SuperFaktúra: recenzia a moje skúsenosti s týmto nástrojom

Podrobná recenzia a moje skúsenosti s online nástrojom SuperFaktúra na jednoduchú tvorbu faktúr. Dozviete sa aj jej výhody, nevýhody a cenu.

SuperFaktúra: recenzia a moje skúsenosti s týmto nástrojom

Vystavovanie faktúr je činnosť, ktorú je nevyhnutné vykonávať v každom podnikaní. Faktúru môžete vyhotoviť v listinnej aj elektronickej forme. Musí pri tom obsahovať všetky náležitosti dané zákonom. Aby ste ju nemuseli vytvárať ručne, na internete nájdete kvalitné online fakturačné nástroje. Jedným z nich je SuperFaktúra, ktorej sa venuje táto recenzia.

Čo je to SuperFaktúra

SuperFaktúra je komplexný online fakturačný nástroj určený pre živnostníkov, firmy a e-shopy. Ponúka rýchle a efektívne riešenie vystavovania faktúr bez zbytočného vypisovania adries a iných údajov o vašich zákazníkoch. A nie len to. Pokrýva celý obchodný proces od vypracovania cenovej ponuky, cez zálohovú faktúru až po vystavenie faktúry za dodané produkty či služby.

Samozrejmosťou je personalizácia každej faktúry. Na vystavené doklady si tak môžete doplniť vlastné logo, podpis aj pečiatku.

SuperFaktúra
SuperFaktúra

Výhody

Pri používaní online systému Superfaktúra oceníte okrem jednoduchého vystavovania faktúr aj iné výhody:

  • Prepojenie na účtovný program, evidencie jázd a skladových zásob, e-shop aj kuriérske služby.
  • Do systému je možné vstúpiť či práve sedíte za počítačom alebo potrebujete využiť čas počas čakania na úradoch. S mobilnými aplikáciami SuperFaktúra pre Android aj iOS máte k dispozícii prehľady fakturácie a cashflow, dobropisy, dodacie listy, kontakty, prijaté objednávky a viaceré ďalšie funkcie. Môžete tak s nimi pracovať naozaj kedykoľvek.
  • SuperFaktúra sa prispôsobuje aj neustálym zmenám v legislatívnom prostredí. Formálna stránka vystavených faktúr vždy spĺňa všetky aktuálne požiadavky zákona.
  • So SuperFaktúra vystavíte svoje doklady s DPH aj bez DPH. Všetko potrebné na vystavenie faktúr tu nájdu aj podnikatelia registrovaní pre DPH podľa príslušných predpisov.
  • Faktúry je možné vystaviť v domácej aj zahraničnej mene. SuperFaktúra podporuje viac ako 15 rôznych mien. Doklady je možné vystaviť až v deviatich jazykoch.
  • Možnosť nastavenia automatickej pravidelnej fakturácie vybraným klientom.
  • Všetky dáta sú v bezpečí. Aplikácia je pravidelne testovaná, takže sa nemusíte obávať ich zneužitia.
  • Počas všetkých pracovných dní je k dispozícii kvalitný online aj telefonický zákaznícky servis. Využiť môžete tiež e-mailovú komunikáciu.
  • Ak sa rozhodnete prestať používať tento online fakturačný systém, ku všetkým uloženým dátam budete mať prístup aj naďalej. Nebudete môcť využívať len služby vystavovania nových dokladov.

Nevýhody

Každý systém má iste aj svoje nevýhody. Počas môjho používania som však na žiadne nenarazil. Vystavovanie faktúr je rýchle — už pri prvej faktúre trvá len 2 minúty. Celý systém je prehľadný. Pre nových používateľov sú okrem zákazníckej podpory pripravené krátke video návody pre rýchlejšie zorientovanie sa v jednotlivých funkciách. Väčšinu činností je však možné zvládnuť bez potreby ich prezerania.

Cena

SuperFaktúra je dostupná pre každého na vyskúšanie zadarmo až na dobu 30 dní. Po uplynutí tejto doby si môžete vybrať z viacerých platených balíčkov, ktoré sa od seba odlišujú rozsahom poskytovaných služieb. Ich cena sa pohybuje už od 4,50 € mesačne. Platby za využívanie tohto nástroja je možné uhrádzať mesačne, polročne aj ročne.

Počet vytvorených faktúr, kontaktov, dodacích listov a evidovaných nákladových položiek je pre každý balíček neobmedzený.

SuperFaktúra balíčky služieb
Balíčky služieb

K základným balíčkom je možné doobjednať doplnkové služby ako import dát, napojenie na API či úpravu dát na mieru. Výhodnými doplnkovými službami je tiež odosielanie dokladov poštou a odosielanie pripomienok cez SMS.

Administrácia

Po prihlásení do vášho osobného účtu si môžete prezrieť rôzne prehľady. Napríklad prehľad pohľadávok a záväzkov a aktuálnu bilanciu vášho podnikania v číselnom aj grafickom zobrazení. Nájdete tu tiež možnosť vytvorenia novej faktúry a iných dokladov.

SuperFaktúra prehľady
Prehľady

Môžete si tu prezrieť aktuálny zoznam vystavených faktúr. Tie je možné triediť podľa viacerých kritérií. Napríklad podľa stavu (uhradené, po splatnosti), súm a klientov. Nájdete tu tiež evidenciu vašich nákladov, zoznam zákazníkov, dodávateľov a podobne. Pri vystavovaní faktúr oceníte aj možnosť nahrania dostupných údajov slovenských a českých podnikateľských subjektov. Vďaka tomu ich nebudete musieť kopírovať ani prepisovať.

SuperFaktúra zjednodušuje aj iné činnosti. Zo systému je okrem exportu dát do účtovného alebo iného systému možné exportovať údaje pre kuriérske služby, evidovať jazdy, stav skladu, aktivovať jednoduché online platby za faktúry, importovať staršie faktúry vystavené v Exceli, nahrať bankové výpisy a spárovať ich s faktúrami či výdavkami a mnoho iného.

Alternatívy

Ak sa vám ani po prečítaní tejto recenzie a odskúšaní SuperFaktúra nepáči, odporúčam vyskúšať ako alternatívu nástroj iDoklad so zľavou 10% na prvé predplatné alebo nástroj Vyfakturuj.

SuperFaktúra recenzia – zhrnutie

Nástroj SuperFaktúra som si vybral na rýchle a jednoduché vytváranie faktúr. Odporúčam ho najmä pre živnostníkov a firmy s menším objemom fakturácie.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here