MioWeb: recenzia a moje skúsenosti s týmto nástrojom

Podrobná recenzia a moje skúsenosti s nástrojom MioWeb + návod, ako si s ním jednoducho a bez programovania vytvoriť web stránku alebo blog.

MioWeb: recenzia a moje skúsenosti

Pri tvorbe vlastnej webovej stránky máte na výber z viacerých možností. Nechať ju vytvoriť profesionálom alebo využiť jeden z dostupných online nástrojov. Takýmto nástrojom je aj MioWeb.

Čo je to MioWeb?

MioWeb je online nástroj pre tvorbu webových stránok pre firmy aj na osobné využitie. Ponúka jednoduchosť, vďaka ktorej si vlastný web vytvorí aj začiatočník. Na výber pri tom máte z viacerých variantov rozsahu tejto služby, ktoré sa líšia svojou cenou. Vyberiete si tak presne ten variant, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám.

mioweb-logo
Logo

Samotnú tvorbu webu môžete začať s celkom prázdnou stránkou alebo si vyberiete jednu z dostupných šablón. Na stránku si potom budete môcť pridávať texty, formuláre, obrázky, jednotlivé podstránky a upravovať ich vzhľad. Tých, ktorí by si chceli jednotlivé prvky vytvoriť sami, však MioWeb sklame. V tomto online nástroji to nie je možné.

Ak vás zaujíma, kto stojí za MioWebom, tak tento nástroj pre tvorbu web stránok vytvorili v Českej republike. Za 6 rokov od jeho prvej verzie si postupne získal popularitu u mnohých používateľov a ich počet stále rastie.

Návod: Ako si vytvoriť webstránku

Okrem zoznamu výhod a nevýhod MioWebu, ktoré nájdete nižšie sa v tomto článku dozviete aj to, ako ho používať. Začnite tým, že prejdete na stránku MioWeb.cz, kde si vyberiete z dostupných cenových balíčkov. K dispozícii je tiež bezplatná 14 dňová verzia, vďaka ktorej budete mať čas zistiť, či vám tento nástroj vyhovuje alebo nie.

Postup výberu a prihlásenia do systému tvorby webu je veľmi jednoduchý. Krok za krokom vás ním prevedú inštrukcie na webe a vo vašich e-mailoch. Ak sa ponáhľate a ste nedočkaví zistiť, ako to celé funguje, budete si musieť od zaslania vašej objednávky až po založenie vášho webu 10 – 15 minút počkať. MioWeb vás však zatiaľ zabaví zaujímavými videami.

Tvorba stránky s MioWeb

Po vytvorení vášho webu vám príde informácia do e-mailovej schránky a môžete začať. Nový web vytvoríte niekoľkými krokmi:

 1. Vyberte si šablónu, ktorá vám vyhovuje. K dispozícii sú tiež náhľady šablón. Šablónu budete môcť prispôsobovať alebo zmeniť podľa svojich potrieb aj v administrácii stránky.
Mioweb výber šablóny
Výber šablóny
 1. Zobrazí sa vám hlavná stránka vášho nového webu
Mioweb hlavná stránka
Hlavná stránka webu
 1. Stránku môžete začať upravovať. Keď prejdete myšou na jednotlivé prvky stránky, zobrazia sa vám možnosti:

presunúťpresunúť

editovaťeditovať

kopírovaťkopírovať

zahodiťzahodiť

Upravovať môžete hlavný obrázok aj každý prvok na stránke.

Možnosti a nastavenie webu

Na hornej lište stránky nájdete viacero možností. Postupne si ich prejdeme:

pluspridáte novú stránku alebo článok do blogu.

nastavenia Ďalej tu máte k dispozícii rôzne nastavenia stránky. K nastaveniam pre web, blog a kampane sa dostanete kliknutím na potrebnú voľbu. Pre nastavenia webu máte k dispozícii nástroje pre nastavenia SEO optimalizácie, sociálnych sietí, stránky o ochrane osobných údajov a podobne. Na blogu si môžete nastavovať bočné panely, vlastné kódy, pop-up panely a iné.

Mioweb nastavenia
Ponuka nastavenie

web keď prejdete myšou na túto voľbu, budete môcť prechádzať medzi vaším blogom a webovou stránkou.

responzívne zobrazenie k dispozícii je tiež možnosť zobrazenia náhľadu stránky na jednotlivých typoch zariadení.

náhľadzobrazí náhľad stránky, ako bude vyzerať v online zobrazení na počítači.

otázniktu je k dispozícii zákaznícka podpora. Kliknutím sa dostanete na stránku, kde si môžete vyhľadať odpovede na vaše otázky.

Mioweb podpora
Stránka zákazníckej podpory

môj Miowebtouto voľbou môžete prejsť do členskej sekcie alebo sa zo stránky odhlásiť.

WordPress stránka sa zobrazí s možnosťami administrácie WordPressu.

história – dôležité tlačidlo, ktoré zobrazí históriu uložení stránky. Môžete sa však vrátiť len k jednotlivým uloženým verziám stránky. Preto nezabudnite po vykonaní každej zmeny stránku uložiť.

uložiť zmenyuloží všetky vykonané zmeny.

Vloženie ďalších stránok webu

Ďalšie stránky webu vytvoríte kliknutím na plus na hornej lište webu. Zobrazí sa vám okno, kde zadáte názov stránky. Po jej vložení budete môcť začať stránku upravovať. Stránku upravujete v blokovom editore. Práca je veľmi intuitívna.

Vloženie bloku

Začnite vložením bloku. Jednotlivé možnosti rozložení nájdete v ľavej strane obrazovky. Keď prejdete v ponuke blokov nižšie, nájdete možnosti pre vloženie hlavičky, vopred pripravených blokov pre popis služieb a produktov, kontaktný formulár, bloky pre vaše kontaktné údaje a mnoho iných možností.

Možnosť posúvania je horšie viditeľná, ale po chvíli prechádzania myšou ju nájdete na pravom okraji bočného panelu s nástrojmi.

Mioweb vloženie bloku
Vloženie bloku

Každý blok môžete editovať presunúť, kopírovať, pripnúť na stránku alebo zahodiť. Keď kliknete na editovať v ľavej časti obrazovky sa vám zobrazia možnosti pre vytvorený blok. Na záložke Základní si môžete vybrať farbu pozadia, nahrať obrázky a vložiť video.

Mioweb záložka základní
Základné možnosti editácie

Ďalšie možnosti nájdete na záložke Pokročilé. Sú to voľba typu bloku, odsadenie obsahu a podobne.

Mioweb záložka Pokročilé
Záložka pokročilé nastavenia

Všimnite si tiež záložku Viditeľnosť. Tu si nastavíte viditeľnosť stránky na jednotlivých typoch zariadení.

Mioweb záložka Viditelnost
Nastavenie viditeľnosti pre jednotlivé zariadenia

Vloženie elementov

Bloky upravíte vložením jednotlivých prvkov. Kliknite na voľbu Elementy v ponuke na ľavej strane obrazovky, odkiaľ si myšou pretiahnete konkrétne prvky do bloku. Na mojom obrázku som vložil textové pole. Podobným spôsobom si môžete vložiť nadpis H1, obrázok, video, mapu, komentáre, odkazy na iné stránky a podobne.

Mioweb vloženie textu
Vloženie textu

Pri písaní máte k dispozícii voľby úpravy textu ako vo väčšine textových editorov: tučné písmo a kurzíva, predčiarknuté písmo, možnosti zarovnania textu, vloženie a odstránenie odkazu, odrážkový a číselný zoznam.

Mioweb úprava textu
Úprava textu

Kliknutím na možnosti sa vám zobrazí druhá lišta s ponukou pre voľbu jednotlivých nadpisov, podčiarknutý text, vloženie horného a dolného indexu, zväčšenie a zmenšenie odsadenia a vloženie špeciálneho znaku.

Ako upravovať jednotlivé stránky v MioWeb

Ak chcete upraviť už vytvorené stránky, ich zoznam nájdete pod funkciou Úvod v administrácii webu. Otvorí sa vám nasledovná ponuka:

Mioweb zoznam stránok
Zoznam stránok

Pre úpravu konkrétnej stránky kliknite na jej názov. Po prejdení myšou na názov stránky sa vám zobrazia tiež dve ďalšie možnosti – duplikovať stránku zmazať stránku. Navrchu ponuky môžete prepínať medzi záložkami pre web, blog, e-shop, kampane alebo na zobrazenie všetkých stránok.

Zmena šablóny

Ak vám vybraná šablóna nevyhovuje, môžete ju zmeniť. V administrácii prejdete na Nastavenia > Web > Vzhled > Šablona webu.

Ak chcete zmeniť šablónu konkrétnej podstránky webu, prejdite v administrácii webu na možnosť Web > Stránka. Možnosť pre zmenu šablóny nájdete naspodku ponuky v bočnom paneli. Okrem toho sú tu k dispozícii možnosti úpravy hlavičky, päty a pozadia stránky.

Pri výbere šablóny máte na výber viacero typov šablón vhodných pre domovské, obsahové, predajné, ďakovné stránky atď.

Eshop

MioWeb ponúka tiež možnosť vytvorenia e-shopu. Kliknite na možnosť Nastavenia > Vytvoriť e-shop. Zobrazí sa vám okno pre vloženie základných údajov.

Mioweb vytvorenie e-shopu
Vytvorenie e-shopu

Vyplňte potrebné údaje a postupujte podľa pokynov na stránke až k vytvoreniu eshopu.

Video návod

Ak máte radšej návody vo forme videí, tak odporúčam pozrieť tento video-návod:

Čo ešte MioWeb ponúka

MioWeb vám poskytne viac než len šablónu pre vytvorenie stránky. V členskej sekcii, do ktorej získavate prístup po objednaní služieb MioWebu, máte okrem návodu na jeho používanie aj viacero ďalších možností.

Nájdete tu vstup do nápovedy, centra podpory, praktický webový slovníček a dokonca tiež podklady pre váš web, z ktorých môžete čerpať pri jeho tvorbe. Na jednotlivých pod-stránkach sa dozviete, ako sa vzdelávať v tvorbe stránok a nájdete tu mnoho inšpirácií pre dizajny a rozloženie webu.

Cena

Ak si chcete MioWeb vyskúšať zadarmo, môžete si na začiatok objednať 14 dňovú trial verziu.

Mioweb zadarmo
MioWeb zadarmo

Konkrétne ceny za balíčky sa na stránke nedozviete. Avšak zistil som ich pre vás:

Tarif Start je za cenu 4 990 Kč ročne alebo 970 Kč mesačne.
Tarif Business je za cenu 9 990 Kč ročne alebo 1 470 Kč mesačne.

Pozor, ceny sú platné v čase písania tejto recenzie. Pre aktuálne ceny odporúčam informovať sa na oficiálnej web-stránke.

Čo obsahuje balíček MioWeb Start

Balíček Start obsahuje možnosť vytvorenia jednej webovej stránky a jedného blogu. Po zakúpení máte plne k dispozícii:

 • vizuálny editor MW Editor 3.0,
 • doménu na dobu jeden rok,
 • viac ako 70 vopred pripravených šablón s responzívnym dizajnom,
 • hosting a e-mailové účty (10 GB)
 • automatické aktualizácie,
 • plnú podporu a návody,
 • vstupenku na MioWeb Festival,
 • podporu Google Analytics a mnoho iného.

Čo obsahuje balíček MioWeb Business

V balíčku Business oproti balíčku Start získate:

 • možnosť vytvorenia e-shopu pre neobmedzený počet produktov,
 • napojenie na platobnú bránu,
 • skladové hospodárstvo,
 • varianty produktov,
 • prvky na predaj na webe a mnoho iných výhod.

Čo obsahuje balíček MioWeb Profi

Balíček Profi je pre tých, ktorí potrebujú vytvoriť 5 a viac webových stránok pre seba alebo pre svojich klientov. Pre balíček MioWeb Profi vám bude vytvorená ponuka na mieru.

Šablóny na výber

Pri tvorbe stránok s MioWeb si môžete vyberať z viac než 70 vopred pripravených šablón. Pri výbere vám pomôže ich rozdelenie do kategórií. Môžete si vybrať:

 • firemné šablóny navrhnuté pre rôzne odvetvia podnikania,
 • osobné šablóny — tu nájdete šablóny vhodné pre rôzne zameranie, ako napríklad šablóny pre blog, umelcov, cestovateľov alebo šablóny na propagovanie služieb pre podnikateľov a freelancerov, realitné weby, produktové, fitness a expertné weby,
 • šablóny pre reštaurácie a kaviarne,
 • šablóny pre udalosti,
 • prázdny web.

Výhody a nevýhody

Výhody nástroja MioWeb:

 • Dostatočne rozsiahla databáza šablón.
 • Jednotlivé šablóny je možné ďalej upravovať.
 • S MioWebom zvládne tvorbu stránok aj začiatočník.
 • Umožňuje tvorbu stránok bez programovania.
 • Rýchle vytvorenie základnej stránky – 10 minút.
 • Vlastná doména a hosting.
 • Stránka bez zobrazovania reklám už od najnižšej tarify.
 • Podpora v českom jazyku.

Nevýhody nástroja MioWeb:

 • Verzia zadarmo je k dispozícii len na 14 dní.
 • Balíček Start neumožňuje vytvorenie e-shopu.
 • Napriek informáciám, že ceny nájdete v cenníku, som na webe ceny nenašiel.
 • Obmedzená ponuka funkcií.

Referencie používateľov

Ak vás zaujímajú ukážky stránok vytvorených v nástroji MioWeb a recenzie a skúsenosti reálnych používateľov odporúčam pozrieť si:

Recenzie a skúsenosti používateľov

Kupóny a zľavy

Ak hľadáte zľavový kupón na prémiové balíčky, pozrite si aktuálnu ponuku kupónov nižšie:

[wpcd_coupon id=10062]

Alternatívy

Ak sa vám ani po prečítaní tejto recenzie a odskúšaní MioWeb nepozdávamôžete vyskúšať tieto alternatívy pre webstránku alebo eshop:

Recenzia a moje skúsenosti s MioWeb

Pri používaní nástroja MioWeb musím vyzdvihnúť množstvo dostupných šablón. Ak sa vám vybraná šablóna nebude páčiť, môžete ju zmeniť v administrácii stránky. Výhodou je možnosť SEO nastavenia stránky, možnosť vloženia affiliate odkazov, vytvorenia pop-upov webu a prepojenie na sociálne siete. Medzi prednosťami by som chcel navyše spomenúť responzivitu šablón s možnosťou nastavenia viditeľnosti pre jednotlivé stránky.

Mínusom je menšia viditeľnosť kurzora, ak sa chcete pohybovať napríklad v ponuke na výber prvkov stránky. MioWeb tiež neponúka možnosť bezplatného využívania služieb. Môžete si však vyskúšať trial verziu na dobu 14 dní.

MioWeb je vhodným nástrojom pre tých, ktorí si chcú vytvoriť vlastnú stránku s jednoduchšou štruktúrou. Pre používateľov, ktorí majú konkrétne požiadavky na rôzne funkcie stránky, jej štruktúru a podobne, je vhodnejšie použiť iný nástroj, ktorí umožňuje tvoriť vlastnú grafiku a zasahovať do kódovania webu.

Páčila sa vám táto recenzia MioWeb? Máte skúsenosti s týmto nástrojom? Napíšte mi prosím vaše názory do komentárov nižšie.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

18 Komentáre

 1. Osobne s týmto nástrojom nemám žiadnu skúsenosť. Čo mám ale info, tak je to dosť drahá služba. Skôr by som sa preto priklonil k vytvoreniu vlastného webu vo WordPress, čo sa dá aj úplne zadarmo, napr. za pomoci Elementor, ktorý pokiaľ mám korektné informácie, sa ovládaniu Mioweb dosť podobá.

  • MioWeb je vhodný najmä pre netechnických ľudí, ktorí chcú venovať svoj čas a energiu inak ako učením sa. WordPress tiež nie je úplne zadarmo, pretože treba platiť napríklad za hosting, pro verziu Elementor, atď.

 2. Vďaka za veľmi zaujímavý článok. Zvažujem tvorbu eshopu, ale nemám dostatok skúseností, preto pozerám po nejakom komplexnom riešení, ktoré zvládne aj laik a príve MIOWEB ma celkom oslovil.

  • Zo skúsenosti považujem MioWeb za dobrý produkt. Samozrejme závisí od konkrétneho použitia. Vám sa páči?

  • Zabavil som sa s nim takmer mesiac, nejako sme si nesadli, preto som sa pýtal či bola chyba na mojej strane, ak je Mio Web OK tak asi áno. Ďakujem za odpoveď.

 3. Dobrý deň pán Juroško,
  kamarátka ma požiadala o pomoc s webom. Ale sám si neviem rady. Má hosting aj doménu vo Websupport + licenciu na blog v Miowebe.
  Lenže keď sa chcem nalogovať cez: „jejdomena“.sk/wp-admin vypíše mi: 404 NotFound.
  Ak si pamätám nebola nalogovaná od roku 2015, alebo 2016…
  Viete mi s tým pomôcť?
  Ďakujem.

  • Ako prvé vyskúšajte zadať: „jejdomena“.sk/wp-login.php
   Dajte potom prosím vedieť, či to pomohlo.

  • Dobrý deň pán Juroško,

   zadal som adresu podľa Vašej inštrukcie a znova nič. Len oznam: “File not found.”

  • A web sám o sebe funguje?
   Skúsil by som ešte pozrieť cez FTP, či sa tam reálne nachádzajú zložky a súbory WordPressu.
   Žiaľ takto na diaľku nedokážem bližšie poradiť, ide o špecifickú situáciu, takže príčina môže byť hocičo.

  • web nefunguje…
   To je to, ze ona si priblizne pred troma rokmi skusala skladat web na WP. Cez kurz Stani Mrazkovej Podnikani z plaze. Nieco vytvorila aj so sablonou z Miowebu. Ale nikdy to nebolo v stadiu, ze by to dala von.
   Komunikoval som s ludmi z Miowebu a ti tvrdia, ze stranku najdem cez WP, ako som Vam napisal.
   Vedel by ste mi s tym pomoct keby som Vam dal prihlasovacie udaje?

  • Ľutujem, ale toto je nad rámec mojich bezplatných služieb. Ak chcete, môžem vám odporučiť nejakého odborníka, s ktorým by ste si dohodli spoluprácu.

 4. Ako tak pozerám aktuálny cenník a cenu za mioweb 79 € bez DPH / mesiac, to už je na zvážení, komu sa to oplatí. Ale asi nie firmám, ktoré potrebujú iba jednoduchú prezentačnú stránku a stačí im raz za pár mesiacov niečo aktualizovať na webe. 🙂

 5. Dobrý deň Vladimír,
  natrafila som na váš blog a na návod k woocommercu. Som totálny amatér, ale podľa vášho návodu si trúfam do toho ísť 🙂
  Skôr ako začnem, natrafila som na pár diskusií, kedy pri inštalácii pluginu woocommerce sa rozhádzal web. Bolo to v prípade miowebu (ktorý mám aj ja). Stretli ste sa s tým? Mám do toho ísť? Je mi jasné, že nie ste veštec a neviete, čo sa môže stať, ale zaujíma ma váš názor 🙂

  Vďaka, krásny večer,
  Zuzana

  • Dobrý deň Zuzana,
   je mi ľúto, ale v tomto neviem poradiť. Ešte som sa nestretol s kombináciou MioWeb + WooCommerce. Odporúčam spýtať sa priamo podpory MioWeb.

   S úctivým pozdravom,
   Vladimír

 6. Dobrý deň Vladimír, chcela by som web, ktorý som si zostavila cez MioWeb premigrovať inde. Čo sa stane po migrácii? Ostanú tam prvky ovládania ako pôvodne, alebo sa web nebude dať takto ovládať, a ak tam všetko pôvodné ostane, nie je to porušenie licencie? Vďaka a zdravím Lenka

  • Dobrý deň Lenka, je mi ľúto, no s migráciou MioWeb nemám skúsenosti. Ak chcete, môžem vám odporučiť programátora, ktorý by sa vám na to pozrel v rámci svojich služieb.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here