Kde hľadať WordPress šablóny? (Top miesta)

Ľudia sa ma často pýtajú, kde hľadať WordPress šablóny. Taktiež sa ma pýtajú, ktoré obchody sú najlepšie na nákup šablóny. Pravda je, že v súčasnosti existuje veľmi veľa takýchto miest a pre začiatočníkov môže byť náročné zorientovať sa v nich. Preto som pre vás pripravil zoznam overených obchodovkde môžete nájsť kvalitné WP témy.

Kde hľadať WordPress šablóny

Predtým, než sa rozhodnete nájsť a kúpiť si WP tému, odporúčam prečítať si návod ako si vybrať najvhodnejšiu WordPress šablónu. Ten vám pomôže ujasniť si svoje požiadavky.

Kde teda hľadať WordPress šablóny?

Ako som vám sľúbil, toto je zoznam najkvalitnejších miest, kde nájdete najlepšie šablóny:

1. WordPress.org

WordPress.org úložisko šablón
WordPress.org úložisko šablón

Ak hľadáte bezplatnú šablónu, tak odporúčam začať hľadanie na WordPress.org. Je to najväčšie úložisko šablón. Aktuálne obsahuje vyše 5000 bezplatných WP tém. Výhodou tohto úložiska je, že šablóny prechádzajú schvaľovacím procesom. Takže v dobe schválenia spĺňajú určitý štandard.

Nevýhodou je, že nemáte istotu aktualizácií šablóny. Autor sa môže kedykoľvek rozhodnúť ukončit jej vývoj. Bezplatné šablóny taktiež často obsahujú menej vymožeností ako prémiové šablóny. Avšak, ak práve začínate a stačí vám menej funkcionalít, tak výber šablóny odtiaľto môže byť správna voľba.

Ísť na WordPress.org

2. Elegant Themes

Ukážka šablóny Divi od ThemeForest
Ukážka šablóny Divi od ThemeForest

Elegant Themes sú jedným z najstarších a najznámejších WP obchodov. Ponúkajú prvotriedne témy, pluginy a jeden z najlepších nástrojov na vytváranie stránok na trhu – The Divi Builder.

Elegant Themes je moje najobľúbenejšie štúdio a tiež jedno z najúspešnejších. Je to určite dané vysokou kvalitou ich tvorby a tiež veľmi priaznivou cenou – toľko, koľko inde zaplatíte za jednu šablónu, stojí tu ročné členstvo. To znamená, že môžete používať všetky ich pluginy a šablóny na neobmedzenom počte webov a máte rok prístup k aktuálnym verziám.

Elegant Themes vyvíja a predáva svoje vlastné témy. To zaručuje, že získate kvalitný kód optimalizovaný pre rýchlosť a výkon a kompatibilitu so širokou škálou doplnkov a nástrojov WordPress.

Elegant Themes ponúka dve úrovne cien: Základná ($ 89 ročne) a Doživotný prístup (jednorázovo $ 249).

Najčastejšie od nich používam všestrannú šablónu Divi a pluginy Monarch a Bloom.

Ísť na Elegant Themes

3. StudioPress

studiopress

Ak hľadáte šablóny, ktorá výborne vyzerá, je rýchla a SEO optimalizovaná, odporúčam vám vyskúšať StudioPress.

Šablóny StudioPress používa viac ako pol milióna webových stránok WordPress (zahŕňajúc aj mňa). Aktuálne majú na výber vyše 60 šablón. StudioPress je tvorcom frameworku Genesis – pravdepodobne najznámejším WordPress frameworkom pre šablóny.

Ísť na StudioPress

4. Themeforest

Šablóny z ThemeForest
Šablóny z ThemeForest

Themeforest je obrovské trhovisko WordPress a HTML šablón. Je súčasťou rodiny eshopu Envato, kde nájdete akýkoľvek digitálny produkt od grafiky, fotografií, zvukov, videí až po pluginy a šablóny. V Envato som pre seba a klientov nakúpil len za minulý rok desiatky digitálnych produktov.

Themeforest ponúka veľkú zbierku prémiových WP šablón, ktoré sú prehľadne usporiadané v kategóriách a ľahko vyhľadateľné. Pri každej téme si môžete pozrieť mnohé recenzie používateľov, hodnotenie a zobraziť portfólio vývojárov.

Niektoré témy, ktoré sú k dispozícii na Themeforest, patria medzi najpredávanejšie WP témy všetkých čias – viď. šablónu Avada, ktorá je dlhodobo najpredávanejšia. O tejto téme som napísal aj recenziu.

Šablóny v Themeforest sú dôkladne testované na kvalitu kódu. Taktiež musia obsahovať dokumentáciu. Väčšina položiek sa ponúka na 6-mesačné obdobie licencie vrátane podpory a aktualizácií. Samozrejme šablónu môžete naďalej používať aj po skončení tohto obdobia.

Ísť na Themeforest

5. Themify

Themify obchod
Themify obchod

Themify je známe najmä svojim intuitívnym drag & drop editorom, ktorý umožňuje rýchle prispôsobenie šablóny bez toho, aby ste sa museli dotknúť kódu. Jednoducho upravíte nastavenia a štýly témy prostredníctvom panelu s voľnými možnosťami. V themify taktiež nájdete rôzne pluginy a dokonca bezplatné témy.

Všetky šablóny z ponuky môžete získať formou členstva za $ 79. Themify aktuálne ponúka vyše 50 kvalitných responzívnych šablón pre WordPress.

Ísť na Themify

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

3 Komentáre

 1. Dobrý deň, mám zakúpenú Divi, stiahol som si aj Bloom – k nemu sa chcem opýtať je možné ho prepojiť aj s Gmail účtom? Alebo takto, vytváram web už do hotovej šablóny od divi no neviem ako ho prepojiť kedže pri Emailovom účte nepoznám ani jedného z poskytovateľov služieb. Je niektorý free ? Za odpoveď veľmi pekne ďakujem.
  S pozdravom, Miro

  • Dobrý deň,

   Plugin Bloom nie je možné prepojiť s Gmailom. Dôvod je, že Gmail je emailový klient a nie služba na zber emailových kontaktov a rozosielanie newslettrov. Viaceré so služieb uvedených na stránke Bloom majú nejakú bezplatnú verziu. Napríklad Mailchimp je zadarmo do 2000 kontaktov.

 2. Dobrý deň, už som Vám raz písala ohľadom nefukčného Master Slider.
  Prosím o bližšie informácie čo môžeme urobiť aby bol znovu funkčný na našej stránke.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here