to zabezpečoval nejaký plugin alebo šablóna. Nemenili ste aj tam niečo v poslednej dobe?

 32. Je mozne preniest – premigrovat web stranky z:

  Mam 2 stranky vytvorene v GoDaddy na ich platforme (nie vo WP)
  Dalsie 2 stranky mam v Joomla ktore by som rad prenesol do WP ci je to vobec mozne
  A jednu stranku v OpenCart

  Da sa to preniest premigrovat kompletne?
  Znovu velmi pekne dakujem …

  • Závisí od toho, či sa bavíme o migrácii obsahu alebo aj dizajnu. Pokiaľ ide aj o dizajn, tak tu si to viem predstaviť jedine za pomoci programátora (a je otázne, či sa to finančne oplatí).

   Pokiaľ iba o obsahu, tak krok jedna je vymyslieť spôsob ako exportnúť obsah z daných webov do csv alebo xml formátu. Mali by na to existovať nejaké tooly ale nemám so žiadnym osobnú skúsenosť, takže si nedovolím odporučiť konkrétny nástroj.

   Následne sa dá obsah importnúť do WordPressu cez tieto tooly.

   Dajte mi potom prosím vedieť, či a ako sa vám to podarilo.

 33. Co odporucate ako si zalohovat stranku ktora je v BlueHost, ci je tam automaticke zalohovanie a ak ano kde to najdem a pripadne vratim casovu verziu, alebo odporucate daky Plugin aby uchovat si stranku, pri niejakom chybnom zasahu vrati stranku do casu ked bola v poriadku…
  2. A ako mozem naklonovat celu stranku a vytvorit celu taku istu novu cize zduplikovat stranku a pripadne pouzit na inu stranku, aby nebudovat znovu vsetky veci od zaciatku…
  Dakujem za odpoved krasny vecer

 34. Dobrý deň, ja totiž nie som tech. typ, a preto to takto študujem. Veľa vecí sa mi podarilo, no pri jednom som narazil. Ide o index, follow na wodpresse, neviem, kde sa to vkladá a tiež by som chce zastaviť „robots.txt“…pretože som počul, že to nemá dobrý vplyv na web. Preto Vám píšem, či mi viete s tým nejako pomôcť viac zabezpečiť web. Ďakujem.

  • Dobrý deň,

   Ak chcete nastaviť ‚noindex follow‘ tak sa do dá podľa tohto návodu na vypnutie indexovania stránky vyhľadávaćmi. V opačnom prípade WordPress do html nevkladá nič a v tom prípade ho vyhľadávače považujú za rovnaký ako keby tam bolo vyplnené index follow.

   O tom robots.txt nechápem ako presne myslíte, že to nemá dobrý vplyv na web. Pošlite mi nejaký link na zdroj takejto informácie.

   Čo sa týka bezpečnosti webstránky, odporúčam prečítať si tento návod na zvýšenie zabezpečenia.

  • No ja som ho zmazal vo FTP, počkal som niekoľko hodín a opäť sa to objavilo vo FTP. Tak som hľadal chybu vo wordpresse a zistil som, že tam bola zložka \\\“robots.txt\\\“, zmazal som ju a odvtedy sa neobjavila ani vo FTP …ja som chcel, index, follow čo sa mi podarilo…no nechcem \\\“robots.txt\\\“, pretože stále mi svieti na tejto stránke. A rád by som tam chcel pridať \\\“kľúčové slovo\\\“ aby ma vedeli lepšie vyhľadať…keď sa pozriete sem na tento link…stále mi tam svieti \\\“robots.txt\\\“ a pri tom som ho zmazal…

 35. Je mozne si u Vas zaplatit nejake 1-2 hodinove online skolenie, napada mi sharovanie obrazovky, alebo aj osobne ( som tiez z BA). Potrebujem si vyskladat kostru webu, 10 hodin uz som nad tym stravila a je mozne, ze to musim nanovo cele robit. Konkretne WP a Elementor – ich ne/komunikacia ….mam konkretne otazky a konkretnu preddtavu, len je neefektivne aby som nad tym stravila 30 hodin, kedz za 1 hodinu od Vas predpokladam, ze dostanem presne odpovede.

 36. Používám příspěvky jako reference, u každé mám stejný náhledový obrázek. Je nějak jednoduše možné tento obrázek v mediagalerii prohodit, aby se mi změnil u všech příspěvků?Děkuji

 37. Zdravím,

  robila som vo WP, (zatiaľ sa len učím, čiže localhost)… WP mi vygeneroval veľmi dlhé heslo (bola som v tom, že som si ho skopírovala), následne som sa odhlásila. Keď som sa išla prihlásiť a išla vložiť skopírované heslo (ktoré sa mi asi neskopírovalo :D), tak ma to nechce pustiť cez login. Požiadala som aj zaslanie hesla na e-mail, ale nedostávam ho. Je nejaké riešenie tejto situácie, alebo musím odinštalovať WP a znova všetko inštalovať odznovu? (našťastie, veľa som toho vo WP nespravila, takže by to nebol taký problém) 😀 Ale ak je možnosť získať heslo k pôvodnému WP, rada by som to chcela vedieť 🙂

  • Dobrý deň,
   Emaily vám pravdepodobne nechodia preto, že nemáte na localhoste nastavené posielanie emailov.
   Získať pôvodné heslo z databázy sa nedá, keďže je tam zašifrované. No je viacero spôsobov na reset hesla, vo vašom prípade sa to dá spraviť poslednými dvoma spôsobmi.
   Dajte potom vedieť ako ste to vyriešili 🙂

  • Ďakujem za odozvu ? Vyriešila som to preinštaláciou. Opakovanie je matka múdrosti a aspoň si dám WP znovu ?

 38. Dobrý deň, píšem vám otázku ohladne môjho blogu. chcem sa spýtať ak mám vytvorenú menu kartu BLOG kam vkladám články, a chcem vytvoriť druhú sériu článkov na úplne inú tému, ktorá bude na dalšej karte menu ako mám tieto články rozdeľovať aby neboli na jednej karte (BLOG)?? išiel som cez nastavenie-pisanie a skúšal zmeniť nastavenie ale vždy mi to všetky články dalo dohromady do jednej karty menu.. dakujem za odpoveď

  • Dobrý deň, riešil by som to tak, že by som si vytvoril dve kategórie článkov, preradil ich zodpovedajúcim článkom a vložil do menu link na stránky týchto kategórii.

 39. Dobrý deň,

  našiel som vás na webe, pretože sa venujete CSS štýlovaniu. Potreboval by som pomoc pri zmene dizajnu nášho eshopu, ktorý máme vo WEXBO.

  Chceme zmodernizovať dizajn, ale dá sa to len cez CSS štýlovanie a o tom nemáme ani páru….viete nám s tým pomôcť?

  • Dobrý deň,
   Treba sa prepnúť do Textového editora a tam napísať:

   CO<sub>2</sub>

   To by vám malo vo vizuálnom editore zobraziť správne.
   Ak vám tento spôsob nevyhovuje, tak si nainštalujte plugin TinyMCE Advanced, ktorý to tiež dokáže.

  • Pekný deň, to som použila, ďakujem. Napísalo mi to “2” dolu ale rovnako veľkú ako ostatné písmená, nebolo to “zmenšené” ako index.

  • V prehliadačoch to tak funguje automaticky, že to je menšie. Pozrite si napríklad túto ukážku z w3schools.
   Ak vám to tak nezobrazuje na webstránke, tak najpravdepodobnejšia príčina je, že vám to spôsobuje štýlovanie šablóny. V tom prípade vyskúšajte niečo takéto:

   CO<sub style="font-size: 5px">2</sub>
 40. Už dlho hľadám radu na takú záludnosť ohľadne pomenovania fotiek.
  Zúčastňujem sa na podujatiach a napríklad každoročne zápasoch basketbalu.

  Zápasy Zvolen a Košice hrajú nielen žiačky, juniorky, kadetky, ženy atď a zrazu máte aj 100 fotiek, ktoré chcete dať do článku.
  Dá sa to riešiť ako na fotke, že priradím číslo k názvu, ale nechcem skončiť niečom 5-cifernom.
  Ak máte niekto radu to lepšie pomenovať aby to aj vyhľadávač google pochopil budem rád

  • Dobrý deň,
   Podľa mňa je číslovanie v tomto prípade OK a Google to chápe. Štandardne sa fotky pomenúvajú podľa toho, čo je na nich, no vo vašom prípade považujem za nereálne, že by ste napríklad dali do pomenovania mená hráčok a situáciu na obrázku, alebo presný čas zápasu.

 41. Ahoj, potrebujem tvoju pomoc. Som len začiatočník a dnes som strávil celý deň inštaláciou rôznych pluginov na moju wordpress stránku. Čo sa však stalo je, že úvodná stránka sa nie a nie zobraziť tak, ako má. Obrázok som uložil na imgbb = https://ibb.co/6ZQkbH6. Ostatné stránky sa zobrazujú v pohode. Čo s tým?
  Ďakujem

  • Ahoj,
   Pozerám, že stránka vyzerá normálne. Podarilo sa ti to už vyriešiť? Kde bol problém?
   Z obrázku to vyzerá, že ti tam nenačítalo CSS štýly.

 42. Dobrý deň chcela by som sa poradiť. Na začiatku som si kúpila doménu. Ale dala som si spravovať stránku cez wordpress.com. Teraz som zistila že by som si to chcela zmeniť a robiť si stránku cez wordpress.org. Aby som zbytočne neplatila business account pretože v premium account nemam pluginy. Ako sa postupuje pri takejto zmene?

 43. Presun obsahu zo subdomeny na klientovu domenu:
   
  Dobry den, chcela by som sa spytat ako postupovat ked mam vytvorenu subdomenu vo svojom konte, v ktorom pripravujem web pre klienta. Klient ma svoju vlastnu domenu na svojom hostingu. Na tu domenu mu budem presuvat novy web. Dnes som si uvedomila, ze vsetko co mam prelinkovane na svoju subddomenu, bude treba nejako prelinkovat tak, aby sa natahovalo z klientovej domeny. Viete co myslim? Viete mi poradit nejaky postup? 
   

  • Dobrý deň,
   Ak myslíte prelinkovania medzi podstránkami a článkami vo WordPress, tak to sa pri nasadzovaní tak či tak mení, nezávisí od toho či ide o migráciu zo subdomény alebo z inej domény. Pokiaľ budete web nasadzovať cez nejaký plugin na to určený (napríklad Duplicator – WordPress Migration Plugin), tak ten vám automatický pri nasadzovaní zmení linky v databáze na požadovanú doménu.
   Potom mi dajte mi vedieť aký spôsob ste vyskúšali a či sa podarilo.

  • Dobry den,
   dakujem za blizsie info.
   Ja mam na mysli, napr. ked som si vesala pdf na stiahnutie /podla vasho navodu/, tak sa mi tam ukaze, ze je to umiestnene na mojej domene. Preto ma prave vtedy napadlo, ze toto pri presunuti na inu domenu nejako bude treba vyriesit.
   Takze to, co ste mi odpisali a odporucili, tyka sa to aj tohoto? dakujem za info.

  • Áno, malo by to vyriešiť aj túto situáciu.
   Potom mi dajte mi vedieť aký spôsob ste vyskúšali a či sa podarilo.

  • Dobry den, k tejto teme mam este otazku, odporucate pred nasadenim webu z mojej domeny na klientovu domenu, vymazat vsetky obrazky, ktore boli sucastou sablony? Bude ten web napriklad potom rychlejsi?
   Dalej ma zaujima, bude nejaka zaloha z final verzie webu dostupna aj pre mna? (Napr. v pripade, ze klient si bude robit nejake upravy a nieco sa stane, tak aby som mala poslednu svoju verziu) Treba to zalohovat niekam k sebe na pc, alebo to bude ulozene nejako virtualne v mojom konte na wordpresse?
   dakujem

  • Dobrý deň,
   Osobne vymazávam všetky nepotrebné obrázky a aj demo obrázky, pôsobí to podľa mňa potom profesionálnejšie. Plus nie vždy Šablóny povoľujú použitie demo obrázkov na komerčnom webe, treba si overiť práva.
   Je dobré spraviť si zálohu a uložiť ju na iné miesto mimo hostingu. Aké wordpress konto myslíte?

 44. Dobry den,
  chcela by som poprosit o radu, potrebujem pridat na podstranku kontakty mapu.  Z podpory mi napisali, ze si mam pridat novy API key, no nerozumiem tomu, viete mi s tym poradit? Dakujem

 45. Dobrý deň,
  moj problém spočíva v zlom zobrazení menu na webovej stránke. 
  Na hlavnej stránke môjho webu mam hore listu. Na nej časť MENU. Keď to rozkliknem tak menu sa roluje úplne vľavo. Že nie je vidieť jeho obsah. Je to problém iba pri mobilnej verzii. 
  Samozrejme predtým to fungovalo dobre. Len posledných pár dni je to tak. Neviem čo sa mohlo zmeniť. 
  Dakujem za odpoved. 

  • Dobrý deň,
   Kedže sa to začalo diať iba nedávno, tak príčinou môže byť aktualizácia šablóny, niektorého pluginu alebo samotného WordPressu. Viac vám na diaľku nedokážem poradiť. Ak sa vám to nepodarí vyriešiť, pošlite mi link na webstránku a pozriem sa na to.

  • Dobrý deň,
   Ďakujem Vám za odpoved na moju otázku.
   No žiaľ ani podľa Vami dostupného návodu si neviem stránku aktualizovať.

   Keďže keď kliknem na Nástenka tak tam nemám aktualizácie.
   Mam len hlásenie že je dostupná nová verzia wordpressu a mam kontaktovať administrátora.
   No moje skúsenosti s človekom u ktorého som si zaplatil vytvorenie stránky sú veľmi zle.
   Vôbec sa o to nestará. Na niektoré problémy ho upozorňujem už rok a stále bezvýsledne.
   Rad by som si stránku upravoval sám.
   Je to podľa vás možné? Zmeniť nastavenie aby som bol ja zároveň administrátorom a mohol som si to aktualizovať podľa potreby.
   Vopred ďakujem za odpoveď

  • Dobrý deň,
   Je to možné, ale ak má váš účet nižšie práva, tak sami si ho neviete zvýšiť na administrátorský, to vám musí spraviť ten kto už má na vašej stránke administrátorský účet.

 46. publikovanie na socialnych sietach:
  Ako mam prosim urobit to, ked chcem,aby zaroven, ked publikujem clanok na mojej stranke, uverejnil sa automaticky na FB a INSTAGRAMe? dakujem

 47. dobry den, chcela by som sa opytat, ako sa da pridat na podstranku link na stiahnutie pdf. treba stiahnut nejaky plugin na to? dakujem
   

  • Dobrý deň,
   Netreba na to plugin, nahrajte pdf do multimédií (rovnako ako obrázok), skopírujte si jeho url z detailu multimédia a tu potom použite v linku v editore článku. Dajte potom vedieť či sa vám to podarilo.

 48. Dobrý deň,
  potreboval by som školenie na WYSIWYG pre dve študentky. Presnejšie jedna absolventka a druhá študentka. Myslím, že sa budete celkom vyznať ako editovať základy html aj cez wysiwyg, aby vedeli vložiť 2 stĺpcový popis. Tabuľku, zafarbenie tabuľky každý druhý riadok inak, odsadenie tabuľky, aby nebola na 100% šírku ale trebars na stred. Nejaké nastavovačky aby sa tabuľka aj v mobile dobre zobrazila. Proste všetky možné finty, čo najnovší full WYSIWYG dokáže. S týmto editorom pracujú už niekoľko rokov, ale chcelo by to ešte trochu posunúť ďalej. Kurz pre pokročilých wysiwyg a začiatočníkov html.
  Zaučil by ste tie dievčatá? Máte čas? Odkiaľ ste? Ktorý okres? Napíšte mi cca kedy môžte a orientačnú cenu. Ponáhľa. Vďaka

 49. Zdravím, viete mi poradiť aký je najlepší spôsob vytvorenia localhostu a tvorba stránok na ňom s následným presunutím na ostrú doménu? Viete o nejakom dobrom návode od inštalácie až po začiatok tvorby stránky pomocou wordpressu? Ďakujem! 

  • Dobrý deň,
   Localhost je možné spraviť cez viacero nástrojov – ja by som odporúčal XAMPP alebo WAMP. Nech sa páči návod.
   Treba rátať s tým, že spojazdniť localhost môže byť náročnejšia vec. Občas tieto nástroje vyhodia rôzne chyby, kedže každé PC je iný environment (operačný systém, programy atď.). Ja som sa napríklad stretol s tým, že MySQL databáza nechcela fungovať ‚out of the box‘, pretože na danom porte už bežal iný program.
   Dajte vedieť pre ktorý program ste sa nakoniec rozhodli a či sa vám to podarilo.

  • Išiel som podľa toho návodu, všetko v pohode až nato, že keď kliknem na wamp v pravom dolnom rohu tak mi nechce vyskočiť okno, tým pádom je to zložitejšie a neviem, či sa mi podarí všetko nastaviť tak ako to má byť.

   A keď zapnem WAMP tak mi naskočí systémová chyba: “The code execution cannot procced because MSVCR110.dll was not found. Reinstalling the program may fix this problem.”

   Podarilo sa mi nainštalovať chýbajúcu knižnicu a už všetko funguje ako má, ďakujem ?

 50. Ako postupovať, aby sa dala stránka volať z domény, keď WP mám spracované na subdoméne?
  Zdravím,
  už dávnejšie mám „klasickú“ stránku s doménovou adresou. Pre wp som vytvoril subdoménu a v nej nový web. Teraz by som to chcel všetko dostať na stranu domény, aby po zadaní pôvodnej URL sa zobrazil tento nový web. Ako postupovať? Teda okrem presmerovania stránok, či existuje ešte nejaký iný spôsob.

 51. vytvorenie prezentacneho webu:
  Dobrý deň, poslala som Vám na gmail správu, môžete sa na to prosím pozrieť a odpovedať mi? Ďakujem veľmi pekne.

 52. Zdravím … mám jednoduchý web, založené 2 kategórie (certifikáty, žiadanky), v každej nejaké články. Obe kategórie sú v menu, no každá sa zobrazuje inak, prečo?? Druhá otázka: keď kliknem na napr. certifikáty, ukáže sa mi názov Kategória: Certifikáty, kde v kóde zmažem slovo Kategória??

  • Zdravím,
   Obe tieto veci závisia od použitej šablóny, takže v tomto vám nedokážem na diaľku poradiť.

 53. Dobry den,
  Hladam zanieteneho senior developera pre dlhodobu spolupracu, ktory pomoze s recruitmentom novej filialky v Bratislave.
  Mali by ste zaujem?
  S pozdravom,

  Pavel

 54. Prosim skusenosti – Prenesenie stranky WP na novy Hosting
  Chcem preniest stranku tvorenu vo WP (template, produkty, pluginy…) – Mal som stranku v GoDaddy (bola velmi pomala alebo nieco zle nainstalovane ako obrazky atd. a chcem ju preniest na novy Hosting BlueHost ako najlepsie easy preniest, alebo odporucate znovu vsetko skladat od zaciatkov Template, pluginy, fotky, produkty atd. ?  Dakujem

  • Rozhodnutie je na vás, každý spôsob má svoje výhody a nevýhody:

   • migrácia – jednoduchšia a rýchlejšia
   • vyskladanie odznova – vyčistí sa tým WP aj databáza od ‚bordelu‘, ktorý sa na webe nazbieral (historické dáta, zvyškové dáta zo zmazaných pluginov, nastavenia atď.)

   Dajte vedieť, pre ktorý spôsob ste sa rozhodli.

 55. Ako urobiť tlačidlo vo WordPress:
  Ako urobit klik Button na stranke WP …  s adresou na presmerovanie na inu stranku ci podstranku … alebo produkt ci podprodukt – Dake skusenosti ci info?   Dakujem

  • Gutenberg má na to blok tlačidlo, alebo použiť nejaký iný page builder.
   Tlačidlo je v podstate normálny link – takže sa to dá spraviť aj naštýlovaním cez css.

 56. Dobrý deň prajem, vedeli by ste mi poradiť, či sa dá sa v zavesenom texte editovať? Myslím na mysli, či je možné časť článku podčiarknuť, alebo dať do farebného rámiku.

  • Dobrý deň,
   Pre pokročilé štýlovanie textu ako je podčiarkovanie, zmena farby písma, zvýraznenie textu, zmena veľkosti a podobne je možné použiť plugin TinyMCE Advanced.
   Na farebné rámiky a podobné vizuálne prvky je možné použiť plugin Shortcodes Ultimate.

  • Ďakujem za radu pán inžinier, ale rád by som sa Vás ešte spýtal, či to štýlovanie prekryje aj osobné údaje, napr. adresu alebo rok narodenia, ktoré vyžadujú predpisy GDPR.
   Zostávam s vďakou a pozdravom,
   Pavel Beďač

  • Rado sa stalo. Priznám sa, že tejto otázke nerozumiem, Môžete mi to skúsiť bližšie popísať?

  • Dobrý deň pán inžinier,
   mám na mysli editáciu niektorých právnych dokumentov. V obsiahlych odôvodneniach zvýrazniť to najdôležitejšie – podčiarknem, alebo dám do rámiku – na to ste mi už odpovedali.
   Ale v niektorých dokumentoch sa nachádzajú mená a priezviská a niekde aj dátumy narodenia či adresy. Tieto je potrebné premazať tak, aby boli neviditeľné v súlade s požiadavkami GDPR. Nejde teda o zvýraznenie, tak ako sa zvýrazňujú texty zvýrazňovačom alebo reflexnou fixkou, ale práve o viditeľné prečiarknutie – premazanie – tak, aby sa tieto údaje nedali prečítať.
   Ďakujem za odpoveď.
   Pavel Beďač

 57. Dobry den, skusim trochu preformulovat otazku – ak tomu spravne chapem tie pluginy ktore ste spominali vyssie pracuju s priamo s textom, ja mam vsak vela obrazkov (oskenovanych dokumentov) na ktorych potrebujem zvyraznit/pociarnknut/zatmavit/oramikovat nejaku cast textu. Viem ze si viem fotky upravit priamo na pocitaci a nahrat ich potom uz upravene, ale z ergonomickeho hladiska by mi viac vyhovovalo (kedze je tych fotiek dost vela) keby to viem robit priamo na stranke cez nejaky plugin. Skusal som nieco vygooglit ale bez uspechu. Je takto moznost ci treba ist tou spominanou lokalnou cestou? Vdaka za odpoved. Pavel Bedac

 58. Dobry den, mam taky problem : ked vlozim do kniznice obrazok na vysku orientovany vlozi mi ho na stranku na lezato .. neviete v com by mohol byt problem ? dakujem

 59. Migrácia z Joomla do WordPress:
  Dobrý deň,
  ako je prosím vás možné čo najefektívnejšie presunúť web z CMS Joomla na CMS WordPress pri zachovaní SEO a parametrov daného webu napr. job portal pluginu (použitý v Joomla) – neviem či je to vôbec možné; prihlasovacich údajov používateľov a iných.
  Ďakujem

  • Dobrý deň,

   Takáto činnosť bude pozostávať z viacerých krokov:

   1 – výber nejkého job portal pluginu pre WP

   2- export dát z Joomla do CSV alebo XML súboru. Tu je potrebné zariadiť, aby boli v súboroch všetky dáta potrebné na prenesenie – takže SEO, používatelia, pracovné ponuky, články atď. S Joomlou nerobím, takže tu neviem presne poradiť ktorý plugin / službu použiť.

   3 – import dát z pripravených súborov do WordPress – na toto používam plugin WP All Import, ten dokáže naimportovať rôzne dáta.

   Treba rátať s tým, že takáto automatická migrácia webu cez export a import je časovo náročná vec na nastavovanie. Preto je dobré vždy zvážiť, či nie je rýchlejšie / lacnejšie prehodiť to manuálne. Automatická migrácia sa oplatí povedzme keď sú stovky a tisíce položiek na webe.

   Taktiež je možné skúsiť nejakú službu na celú migráciu, ako je napríklad CMS2CMS.

   Dajte mi potom vedieť, akým spôsobom ste to riešili a či sa podarilo.

  • Dobrý deň,
   ďakujem za odpoveď. Čo sa job portal pluginu týka, ten by nebol problém. Export dát je pre mňa veľká neznáma, niesom v tejto oblasti “doma”, čiže tu si to budem musieť buď naštudovať alebo nájsť odborníka.
   Celkovo zvažujem osloviť skôr odborníka, pôvodná predstava o jednoduchosti migrácie sa mi “trochu” vytratila ?

 60. Ako môžem naraz viac web stranok programovať vo word press?
  Dobry deň,

  Máte super články, veľa som sa naučil. Začal som sa učiť samoukov wordpress a robim ho cez Divi.
  Ale potrebujem pomôcť 🙁
  Chcem robiť viac web stranok… A kde sa môžem dočitať(pozrieť si),ako to urobiť?
  Čiže súbežne 2 web stránky.
  Mám jednu stránku , to teraz robím a chcem ešte popritom aj druhú začať robiť, lebo čakám na nejaké info u tej prvej domény. Ale neviem kde najsť, ako to urobiť.
  Mám 3 domény na tom istom hostingu, ako ich prepínať ?
  Veľmi by ste mi pomohli.

  Ďakujem

  Jan Hubik

  • Dobrý deň,
   Nechápem presne ako to myslíte, ale asi to záleží od hostingu. Kedže máte 2 domény tak ku každej by ste mali mať na hostingu 1 inštaláciu WordPressu. Takže každá doména má vlastný WordPress a nemusíte nič prepínať.

 61. Prepojenie webov:
  zdravim je možné prepojiť dva weby má rozdielnych adresách ? Aby ak vytvorím článok alebo stránku novú sa automaticky uverejnil aj na druhom webe ?

  • Zdravím,
   Tie weby by mali aj rovnaký dizajn, položky v menu a aj iné veci spoločné? Proste išlo by o dva totožné weby, ktoré sú iba na rôznych doménach?

  • Toto je veľmi ojedinelá požiadavka s ktorou som sa ešte nestretol. Nezvykne sa to tak robiť, lebo by to škodilo zo SEO hľadiska.

   Malo by sa to dať spraviť v rámci hostingu ako maskované presmerovanie – to by mohlo fungovať.

 62. Ahoj, robis super navody. Nechcel by si spracovat temu temu migracie webov na inu domenu? Dost s tym zapasim uz dlhsi cas. Dik
  Marian

  • Ahoj
   Dobrý nápad, zaradím to do plánu na ďalšie články.
   V skratke napísané – ja to robím celé cez plugin Duplicator, alebo manuálne skopírujem súbory cez FTP a databázu migrujem cez plugin WP Migrate DB
   Ako si to skúšal robiť?

  • Dik za odpoved. mam taky problem, ze web, ktory chcem skopirovat je vacsi ako 500 cize duplicator nefunguje. Skusal som odstranit upload adresar z wp content ale ani tak to nejde. Navyse bezi na php 5.4 a ked upgradnem na 7.3 tak web padne. Najradsej by som to spravil full manual. Skusal som podla par anglickych navodov a stale sa nedari. Hlavne ten prenos databazy cez php mymadmin.. Chcel by som nieco univerzalne.

 63. Dobrý den, planujem premigrovat cely web na inú doménu u toho isteho poskytovatela hostingu (multihosting), len obsah ma 5GB, lebo media obrazky, predtym som to robil cez Duplicator – len tam bolo predtym tak 300mb medii co bolo podstatne menej,,, Co odporucate, urobit to cez WP migrare DB, cez manualne skopirovanie celeho obsahu adresarov suborov vratane medii ? alebo to vie aj ten Duplicator ze si zvolim nejaku moznost manualneho skopirovania len medii? dakujem michal

  • Dobrý deň,
   Ja to robím cez WP migrare DB, tak sa dajú presúvať aj veľké weby. Duplicator nepoužívam na migráciu väčších webov.

 64. Text color zmena:
  Dobry den, zaujimalo by ma ako si dokazem priamym kodom zmenit farbu vebraneho textu v ramci stranky.
  Na spodnej strane sekcie „Galeria“ je text <Stranka: 1 2 3> , ktory by som potreboval zmenit z bielej na cervenu farbu.
  Dakujem

  • Dobrý deň,
   Žiaľ, to je náročnejšie na vysvetlenie – robí sa to cez CSS. Na naučenie môžem odporučiť tento kurz, ktorý mne pomohol v začiatkoch.
   Prípadne mi napíšte link na danú podstránku a spravím vám ten kúsok kódu.

  • Ďakujem za odpoveď na kurz sa pozriem. Ale ak by to bolo možné potreboval by som upraviť spomínaný text na spodnej časti tejto podstránky.
   Ďakujem

 65. WordPress tutorial?
  Ahoj, mas super navody ale chcem sa opytat ci nechystas natocit nejaky video tutorial, kde popises a vysvetlis viac veci v postupe,co odklikat a podobne. PS: Pouzivas nejaky page builder, ak ano aky. Vdaka

  • Ahoj, v najbližšej dobe neplánujem robiť video tutoriál, ale do budúcna to nevylučujem 🙂
   Používam v podstate všetky page builderi, podľa potreby: na jednoduchšie weby používam samotný Gutenberg, alebo bezplatný SiteOrigin s vlastnými modulmi, Visual Composer, Divi builder a iné.

 66. Ahojte, chcela by som sa opýtať, ako môžem vytvoriť na spodku stránky menu (ktoré by sa dalo rozkliknúť) ? Ďakujem za všetky rady ?

  • Ahojte, závisí to od použitej šablóny, či podporuje takúto možnosť. A ak to podporuje tiež je ťažko poradiť, pretože každá šablóna to má inak zapracované v administrácii, že kde nastaviť takéto menu. Najčastejšie sa vytvorí nové menu a v jeho umiestnení sa zvolí že v pätičke, viď tento návod.

  • Klientským prácam sa nevenujem, ale ak chcete, napíšte mi email a môžem vám odporučiť vhodného odborníka.

 67. Dobrý den. Vo vizuálnom editore sa snažím napísať nejaku stránku a nefunguje mi medzerník. Je to dosť nepríjemne. Napíšem text, medzerník mi nefunguje. Ked ho napíšem a myškou dam kurzor medzi slova, ktore chcem oddeiť, vtedy funguje.

  čím to moze byť, textovym editorom?.

  Vdaka za radu.

  Jano Kessel

  • Dobrý deň,
   s týmto som sa ešte nestretol. Najskôr by som radil vyskúšať to v inom prehliadači – aby sa vylúčil prehliadač ako príčina. Ak to nepomôže, tak by som skúsil dočasne vypnúť všetky pluginy a prípadne zmeniť šablónu na nejakú základnú – tým zistíme, či problém nespôsobuje plugin alebo šablóna.

 68. Pekny den. Otazka : ked si nainstalujem subdomenu tak je mozne na nej vytvorit samostatnu www stranku a nainstalovat WordPress ?

  • Dobrý deň, áno, na subdoméne je možné vytvoriť samostatnú WP stránku.

 69. Pekný deň
  Otázka: existuje vo WordPresse verzia, ktorá má podobné funkcie ako má napr.: cestovnysystem.sk. Alebo aj jednoduchšia ?

  • Dobrý deň,
   Ak to správne chápem, chceli by ste systém ako majú cestovné agentúry. Taký, kde sa dajú nahadzovať zájazdy. Osobne som takýto web ešte neriešil.
   No v tejto oblasti existujú viaceré wp témy a pluginy. Odporúčam ich hľadať pod heslom: WordPress travel agency.

 70. Dobrý deň p. Juroško, chcel som sa Vás opýtať iba na jednu vec. Čítal som článok o tom aké právomoci má vrámci wordpressu EDITOR. Chcel som sa opýtať môže EDITOR nainštalovať puginy? A aktivovať ich? Alebo je to právomoc ADMINA?

  Veľmi pekne ďakujem vopred za radu.    S pozdravom

  • Dobrý deň,
   Nie, rola editora neumožňuje inštaláciu ani aktiváciu pluginov. Celkovo nemá prístup k nastaveniam webu (okrem svojho profilu).
   Ak sa chcete uistiť, tak ja to robím tak, že si vytvorím druhý účet s danou rolou. Prihlásim sa doňho a pozriem si reálnu situáciu v administrácii.

 71. Správa autorov a pdf dokumentov na stiahnutie vo WordPresse
  :
  Riešim jeden web prostredníctvom editora Elementor, ktorým si vytváram vlastnú tému a hľadám nejaký dobrý plugin do prostredia wp pre správu ľudí (autorov, vedcov, profesorov…) čo potrebuju publikovať svoje práce a zároveň si musím aj tých ľudí nejako roztriedit do kategórii. Vieš poradiť?

  • Ahoj Oliver,
   Skús mi, prosím ťa, bližšie popísať ako si to predstavuješ. Tí autori sa majú dokázať registrovať sami cez webstránku alebo im budeš vytvárať účty v administrácii. Tie ich práce si majú vedieť nahrať cez frontend webstránky alebo cez administráciu a podobne.

  • Ahoj,
   autorov bude registrovať iba administrator aj nahadzovať ich publikácie, nakoľko mnohý nevedia ani e-mail poslať, tak aby nevznikol chaos a nebolo nutné niekoho školiť. Potrebujem len nejako do wp dostať tu funkčnosť s možnosťou kategorizovať a odvolať sa na ňu v editore, ktorým robím šablónu témy. Tá sa bude automaticky aktualizovať podľa obsahu.

  • Ahoj,
   Je veľa spôsobov ako to vyriešiť.
   Ak chceš použiť iba WordPress bez pkuginov tak by si mohol napríklad pre každého autora vytvoriť jednu stránku, pomenovať ju podľa neho a do nej manuálne vkladať jeho dokumenty ako linky na stiahnutie. Potom by si vytvoril kategórie stránok a podľa nich by si triedil autorov.
   Alebo povytvárať používateľské účty s menami autorov a vyplniť ich bio (viaceré šablóny ho zobrazujú). Potom by si vytvoril článok s názvom práce a nastavil by si ako jeho autora daný používateľský účet.
   Ak na to chceš použiť nejaký plugin, tak odporúčam popozerať sa po nejakom membership plugine.

  • Ahoj Vlado,
   mal som par mesiacov starosti s haváriou potrubia, tak som neriešil čo mohlo počkať. Chcem ti poďakovať za radu. Fungovalo to elegantne. Akurát musím ešte v Elementori ponastavovať prepojenia na wp, nech sa všetko aktualizuje aj na výstupe pre návštevníkov webu. (…páči sa mi nástroj DIVI, ktorý prezentuješ, ale už mám dosť webou nahodených v ELEMENTORE a hľadám niekoho, kto by ho tiež rád testoval a spolupracoval so mnou na projektoch, lebo už nechcem sólovať). Mám však predsa jeden problém. Vieme priradiť k jednotlivým postom viac autorov pomocou nejakého pluginu, aby sme neprogramovali nejakú špecialitku? Zhrniem postup ako si poradil: Autorov som nahodil ako užívateľov, priradil každému stránku, jednotlivým postom som povytváral kategórie a tagy na filtrovanie a priradil im autora. ….Ak by si mal priestor, rád si s tebou prejdem vec aj osobne a pošlem ti link. Zatiaľ všetko. Máš môj rešpekt.
   Oliver

  • Ahoj,
   ďakujem, že si sa s nami podelil o postup, ako si to vyriešil. Je to elegantné riešenie, palec hore.

 72. Dobrý deň, pán Juroško,

  alebo aj ´Ahoj Vladko´ 🙂

  už dlhšie som sa Ti chystala napísať, no robím to konečne až teraz.

  Mám na teba len takú kratučkú otázku, čo sa týka WP témy KALE – či by si mi ju odporúčal používať alebo radšej nie..?!

  Momentálne mám na mojich 2 weboch (anagramy.sk a alternativne.sk) nainštalovanú túto neplatenú šablónu, a vyhovuje mi, no neviem, či nemá náhodou aj nejaké tajné zádrhely. Tak len tak, keby náhodou o nej niečo vieš… 😉

  Viem, že si suprový špecialista na WP a obdivujem ťa za to (a aj ťa budem asi silno moc lajkovať :))) – tak isto ako je aj Roland Vojkovský dobrý v tom svojom blogovaní.

  A viem aj to, že on teraz prezentuje tému Divi, ktorá je určite skvelá, no momentálne sa rozhodujem, čo celkovo urobím so všetkými mojimi doménami a webmi, (a kde nájsť človeka v okolí Nitry, ktorý by mi s tým online marketingom trochu poradil), – takže tým pádom do tej Divi nechcem investovať ani tých necelých 200 eur. :/

  Taktiež by ma zaujímalo, aký PHP používaš, lebo ja mám teraz 7.1.24 od Active24 a neviem, či mám požiadať o prestup na ten vyšší 7.2 (možno to veru pôjde rýchlejšie – len či mi potom budú fungovať tie moje pluginy:)). Je naozaj dôležité, mať tú NAJnovšiu verziu?

  Tak zatiaľ sa maj krásne a nech sa Ti darí! 😀

  Miška K.

  • Ahoj Miška,
   Pozrel som sa na to a Kale vyzerá v pohode. Ak ti vyhovuje aj z vizuálneho hľadiska (a podľa mňa je pekná a hodí sa k tvojej oblasti), tak nevidím dôvod investovať do Divi.
   Medzi php 7.1 a 7.2 nie sú veľké rozdiely, takže ak sa ti s tým nechce prplať pokojne ti postačí php 7.1.
   Všimol som si, že si ma spomenula v jednom článku, za to ti veľmi ďakujem. Ak sa ti dá, tak tam daj aj hyperlink na môj blog (najlepšie bez nofollow) ?
   A za každý like a zdieľanie budem veľmi vďačný.
   Dám ti jeden online marketing tip ;):
   Tú inú farbu textu, čo máš modrú a zelenú, tak sa rozhodni len pre jednu a používaj iba tú. A vždy tú farbu používaj iba na hyperlinky. Pretože ty to niekedy máš prelinkovanie, inokedy nie a čitateľa to mätie :). Na zvýraznenie iných častí textu podľa mňa stačí použiť tučné písmo (bold) ?
   Ale samozrejme, to je všetko na tebe ?
   Pekný večer,
   Vlado

  • Hmm, super Vladko, nevidím v tom zverejnení problém (pokiaľ tam nebudem vyzerať ako čistý paki:)))
   Ďakujem ti za tvoju odpoveď a s tou farbou linkov máš pravdu – a teoreticky viem o tom aj ja, že treba len 1 farbu,
   no nejak som sa ešte nedokopala k tomu, pre jednu z nich sa rozhodnúť.
   Určite ťa budem ďalej sledovať a lajkovať, aj so hyperlinkami… pretože píšeš naozaj podnetne a k veci… a zaslúžiš si to. ?
   A keby som náhodou mala ešte nejakú otázku, tak ti opäť tak v skratke napíšem, aby si mi poradil… A hádam ťa na dlho nezdržím… ?
   Tak zatiaľ sa maj krásne, a prajem Ti pekný týždeň a už aj pekné Vianoce!
   Miška K. alias Anagramy.sk

 73. V prvom rade by som sa vam chcela podakovat za vas web. Vase navody mi velmi pomohli.
  Chcela by som vas poprosit neviete mi poradit nejake video alebo stranku, kde by som nasla Ako zavesit na web prezentaciu, ktoru by si mohli ludia stiahnut?Prezentácia je vo fotmate pptx. Ci na stiahnutie alebo otvorenie v prehliadaci neviem. Hladam lahsi postup 🙂
  Dakujem
  Katka

  • Najjednoduchšie je nahrať si powerpoint súbor do multimédií WordPressu (rovnako ako sa nahráva aj obrázok). A potom si na tento súbor najmerovať link z nejakej podstránky. Príklad:
   link

 74. Dobry den kupil som si temu od Envato a potreboval by som ju importovat do WordPressu. Som uplny zaciatocnik a vobec neviem ako na to. Nieco som sice uz nastudoval no neviem ci tomu dobre rozumiem. Treba mat vo WordPresse kupeny nejaky balicek? Domenu a hosting uz mam vo Webhouse. Docital som sa, ze treba nainstalovat WordPress na domenu u poskytovatela domeny a hostingu. Je to tak? Viete mi prosim Vas pomoct kde najdem presne informacie ako na to?

 75. Dobrý deň, chcem sa opýtať ako mám nastaviť vo wordpresse galériu tak aby keď čitateľ klikne na fotografiu v galéri, aby sa mu otvorila prezentácia fotografií priamo na stránke kde si vie prepínať fotografie šípkami vľavo a vpravo. Skúšal som asi všetko a mne to funguje tak, že keď klikne na fotku tak mu zobrazí danú fotky v plnej veľkosti no nato aby som si mohol pozrieť ďalšiu fotku tak musí stlačiť tlačidlo spať.
  Viete mi poradiť?

 76. Dobrý deň,
  mám tému Twenty Seventeen a nedarí sa mi na stránke odstrániť vetu – Hrdo poháňa WordPress. Skúšala som to cez Vzhľad-editor tém-footer.php, ale v zdrojovom kóde som to nikde nenašla. Viete mi poradiť?
  Ďakujem

 77. Dobrý deň,

  Prevzal som správu jednej stránky spravenej vo WordPresse. Používa Cherry Framework 3.1.5.1 a child tému založenej na tomto frameworku. Vyzerá to tak, že posledná aktualizácia tejto témy bola v roku 2014.

  Chcel by som ju asi prerobiť s použitím šablóny DIVI. Moja otázka je ako sa to robí, aby bola stránka funkčná, a aby som ju zároveň vedel prerobiť? Napadlo ma použiť localhost, ale nebude problém preniesť ju na hosting? Hosting je na Websupporte.

  Vopred ďakujem za pomoc, usmernenie.

  Peter Maga

  • Dobrý deň,

   Nebude s tým problém. Štandardne sa to tak zvykne robiť, že sa vyvíja na localhoste a potom sa webstránka nasadí na hosting.

 78. Dobrý deň,
  obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Pracujem s wordpressom a nedávno som narazil na 1 dobrú vec a to, že sa editovaný obsah stránok zobrazoval presne tak, ako reálne na webe. Bolo treba nastaviť nejaké parametre. No a problém je ten, že po čase som na to zabudol a teraz neviem, čo treba nastaviť.
  Neviete náhodou mi poradiť, alebo poslať linku , kde je to popísané? Nemôžem to nikde nájsť.

  Ďakujem, Milan P.

  • Dobrý deň,

   Nechápem presne, ako to myslíte s parametrami. Editáciu stránky zo zobrazovaním ako v reáli väčšinou väčšinou zabezpečuje nejaký builder – napríklad obľúbený Elementor, alebo v novom WordPress aj Gutenberg.

  • Dobrý deň,
   väčšinou je to tak, keď sa edituje nejaká stránka cez Gutenberg, tak to čo sa zobrazuje pri editovaní nie je reálny náhľad toho, ako je to na webe, je to väčšinou užšie, nesedia fonty. Napr. keď má reálna stránka 1000px na šírku (vrámci webu) a pri editácii vložíte cez Gutenberg blok rozdelený zvisle na 50%-50% , tak sa nezobrazí ako 500px – 500px .
   Takže to rozšírenie, resp. zmena niekde v configu, urobí to, že pri editovaní stránky v Gutenbergu sa zobrazí blok so šírkou 1000px a rozdelený na 2 stĺpce po 500px, teda reálne tak, ako je to na webe.

 79. Existuje jednoduchá téma pre zadávanie povinných informácií a to sú faktúry došlé a odoslané, objednávky a zmluvy?
  Z existujúcich účt. programov je to najjednoduchšie exportovať vo formáte *.pdf

  Ďakujem

  • Dobrý deň,

   Do multimédií vo WordPress je možné nahrávať aj PDF súbory, takže v tom problém nevidím. Ak to správne chápem, potrebujete tieto dokumenty zobrazovať na webe, aby boli dostupné návštevníkom – to znamená, vložiť ich cez editor do tela niektorej podstránky. Toto nezávisí od témy, takže môžete použiť hocijakú, ktorá sa vám páči.

 80. Dobry den,
  som amater zaciatocnik a urobila som stranku synovej skolke „na kolene“ vdaka WP a Nicepage. Ale poziadavky sa zvysuju a som trochu v koncoch 🙂 Tak som sa chcela spytat… Existuje nejaky sposob ako vlozit (ani neviem ako to spravne nazvat) taky animovany efekt do stranky … chceli by napr. aby tam na jesen padalo listie …v zime vlocky … atd :))))
  Dakujem velmi pekne vopred za radu, akukolvek… :))

 81. Zdravím, rada by som poprosila o radu. Už dlhšie zvažujem tvorbu vlastného blogu… Boli časy, keď som aj mala na stránkach zdarma… No už by som chcela robiť niečo serióznejšie. Chcem sa spýtať. Na WordPresse som, aj s ním mám skúsenosti vo forme písania článkov pre iného človeka. Chcem však vybudovať niečo vlastné, ale chcela by som tri stránky nezávisle od seba… Dá sa na jednom účte WP vytvoriť aj takéto tri nezávislé stránky? Ktorý balíček by ste odporučili z hostingu websupportu? Ďakujem veľmi pekne.

  • Dobrý deň, keďže pôjde o 3 webstránky, potrebujete hosting pre 3 domény – napríklad ten The hosting od WebSupport sa dá kupiť pre 5 domén / presmerovaní. Nie som si istý, čo myslíte jedným účtom WP – pokiaľ chcete mať nezávislé stránky, tak každá bude mať vlastný účet do administrácie WordPress, alebo skúste pozrieť WordPress multisite.

 82. Pekný deň prajem, poprosil by som o radu. Existuje vo Wordprese nejaký plugin pre upload fotografií? Teda aby nám návštevník stránky mohol poslať fotografie-obrázky, malo by to byť v spojení s nejakým formulárom. Ďakujem vopred.

 83. Dobrý deň,
  mám problém s tým, že keď píšem článok a vložím tam značku „čítať viac“, dám ho zverejniť, ale potom sa mi to tam nezobrazí. Neviem, čo s tým mám robiť.

  • Dobrý deň, značka čítať viac slúži na to, aby WordPress vedel, pokiaľ vám má zobraziť text v úryvku článku (napríklad v zozname článkov, podstránkach kategórií atď.). Samozrejme musí to podporovať použitá šablóna. Ak to nie je váš prípad, tak mám ďalšie otázky – značku vkladáte cez Gutenberg či pôvodný editor? Kde sa vám nezobrazí daná značka – na podstránke daného článku na webstránke?

  • Ťažko je určiť príčinu takto na diaľku. Neaktualizovali ste WordPress, šablónu alebo niektorý plugin?

  • Dobrý deň, ďakujem za tip. Nateraz mám v pláne iné témy článkov, no zvážim pridať v budúcnosti aj návod na nastavenie reklamy v Adsense.

 84. Dobrý deň, p. Juroško,
  prosím Vás, je možné vo wordpresse vyplniť časť pdf ako formulár s tým, že sa mi celé pdf pošle po stlačení tlačidla Odoslať na iné miesto v mojej stránke, kde si to pdfko môžem potom pozrieť a ďalej editovať?
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď,
  s pozdravom,
  Juraj

 85. Dobrý deň, pán Juroško,
  ďakujem Vám za tip. Ja som stiahol PDF Builder, ale keď ho chcem spustiť, napíše mi toto:

  The entries screen is only available in the full version. Get it here.

  Keď kliknem na odkaz vyššie, ukáže sa mi ten istý plugin, ktorý už nainštalovaný mám (ten PDF Builder).

  Vedeli by ste mi poradiť, ako ďalej prosím?
  Ďakujem,
  s pozdravom,
  Juraj

  • Dobrý deň,

   podľa hlášky to vyzerá, že si to pýta plnú verziu pluginu. Je mi ľúto, no s týmto pluginom nemám skúsenosti. Odporúčam kontaktovať priamo autorov pluginu.

 86. Dobrý deň,
  na stránke mi vyskočila táto chyba:
  Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_set_script_translations() in … /wp-content/plugins/contact-form-7/includes/block-editor/block-editor.php on line 36

  Viete mi poradiť, prosím? Nedá sa mi ani prihlásiť do administratívy.
  Ďakujem,
  Juraj

 87. Zdravým, chcem sa opýtať ako si vytvorim take menu ako mate vy? Ide mi o tu hierarchiu. Ze ked kliknem na navody tak sa vyroluju moznosti a na samotnej stranke je hore vlavo malym vidiet home-navody. Ja som zacal pridavat na svoj web stranky do menu a potom podstranky(tie som oznacil ako podriadene) ale na webe mi tie stranky nezobrazuje. Asi blbost ale zacinam s tym a nechapem. (Na starej stranke mi to robilo automaticky). Dakujem za radu.

  • Dobrý deň, v návode na vytvorenie menu nájdete aj ako si vytvoriť hierarchiu (posunom položky doprava). Ak sa vám napriek takejto úprave na webstránke nezobrazuje hierarchicky, tak to vaša šablóna nepodporuje.
   To, čo chcete vidieť hore vľavo sa nazýva odrobinková navigácia, ak sa vám nezobrazuje, tak taktiež najpravdepodobnejšia príčina je, že ju vaša šablóna nezahŕňa.

 88. Super dakujem, ocividne necitam pozorne kedze som to dnes cital ???? . Ale ako inak neviem kde zmenim typografiu toho vyrolovacieho menu. Farba, text atd. Dakujem

 89. tak predsa sa neviem dalej pohnut. Ked sa myšou nastavim na tu stranku tak mi vyroluje podstanky na (neviem ako to nazvat) a nic neukaze. Az ked prejdem mysou dole tak mi ukaze podstranky. /to som vedel upravit aspon farbu pozadia) ale chcel by som to tak ako to mate vy. Ze mi to hned ukaze tie podstranky po prejdeni mysou na hlavnu zlozku menu. A neviem to tam nikde najst. dakujem

  • Je mi ľúto, ale toto vám neviem na diaľku vyriešiť. V prípade záujmu vám viem odporučiť programátora, ktorý by vám to spravil v rámci svojich služieb.

 90. Dobrý deň, mohli by ste mi prosím odporučiť programátora špecialistu, o ktorom ste mi písali v odpovedi na môj komentár vyššie?
  Ďakujem,
  s pozdravom,
  Poništ

 91. Dakujem, niektore veci na wordpress mi pridu take nelogicke ale tak poriesil som to dodatocnym css. Asi sa predsa len budem musiet povenovat tejto zalezitosti inak sa asi nepohnem.este raz dik za ochotu

 92. Nahodou mi neviete poradit preco na mobile ked rolujem stranku dole tak na spodku displeja sa mi pozadie stranky naruši a objaví sa biely pásik.. dakujem

  • Dobrý deň, správne sa to rieši ako normálne nasadenie WordPress webu zo subdomény na hlavnú doménu. Napríklad cez plugin All-in-One WP Migration.

 93. Zdravím, prosím vedeli by ste mi poradiť, kde nájdem vo WordPress šablóne možnosť zrušiť okienko vyhladať na stránke? Ďakujem

  • Dobrý deň,
   každá šablóna to má riešené inak – môže to mať niekde vo svojich nastaveniach, vo widgetoch, alebo nemusí takúto možnosť vôbec ponúkať.

 94. Dobrý deň,

  chcela by som Vás poprosiť o radu pri tvorbe stránky vo WordPress.
  Potrebujem prerobiť náš starý web. Naša nezisková organizácia má zriadené 4 organizačné zložky:
  – centrum pre deti a rodiny
  – súkromná materská škola
  – zariadenie pre seniorov 1
  – zariadenie pre seniorov 2

  Stránku by som chcela vytvoriť tak, aby bola jedna hlavná a z nej, aby som sa mohla dostať na stránku každej z organizačných zložiek – a tie aby mali vlastnú domovskú stránku. Potrebujem teda vytvoriť 5 domovských stránok na jednej doméne.

  Chcem sa teda spýtať, či je možné cez WordPress vytvárať viac domovských stránok, príp. či to vie poskytnúť nejaká konkrétna téma alebo plugin.
  Alebo je potrebné vytvoriť pre našu doménu subdomény pre každú organizačnú zložku (napr. subdomena1.domena.sk, subdomena2.domena.sk…) a tie vytvárať ako samostatnú stránku – cez osobitne nainštalovaný WordPress na každú jednu z nich so samostatným prihlásením… a nakoniec tieto podstránky poprepájať z hlavnou doménou?

  • Dobrý deň,

   ďakujem Vám za odpoveď. Rozhodla som sa predsa pre samostatný WP nainštalovaný na jednotlivých subdoménach – ten multisite sa mi zdá na mňa náročné nastaviť…
   Chcem sa však ešte spýtať, či sa pri tejto voľbe môže niečo skomplikovať, že by mi tie stránky nefungovali?
   A tiež sa chcem spýtať, či má wordpress nejakú GB kapacitu, do ktorej by sa mal vojsť obsah mojej stránky (grafika, galérie – fotky….), aby mi stránka fungovala bez sekania alebo dlhého načítavania (alebo že by sa vôbec načítala).
   Ďakujem.

  • Dobrý deň,
   nemalo by sa tam nič skomplikovať, sú od seba úplne odizolované. Čo sa týka veľkosti, tak tam nie je žiaden limit, ale samozrejme platí, že čím väčšiu veľkosť má stránka, tým pomalšie sa načítava. Skúste si pozrieť tento návod na zrýchlenie WordPress.

 95. Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, ako by som spravila výstup, prehľad všetkých faktúr po mesiaci aby to mohlo natiahnuť do účtovného programu. Ďakujem za info

 96. dobry den, mam problem s nastavenim vysky obrazku v sekcii (v Elementor – nie PRO). Mam uvodny obrazok na stranke a mam pri nom nastaveny parameter vysku „prisposobit obrazovke“. Na PC to funguje super ale na mobile nie (ani tablete) – obrazok zabera cca 50% obrazovky mobilu. chvilu to fungovalo (nejakym zazrakom) a potom to opat prestalo. a vobec neviem zistit v com je zadrhel. Skusal som aj nastavit „Min. vysku“ na 100VH – avsak na mobile to nie je dobre lebo asi vychadza z maximalnej moznej obrazovky avsak ta je po catiani stranky scasti zakryta panelmi internet. prehliadaca (chrome,…) – cize nezobrazuje mi obrazok (a prvkly ktore tam mam – buttony) spravne – su posunute dole a nevidiet ich spravne. NAJidelanejsie by bolo keby mi moznost „prisposobit obrazovke“ fungovakla na PC i na mobile… 🙂 Dufam ze mi budete vediet pomoct. Moc dakujem!

 97. Dobrý deň.

  Za každým jedným trvalým odkazom sa mi zobrazuje toto – ?v=13dd621f2711
  Neviete mi prosím poradiť ako sa toho zbaviť? V nastaveniach mám nastavené, aby zobrazovalo len názvy článkov, no aj tak mi napríklad namiesto domena.sk/produkty píše domena.sk/produkty/?v=13dd621f2711

  Vopred ďakujem za odpoveď.

 98. Dobrý deň,

  rada by som Vás poprosila o pomoc – v rámci jedného projektu som si koncom minulého roka vytvorila cez WP jednoduchú stránku. Teraz by som sa na ňu potrebovala prihlásiť, ale nefunguje mi odkaz na prihlásenie /wp-login.php. Vždy mi vyhodí hlášku, že stránka nebola nájdená.

  Vedeli by ste mi poradiť, ako sa tam prihlásiť, resp. resetovať heslá.

  • Dobrý deň,

   je mi ľúto, ale s týmto neviem pomôcť na diaľku – malo by to fungovať.
   Ak chcete, môžem Vám odporučiť WordPress programátora, ktorý by sa Vám na to pozrel v rámci svojich služieb.

 99. Dobrý deň, dala som si vytvoriť web stránku vo Word prese a po čase mi z
  ničoho nič zmenila slovenčinu na Anglickú verziu. Viete mi poradiť prečo
  sa to stalo a ako tam dať späť slovenčinu?

  • Dobrý deň, najskôr skúste ísť do Nastavenia -> Všeobecné a skontrolujte, či máte nastavený jazyk stránky na slovenčinu.

 100. Pozdravujem,

  mozno mi budete vediet pomoct, mam problem s galeriou, kde mam nahodene uz vsetky obrazky a kde som nasledne pridala aj pdf files, co su technicke listy produktu.

  Nechce mi ich ale otvorit pri nahliadnuti ked si prezeram stranku.. Vypisuje tam tento problem:

  The file “nazov.pdf” could not be opened because it is empty.

  Velkost pdf je cca + – 1MB.

  Viete kde by mohol byt problem?

  Vdaka za pomoc.

 101. Dobrý deň, je prosím možné vo WP nejakým spôsobom vyriešiť podmienené zobrazenie článku? Návštevník potvrdí, že je napr. starší ako 18 rokov, potom vypíše registračný formulár a až následne sa mu zobrazí požadovaný článok?
  Ďakujem za pomoc.

 102. Dobrý deň. Viete mi prosím poradiť? Robil som eshop v localhost pomocou MAMP. MAMP som odinštaloal a v ntb zmazal aj priiecinky MAMP. Teraz robim ten isty eshop znova. NOvá inštalácia MAMPu. Ked dam cez WP all import importovať dáata tak mi piše že nevytvára produkty ale ich updateuje. A v eshope vidím len novo vytvorene. Treba este niekde inde zmazat databzu alebo nejaky priečinok?

 103. Zdravím, je možné cez mobil upravovať stránky WP ? napríklad cez elementor. ? Ked to robim cez chroome tak mi to dost blbne. dakujem

 104. Dobrý deň,

  rada by som sa spýtala na náš problém, ktorý máme na webe. Ak chceme pridať nový článok vždy nám ho uverejní na úvodnej stránke „Domov“, spraví to aj v prípade ak si vyberieme inú kategóriu kam chceme článok zaradiť. Články by sme chceli pridávať aj na iné stránky, resp. podstránky na webe. Je prosím Vás toto potrebné ešte nejako nastaviť alebo to môže byť chyba témy, poprípade robíme nejakú chybu pri uverejňovaní? Ďakujem

  • Dobrý deň, všetky témy, ktoré poznám, fungujú tak, že ak máte na domovskej stránke nastavené zobrazovanie najnovších článkov, tak sa zobrazujú články zo všetkých kategórií. Ak chcete zobrazovať iba určité kategórie, tak si skúste nastaviť ako domovskú stránku zobrazovanie statickej stránky a na nej cez nejaký pagebuilder nastavte iba zobrazovanie článkov z určitých kategórií (ak to vaša téma umožňuje). Podobne si môžete povytvárať aj spomínané podstránky.

 105. Ahoj prosím ta nevedel by si mi pomôcť? Neviem sa dostať do administrácie WordPress, po zadaní adresy na prihlásenie má hodí to na stránku a vypise 404 error.

  • Ahoj, príčin môže byt mnoho – napríklad problém so šablónou, pluginom, súbormi WordPress, nastavením hostingu, .htaccess súborom, cookies, cache…

  • Hej predtým to všetko šlo, nemala som stránku zabezpečenú a snažila som sa to nejako cez plugin no to mi nešlo, a to som vyriešila cez tých čo mám doménu a hosting no ale teraz sa mi nedá prihlásiť.

 106. Dobry, ak mam existujucu stranku a nechcem ju zatial odstranit, ale popri nej vytvorit WP a jedneho dna presmerovat „index“ na tu WP, ako mam postupovat?

  • Dobrý deň, postupoval by som tak, že by som si vytvoril nový WP web na nejakej subdoméne a potom ho nasadil namiesto existujúceho webu.

 107. Dobrý deň,
  mám problém s pdf – chcela by som namiesto pôvodného pdf nahrať nové, no s rovnakou url adresou – aj napriek vymazaniu pôvodného pdf mi nové nahráva s číslami v poradí. Problém je v tom, že na pôvodnú url mám viazaný qr kód. Vedeli by ste mi s tým pomôcť, prosím?
  Ďakujem.

  • Dobrý deň,

   napíšte mi ako má vyzerať url adresa a ako vyzerá u nového pdf.

  • Dobrý deň, myslíte emailovú adresu používateľského účtu, emailovú adresu administrácie alebo nejakú kontaktnú adresu v obsahu stránky?

 108. Dobrý deň, pôvodná adresa je /web.pdf a nová adresa je /web-7.pdf (to posledné číslo sa mení postupne na vyššie a vyššie).
  Ďakujem krásne 🙂

  • Aj u mňa sa tak WordPress správa – riešenie je zmazať to pôvodné pdf cez FTP a potom normálne cez WordPress administráciu nahrať nové pdf so žiadaným názvom súboru.

 109. Dobrý deň,
  už dlhšie nám nefunguje kalendár od WordPress na našej stránke. Nefunguje znamená, že neviem zmeniť status rezervovaného dňa (voľné, dočasne obsadené, obsadené), nedá sa editovať poznámka v kalendári… Poznamenávam, že som event manager a s kalendárom pracujem ako užívateľ. Viete poradiť?

  • Dobrý deň,

   pozrel som sa na to, v console prehliadača vidím chybové hlášky pre tému Jupiter, ktoré by s tým mohli súvisieť. Príčin môže byť mnoho – aktualizácia, nekompatibilita pluginov, témy, nastavenie hostingu. Takto na diaľku Vám neviem viac poradiť. Ak chcete, môžem Vám odporučiť WordPress programátora, ktorý by sa Vám na to pozrel v rámci svojich platených služieb.

  • Ak potrebujete riešiť rezervácie odporúčam bookio.com, jednoduché riešenie, ja to používam a som spokojný.

 110. Dobrý deň, ďakujem za informáciu. Bolo by fajn, ak by ste poslali kontakt na WordPress programátora, rád by som bol aby sme to mali funkčné. Aj informácia o bookio.com sa hodí, vyskúšam, keď si už nebudem vedieť rady s pôvodným rezervačným systémom.

 111. Dobry den. Mam od vas zakupenu pomocku navod WP. Mohli by ste mi prosim poradit ako mozem zatial svoju web stranku ktoru len vytvaram schovat? Zobrazuje sa mi totiž na webe ako hotova stránk. Ďakujem pekne za poradenie.

 112. Dobrý deň. Mám vytvorený web e-shopu vo wordpresse. Na stránke som našla
  kontakt na vás tak verím že mi pomôžete s problémom. Keď si môj web
  vyklikám na mobilnom zariadení tak mi ukazuje že môj web je
  nedôveryhodný. Na počítači sa dá isť na môj web bez problémov.
  Potrebovala by som s týmto problémom čo najskôr pomôcť. Vedeli by ste mi
  poradiť?
  Web je kadesign.site

  Ďakujem za skorú odpoveď, Andrea Pomšárová KAdesign

  • Dobrý deň. Vaša stránka je pravdepodobne infikovaná nejakým škodlivým kódom. Treba ju urýchlene skontrolovať, vyčistiť a nahlásiť do Google, aby ju prekontrolovali. Až keď zbehne kontrola (a stránka bude čistá), tak ju prehliadače prestanú zobrazovať ako „podvodnú“. Následne ju treba zabezpečiť, aby sa do budúcna podobným situáciám predchádzalo.

   Väčšina stránok je nakazená prostredníctvom neaktualizovaných pluginov, tém, prípadne využívaním tzv. „nulled“ (cracknutých) pluginov.

 113. Dobry den prajem,
  viete mi poradit ci existuje nejaky plugin, ktorym by som vedel vygenerovat faktury do uctovneho programu KROS OMEGA ?
  Dakujem

 114. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či existuje nejaký plugin, ktorý mi vypíše registrovaných používateľov na stránku „členovia“ ?
  Tým myslím, že keď sa zaregistrujú na stránku tak že ich meno sa objaví v sekcii „členovia“

 115. dobrý deň -mám 2 otázky
  1. kde sa dá zmeniť popis stránky ktorý sa zobrazí vo vyhľadávaní v google?
  (druhý riadok kde je v názve HOME_) – je to druhý riadok pod http://www.zeleziarstvokral.sk a taktiež potom tretí a štvrtý riadok kde by mal byť stručný popis.
  2. nefunguje mi správne noptin newsletter plugin (neposiela správu po prihlásení na odber + po odkliku na unsubsribe v NSL sa zobrazí neexistujúca stránka) a teda neviem ako nastaviť aby sa zobrazila hláška o úspešnom odhlásení z NSL (v nastaveniach som texty napísala ale nezobrazujú sa)
  vrelá vďaka

  • Zdravím Marianna. Popis stránky HOME – to je vlastne nadpis stránky. V tomto prípade sa vaša domovská stránka volá „HOME“. Premenujte si ju a zmení sa to. Určite neodporúčam mazať názov celej stránky v sekcií Nastavenie->Všeobecné nastavenia, napíšte tam to Železiarstvo Kráľ.
   Stručný popis a vlastne všetky tieto SEO nastavenia sa nedajú nastaviť priamo vo WordPresse, ale potrebujete plugin, ktorý zabezpečuje SEO nastavenia. Najčastejšie sa používa Yoast SEO a RankMath plugin. Tam si nastavíte, čo presne má google zobrazovať. Každopádne Vaša stránka nefunguje pod https, ale len http. Pokiaľ nepridáte SSL certifikát na hostingu a nevykonáte redirect z http na https, google Vás bude penalizovať (stránky bez SSL certifikátu považuje za menej dôveryhodné). Takže toto určite odporúčam poriešiť.
   2. Bohužiaľ tento plugin nepoznám, každopádne to vyzerá na chybnú (alebo možno žiadnu) konfiguráciu pluginu. Najčastejšie sa v našich končinách používa Mailchimp, alebo SmartEmailing. Prečo ste sa rozhodli pre noptin plugin?

 116. Dobrý deň,

  chcela by som sa poradiť ohľadom pridávania Instagramovych príspevkov do textu v článku. Všade som sa dočítala, že stačí skopírovať kód, vložiť ho do článku, kde sa namiesto adresy bude zobrazovať fotka a malo by to fungovať aj vo wordpresse. Z nejakého dôvodu mi to však takto nefunguje. Máte s tým nejaké skúsenosti? Je na to potrebný nejaký plugin? Ďakujem za odpoveď.

 117. Zdravím Veronika. Kliknete na tie tri bodky vedľa vybraného IG príspevku a kliknete na „Vložiť“. Vyhodí sa krátky kód, ktorý skopírujete a vložíte do WordPressu, na Vami zvolené miesto. Treba sa však prepnúť do editora HTML, v opačnom prípade si WordPress všetky značky prevedie na tzv. entity, kód nebude fungovať a na výstupe pre čitateľov dostanete akurát tak spleť nič nehovoriacich znakov. Čiže napíšete článok, prepnete sa do editoru HTML a na vhodné miesto vložíte kód, ktorý získate z IG.

 118. Zdravím.Ospravedlňujem sa za dlhší príspevok,no chcem Vás poprosiť o radu,ako vyriešiť môj problém.
  Zakúpil som si na hostingu active24.cz doménu krimidokumenty.sk.Pri inštalácii wordpressu nebola možnosť nainštalovať ho na doménu,ale na alternatívny server krimidokumenty.sk.purple.globenet.cz/cilovaslozka a taká istá je aj adresa webu,ak ju zmením,už sa do neho viac nedostanem.Zriadili mi superstránku,čo som myslel,že je dočasná,kým si neupravím web.Tak som ju zmazal,no po otvoreni krimidokumenty.sk ma presmeruje na superstránku superstranka.cz/profil-nenalezen/.Písal som na zákaznícku podporu a odpísali mi…,,Vrátil jsem Vám původní DNS záznamy na doméně. Nyní směřují na Váš hosting Komplet – Windows,, no po kliknutí na doménu mi ukáže toto ,,403 – Forbidden: Access is denied.
  You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied,, Tak som im písal opäť a odpoveď bola ,,Dobrý den,na samotné doméně krimidokumenty.sk se žádný obsah nezobrazuje, protože je veškerý obsah umístěn až v adresáři „cilovaslozka“ (viz krimidokumenty.sk/cilovaslozka/).

  Pro provoz WordPressu v každém případě doporučujeme změnit typ hostingu na Linux, kde je možná automatická instalace redakčního systému bez nutnosti vlastních nastavování a oprav. Zároveň je hosting s OS Linux pro WordPress lépe optimalizován díky nativní podpoře MySQL a PHP. Pokud byste o tuto změnu měl zájem, stačí to potvrdit v odpovědi na tento e-mail,,

  Linuxu vôbec nerozumiem,tak sa Vás chcem opýtať,či na windowse existuje spôsob,ako presunúť obsah z krimidokumenty.sk.purple.globenet.cz/cilovaslozka na doménu krimidokumenty.sk?

  Ďakujem Jakubčo

  • Zdravím Milan. Prechodu na Linux sa v tomto prípade báť vôbec nemusíte, väčšina web serverov funguje na Linuxe, Windowsácke servery pre webstránky sú skôr rarita. Vy ako zákazník webhostingovej spoločnosti absolútne neprídete do kontaktu ani s Linuxom, ani s Windowsom, považujte to za tzv. „blackbox“, proste vec, ktorá funguje a nie je potrebné sa zaoberať z Vášho pohľadu tým, ako. 🙂
   Ide len o operačný systém, ktorý je nainštalovaný na hostingovom serveri, to je skôr vec, ktorá zaujíma samotných správcov hostingových serverov, čo Vy nie ste (Vy ste zákazník). Takže z Vášho pohľadu zákazníka Vám môže byť prakticky jedno, či je server Linuxový, alebo Windowsový.
   Linux je naozaj vhodnejšia platforma pre webové stránky a najmä pre WordPress (Windows servery sú zasa vhodnejšie pre cloudy a aplikácie, ktoré vykonávajú špecifické úlohy, napr. bankové systémy a pod.). Takže určite môžete bez obáv ísť do Linux systému. Pre Vás je následne podstatné, aby ste celý obsah z /cilovaslozka dostali do / (do tzv. rootu). Každopádne však môžu nastať komplikácie vzhľadom na zmenu adresu inštalácie WordPressu, preto proste /cilovaslozka zmažte a cez administráciu hostingu si nainštalujte do rootu novú inštaláciu WordPressu a problém bude vyriešený. Ak by boli dodatočné otázky, smelo sa pýtajte.

 119. Dobrý deň,

  rád by som sa spýtal, čo robiť so zablokovaným admin prístupom k stránke. Hlási mi chybu 466. Pravdepodobne som sa prihlasoval z inej IP adresy a server mi zablokoval prístup, pretože to chápe ako útok…?

  Dúfal som, že na druhý deň sa to odblokuje, ale je to stále rovnaké. Po wordpress prihlásení mi ukáže chybu 466. Prosím o pomoc.

  Matúš

  • Prístup vám zrejme zablokoval nejaký bezpečnostný plugin (Wordfence…). Najčastejšie sa to deje ak zadáte nesprávne meno/heslo. Skúste prihlásiť z „iného internetu“, teda inej IP (napr. cez mobil) a následne si ten zablokovaný odblokujte. Konkrétny spôsob ako prístup odblokovať záleží teda od toho, aký plugin vám prístup zablokoval.

  • Ďakujem za odpoveď. Tento postup som už skúsil u iných PC, aj pri admin prihlásení cez mobilné dáta mi hodí HTTP error 466.

   Ako sa to teda dá, prosím, odblokovať?

  • Vo všeobecnosti by mohlo stačiť deaktivovať bezpečnostný plugin, ktorý to blokovanie realizuje. Prihláste sa na FTP a v adresári „/wp-content/plugins“ nájdite adresár daného pluginu a premenujte ho.

 120. Dobrý večer, vlastne už skoré ráno. Prosím o pomoc ak mi viete poradiť. Na hlavnej stránke sa nachádza v zdroji a ja netuším ani čo to znamená a ako to dať zo zdroja preč, keďže stránka obsahuje obsah v komentároch. Ale ja komentáre na hlavnom webe nemám. Druhú radu čo potrebujem vyriešiť, ak môžem. V blogu WP mám „Hľadať“, „Kategórie“, „Najnovšie články“ a tieto tri atribúty majú vlastnosť H2. Ja by som však potreboval aby mali vlastnosť H3. Viete mi dať tip/cestu ako to zmením? Ide o web photoknut eu ak by sa chcel niekto pozrieť prečo to chcem. Srdečne ďakujem.

  • Ospravedlňujem sa ten kód nevidno, tak to čo píšem že je v zdroji „!–googleon: all–! vytvára dojem že na webe je cez 3000 slov ale ja ich tam mám ledva 200. Preto by som to kamsi zrušil ale netuším ako. Ďakujem.

  • Dobrý deň, myslím si, že ten googleon nie je potrebné riešiť. Pravdepodobne ho tam dáva šablóna alebo niektorý plugin z nejakého dôvodu súvisiacim s indexovaním.
   Zmeniť nadpisy widgetov na H3 je možné v kóde použitej šablóny (generatepress). Cestu ku konkrétnemu php súboru vám neviem napísať, nemám ju nikde nainštalovanú.

 121. Vladko, ale ten googleon z tých „neviditeľných komentárov“ berie do obsahu stránky kľúčové slová. No a tých je tam požehnane úplne odlišných ako potrebujem ja. Myslím že je to nejaký nahromadený spam niekde, zrejme ktorý ja nevidím. Asi by bolo na mieste položiť otázku ako sa zbavím spamu na pozadí. Dikesky za odpoveď.

 122. Pozdravujem Vladimír,

  Najsamrv mi dovoľte poďakovať za veľmi dobre spracovaný návod. Na druhej strane, buď som si nevšimol, alebo prehliadol, no nedočítal som sa nikde, čo robiť v prípade, že nefungujú vnútorné odkazy. Mám 2 weby a na jednom z nich „článok“ v ktorom chcem mať niekoľko odkazov na druhý web s produktami, po vytvorení – vložení odkazu z produktového webu na text v informačnom webe sa síce daný text vyfarbí a tvári sa ako odkaz, ale je neklikateľný. WP mi žiadnu chybu odkazu nehlási…už si eviem rady, ako to prepojiť. Ďakujem za info a pomoc.

 123. Dobrý deň, chcela by som poradiť.
  Zabudla som zaplaliť doménu, keď som si to všimla hneď som to uhradila. Vyskočilo mi to namiesto instagramu (ktorý mam na stránke, v pravej časti widgetu)
  Od vtedy mi to hapruje, instagram mi nechce ukázať.
  Vo widgetách odomna žiadajú generate token. ale mne to nejde.
  Vedeli by ste mi poradiť čo s tým ?

 124. Dobrý deň, ďakujem, podarilo sa.
  Ešte by som sa chcela spýtať. Na lište kde mám instagram som mala okienko že vstupiť ale vymazalo sa mi to a neviem to obnoviť. Aj fotky v tom okienku mam po prehadzované? Vedeli by ste mi poradiť kde by som to mohla opraviť?

 125. Tychto emailov sa chceme zbavit. Ako na to?

  Ahoj! Niektoré pluginy sa na vašom webe automaticky aktualizovali na najnovšiu verziu. Z vašej strany nie sú potrebné žiadne ďalšie kroky.

  Aktualizované pluginy:
  – WPForms Lite (od verzie 1.8.1.3 do 1.8.2.1) : https://wordpress.org/plugins/wpforms-lite/

  Ak narazíte na nejaké problémy alebo budete potrebovať podporu, dobrovoľníci na WordPress.org vám pravdepodobne budú schopní pomôcť.
  https://sk.wordpress.org/support/forums/

  Tím WordPress

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here