Eshopy na prenájom – ktoré sú najlepšie? (Zoznam)

Zoznam tých najlepších eshopov na prenájom vrátane predstavenia ich funkcií. Ktorý bude najvhodnejší pre vaše podnikanie?

Čo je to eshop na prenájom?

Chcete začať predávať na internete? Potom potrebujete vhodné riešenie na vytvorenie a prevádzku eshopu. Pre tých, ktorých odrádzajú náklady a čas potrebný na vytvorenie eshopu na mieru, je výborným riešením eshop na prenájom, nazývaný aj krabicový eshop.

Takže eshopy na prenájom ponúkajú možnosť začať s predajom takmer okamžite bez znalostí programovania.

Vybral som pre vás niekoľko tých najkvalitnejších eshopových riešení vrátane krátkeho prehľadu ich funkcií:

Webnode

webnode
Webnode

Platformu pre e-shopy ponúka aj český Webnode. K dispozícii je viac ako 100 šablón v modernom dizajne uspôsobených pre rôzne druhy tovarov. Na podporu rastu mobilného predaja sú všetky responzívne.

Pre zviditeľnenie vo vyhľadávačoch budete môcť využívať SEO nastavenia s názvom aj popisom stránky, kľúčovými slovami a úpravou URL. S Webnode však vytvoríte e-shop s vlastnou doménou až od platenej verzie v balíčku Štandard za 9,90 € mesačne. Je vhodný najmä pre menšie a stredné obchody.

E-shop si s Webnode môžete vytvoriť a systém ponúka aj premenu už existujúcej Webnode stránky na predajnú. Táto platforma sľubuje jednoduché pridávanie produktov, v prehľadnej administrácii nájdete tiež štatistiky návštevnosti, spravujete tu objednávky a podobne. Pre dokonalý komfort pri nakupovaní sa dajú zvoliť rôzne dopravné i platobné metódy. Nechýba možnosť nastavovania zliav, pridávanie variantov produktov, import tovaru a export do porovnávačov cien.

Pre viac informácií odporúčam pozrieť si moju recenziu Webnode.

Webareal

webareal
Webareal

S českou platformou Webareal vytvorí e-shop každý, kto hľadá riešenie na začiatok podnikania, je vhodný aj pre existujúce internetové obchody. V prehľadnom užívateľskom rozhraní ponúka mnoho pokročilých funkcií na vytvorenie e-shopu aj pre začiatočníkov. Ak si s niečím nebudete vedieť dať rady, priamo na stránke nájdete množstvo návodov vo Webareal Akademy. Všetky funkcie online obchodu sa dajú na 15 dní vyskúšať aj zadarmo. Platené balíky služieb začínajú na 7,25 € mesačne. Odlišujú sa od seba počtom produktov v obchode, veľkosťou priestoru na disku, počtom použiteľných šablón a inými parametrami.

Webareal ponúka viac ako dve desiatky responzívnych šablón s dizajnom prispôsobeným rôznym odvetviam. Respozívna je tiež administrácia e-shopu s možnosťou SEO nastavenia tovaru, vytvorenia jeho variantov a pripojenia fotografií i videa. Obchodovanie vám uľahčia funkcie ako:

 • sledovanie skladových zásob,
 • hromadné akcie,
 • ceny je možné zadávať až v dvoch rôznych menách,
 • výber dopravy a platby,
 • generovanie správ a faktúr.

Nechýbajú ani dôležité funkcie pre marketing a SEO. Systém podporuje tiež export dát pre porovnávače cien, prepojenie s účtovnými systémami a podobne. Výhodou je možnosť až 9 jazykových mutácií. V jednej administrácii sa dá tiež spravovať viac e-shopov a k dispozícii je prepojenie s Dropareal.

Pre viac informácií odporúčam pozrieť si moju recenziu Webareal.

Eshop-rychlo

eshop-rychlo
eshop-rychlo

Eshop-rychlo je platforma, v ktorej vytvoríte funkčný online obchod behom niekoľkých minút. Je vhodná pre začínajúce podnikanie, malé aj veľké e-shopy. Platené verzie umožňujú využívanie vlastnej domény, prenájom hostingu a e-mail. Ceny začínanú na 15,60 € s priestorom 5 GB.

Administrácia e-shopu je prispôsobená bežným užívateľom a v prehľadnom menu sa rýchlo zorientujete. K dispozícii sú štatistiky objednávok, návštevnosti aj miera opustenia obchodu za rôzne časové úseky. Pre SEO optimalizáciu môžete využívať viacero nástrojov, napríklad:

 • meta titulok a popis,
 • popis pre Facebook,
 • SEO nastavenia produktov.

Dizajn obchodu si s eshop-rychlo.sk prispôsobíte podľa zamerania obchodu výberom vhodnej šablóny. Upraviť sa dá aj vzhľad samotnej šablóny, hlavička, päta, písmo a podobne. So správou a pridávaním produktov vám pomôžu funkcie pre import dát a varianty tovaru. Plusom sú prehľadná správa objednávok, automatické zasielanie správ, nastavenia platieb a dopravy prispôsobené slovenským podmienkam.

Na podporu predaja môžete využívať nástroje pre marketing, ako sú zľavové kupóny, hodnotenie produktov, import recenzií z Heuréka aj export do porovnávačov tovaru. Celý systém sa dá navyše prepojiť s účtovnými systémami Pohoda, Money S3 a Ekonom.

Pre viac informácií odporúčam pozrieť si moju recenziu Eshop-rychlo.

FAPI

FAPI
FAPI

Medzi najznámejšie platformy pre e-shopy som zaradil aj český nástroj FAPI. Je to v podstate predajný formulár, ktorý je určený pre menšie spoločnosti a využijú ho aj živnostníci. S FAPI pridáte na svoju existujúcu stránku predajný formulár na predaj fyzických aj online produktov a služieb. Môžete ho využiť tiež na spoplatnenie prémiového obsahu webu.

Tak ako iné nástroje, aj FAPI je vytvorený s ohľadom na používateľov, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s programovaním stránok. Dokáže prijímať objednávky, vystavovať faktúry, potvrdiť ich úhradu, zasielať tovar a podporuje export dát do účtovného systému. FAPI umožňuje pravidelnú fakturáciu, strhávanie platieb z platobnej karty aj nákup na splátky. Postará sa tiež o sledovanie legislatívnych zmien.

Tvorcovia FAPI mysleli aj na prehľady o predaji a responzivitu. Počet formulárov, ktoré pridávate na svoju stránku, je neobmedzený. Nechýbajú ani prehľadné štatistiky predaja.

Pre viac informácií odporúčam pozrieť si moju recenziu FAPI.

SimpleShop

SimpleShop
SimpleShop

SimpleShop je ďalším nástrojom, pomocou ktorého pridáte predajný formulár na webovú stránku. Sľubuje jednoduché používanie a prehľadnosť pre každého, kto sa rozhodne predávať kurzy, e-booky, videá, členstvo a prístup k prémiovému obsahu. Využijete ho tiež na predaj fyzických produktov.

SimpleShop ponúka množstvo funkcií:

 • vystavovanie faktúr,
 • odosielanie objednávok,
 • doručenie online produktov.
 • poskytovanie zľavových kupónov,
 • export podkladov pre úrady,
 • napojenie na Google Analytics,
 • napojenie na české a slovenské banky aj platobné brány,
 • párovanie platieb,
 • pravidelné strhávanie platieb z karty.

Podporuje tiež predaj do zahraničia a prepojenie na účtovné programy Pohoda a MoneyS3. Vzhľad predajného formulára si môžete farebne prispôsobiť. Využívať môžete aj napojenie na známe e-mailingové nástroje, ako sú MailChimp, SmartEmailing a podobne.

SimpleShop môžete používať zdarma, platíte len mesačne 5 % províziu z predaja. Pokiaľ v daný mesiac nič nepredáte, neplatíte nič. Maximálna provízia sa vyšplhá len na cenu približne 58 € (1 500 Kč). Spôsob platby predstavuje výhodu najmä pre začínajúcich podnikateľov. Svoju stránku môžu premeniť na predajnú bez akýchkoľvek výdavkov navyše.

WEXBO

Wexbo
Wexbo

WEXBO je online platforma pre e-shopy a webové stránky. Poskytuje všetky potrebné nástroje na vytvorenie a správu funkčného online obchodu. Systém testujete zadarmo prvých 15 dní, potom si môžete objednať niektorý z balíčkov služieb. Lacnejší balíček pre e-shop vás vyjde na 11 € mesačne (možnosť pre maximálne 300 vystavených faktúr mesačne).

Tak ako iné systémy pre tvorbu stránok a online obchodov, stavil WEXBO na prehľadnosť a jednoduchosť ovládania. Môžu ho preto využívať aj začiatočníci. Predvolenú šablónu si môžete upravovať, aby ste jej dodali originálny vzhľad presúvaním jednotlivých modulov, úpravou pozadia, hlavičky a iných prvkov.

Už v základnom balíčku služieb získavate prídavné moduly, ako sú kontakty, novinky, hodnotenia, prepojenie na sociálne siete a podobne. Samozrejmosťou sú e-mailové schránky, platobné brány, vystavovanie faktúr a prepravné služby. Môžete si tiež vytvoriť verzie v iných jazykoch a predávať vo viacerých svetových menách. WEXBO podporuje prepojenie s účtovným systémom Pohoda.

Pri predaji iste oceníte rôzne funkcie:

 • skladovú evidenciu,
 • vytváranie variantov tovaru,
 • pridávanie zliav,
 • hromadný import a export,
 • porovnávanie produktov,
 • nástroje pre SEO optimalizáciu, ako sú meta title a description, kľúčové slová, friendly URL, alternatívne popisy obrázkov a iné.

Štatistiky nezahŕňajú len prehľad predaja. Informujú o najčastejšie vyhľadávaných frázach na stránke a dozviete sa, aké články ľudia najčastejšie čítajú.

Mioweb

Mioweb
Mioweb

Mioweb je český nástroj pre tvorbu web stránok a e-shopov. Ponúka kompletné riešenie pre online podnikanie pre menšie obchody. Na vytvorenie dizajnu stránky slúžia vopred pripravené šablóny prispôsobené rôznym oblastiam podnikania. Samozrejmosťou je responzívny dizajn. Táto služba patrí medzi drahšie, bude vás stáť 95 € mesačne.

Ponuka funkcií Mioweb zahŕňa denné zálohovanie dát, vytváranie variantov produktov, predajné tlačidlá, tlačidlá pre expresný nákup a napojenie na platobné brány. Nechýbajú skladové hospodárstvo, napojenie na fakturačné nástroje a podpora EET.

Pre marketing umožňuje využívať rozšírené marketingové nastavenia a SEO nástroje. Podporuje Google Analytics, Google Tag Manager a Google Search Console aj prepojenie na sociálne siete. Svoj e-shop budete môcť napojiť tiež na e-mailové nástroje, ako sú MailChimp alebo SmartEmailing. Ponúka aj prepojenie na mnoho iných nástrojov a prehľadné štatistiky.

Pre viac informácií odporúčam pozrieť si moju recenziu Mioweb.

UPgates

UPgates
UPgates

UPgates prináša výhody e-shopu na mieru v krabicovom riešení. Tento nástroj vám pomôže vytvoriť plne funkčný e-shop bez toho, aby ste museli využívať služby profesionálov. Nemusíte byť pritom odkázaní na grafiku vopred vytvorených šablón (všetky sú responzívne a užívateľsky prívetivé). Grafiku si môžete upravovať podľa vašich predstáv. Zmeniť sa dá farebnosť, písmo, skryť časti, ktoré nepotrebujete, rozloženie, orientácia loga a mnoho iného. Možné je tiež vykonávať detailné úprav v HTML a CSS pomocou editora kódu. UPgates je k dispozícii na vyskúšanie až na 30 dní zadarmo. Potom si vyberiete jeden zo 4 cenových variantov ostrej prevádzky. Najlacnejší balíček za 19 € mesačne postačí obchodom do 50 druhov tovaru.

S UPgates prevádzkujete e-shop s množstvom funkcií a možnosťou vytvorenia jazykových mutácií. Funkcie zahŕňajú automatizovanú správu objednávok a fakturáciu pre maloobchodný aj veľkoobchodný predaj. Samozrejmosťou je napojenie na dopravné možnosti, platobné brány, porovnávače cien a prepojenie s dodávateľmi aj zákazníkmi. Nákup uľahčuje filtrovanie a radenie produktov. Ku každému produktu je možné ponúknuť alternatívy a pridať návody, články aj externé URL a vytvárať varianty.

Marketingové nástroje zahŕňajú vernostný systém, pridávanie zliav, hodnotenia a recenzie, prepojenia na sociálne siete a evidenciu nedokončených košíkov. Do svojho e-shopu môžete zaradiť tiež funkciu „strážny pes“ a odporúčania na prikúpenie ďalšieho tovaru. Nechýbajú nástroje pre SEO optimalizáciu obchodu a prehľadné štatistiky.

Pre viac informácií odporúčam pozrieť si moju recenziu UPgates.

Shoptet

shoptet

Shoptet je jeden z najpopulárnejších českých poskytovateľov pre tvorbu, správu a udržiavanie e-shopu.

Ide o platformu pre e-shopové riešenia, ktorá sa zameriava hlavne na začínajúcich podnikateľov alebo úplných začiatočníkov, ktorí nemajú zatiaľ veľa skúsenosti s tvorbou online obchodov.

Shoptet sa môže pýšiť dlhou tradíciou, neuveriteľne veľkým množstvom spokojných zákazníkov a pozitívnymi referenciami – funguje už od roku 2008 a bol založený Miroslavom Uďanom (po jeho odchode v roku 2021 prevzali vedenie tejto firmy jeho nástupcovia).

V súčasnosti využíva Shoptet ako e-commerce riešenie viac ako 22 000 ľudí po celom svete.

Pokiaľ by sa mal charakterizovať Shoptet len do pár slov tak ide v skratke o veľmi jednoduché a rýchle riešenie pre každého, kto sa chystá si založiť spoľahlivý e-shop.

Pre viac informácií odporúčam pozrieť si moju recenziu Shoptet, kde nájdete aj užitočný ebook ako bonus

Mozello

Mozello
Mozello

Mozello je platforma pre e-shopy, ktorá bola vyvinutá v Lotyšsku. Ponúka rýchle vytvorenie vlastného webu alebo online obchodu v modernom dizajne. Responzívnu stránku tu zvládne vytvoriť každý aj vo viacerých jazykových verziách.

E-shop vytvorený s Mozello obsahuje všetky funkcie pre automatický predaj, prijímanie platieb a podporuje viacero možností doručenia. Na podporu návštevnosti stránky sú k dispozícii marketingové a SEO funkcie. Na vopred pripravených šablónach je možné upravovať farby a obrázky, rozloženie a písmo. Ďalšie úpravy sú možné cez kódy HTML, CSS a JavaScript. Na sledovanie štatistík neponúka Mozello vlastné riešenie, využívať však môžete Google Analytics.

Webstránku bez vlastnej domény môžete využívať zadarmo, vlastná doména je k dispozícii v platenej verzii od 6 € mesačne. Aj základná verzia umožňuje prevádzkovanie plne funkčného e-shopu. Ak by ste chceli používať niektoré pokročilé funkcie (zľavové kódy, import a export produktov) prejdete na prémiovú verziu.

BigCommerce

BigCommerce
BigCommerce

E-shop platforma BigCommerce je určená pre všetkých, ktorí by chceli rozvíjať svoj online predaj. Je vhodná pre obchody v každej fáze rastu od startupu až po veľké podniky. Jednoducho povedané, BigCommerce je tu preto, aby pomohol obchodníkom predať viac.

S BigCommerce si vytvoríte e-shop v originálnom dizajne, ktorý vás odlíši od konkurencie. Umožní vám to funkcia drag and drop, prispôsobenie vopred pripravených šablón pomocou HTML, CSS a Javascript. Máte stránku vytvorenú vo WordPresse? Ak sa rozhodnete pre BigCommerce, môžete ho pridať jednoducho pomocou pluginu. Predaj je možné podporiť s viac ako 70 zľavami a akciami, nástrojmi pre SEO optimalizáciu či rôznymi spôsobmi platby. K dispozícii sú tiež štatistiky, import a export produktov a iné funkcie.

S BigCommerce predávate nielen formou vlastného internetového obchodu, ale aj cez sociálne siete či Amazon, eBay a Google Shopping. Túto platformu využijete na predaj v akomkoľvek jazyku, platby je možné prijímať vo viac ako 100 menách cez lokálne používané platobné brány.

Shopify

shopify
Shopify

Shopify využívajú firmy vo viac ako 175 krajinách sveta. Ponúka riešenie, pomocou ktorého si môže svoj online obchod založiť každý. So Shopify totiž získate platformu na spustenie a prevádzku e-shopu bez ohľadu na veľkosť firmy. Základný balíček si objednáte od 29 $ mesačne.

K dispozícii je viac ako 70 šablón pre obchodovanie v rôznych oblastiach, pričom počet produktov je neobmedzený. Nechýbajú marketingové nástroje pre podporu predaja prispôsobené neustálemu vývoju technológií.

Jedna platforma vám umožní predávať online vytvorením internetového obchodu aj uľahčiť osobný predaj v predajni s osobným odberom. Na predajnú tiež môžete zmeniť už existujúcu stránku alebo predávať cez sociálne siete.

Pre viac informácií odporúčam pozrieť si moju recenziu Shopify.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here