WebSupport – najpoužívanejší hosting na Slovensku (Recenzia)

Všetky podstatné informácie o WebSupport pokope: poskytované služby, parametre hostingu, moje skúsenosti + zľavový kupón pre čitateľov.

WebSupport recenzia

Čo je to WebSupport

WebSupport logo
WebSupport logo

WebSupport je najväčší poskytovateľ hostingu a registrátor domén na Slovensku. V súčasnosti registruje každú tretiu .sk doménu. Vo WebSupporte vedia, že budúcnosť patrí online riešeniam. Práve preto vytvárajú priestor pre každého od jednoduchej webstránky až po zložité virtuálne projekty.

Z histórie WebSupport

História firmy začala v roku 2002, kedy jej zakladatelia Michal Truban a Pavel Stano študovali na strednej škole. Od prvého servera s kapacitou 40 GB sa spoločnosť postupne vypracovala na slovenskú jednotku v poskytovaní webhostingových služieb a expandovala aj do zahraničia.

Svoje služby dnes poskytuje aj v Čechách, Maďarsku, Rakúsku, Švédsku a Fínsku. Okrem platených služieb sa WebSupport venuje aj podpore viac ako 1 000 projektov v rámci programu Freeweb.

Služby

V ponuke WebSupport.sk nájdete širokú paletu služieb, z ktorej si vyberie naozaj každý. K dispozícii sú riešenia pre malé firmy s jednoduchými stránkami, blogy, e-shopy aj cloudové a serverové riešenia pre náročných.

Domény

Spoločnosť je najväčším poskytovateľom domén na Slovensku. V ponuke nájdete stovky koncoviek aj odporúčania na tie, ktoré sú najviac používané. Pri výbere domény si priamo na stránke zároveň môžete overiť, či je doména voľná.

Najviac používaná doména s koncovkou .sk je dostupná už za 8,90 € za rok.

K dispozícii sú, samozrejme, aj iné koncovky ako .eu, .cz, .online, .store a mnoho iných. Registrácia domény je jednoduchá a rýchla. Po overení, či je voľná, bude doména registrovaná. Funkčná bude už do 24 hodín od registrácie.

Hosting

Spoľahlivý hosting je základ bezproblémového fungovania každého webu. WebSupport ponúka moderné a spoľahlivé riešenie s mnohými možnosťami a vysokým výkonom. K dispozícii sú riešenia od hostingov pre jednoduché webstránky až po zložité biznis stránky.

Servery

Pre rozsiahle projekty, ktoré presahujú možnosti bežného zdieľaného hostingu, sú k dispozícii prémiové cloudové alebo serverové riešenia.

E-mail

Získate ľahko zapamätateľnú a pred spamom chránenú e-mailovú adresu. E-mailová adresa je k dispozícii ihneď po objednaní. Budete ju môcť využívať na počítači, tablete, mobile aj cez prehliadače.

SSL certifikáty

Vo webovom priestore je dôležitá bezpečnosť. V ponuke služieb preto nájdete aj SSL certifikáty. Môžete si vybrať ten, ktorý vám pre bezpečnosť vašej stránky najviac vyhovuje. Vaša dátová komunikácia s návštevníkmi stránky tak bude zabezpečená a SSL certifikát navyše pomáha vylepšiť pozíciu vo vyhľadávaniach.

Kombinácia SSL certifikátu a webovej stránky vďaka modernej technológii nebude spomaľovať načítanie webu.

Vlastná webstránka

Hľadáte nástroj, vďaka ktorému si novú stránku vytvoríte za menej ako hodinu? WebSupport má aj v tomto prípade pre vás riešenie. Bez znalostí programovania s možnosťou výberu zo stoviek vopred pripravených šablón si tu zvládne vytvoriť svoju vlastnú stránku naozaj každý.

easySEO

Nástroj easySEO získa pre vašu stránku lepšiu pozíciu vo vyhľadávaniach vďaka SEO optimalizácii webu. EasySEO vás prevedie jednotlivými krokmi optimalizácie stránky aj vtedy, ak nie ste expertom na SEO. Pomocou inteligentných národných alebo lokálnych nastavení vám pomôže byť viac viditeľný práve tam, kde sa nachádzajú vaši zákazníci.

Len za 6,90 € mesačne získate:

 • optimalizáciu jednej webovej stránky,
 • monitorovanie a porovnanie až s troma vybranými konkurentami,
 • sledovanie 15 kľúčových slov,
 • lokality pre sledovanie výsledkov.

Ponuka hostingu

Pri výbere hostingu máte na výber viacero riešení:

WebSupport hostingy
WebSupport hostingy

Vlastná webstránka

Hosting vlastná webstránka je určený pre tých, ktorí hľadajú jednoduché a lacné riešenie. Svoju novú stránku alebo jednoduchý e-shop si vytvoríte behom niekoľkých minút pomocou intuitívneho nástroja aj bez znalostí programovania. Všetko na vytvorenie stránky máte k dispozícii hneď po zadaní objednávky.

Webstránka bude plne responzívna, takže bude dobre čitateľná na všetkých zariadeniach. Pomocou jednoduchých rozšírení ju môžete prepojiť so sociálnymi sieťami. Stránku budete navyše môcť upravovať kedykoľvek dokonca aj z mobilu.

Cena: Hosting pre osobnú stránku, blog či portfólio s priestorom 1 GB a piatimi podstránkami tak môžete mať už za 4,90 €/mesiac bez DPH. Pre e-shop alebo firemný web s priestorom 10 GB získate hosting za 9,90 €/mesiac bez DPH. Ak si k tomu objednáte aj nástroj easySEO, zaplatíte 14,73 € mesačne bez DPH.

Ak vás táto služba zaujala, viac sa o nej dozviete v mojom článku Vlastná webstránka od WebSupport  – recenzia a návod.

The Hosting pre WordPress

Pre tých, ktorí hľadajú vopred pripravené riešenie pre WordPress webstránku, je určený práve tento hosting. Okrem možnosti inštalácie WordPress na jeden klik a vylepšenej rýchlosti a bezpečnosti pre WordPress získate novú doménu s koncovkou .online zadarmo.

O technické veci, ako sú inštalácia, nastavovanie, optimalizácia a zálohovanie sa postará WebSupport.sk. Vy sa tak môžete plne venovať vytváraniu obsahu stránky.

The Hosting pre WordPress vám prinesie viacero výhod:

 • vysokú rýchlosť stránky, ktorá je zabezpečená jej uložením na SSD diskoch,
 • plnohodnotné využívanie najnovšej verzie WordPress, ktoré je vám k dispozícii už o niekoľko minút od objednania,
 • na webhostingu je vždy nainštalovaná najnovšia verzia WordPressu, ktorá si dokáže sama stiahnuť nové bezpečnostné aktualizácie,
 • najviac používané rozšírenia, ako sú Google Analytics, nástroj pre SEO optimalizáciu, zdieľanie na sociálnych sieťach, anti-spam ochrana a iné máte v cene,
 • zálohovanie dát prebieha pravidelne a záloha je na serveri uložená až 14 dní,
 • nemusíte sa obávať rastu vašej stránky nad veľkosť zakúpeného priestoru — v prípade potreby pripraví pre vás WebSupport vhodné riešenie.

Cena: The Hosting pre WordPress môžete mať už od 4,85 € mesačne bez DPH. Prehľad cien nájdete na nasledovnom obrázku.

The hosting pre WordPress
The Hosting pre WordPress ceny

The Hosting

The Hosting je vhodný pre všetky weby vytvárané na mieru. Môžete si vybrať, aký veľký priestor potrebujete, koľko e-mailových schránok, webov a databáz budete využívať. A priestor si navyšujete alebo zmenšujete podľa aktuálnych potrieb.

Všetky vaše dáta budú uložené na ultra rýchlych SSD diskoch, vďaka čomu sa váš web bude načítavať rýchlejšie a vy zvýšite svoju konkurencie schopnosť.

Bezpečnosť stránky je zabezpečená antivírusovou ochranou od ESET. Ak potrebujete poradiť, podpora je pre vás dostupná 7 dní v týždni.

O zálohu vašich dát sa postará automatické pravidelné zálohovanie. Zálohy budete mať uložené na serveri až 14 dní.

Cena: The Hosting je k dispozícii už od 2,81 € mesačne bez DPH. Prehľad cien nájdete na nasledovnom obrázku.

The Hosting
The Hosting ceny

Biznis Hosting

Pre dôležité stránky, ktoré sú zdrojom príjmu a podnikania je určený Biznis Hosting. Ak sa rozhodnete pre toto riešenie, vyberiete si, aký veľký priestor potrebujete, koľko webov, databáz a e-mailových schránok budete využívať. Priestor si môžete navyšovať podľa aktuálnych potrieb.

Výberom tejto služby získate:

 • dôveryhodný a zabezpečený web so SSL certifikátom v hodnote 39 €,
 • vyšší výkon a rýchlosť ako u bežného hostingu až o 40 %,
 • raz ročne osobné optimalizované nastavenia vytvorené a mieru,
 • bonusy vo forme nástrojov pre online podnikanie,
 • presmerovanie na web pre ďalších 10 domén,
 • 100 GB priestoru pre jednu doménu
 • nadštandardnú ochranu údajov,
 • dáta uložené na rýchlych SSD diskoch,
 • prístup k e-mailom bez ohľadu na výpadok servera,
 • zálohy dát vždy poruke.

Cena: To všetko môžete získať už za 22,49 € mesačne bez DPH.

Virtuálny server alebo cloud

WebSupport ponúka nasledovné možnosti:

Virtuálny server

Moderné technológie vhodné pre náročné projekty presahujúce možnosti bežného hostingu predstavujú virtuálne servery. Dáta budú uložené na najkvalitnejších virtuálnych serveroch, ktoré sú aktuálne k dispozícii.

Túto službu využijete, ak máte portál či e-shop s vysokou návštevnosťou a potrebujete zabezpečiť jeho bezproblémový chod. Všetky parametre je možné prispôsobovať podľa aktuálnych potrieb klienta.

Virtuálny server beží na progresívnom SSD úložisku. Spoločnosť garantuje prémiovú funkcionalitu, čo znamená, že v prípade problémov je VPS migrované na iný server. Web stránka je tak stále dostupná.

Cena za túto službu je od 21,54 € mesačne bez DPH. Pri výbere si môžete zvoliť jeden z vopred pripravených balíčkov alebo si nastaviť vlastnú konfiguráciu.

Virtuálne dátové centrum

Virtuálne dátové centrum kombinuje otvorenú platformu OpenStack, vysoko dostupnú infraštruktúru, zázemie značkového hardvéru a manažment. Predstavuje tak riešenie na prevádzkovanie výkonných virtuálnych serverov.

Zdroje virtuálneho dátového centra prerozdeľujete podľa vašich potrieb a získate tak platformu, ktorá ponúka výpočtový výkon, sieť a úložisko. Táto služba beží na modernom, výkonnom a spoľahlivom hardvéri. Rozhranie na prácu nie je vôbec zložité, ale intuitívne a rýchle.

Cena: Virtuálne dátové centrum môžete využívať od ceny 95,45 € mesačne bez DPH. Za svoje peniaze získate napríklad tieto výhody:

 • online privátny cloud budete môcť využívať už o niekoľko minút po nastavení parametrov a úhrade,
 • jednoduchým a rýchlym spôsobom si nastavujete parametre virtuálneho dátového centra podľa aktuálnych potrieb,
 • floating IP,
 • snapshoty pre ukladanie aktuálneho obrazu virtuálneho servera,
 • možnosť voľby vlastného operačného systému.

Dedikovaný server

Dedikovaný server je riešenie, ktoré ocenia internetoví profesionáli. Využijú ho veľké portály, firemné weby, e-shopy a mnohé iné rozsiahle online projekty. S touto službou máte k dispozícii 100 % kapacitu servera. Nezdieľate ho teda s nikým iným. O maximálny výkon sa postarajú najmodernejšie technológie značky DELL.

Čo získate? Ak sa rozhodnete pre dedikovaný server od WebSupport, budete mať k dispozícii:

 • značkovú kvalitu,
 • nemusíte sa starať o hardvér — starostlivosť je zabezpečená 24/7 monitoringom komponentov,
 • bezodkladné reakcie na akýkoľvek problém,
 • prémiové poistenie zadarmo,
 • pomoc s výberom a inštaláciou operačného systému,
 • extra napájací zdroj zadarmo.

Cena tejto služby je od 89 € mesačne bez DPH.

Podpora a kontakt

S akýmkoľvek problémom sa môžete obrátiť na zákaznícku podporu a to až 7 dní v týždni v nasledovných hodinách:

Pondelok – štvrtok od 8:00 do 22:00
Piatok – nedeľa od 8:00 do 19:00

K dispozícii je viac možností kontaktovania:

 • online chat na stránke,
 • e-mailom na helpdesk@websupport.sk,
 • na telefónnom čísle 02/20 60 80 80.

Na najčastejšie kladené otázky nájdete odpovede aj priamo na stránke v Centre podpory WebSupport. K dispozícii je tiež množstvo kvalitne pripravených videonávodov.

Skúsenosti zákazníkov

Vo všeobecnosti môžem skonštatovať, že skúsenosti zákazníkov s WebSupport sú pozitívne. Zákazníci vyzdvihujú najmä:

 • kvalitné a rýchle služby,
 • rýchlu zákaznícku podporu v „ľudskej reči“ (spokojnosť až 97 %),
 • možnosť hostingu a výhodné riešenia pre projekty akéhokoľvek rozsahu,
 • jednoduchosť používania,
 • flexibilita,
 • rýchlosť a spoľahlivosť hostingu,
 • jednoduchá registrácia domény,
 • ľudský prístup, odbornosť a ochota pomôcť každému zákazníkovi,
 • široká paleta služieb zameraných na spokojnosť klienta,
 • výborný pomer kvalita služieb versus cena.

Niektorý zákazníci považujú ceny za vyššie, avšak ako sa hovorí, za kvalitu sa oplatí priplatiť si.

Moje skúsenosti s WebSupport

V súčasnosti vo WebSupport hostujem všetky svoje webstránky a taktiež tu mám zaregistrované svoje domény.

Vyskúšal som si viaceré hostingy a WebSupport sa mi najviac pozdával z nasledujúcich dôvodov: vysoká rýchlosť, stabilita, funkcionalita, moderné technológie, podpora, možnosti administrácie a možnosti automatického predlžovania služieb a platieb.

Zľavový kupón

[wpcd_coupon id=9137]

Tip na záver: V článku Ako si vybrať najlepší hosting (nielen pre WordPress) nájdete ďalšie kvalitné hostingy.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

4 Komentáre

 1. Na základe mojich skúseností môžem WebSupport len odporúčať. Podľa mňa je to top hostingová spoločnosť na Slovensku. Mám s nimi veľmi dobré skúsenosti. Ich podpora je naozaj špičková. Zatiaľ sa nestalo, aby mi s nejakým problémom nepomohli.

 2. Pôvodne som bol na Endore, no začal som si všímať, že moja stránka sa nenačítava, prestali mi fungovať emaily, registrácie užívateľov atď… skrátka postupom času začínal web „umierať“. Myslel som si že je chyba na mojej strane, že mám zle nastavený web. Tak som len tak pre srandu chcel skúsiť iný hosting. Našiel som si teda na googli „best webhostings“ a hneď prvý odkaz -> WebSupport. Tak som ho skúsil. Vôbec neľutujem kúpu. Perfektná podpora, Web funguje ako má, načíta sa rýchlo atď… reálne nemôžem povedať na websupport ani jedno krivé slovo. Jednoducho je to paráda. Administrácia je perfektne priehľadná. Som nadmerne spokojný. WebSupport môžem len odporučiť.

 3. Mam velmi zlu susenost s nimi. Pravidelne vypadky stranok. Support vacsinou nevedel co robit a vzdy museli kontaktovat administratora, co len predlzilo nefunkcnost stranok. Na koniec som musel ist inde. Potom co mi nesla webstranka cca 14 dni a nevedeli co s tym robit. Niekolko krat denne som im volal, pisal, len ma ignorovali, stale som musel na nieco cakat. Neviem kolko administratorov to preverovalo. Neskor prestali dvihat moje cislo, tak som musel volat vzdy s ineho. Katastrofa, tak zlu sluzbu som este nezazil, ak by to bolo zadarmo nic nepoviem, ale platit za nieco co pravidelne nefunguje a este to ani nevedia opravit. Dakujem, nikdy viac.

 4. Po technickej stránke zatiaľ bez väčších problémov. Čo však v poslednom čase Websupport často nezvláda, je zákaznícka podpora. Jeden ticket si prehadzuje množstvo rôznych ľudí, často pôsobia ako juniori, ktorí presne nevedia, čo riešia, nepoznajú procesy, nevedia upozorniť na úskalia a pod.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here