Upgates – moderný e-shop na prenájom (Recenzia)

Prečítajte si túto recenziu o e-commerce riešení Upgates a dozviete sa, čo všetko v sebe ukrýva a ako si v ňom vytvoriť vlastný eshop.

Upgates recenzia

V súčasnosti existuje neskutočné množstvo e-commerce riešení pre váš budúci e-shop. 

Od služieb ako sú napríklad Shoptet, cez Eshop-rychlo, až po gigantov ako je napríklad Shopify

Či už ste úplní začiatočník alebo ste naopak veľmi zbehlý v tvorbe e-shopov, určite rýchlo pochopíte ako sa jedna platforma môže líšiť od tej druhej.

V tomto článku som sa rozhodol pozrieť bližšie na platformu Upgates – profesionálna e-commerce platforma, ktorá už roky konkuruje e-shopovým riešeniam ako na Slovensku, tak aj v Česku. 

V nasledujúcich riadkoch si preto priblížime čo to presne Upgates je, prečo sa považuje sa profesionálny nástroj, ako aj jeho cenník spolu s jeho dodatočnými bonusmi, ktoré v sebe skrýva. 

Na záver vám samozrejme aj ukážem, ako zhruba táto platforma v praxi vyzerá, aké má rozhranie a čo všetko v nej dokážete. 

Čo je to Upgates? 

Upgates je jedna z populárnych platforiem pre tvorbu e-shopov na Slovensku i v Česku, ktorá sa v súčasnosti teší viac ako 1500 aktívnym e-shopom (a toto číslo s každým dňom neustále rastie).

Ide o tzv. “hybrida” medzi e-shoppovými poskytovateľmi, nakoľko ponúka svojím klientom ako riešenia na mieru, tak aj tzv. “krabicové riešenia”.

V praxi ide o e-commerce riešenie pre každého podnikateľa, ktorý nechce byť so svojím e-shopom limitovaný ničím. 

Upgates ako platforma sa často označuje ako e-shopové riešenie bez kompromisov, ktoré dokáže ponúknuť svojim klientom všetko čo potrebujú – od sortimentu webových šablón, cez príjemné užívateľské rozhranie, až po technické vybavenie, ktoré si môžete nastaviť presne podľa svojich predstáv. 

Okrem toho sa Upgates môže pochváliť výhodnými tarifami, resp. cenovými balíkmi), ktoré obsahujú všetko čo na spustenie e-shopu potrebujete – či už ide o spravovanie a prevádzku webu, marketing, účtovníctvo a fakturáciu či rôzne doplnky, ktoré si v rámci Upgates môžete na svoj web nainštalovať. 

Upgates bola založená firmou EVici webdesign s.r.o. (so sídlom v Ostrave) už v roku 2003, kedy táto firma začala s tvorbou web stránok. 

Odvtedy sa ako značka snaží vyvinúť spoľahlivé e-commerce riešenie, ktoré by slúžilo ako mainstreamová platforma pre e-shopy za rozumnú cenu.

Prečo by ste mali vyskúšať Upgates? 

Upgates je vo všeobecnosti vhodný pre kohokoľvek – či už ide o úplne začínajúceho podnikateľa alebo o ostrieľaného webmastera eshopov. 

Jednou z nesmierných výhod tejto e-shoppovej platoformy je fakt, že na rozbehnutie funkčného e-shopu nepotrebujete mať nevyhnutne technické či programatorske znalosti. 

Upgates totiž vyrieši takéto problémy za vás. 

Je však nutné poznamenať, že Upgates sa viac sústredí na stredné a väčšie e-shopy, nakoľko jeho cenové balíčky nemusia vždy vyhovovať začínajúcim online podnikateľom.

Avšak svoje cenové hladiny kompenzuje perfektným systémom, ktorý funguje na 100% aj hneď po jeho zakúpení. 

Upgates cenník

Upgates v rámci svojho cenníka ponúka 4 balíčky – každý z nich obsahuje všetky funkcie platformy bez obmedzení.

Jediným čím sa tieto cenové balíčky líšia jeden od druhého je počet produktov, ktoré môžete na e-shope mať a počet jazykových mutácii: 

 • Bronze – môžete mať na e-shope 100 produktov spolu s 1 jazykom a pre 1 užívateľa, ktorý môže e-shop spravovať
 • Silver – 1000 produktov s 2 jazykovými mutáciami a pre 5 užívateľov
 • Gold – až 5000 produktov, s 5 jazykovými mutáciami s neobmedzeným počtom užívateľov
 • Platinum – až neuveriteľných 50 000 produktov, s neobmedzeným počtom jazykov a užívateľov 
Upgates cenník
Upgates cenník (platné v čase písania článku)

Okrem balíkov si môžete za príplatok kúpiť aj extra služby ako sú napríklad: 

 • Multidoménovosť Multishop – za príplatok môžete spravovať svoj e-shop aj pod viac ako len 1 doménou
 • Pravidelný import produktov – ide o možnosť pravidelného importovania produktov od vaších dodávateľov a tretích strán
 • Rozšírený emailing – za poplatok môžete posielať viac ako 10 000 správ
 • SMS správy – ide o aktivaciu zasielania SMS správ zo systému
 • Platené doplnky – vďaka tejto službe si môžete aktivovať doplnky na pripojenie k iným službám

Mimo platených služieb však ponúka Upgates aj rôzne bonusy ku všetkým tarifom – a to až do výšky 530€. 

Ide o bonusy na platformy ako sú napríklad: 

 • heureka.sk
 • zboží.cz
 • glami.cz
 • biano
 • … a mnohé ďalšie

Jednou z veľkých výhod je možnosť si vyskúšať Upgates na 30 dní úplne zadarmo – jednoducho si vytvoríte účet a po 1 celý mesiac sa môžete hrať s nastaveniami a na vlastné oči sa pozrieť ako táto platforma v praxi vyzerá. 

Čo všetko Upgates poskytuje?

Nakoľko je Upgates považované za hybridné e-commerce riešenie, je dôležité si uvedomiť, že sa snaží ponúknuť e-shopové riešenia ako pre individuálne potreby, tak aj ako krabicové riešenie, ktoré dokáže využiť viac ako len jeden človek. 

V princípe funguje Upgates ako skladačka – jednoducho si z jeho jednotlivých častí poskladáte e-shop s príjemným dizajnom, štruktúrou, produktami a pod. – bez toho, aby ste bol programátor

Samozrejme ak ovládate CSS, HTML či JS, môžete si svoj e-shop pretransformovať do podoby, ktorá vyhovuje iba vám.

Poďme sa teraz pozrieť na pár skvelých funkcií, ktoré Upgates ponúka.

Užívateľské rozhranie

Upgates sa predovšetkým sústredí na funkcie svojej platformy, nie až tak na vzhľad a užívateľsky-príjemné rozhranie.

S týmto mindsetom by ste mali pristupovať aj k administrácii vášho webu – samotné hlavné menu je jedna veľká tabuľka plná informácii a čísel, ktoré vás informujú o všeobecnom stave vášho e-shopu.

Pre menej skúsených máte k dispozícii vždy nápovedu, ktorá vám vysvetlí k čomu slúži daná časť rozhrania.

Jedným z veľkých plusov je to, ako Upgates vyriešil časť s produktami – každý produkt máte zaradený do určitej kategórie, ktorú len jednoducho rozbalíte. 

Kategórie si môžete vytvoriť sami a kombinovať produkty dohromady podľa vašich požiadaviek. 

Čo sa týka optimalizácie pre webové prehliadače (SEO), Upgates samozrejme pokrýva základné nastavenia ako sú napríklad URL, titulky (Title Tags), popisy (meta description) a pod. 

Okrem toho vám dokáže táto platforma pomôcť aj s automatickou SEO optimalizáciou, vďaka čomu môžete ušetriť množstvo času. 

Vzhľad a modul “Designer” 

Designer je modul, ktorý dokáže svojmu užívateľovi pomôcť rýchlo a jednoducho vytvoriť grafický dizajn pre daný web. 

Vďaka tomu si môžete vytvoriť svoj vlastný unikátny vzhľad e-shopu, ktorý sa bude odlišovať od ostatných. 

V rámci Designer modulu si môžete nakonfigurovať prakticky všetko – od vzhľadu, farieb, vizuálnych elementov a pod. – všetko stojí (a padá) len na vašej predstavivosti. 

Upgates vo svojom základe ponúka 10 šablón, resp. vzhľadov, ktoré môžete na svoj e-shop aplikovať. 

Pomocou týchto variant si tak môžete taktiež vytvoriť nespočetné množstvo vlastných verzii dizajnu.

Vďaka tomu, sa môžete odlíšiť od konkurencie a vytvoriť si vzhľad a šablónu pre váš web presne podľa vašich predstáv a fantázie. 

Upgates vzhľad a šablóny

Úprava šablón pre e-shop je používateľsky veľmi jednoduchá – proste si jednu vyberiete, rozhodnete jej rozloženie na webe a môžete si ju začať pretvárať. 

Pokiaľ máte aspoň trochu kreatívnej fantázie, nemal by byť pre vás problém si vytvoriť krásnu a užitočnú šablónu, vďaka ktorej bude váš e-shop vyzerať skvelo.

Pokiaľ sa obávate toho, že z peknej šablóny by ste vašimi úpravami stvorili nešikovné monštrum, nemusíte sa ničoho obávať – Upgates myslel aj na užívateľskú skúsenosť pri vytváraní vlastnej šablóny a nedopustí, aby ste šablónu príliš rozložili. 

Po vytvorení šablóny si samozrejme môžete vždy pozrieť, ako by v nej váš e-shop vyzeral na rôznych zariadeniach – od smartphonov až po počítače. 

💡 Tip: Pokiaľ ste technicky zručnejší, alebo už máte skúsenosti s tvorbou web stránok, v Upgates si môžete bez problémov aktivovať a upraviť šablónu aj pomocou vlastného kódu, HTML, CSS či JS. 

Jazykové mutácie

Upgates sa taktiež môže pýšiť excelentným riešením správy pre jazykové mutácie, ktoré v súčasnej dobe pri svojom e-shope jednoducho budete potrebovať.

Vďaka pomerne intuitívnemu systému zahraničných mutácii si môžete pohodlne nastaviť a prevádzkovať domény, URLka ako i samotný obsah vo viacerých jazykoch a osloviť tak podstatne širšie publikum zákazníkov.

Jazykové mutácie môžete pridať podľa svojich potrieb na rôzne miesta na e-shope, či už ide o nastavenie zahraničného jazyka pre:

 • Hlavnú a vedľajšiu doménu (napr. český jazyk pre doménu s koncovkou “.cz” a slovenský jazyk pre doménu s koncovkou “.sk”)
 • Domácu/zahraničnú menu
 • Satelity/multishopy (napr. anglický jazyk pre “myshop.com” a slovenský jazyk pre “mojobchod.sk”)
 • Samotné kategórie a produkty a pod.

Okrem toho máte v administračnom menu taktiež možnosť si preložiť akúkoľvek frázu, dokumenty a systémové maily podľa svojich potrieb a predstáv.

Inými slovami – Upgates disponuje pravdepodobne najlepším riešením multijazyčnosti na eshopoch, aké som zatiaľ mal možnosť vidieť.

API prepojenie

Upgates taktiež disponuje vlastným verejným API, pomocou ktorého si môžete spárovať so systémom rôzne osobné dáta (ako napr. vlastný účtovný systém, ERP či iné systémy).

Tento systém môžete využiť pre exportovanie/importovanie, aktualizácie či mazanie dát v reálnom čase.

API od Upgates má aj niekoľko bezpečnostných poistiek, pomocou ktorých sa k vašim dátam nemôže neoprávnene dostať nikto bez unikátneho prístupu.

Prepojenie s tretími stranami 

E-shop ako taký však nie je len uzatvorený web na nejakej platforme – ide aj o prepojenie s inými doplnkami, aktivitami a systémami, ktoré sú potrebné pre chod e-shopu a ktoré uľahčujú jeho riadenie. 

Na základe toho, je nutné sa pozrieť aj na to, ako Upgates rieši kompatibilitu s inými nástrojmi – môžeme povedať že sa s týmto problémom vysporiadal perfektne. 

Upgates vám pomôže sa bez problémov napojiť aj na praktické služby, ktoré sa s e-shopmi spájajú ako je napríklad reklamácia, dovoz tovaru (kuriérske a iné služby) či dokonca pripojenie e-shopu na vašu banku. 

Samozrejmosťou je aj kompatibilita e-shopu s platobnými bránami, účtovnými službami a pod. 

Čo sa týka online marketingu a meracích nástrojov, Upgates nezabúda ani na fundamentálne nástroje ako sú služby od Google (Google Analytics, GSC a pod.), affiliate služby, porovnávacie služby a pod. 

Služba dropshipping

Pokiaľ neviete čo je dropshipping, môžeme si ho najprv v skratke vysvetliť: 

Dropshipping je spôsob podnikania, vďaka ktorému vy ako podnikateľ nepreberáte celú zodpovednosť za produkty na vašom e-shope. 

Pri dropshippingu v princípe obrdžíte dokument, resp. súbor od dodávateľa produktov, ktorý obsahuje všetky potrebné informácie o tovare, ktorý budete na vašom e-shope predávať. 

Samotný tovar však má na sklade dodávateľ (nie vy), ktorý rovnako tento tovar balí, odosiela, prípadne rieši reklamáciu.

Pokiaľ si zákazník kúpi takýto tovar cez váš e-shop, vy ako sprostredkovateľ dostanete určitý podiel z predaja (maržu) – čiže vašou jedinou úlohou je sa postarať o to, aby sa potenciálny zákazník na váš e-shop dostal a daný produkt kúpil. 

Upgates pokrýva aj tento spôsob predaja, nakoľko je pri ňom možné importovať súbory s produktami na váš e-shop. 

Malým mínusom je však to, že môžete importovať súbory s produktami od dodávateľov bezplatne iba raz, pravidelné importovania produktov je už spoplatnená služba. 

Široké spektrum dopravy

Nakoľko Upgates je e-commerce riešenie, ktoré bolo vytvorené v ČR, nebudete mať žiaden problém napojiť svoj e-shop na elektronickú evidenciu tržieb (EET) na slovenský a český jazyk ako aj na rôzne druhy dopravy produktov.

V rámci dopravy pokrýva Upgates všetkých fundamentálnych dopravcov v SR a ČR ako sú napríklad: 

 • PPL
 • GLS
 • Slovenská pošta
 • Česká pošta
 • DPD
 • … a mnohé ďalšie. 

Legislatíva a marketplace

Upgates nezabúda ani na e-shopy, ktoré majú naozaj široké pokrytie a posielajú svoj tovar aj mimo Českej a Slovenskej republiky. 

V rámci SR a ČR poskytuje Upgates moduly pre vystavovanie EET účteniek, ako aj rieši GDPR problém na weboch. 

Netreba taktiež zabudnúť na Upgates Akadémiu – ide o edukačné centrum, ktoré sa snaží pomôcť podnikateľom rásť spolu s ich e-shopmi pomocou rôznych rád a tipov v oblasti online obchodovania, marketingu či dokonca vyvážania a skladovania tovaru. 

Okrem toho poskytuje Upgates aj tzv. Marketplace – inzertnú službu, v ktorej si môžete najať špecialistov z rôznych online odvetví – či už ide o SEO, marketing, grafický dizajn či poradenstvo a podporu – na tomto miesto môžete nájsť ľudí, ktorých budete pre svoj e-shop rozhodne potrebovať. 

Zákaznícka podpora

Upgates poskytuje svojím klientom veľmi obstojnú podporu – či už ide o priamy kontakt s podporou, alebo cez centrum pomoci či dokonca prostredníctvom nápovedy. 

V tomto ohľade môžeme povedať, že Upgates na svojich zákazníkov naozaj myslí.

V prípade akýchkoľvek problémov či nejasností sa môžete obrátiť na podporu prostredníctvom hneď niekoľkých médií: 

 • Chat – môžete napísať priamo na podporu, ktorá je dostupná počas pracovných dní.
 • Konzultácia – v určitých prípadoch si môžete naplánovať videhovor a konzultáciu so špecialistami, ktorí vás zaškolia a prevedú cez nastavenia na e-shope, prípadne vám pomôžu s technickými problémami.
 • Formulár podpory systém s ticketmi, pomocou ktorého môžete nadviazať kontakt s technickou podporou.
 • Facebook poradňa – skupina na Facebooku, kde si môžete vymieňať rady a skúsenosti o e-shopoch na Upgates platforme s ostatnými členmi.

Mimo týchto médií však máte k dispozícii aj rôzne video návody a nápovedy.

Upgates vs. konkurencia

Upgates je v porovnaní s konkurenčnými platformami veľmi silný protivník a je pomerne náročné vyhodnotiť, ktorá z e-commerce riešení je najlepšia: 

 • Shoptet – ako populárna e-shop platforma sa vyznačuje výborným UX za veľmi podobné ceny ako má Upgates (okrem toho ponúka Shoptet o niekoľko šablón viac ako Upgates). V tomto prípade je skôr dôležité sa pozrieť na to, či vám vyhovuje jednoduchšie rozhranie pre začiatočníkov (Shoptet) alebo potrebujete all-in-one riešenie špecifické pre veľký e-shop (Upgates)
 • Eshop-rychlo – v porovnaní s Upgates ma o niečo nižšie cenové tarify, čo môže niektorých ľudí odradiť od nákupu tarifu v Upgates. Navyše pri vzhľade ponúka Eshop-rychle cez 25 responzívnych šablón. 

Návod ako si vytvoriť e-shop cez Upgates

Pokiaľ si chcete pred nákupom túto platformu vyskúšať, postup na vytvorenie e-shopu je veľmi jednoduchý – choďte na domovskú stránku Upgates a kliknite na tlačidlo “Vytvoriť e-shop”. 

Následne sa vám zobrazí okno, kde len vyplníte názov vášho e-shopu a registračný email: 

upgates registrácia

Po registrácií prejdete na stránku, kde budete musieť vyplniť základné údaje o vás a vašom e-shope (ako napr. názov e-shopu, jazyk, heslo, kontaktné informácie a pod.):

upgates registračné údaje

Po vyplnení údajov sa budete môcť po prvýkrát prihlásiť do vášho účtu a do administračného menu: 

upgates úvodné okno po registrácii

V administračnom menu budete mať k dispozícii všetko o vašom e-shope – od denného prehľadu o objednávkach, obratoch a pod. až po menu s produktami, nastaveniami, marketingom, atď.

upgates administračné menu

Poďme sa pozrieť na niekoľko dôležitých položiek a nastavení, ktoré budete pri spúšťaní vášho prvého e-shopu potrebovať. 

1. Základné nastavenia 

V administračnom prehľade kliknite na položku “Nastavenie” v menu naľavo – dostanete sa tak k základným nastaveniam pre váš e-shop. 

V tejto časti sa budete môcť pohrať s niekoľkými dôležitými vecami ako sú napríklad:

 • Cookies
 • DPH
 • Vodoznaky
 • Jazyky
 • Meny

V prípade objednávok budete môcť v tejto časti riešiť aj platby a fakturáciu ako aj stav objednávok a dopravu.

Okrem toho si budete môcť nastaviť aj údaje o produktoch, kategóriách či určité informácie pre zákazníkoch a pod. 

upgates menu nastavenia

2. Vzhľad a šablóna

Pri výbere a tvorbe dizajnu pre váš web prejdite v administračnom okne do menu vľavo a kliknite na položku “Grafika” – odtiaľ môžete prejsť do časti “Designer”, kde si budete nastavovať vzhľad vášho e-shopu:

upgates šablóny

Pri prvom spustení tohto nástroja sa vám zobrazí uvítacie/nápovedné okno s videom – po vyklikaní sa dostanete k prednastaveným grafikam.

Tu si môžete vybrať šablónu, ktorá sa vám pozdáva najviac a začať ju upravovať: 

upgates modul Designer

Upravovanie šablóny v module Designer je užívateľský veľmi jednoduché a intuitívne – jednoducho si môžete vybrať akýkoľvek blok zo šablóny a kliknutím ho môžete upravovať.

Po vytvorení šablóny na mieru jednoducho kliknite na tlačidlo “ULOŽIŤ” v ľavom dolnom rohu a vaša šablóna bude pripravená! 

3. Nastavenia produktov

K nastaveniam produktov sa v Upgates dostanete podobne ako pri nastavení šablóny – v menu naľavo kliknite na položku “Produkty” – zobrazí sa vám následne všeobecný prehľad o produktoch: 

upgates produkty

Pokiaľ by ste chceli pridať nový produkt, jednoducho kliknete na tlačidlo “NOVÝ” v pravej časti obrazovky. 

V novom okne následne môžete vyplniť všetky potrebné údaje o produkte (ako napr. názov, výrobca, stav, EAN, popis produktu a pod.) – nakoniec kliknite na tlačidlo “ULOŽIŤ

upgates nastavenia produktu

4. Online marketing

V hlavnom menu na administračnej stránke máte taktiež k dispozícii kompletné riadenie online marketingu. 

V rámci Upgates tak máte možnosť nastaviť rôzne aspekty promovania vášho e-shopu ako sú napríklad: 

 • Email marketing
 • Zľavy a kupóny
 • Hodnotenie a recenzie
 • SEO a sociálne siete
 • Strážny pes
 • … a mnohé ďalšie 

V prípade SEO máte k dispozícii základnú optimalizáciu vašich produktov pre webové prehliadače (ako je napríklad optimalizácia titulov, popisov, nadpisov, kategórii a URL) ale i technické aspekty SEO ako je napríklad sitemap či nastavenia v robots.txt

upgates marketing a seo

5. Prechod na ostrú verziu

Pokiaľ sa rozhodne, že si chcete spustiť svoj e-shop “live” a reálne ho začať používať, budete musieť najprv vyplniť fakturačné údaje spolu s niekoľkými ďalšími informáciami. 

V časti administračného menu “Môj účet” prejdite na položku “Peňaženka a finalizácia”: 

upgates menu peňaženka

V tejto časti vyplniť fakturačné údaje a vyberiete si tarif, ktorý vám bude vyhovovať: 

upgates fakturačné údaje

Následne si dobite peňaženku a prejdite do nastavení domény. Po splnení všetkých potrebných krokov tak budete môcť začať využívať váš e-shop naostro. 

Tip: Nezabudnite, že v prípade akýchkoľvek problémov či nejasností máte pri položkách k dispozícií vždy nápovedu, kde sa dozviete podrobnosti o danej časti Upgates. 

upgates nápoveda

Upgates recenzia –záverečné hodnotenie 

Upgates je vo svojej podstate špičková e-commerce platforma, ktorá bude vyhovovať najmä stredným a väčším e-shopom. 

Vďaka svojim unikátnym funkciam a možnosti si za určitých okolností prispôsobiť web podľa vlastných predstáv, sa dá odporučiť najmä profesionálnym marketérom, či skrátka podnikateľom, ktorí to so svojím e-shopom myslia vážne. 

Rovnakou mincou však môže byť trochu náročnejšou platformou pre úplných začiatočníkov, nakoľko jej UX rozhranie nie je úplne prívetivé. 

Čo sa týka cenníka Upgates – v zásade dokáže konkurovať aj iným e-shoppovým riešeniam ako je napríklad Shoptet.

Hoci je Upgates o pár eur drahší, svoju cenu kompenzuje profesionálnym prístupom a doplnkami. 

Azda jediným drobným negatívom, ktoré sa snáď do budúcna vyrieši, je samotný vzhľad rozhrania – oproti Shoptet či Shopify pôsobí príliš technicky, takmer ako vesmírna loď – ktorej by sa mohol začínajúci podnikateľ trochu zľaknúť 🙂

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here