WEDOS – najpredávanejší hosting v Českej republike (Recenzia)

Všetky podstatné informácie o WEDOS pokope: poskytované služby, parametre hostingu, moje skúsenosti + zľavový kupón pre čitateľov.

WEDOS recenzia

Čo je to WEDOS

WEDOS je skratka od kvalitný WEbhosting, najlacnejšie DOmény a vynikajúci Serverhosting. Spoločnosť je najväčším poskytovateľom .cz aj .sk domén v Českej republike.

Hosting poskytuje jednotlivcom, malým, stredným aj veľkým firmám a veľkým e-shopom. Garantuje vysoký výkon, stabilitu a kvalitu, skúsenosti, odbornosť a profesionalitu.

Z histórie WEDOS

WEDOS logo
WEDOS logo

Spoločnosť WEDOS so sídlom v Hlbokej nad Vltavou bola založená v roku 2010. Ako sídlo jej v dobe založenia slúžila budova, ktorá bola v minulosti postavená ako kryt civilnej obrany.

V roku 2018 investovala spoločnosť do modernizácie priestorov, zaobstarala novú trafostanicu, posilnila elektrickú sieť, chladenie a vytvorila dve oddelené vetvy konektivity a elektriky.

V roku 2014 sa začalo stavať druhé datacentrum, ktoré má byť unikátnym projektom až pre 10 tisíc serverov. Servery budú chladené pomocou olejového kúpeľa a vodného chladenia.

WEDOS po celý čas svojej existencie vytrvalo kráčal za cieľom poskytovať kvalitné služby v oblasti webhostingu. 31. januára 2019 sa stal najväčším českým registrátorom .cz domén.

Služby

WEDOS ponúka portfólio služieb pre malé aj veľké projekty. Vhodné riešenie si tak môže nájsť naozaj každý.

Webhosting

V rámci webhostingu máte na výber z dvoch balíčkov služieb: webhosting NoLimitNoLimit Extra.

Chcete využívať open source? Na webhostingu od WEDOS si ho nainštalujete na 1 kliknutie. Môžete používať WordPress, Joomla, PrestaShop aj iné.

Celý proces od objednania cez fakturáciu a spustenie služby je plne automatizovaný. Po spustení si budete môcť pohodlne meniť nastavenia služby podľa vašich potrieb, pridávať domény, meniť parametre a iné nastavenia celkom sami. Všetky zmeny sú okamžité.

Bezpečnosť: K serverom majú prístup len pracovníci WEDOS. Certifikát ISO 27001 zaručuje tiež bezpečnosť všetkých uložených údajov.

Domény

WEDOS predáva domény za nákupné ceny a práve preto sú najlacnejšie na trhu. Proces objednania aj platby je plne automatizovaný.

V čase písania tohto článku prevádzkoval WEDOS viac ako 350 000 domén. S nákupnou cenou môžete navyše počítať natrvalo nielen pri registrácii ale aj predĺžení domén.

Cena za .sk doménu na prvý rok je pritom len 7 € mesačne bez DPH. Za .cz doménu je to 5,60 € mesačne bez DPH a .eu len 1,65 € mesačne bez DPH. Okrem toho máte na výber aj z ďalších koncoviek, ako .pl, .net, .com, .org a mnohých iných.

VPS

Služby VPS (virtuálny server) sú postavené na cloudovej infraštruktúre OpenNebula. Vďaka tomu je efektívne prerozdeľovaný výkon a serverové prostriedky tak, aby servery neboli preťažované. Postarané je aj o migráciu VPS v prípade technických problémov.

WEDOS Disk

Ak potrebujete priestor na zálohovanie veľkého množstva údajov, potom je tu služba WEDOS Disk. Ponúka najmodernejšie riešenie pre online zálohovanie firemných dát, zálohovanie serverov, archivovanie dokumentov, videí, fotografií a podobne.

WEDOS Disk využijú organizácie rôznych veľkostí a v ponuke je tiež variant pre domácnosti. Platená verzia od 30 GB je k dispozícii už od 1,80 € mesačne bez DPH.

Dedikované servery

Pre náročné projekty, ktoré potrebujú celý výkon servera, sú v ponuke dedikované servery. S touto službou budete môcť využívať celý server bez nutnosti jeho zdieľania s niekým iným. Na výber máte:

 • HPE ProLiant DL320 len za 38 € mesačne bez DPH,
 • QUANTA STRATOS S910-X31E za 91 € mesačne bez DPH,
 • FUJITSU RX100 za 56 € mesačne bez DPH.

Zariadenia sú plne automatické a ihneď pripravené na prevádzku. Ponúkajú vysoký výkon a 99,9 % dostupnosť. K službe získavate nonstop zákaznícku podporu a servis hardvéru.

K uvedeným službám by čoskoro mali pribudnúť aj nasledovné:

 • WMS (Webhosting Managed Server),
 • cloud,
 • VIP služby.

Tip: Vyskúšajte novú službu WEDOS WebSite – je to jednoduchý Drag & Drop editor, ktorý vám umožní vytvoriť si vlastnú stránku v priebehu niekoľkých minút.

Webhosting a VPS od WEDOS

Pri výbere webhostingu si môžete zvoliť jednu z nasledovných alternatív:

Webhostingy WEDOS
Webhostingy

Webhosting NoLimit

Webhosting NoLimit je najpredávanejším webhostingom v Českej republike. Môžete ho využívať len za 1,25 € mesačne bez DPH.

Služba je prevádzkovaná na serveroch HPE Moonshot od Hewlett Packart Enterprise. K NoLimit dostanete neobmedzený počet e-mailových schránok pre vašu doménu. K dispozícii máte:

 • neobmedzený priestor pre web na najmodernejších SSD diskoch,
 • neobmedzený prenos dát,
 • neobmedzený počet subdomén, databáz…
 • 1 GB na MySQL,
 • 5 GB na e-maily s možnosťou navýšenia na 10 GB,
 • zadarmo 3 aliasy,
 • antivírusovú a antispamovú ochranu,
 • garantovanú dostupnosť 99,99 %,
 • nonstop podporu,
 • 2 súkromné datacentrá,
 • rýchly chod zabezpečený 3,8 GHz procesormi.

K objednávke NoLimit si môžete vybrať navyše jeden z praktických darčekov. Napríklad doménu zadarmo, energy drink, tričko alebo iné.

Webhosting NoLimit extra

Ak máte náročnejšie požiadavky, ktoré služba NoLimit nespĺňa, je tu webhosting NoLimit Extra. Zakúpením tejto služby získate vyšší procesorový výkon, viac miesta pre databázy či e-maily, lepšie parametre PHP a iné výhody. K tomu získate:

 • HTTPS na doméne v cene hostingu,
 • denné zálohovanie a obnovu zálohy zadarmo,
 • ak dôjde k výpadku na viac ako 5 minút za mesiac, získavate mesiac prevádzky zadarmo,
 • maximálny počet PHP procesov 10,
 • priestor pre databázy 2 GB
 • 10 GB na e-maily s možnosťou navýšenia na 110 GB.

Aj k NoLimit Extra si môžete vybrať jeden z darčekov, ako sú polokošeľa, tričko či energy drink WEDOS.

VPS ON

Služba VPS ON vám umožní platiť len za to, čo naozaj potrebujete. Sami si vyberiete, akú požadujete veľkosť RAM, diskový priestor, počet jadier CPU a podobne. Službu môžete využívať už od 2,80 € mesačne bez DPH.

Výhodou je, že nemusíte služby virtuálneho servera nakupovať po moduloch a platiť aj za nevyžívané disky. Sami si zvolíte parametre, ktoré budete využívať a služba sa tak zbytočne nepredražuje.

V prípade potreby si môžete kedykoľvek zakúpený VPS navýšiť. Navýšenie je možné okamžite. Zníženie je možné až od nasledovného fakturačného obdobia.

O bezproblémový chod služby sa starajú značkové servery PE Moonshot od Hewlett Packart Enterprise pre obrie cloudové riešenia.

VPS SSD

Virtuálne privátne servery na SSD diskoch garantujú najvyššiu spoľahlivosť, plnú virtualizáciu, root prístup a možnosť voľby operačného systému. Služba je k dispozícii už od 3,95 € mesačne bez DPH.

Služba sa objednáva po moduloch. Každý model má garantované RAM DDR3, príslušný podiel výkonu procesora a priestor na HDD. Objednávate si len toľko modulov, koľko potrebujete. Ak potrebujete počet navýšiť počas prevádzky, je to možné. Počítajte však s tým, že bude potrebný reštart.

VPS SSD je prevádzkovaný na HPE DL380 od Hewlett Packart Enterprise. Zaručuje vysoký výkon, stabilitu a spoľahlivosť.

Pri objednávaní VPS SSD máte možnosť vybrať si z dvoch variantov: VPS SSD alebo VPS SSD Profi. Ak si objednáte VPS SSD Profi, získavate navyše:

 • interné snapshoty,
 • interné denné zálohovanie a externé týždenné zálohovanie,
 • DDoS ochranu,
 • firewall (10 pravidiel).

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora WEDOS je k dispozícii 24 hodín denne. Komunikovať môžete prostredníctvom položenia otázky na https://help.wedos.cz/.

Na komunikáciu môžete využiť aj kontaktný formulár na stránke WEDOS. Nastavenie všetkých služieb je vám k dispozícii po prihlásení do svojho účtu v zákazníckej administrácii.

Skôr než položíte svoju otázku niektorému so zamestnancov firmy, vám odporúčame prezrieť si znalostnú databázu, kde nájdete mnoho odpovedí na často kladené otázky. K dispozícii je tiež mnoho písaných návodov aj videonávodov.

Skúsenosti zákazníkov

Skúsenosti zákazníkov so službami WEDOS sú prevažne pozitívne. Oceňujú najmä:

 • kvalitné služby za nízke ceny,
 • možnosť prevádzkovania neobmedzeného počtu domén,
 • vhodnosť pre weby rôznej veľkosti,
 • online podpora dostupná kedykoľvek.

Niektorí zákazníci považujú zákaznícke prostredie za menej prehľadné.

Moje skúsenosti s hostingom WEDOS

WEDOS je výborné riešenie čo sa týka pomeru cena a výkon, obľúbený najmä v Českej republike. Mne sa osvedčil najme z nasledujúcich dôvodov:

 • automatická inštalácia WordPress na jedno kliknutie,
 • stabilita – vysoká dostupnosť a málo výpadkov),
 • ochotná podpora a rozsiahly helpdesk,
 • nízke ceny domén.

Tip: Vyskúšajte novú službu WEDOS WebSite – je to jednoduchý Drag & Drop editor, ktorý vám umožní vytvoriť si vlastnú stránku v priebehu niekoľkých minút.

Zľavové kupóny

[wpcd_coupon id=11713 wedos]

[wpcd_coupon id=11714 wedos vps]

[wpcd_coupon id=11715 wedos domeny]

Tip na záver: V článku Ako si vybrať najlepší hosting (nielen pre WordPress) nájdete ďalšie kvalitné hostingy.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

4 Komentáre

 1. Dobry den,

  rad by som a spytal na jednu vec a to chybove notifikacie od wedosu, ktore posielaju mailom.

  Obcas mi od wedosu pridu taketo maily:

  ——————–
  po 24. 5. 2021 o 23:07 WEDOS OnLine napísal(a):

  Název: lu*******ik.sk HTTP
  Cíl: lu*******ik.sk
  Stav: OK
  Detail: 200
  Odezva: 360 ms
  Počet chyb: 1
  Problém od: 2021-05-24 22:43:06 CEST
  Délka problému: 24m 33s
  ——————-

  Neviete mi prosim povedat o co komkretne ide? Par krat som im ohladne toho pisal a dostal som dost mlhavu odpoved, ze to teraz skontrolovali a vsetko je v poriadku (obcas neodpisali vobec). Ale mna zaujma co to bolo za chybu, lebo asi nie vsetko bolo v poriadkuv danom momente.

  Vopred dakujem

  • Dobrý deň, je mi ľúto, ale s týmto som sa ešte nestretol, takže neviem poradiť.

 2. Dobry den, vyskusal som si asi na 3 dni hosting od WEDOSu a bol som, sklamany, rozcarovany a znechuteny. Je pravda, ze podmienky, co sa tyka ceny a velkosti ponukaneho priestoru su asi bezkonkurencne no na druhej strane ak si niekto vyberie webhosting a chce si vytvorit stranku, myslim, ze ocakava jednoduche prostredie a informacie, ktore su naozaj potrebne. Takze moje skusenosti aj ked nie som koder ani expert na tvorbu websranok, boli viacmenej sklamanim. Pred par rokmi (pred cca 11- 12 rokov) som vyuzival hosting jednej nemenovanej spolocnosti a aj dnes ju nenajdete na prvy pokus, musite hladat dokladnejsie. Skusenosti s ich sluzbami mam pozitivne, kedze na vtedajsiu dobu nebola az tak velka konkurencia ako je dnes. V ich administratorskom proistredi som sa zorientoval ako doslova laik velmim jednoducho. Domenu som mal samozrejme u zahranicnehon registratora a s presmerovanim na hosting aj ked po nejakom tom googleni sa mi to podarilo. Vsetky potrebne informacie boli jednoducho pristupne a ked som vosiel v menu do fakturacie, nestalo sa mi po jednokm kliku aby ma to hodilo do DNS zaznamov (to je len priklad). Vsetko som akosi intuitivnew ovladal a nemal som potrebu nieco googlit alebo vyhladat podporu aby mi ozrejmili ako sa robi to alebo to. Potom som vyskusal dalsi, tentokrat cesky hosting, bol o nieco strohejsi na informacie ale o to jednoduchsie sa s nim pracovalo. Ak netravite kvantum casu hladanim a nastavovanim parametrov, ktore si myslim, ze maju byt prednastavene serverom, resp. prevadzkovatelom webhostingu, praca na ktoru ste si ten hosting predplatili sa stava jednoduchou a vytvorite si vlastnu stranku , teda podla zlozitosti vo velmi kratkom case.
  Bohuzial moje skusenosti s WEDOSOM su nekomentovatelne. Naozaj som sa sklamal a po troch dnoch trapenia som vypovedal zmluvu. Uvedomil som si, ze na zaciatok nepotrebujem az tak velky priestor, za cenu nervozity pri sfunkcneni webstranky. Tentokrat mam zaregistrovanych 5 domen u zahranicneho registratora a dokonca ponuka podobne podmienky ako WEDOS a s urcite profesionalnejsim admin rozhranim ako u WEDOSU. Kebyze, WEDOS ponuka na vyskusanie bezplatne svoj hosting verim, ze by nebol az tak vysoko hodnoteny, lebo ak ho vyskusa doslova outsider ako povedzme ja, tak to naozaj vzda rychlo. Maju sice dobre spracovany helpdesk ale ak je prostredie intuitivne, takto spracovany helpdesk urcite nie je potrebny. Moje hodnotenie WEDOSU 2/10 jeden bod je za cenu, druhy za priestor a to je koniec. Nemam co dodat.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here