Čo je to VPS a ako funguje? Ktoré sú najlepšie VPS?

VPS je hostingová služba, ktorá rozdeľuje server na niekoľko virtuálnych serverov. Zistite, ktoré sú najlepšie VPS na trhu!

najlepšie vps

VPS je v súčasnej dobe nevyhnutným aspektom každého, kto sa snaží rozbehnúť si svoj vlastný úspešný web.

Či už ste úplný začiatočník alebo už máte nejaké skúsenosti s vedením web stránok, VPS hosting vám dokáže priniesť nespočetné množstvo benefitov – ako po technickej stránke, tak aj po tej finančnej.

Poďme sa teda pozrieť na to, čo to teda VPS vlastne je a ako funguje, ako aj to, podľa čoho by ste si mali VPS vyberať tak, aby vyhovoval vaším požiadavkám.

Na záver si taktiež prejdeme hneď niekoľko najlepších VPS poskytovateľov (+ VPSka, ktoré môžete vyskúšať bezplatne aj teraz).

Čo je to VPS?

VPS (Virtual Private Server) je hostingová služba, ktorá rozdeľuje fyzický server na niekoľko virtuálnych serverov vďaka virtualizačnej technológií.

Každý virtuálny server je oddelený od ostatných, disponuje vlastnou veľkosťou RAM a CPU a slúži užívateľovi ako úložisko pre web alebo na iné súkromné účely.

Ako funguje VPS?

VPS je vo svojej podstate simulácia reálneho, dedikovaného servera hoci s ostatnými zdieľa zdroje jedného, fyzického servera.

Princíp VPS sa dá vo všeobecnosti popísať ako určitá virtuálna vrstva, ktorá leží na operačnom systéme servera za pomoci virtualizačnej technológie.

Táto vrstva je teda serverom, ktorý je oddelený “virtuálnymi stenami” od ostatných virtuálnych serverov a na ktorý si užívateľ môže nainštalovať vlastný operačný systém či akýkoľvek software bez toho, aby ostatní užívatelia mali k nemu prístup.

Nakoľko je VPS privátnym virtuálnym serverom, užívateľ má tak vyšší stupeň zabezpečenia a môže užívať vyhradené zdroje fyzického servera (inými slovami – pamäť, RAM, CPU a pod.) pre vlastné potreby bez toho, aby mu ich “kradli” ostatní užívatelia.

Zdieľaný hosting vs. dedikovaný hosting vs. VPS

Na to, aby sme plne pochopili ako VPS funguje, je nutné charakterizovať aj ostatné druhy serverových hostingov, ktoré sa v praxi bežne používajú a popísali si rozdiely medzi nimi.

Najbežnejšími webovými hostingami, ktoré sa využívajú sú:

 • Zdieľaný hosting
 • Dedikovaný hosting
 • VPS hosting

Zdieľaný hosting

Zdieľaný hosting je najbežnejšou formou serverového hostingu pre weby, ktorí využívajú tisíce ľudí po celom svete.

Pri kúpe zdielaneho hostingu užívateľ zdiela dôležité zdroje fyzického servera (pamäť, RAM, CPU a pod.) so zvyškom užívateľov, ktorý daný server taktiež využívajú.

Pre lepšie pochopenie môžeme použiť analógiu bývania na ubytovni – ako užívateľ jediné čo potrebujete je miesto, kde môžete žiť.

Hoci si každý užívateľ platí za bývanie sám, jednotlivé položky bytu (kúpeľňa, WC, kuchyňa, energie a pod.) sú zdieľané so všetkými ľuďmi, ktorí na ubytovni bývajú.

A hoci takéto bývanie nemusí prinášať veľa komfortu, jeho nedostatky kompenzuje veľmi nízka cena bývania – a to rovnako to platí aj pri zdieľanom hostingu.

Hlavnou výhodou zdieľaného hostingu je jeho cena – tieto typy služieb využívajú najmä ľudia, ktorí nemajú práve k dispozící vysoký rozpočet.

Jediné čo potrebujú je miesto, kde môžu ich webstránky existovať (resp. “bývať” 🙂 ).

Na druhej strane však tento typ serverového hostingu prináša aj niekoľko nevýhod – v prípade, že jeden z užívateľov, s ktorým daný server zdieľate, má priveľkú záťaž na svoj web v podobe vysokého množstva návštevníkov, môže to značne ovplyvniť výkon a rýchlosť vášho vlastného webu.

Z toho dôvodu sa odporúča zdieľaný hosting len pre úplne začínajúce weby, pri ktorých zatiaľ nečakáte obrovské množstvo návštevníkov – jediné čo potrebujete je, aby ste boli online.

Dedikovaný hosting

Dedikovaný hosting je pravým opakom zdieľaného hostingu – namiesto toho, aby ste sa museli deliť o zdroje servera s ostatnými užívateľmi, máte k dispozícii svoj vlastný dedikovaný server, ktorý je rezervovaný čisto len pre váš web.

Inými slovami – bývate v peknom apartmáne sami a patrí iba vám – samozrejme za podstatne vyšší nájom za bývanie.

Cena služieb dedikovaných serverov je značne vyššia ako pri zdieľaných serveroch – avšak za vyšší poplatok máte 100 percentnú kontrolu nad zdrojmi servera, ktorý si môžete prispôsobovať podľa vlatných predstáv.

Z toho dôvodu sa dedikované servery odporúčajú hlavne webom, ktoré potrebujú vysoký výkon bez akýchkoľvek obmedzení tak, aby bežali po technickej stránke hladko.

VPS hosting

VPS hosting je svojím spôsobom hybridom medzi zdieľaným a dedikovaným hostingom.

Hoci pri VPS zdieľate priestor fyzického servera s ostatnými užívateľmi, každý z nich má na ňom vyhradený svoj vlastný virtuálny priestor – to zahŕňa aj svoj vlastný operačný systém, vyhradené množstvo pamäte, zdrojov CPU a RAM.

Vďaka tomu je VPS vynikajúcim kompromisom, ktorý disponuje benefitmi zdieľaného ako aj dedikovaného servera: za rozumnú cenu môžete mať miesto pre svoj web so zdrojmi servera, ktoré na neho potrebujete a ktoré sú vyhradené len pre vás.

Prečo sa oplatí prejsť na VPS?

1. Zvýšená bezpečnosť

Pokiaľ potrebujete viac bezpečnostných prvkov, pokročilejšie monitorovacie funkcie či lepší spôsob zálohovania a väčšiu spoľahlivosť chodu vášho webu, určite stojí VPS za úvahu.

VPS sa považuje za jeden z najlepších spôsobov, ako si zabezpečiť svoj server (a web) a zároveň mať k dispozícií dostatočne veľa zdrojov servera na chod vášho webu.

VPS sa rovnako odporúčajú v prípade, že plánujete na váš web implementovať akúkoľvek formu online platieb (nakoľko na ňu potrebujete mať vysoký stupeň bezpečnosti a spoľahlivý výkon).

2. Väčšia kapacita

Pokiaľ ste si ešte len práve teraz svoj web vytvorili a neočakávate priveľké množstvo návštevníkov na vaše web stránky, stačí vám na pomerne hladký chod vášho webu zdieľaný hosting – v opačnom prípade by ste mali zvážiť VPS.

Pri neočakávanom množstve návštevníkom či užívateľov, ktorí sa na váš web dostanú sa môže značne spomaliť chod vášho webu či dokonca môže dôjsť k výpadku servera, ktorý by bol pri vysokom množstve ľudí jednoducho preťažený.

Pokiaľ teda očakávate teraz či v blízkej budúcnosti vyššiu návštevnosť na vašich stránkach, mali by ste zvážiť prechod na VPS

3. Vyššia rýchlosť

VPS prináša so sebou jednu veľkú výhodu v porovnaní so zdieľaným hostingom – predchádza spomaleniu načítavania obsahu na vaších webstránkach ku ktorým môže eventuálne dôjsť.

Pokiaľ váš web rýchlo rastie a disponuje priveľkým množstvom obsahu, RAM pamäť na vašom serveri sa začne postupne čoraz viac zahlcovať dátami.

Pri zdieľanom hostingu tak môže dôjsť preťaženiu, resp. dosiahnutiu maximálne kapacity daného servera, čím sa následne značne spomalí načítavanie vašich stránok pre užívateľov.

Z toho dôvodu sa odporúča zvážiť, či nebudete potrebovať prejsť na VPS, ak váš web začne spolu so svojím obsahu rásť čoraz viac.

4. Prispôsobiteľné rozhranie

Vo všeobecnosti sa zdieľaný hosting odporúča užívateľom, ktoré používajú pre svoje weby populárne CMS platformy ako je napríklad WordPress.

Avšak v prípade, že by ste potrebovali na daný server nainštalovať svoj vlastný software či konfigurovať server podľa vlastných predstáv, zdieľaný hosting vám už stačiť nebude.

VPS hosting sa z toho dôvodu odporúča aj pre programy, ktoré sa zaoberajú daňovými systémami, účtovníctvom či inými interaktívnymi programami, ktoré potrebujú flexibilitu servera a rovnako aj vysoko rýchlostný internet.

5. Lepšia spoľahlivosť servera

Pokiaľ sa stretávate často s chybami ako sú “Služba nedostupná” či akékoľvek 50X chyby, ktoré sa týkajú vnútorných systémov servera, je pravdepodobné, že ide o problém s hostingom a jeho službami – to platí predovšetkým pri zdieľanom hostingu.

Z toho dôvodu môže byť lepšie prejsť na VPS a predísť týmto chybám aj v budúcnosti.

6. Rozumná cena

Hoci pri všetkých vyššie uvedených problémoch, na ktoré môžete naraziť sa dá prejsť jednoducho na dedikovaný server, jednému problému sa ani pri nich nevyhnete – a tým je cena.

Dedikované servery ponúkajú excelentné služby avšak za pomerne vysokú cenu, ktorá môže odradiť veľa užívateľov.

VPS hosting je tým pádom skvelým kompromisom – získate podstatne veľa výhod narozdiel od zdielaneho hostingu a zároveň sa vyhnete pri vysokým poplatkom ako tomu je pri dedikovanom hostingu.

Ako si vybrať VPS hosting plán?

Pri výbere toho správneho VPS pre vás je dôležité si uvedomiť k čomu všetkého ho potrebujete, aký je váš “budget”, aké sú vaše technické zručnosti ako aj k akému druhu webu dané VPS potrebujete.

Poďme sa teda pozrieť na pár faktorov, ktoré môžu ovplyvniť výber VPS hostingu.

a) Riadená vs. neriadený VPS služba

Pri výbere VPS hostingu máte väčšinou na výber 2 možnosti:

 • Samostatne manažovaná VPS služba
 • Manažovaná VPS služba

Pri samostatne manažovanej službe máte pod kontrolou administráciu servera, riešenie technický chýb, riadenie aplikácií, softvéru ale i služieb, ktoré sa s danou VPS spájajú.

Na druhej strany, pokiaľ nemáte veľa skúsenosti s administráciou, prípadne vám chýbajú technické zručnosti, určite by ste si mali zvoliť manažovaný hostingový plán, pri ktorom sa o váš VPS stará samotný poskytovateľ.

b) Operačný systém

Hoci sa tento bod môže zdať zbytočný, nie je to úplne tak pravda – niektorí poskytovatelia ponúkajú len operačný systém Linux.

V takom prípade pre každého, kto by z nejakého dôvodu potreboval Windows (z kompatibilných dôvodov) môže byť takýto VPS hosting úplne zbytočný.

Vždy si prejdite podrobne to, aké operačné systém daná VPS služba ponúka.

c) Spoľahlivosť

Pri výbere VPS hostingovej služby by ste sa mali pozerať aj na jej hodnotenie – určite si nevyberajte VPS, ktoré má hodnotenie od užívateľov nižšie ako 99 percent.

Pri nízkom hodnotení jednoducho nikdy nebudete mať istotu o tom, do akej miery je dané VPS spoľahlivé.

d) Hardware

Pri kúpe VPS hostingového plánu sa určite uistite, že daný server disponuje najnovšími a najlepšími hardwarovými komponentami – to zahŕňa napríklad typ SSD, CPU, druh RAM a pod.

e) Zákaznícka podpora

Hoci sa to môže zdať ako nezvyčajný faktor, 24 hodinova podpora vás môže zachrániť pri nečakaných výpadkoch servera.

Z toho dôvodu si určite pozrite, či je možné riešiť technické problémy s poskytovateľom VPS v ktoromkoľvek čase to bude nutné.

f) Zálohovanie

Tento bod pravdepodobne netreba priveľa rozoberať – strata dát či extrémna porucha servera je bežnou súčasťou každého webu.

Nakoľko vás však takýto problém môže stáť veľa peňazí a času, určite oceníte, ak daný VPS poskytovateľ ponúka aj ľahké, rýchle a pravidelné zálohovanie všetkých dôležitých dát pre vás.

Najlepšie VPS

Websupport

websupport VPS

Websupport je prémiové VPS, ktoré ponúka rýchle a flexibilné riešenie pre každého, kto potrebuje cloud pre svoj eshop, aplikácie či pre svoj webový portál.

Vďaka svojmu progresívnemu SSD úložisku Nexenta vám bude bežať váš web na plný výkon, vďaka čomu môžete hodiť strach z nízkej rýchlosti za hlavu.

Websupport ponúka bohatý výber operačných systémov pre vaše VPS – či už ide o Windows Server, Ubuntu, Debian 11 a pod.

Okrem toho zabezpečuje tento VPS poskytovateľ aj vysokú mieru bezpečnosti. Websupport totiž podporuje vždy najnovšie aktualizácie pre daný softvér, DDoS ochranu proti vonkajším útokom, sledovanie agregácie a využívanie zdrojov s minimálnym dopadom na zákazníka.

V rámci svojich služieb ponúka Websupport taktiež API pre všetkých vývojárov, pomocou ktorého je možné získať informácie o VPS, monitorovať aktuálny traffic vašej siete, vykonávať reštarty či spustiť konzolu VNC.

VPS od Websupportu sídli v špičkovom dátovom centre na Slovensku, ktoré sa radi medzi tie najmodernejšie v celej krajine.

Vďaka tomu spĺňa toto VPS všetky parametre kvality – od bezpečnosti a spoľahlivosti cez škálovateľnosť, až po stabilitu a flexibilitu.

Websupport ponúka svoje VPS služby v 3 platených balíkoch (pre Linux a Windows): Starter pack, Standard pack a Custom možnosť, kde si môžete nastaviť ľubovoľné parametre virtuálneho servera.

Exo Hosting

exohosting VPS

Exo Hosting VPS je výkonný virtuálny server, ktorý je možné získať za veľmi rozumné ceny.

Táto VPS služba sa odporúča najmä tým používateľom, ktorým nestačí štandardný výkon pre hosting server a vyžadujú podstatne detailnejšie nastavenia VPS.

Zaujímavosťou Exo Hostingu je to, že máte pri ňom možnosť rozdelenia objemu výkonu a pamäte podľa ľubovôle.

Veľkým plusom je aj to, že správu VPS je možné vykonávať cez Control panel, vďaka čomu sa budú pri tejto službe vedieť zorientovať aj podstatne menej skúsení klienti.

VPS je praktický možné aktivovať do pár minút – po zaplatení objednávky vám vaše VPS automaticky aktivuje celý systém a tak sa môžete sa pustiť do svojho projektu ihneď.

Exo Hosting poskytuje vysoko spoľahlivý a výkonný hardware s najmodernejším procesorom Intel Xeon. Samotná služba vám môže bežať na serveroch HP blade, ktorý taktiež využíva moderné technológie ako sú Infiniband a FiberChannel.

Táto služba prichádza s 3 vyhodnymi cenovými balíkmi:

 • VPS MINI – Základný virtuálny program.
 • VPS STANDARD – Štandardné virtuálne riešenie.
 • VPS BIZNIS – Pokročilý virtuálny server.

Webglobe

webglobe VPS

VPS od Webglobe je vysoko výkonný virtuálny server, nad ktorým môžete mať úplnú kontrolu (a pri ktorom sa nemusíte vôbec starať o jeho hardware).

Toto VPS disponuje naozaj vysokým výkonom, ktorému sa klasický zdieľaný hosting skrátka nemôže rovnať.

V rámci tohto VPS môžete vždy požiadať v klientskej administrácií o navýšenie výkonu vášho virtuálneho servera – vďaka tomu budete mať vždy možnosť zväčšovať svoj web i v budúcnosti, bez akýchkoľvek obmedzení.

Ďalším zaujímavým plusom VPS od Webglobe je aj to, že v prípade akýchkoľvek technických porúch máte k dispozícii 24–hodinovú technickú podporu, ktorá vám rada pomôže.

Mimo skvelého výkonu a podpory máte taktiež ku každému serveru niekoľko extra benefitov:

 • Vopred predinštalovaný operačný systém,
 • Nepretržitý monitoring
 • Zmenu vašej serverovej konfigurácie kedykoľvek to budete potrebovať
 • A mnoho ďalších výhod.

Okrem toho ponúka Webglobe aj bezplatný SSL certifikát “Let’s Encrypt” pre všetky vaše domény.

VPS poskytovateľ Webglobe má v cene svojich služieb aj možnosť migrácie vášho VPS na VMS (Virtuálny Managed Server).

Plánovanie takejto migrácie prebieha v tichosti v nočných hodinách tak, aby nedošlo k nechcenému narušeniu vášho servera.

Webglobe prichádza ako VPS riešenie v 3 cenových balíkoch

 • VPS Basic – pre základné spustenie jedného projektu
 • VPS Standard – dodatočný výkon pre viac projektov (a s plnou kontrolou nad nimi)
 • VPS Power – ultimátny výkon s decentralizovanou virtualizáciou bez akýchkoľvek obmedzení.

HostCreators

hostcreators VPS

HostCreators je virtuálny server, ktorý poskytuje svojím zákazníkom nezávislý výkon a spoľahlivé riešenie pre akýkoľvek web, e-shop či aplikáciu.

Jednou z hlavných výhod tohto VPS poskytovateľa je veľmi jednoduché rozhranie, ktoré dokážete ovládať rovnako ako bežný hosting na WebAdmine.

V rámci cenových nastavení technických parametrov tohto VPS si môžete vybrať:

 • 1 – 10 jadier CPU
 • 1 – 10 GB RAM
 • 20 – 1000 GB SSD pamäte

Okrem toho vám HostCreators dáva možnosť si nastaviť počet verejných IP adries, VPS s WebAdminom alebo čisté VPS, možnosť zálohy dát, ako aj výber webservera (Nginx + Apache + HA alebo OpenLiteSpeed).

V rámci cenových balíčkov prichádza VPS od HostCreators v 4 základných možnostiach:

 • Mini – 1 CPU, 1 GB RAM, 20 GB SSD
 • Basic – 2 CPU, 2 GB RAM, 80 GB SSD
 • Optimal – 3 CPU, 3 GB, 120 GB
 • Mini (Virtuálny provider) – 2 CPU, 2 GB RAM, 50 GB SSD

Váš hosting

vas-hosting VPS

Váš-hosting.cz ponúka vyladené virtuálne servery už viac ako 10 rokov.

U tohto poskytovateľa máte istotu pripraveného a zabezpečeného servera so skvelým rozhraním a s podporou administrácie.

Váš-hosting v podstate obsahuje všetko, čo by malo dobré VPS mať:

 • Vysokorýchlostné SSD
 • Vyhradený výkon
 • Skvelý support
 • Vyladená administrácia a zabezpečenie
 • … a mnoho ďalších užitočných funkcii.

Jednou z veľkých výhod tohto VPS poskytovateľa je administrácia serverov.

V rámci svojich služieb ponúka Váš-hosting správu servera, ktorá je v cene a ktorá zabezpečuje automatické aktualizácie, spolu s unikátnou (a veľmi jednoduchou a prehľadnou) administráciou.

Vo svojej aplikácii VPS Centrum ponúka Váš-hosting taktiež niekoľko užitočných doplnkov ako je napríklad SSL certifikát (zdarma) od Let’s Encrypt, správu FTP účtov a DNS pri doménach, ktoré sú pod “Váš-hosting” vedené.

Tento vyladený VPS poskytovateľ prichádza so 4 výhodnými VPS balíkmi:

 • Mini VPS – 2 GB RAM, 3 GHz CPU, 10 GB SSD
 • Lite VPS – 3 GB RAM, 3 GHz CPU, 20 GB SSD
 • Basic VPS – 5 GB RAM, 2×3 GHz CPU, 40 GB SSD
 • Profi VPS – 8 GB RAM, 3×3 GHz CPU, 60 GB SSD

Okrem toho je možné si nastaviť VPS parametre aj na mieru.

Webglobe Yegon

webglobe yegon VPS

Webglobe Yegon VPS je škálovateľné zázemie, ktoré vám môže slúžiť ako virtuálny server pre váš web a pre celkový online biznis.

Toto VPS prichádza v 2 operačných systémoch

 1. Linux Cloud VPS – ako virtuálny server s root prístupom, ktorý beží na cloudovej infraštruktúre VMware
 2. Windows Cloud VPS – virtuálny server s operačným systémom Windows, ktorý je vhodný pre aplikácie a weby ASP.NET

Samotná služba poskytuje veľmi vysoký výkon, ktorý je vhodný najmä pre veľké weby, na ktoré prichádzajú tisíce návštevníkov denne.

Z toho dôvodu sa odporúča najmä veľkým blogovým portálom, gigantickým e-shopom či iným portálom, ktoré jednoducho výkonné a stabilné VPS potrebujú.

Samozrejmosťou tohto VPSka je aj škálovateľnosť zdrojov, vďaka čomu si môžete zvýšiť výkon v budúcnosti, resp. kedykoľvek.

Webglobe Yegon sa chváli taktiež garanciou systémových prostriedkov, o ktoré sa nebudete musieť s nikým nikdy deliť – zdroje budú slúžiť výhradne len pre vaše potreby a pre váš biznis.

Webglobe Yegon prichádza v niekoľkých cenovych variantoch – oddelene pre Linux a oddelene pre Windows – z ktorých si jeden zaručene vyberiete.

Český hosting

cesky-hosting

Česky-hosting.cz je riešenie pre kohokoľvek, komu obyčajný zdieľaný hosting (či dedikovaný server) jednoducho nevyhovuje.

Tento VPS poskytovateľ rozdeľuje diskový priestor servera na 2 časti – prvá časť slúži čisto pre fungovanie servera a tá druhá funguje ako priestor pre používateľské dáta.

Cesky-hosting.cz prichádza v 3 zaujímavých variantov:

 • Smart – 1 x CPU, 2 GB RAM, 60 GB SSD
 • Optimal – 2 x CPU, 4 GB RAM, 100 GB SSD
 • Extra – 4 x CPU, 8 GB RAM, 200 GB SSD

VPS beží na operačnom systéme Debian Linux a disponuje štandardne inštalovanými softwarmi Apache, PHP, MySQL a FTP (v prípade potreby je možné sa dohodnúť aj na ďalších softwaroch).

Bluehost

Bluehost VPS logo

Bluehost sa považuje za jedného z lídrov VPS hostingu.

V rámci svojich hostingových plánov ponúka široké spektrum VPS služieb, ktoré dokážu vyhovieť komukoľvek, kto s VPS hostingom len začína.

Hlavným špecifikom Bluehost VPS je to, že sa sústredí predovšetkým na začiatočníkov – a snaží sa im pomôcť.

Vďaka svojmu masívnemu obsahu na webe poskytuje znalosti pre kohokoľvek, kto sa o VPS hosting zaujíma. Spolu s excelentnou zákazníckou podporou tak dokáže pomôcť komukoľvek, kto nemá práve tie najlepšie technické znalosti o VPS hostingu.

Hostgator

Hostgator VPS logo

HostGator je ďalší z populárnych VPS poskytovateľov vo svete.

Vďaka svojej excelentnej zákazníckej podpore máte napríklad možnosť migrovať svoj web i jedného hostingu do HostGator zadarmo.

Mimo iného poskytuje HostGator svojím klinetom spoľahlivú, niekoľko-vrstvovú ochrannú sieť pred útokmi ako aj neobmedzené MySQL Databázy, plný root-access a 24/7 podporu v prípade problémov.

Kamatera

Kamatera VPS logo

Kamatera sa radí medzi tých zaujimavejsich VPS poskytovateľov vďaka svojmu nezvyčajnému balíku VPS služieb.

Pri Kamatere si užívateľ nevyberá cenový balík ako taký, ale samostatne si môže nastaviť presné nastavenie zdrojov servera, ktoré na chod webu potrebuje.

Kamatera vám tak umožňuje si nastaviť nie len typ servera ale aj operačný systém, kontrolný panel vášho VPS hostingu a pod.

Hostinger

Hostinger VPS logo

Hostinger je jeden z najlacnejších VPS poskytovateľov, ktorý ponúka svojim klientom skvelé služby za rozumnú cenu.

Doslova za pár eur tak môžete mať k dispozícii niekoľko GB úložného priestoru, plný root prístup či dokonca zákaznícku podporu, ktorá vám ochotne pomôže vo dne či v noci.

Hostinger samozrejme ponúka hneď niekoľko cenových balíkov, vďaka čomu dokáže pomôcť úplným webovým začiatočníkom ako aj náročnejším klientom.

HostPapa

HostPapa VPS logo

HostPapa je jeden z najrýchlejšie rastúcich VPS poskytovateľov v kanade a už teraz hostí viac ako pol milióna webov po celom svete.

HostPapa ako VPS spĺňa prakticky všetky kritéria dobrého hostingového poskytovateľa – ponúka prístup k root level pre VPS, disponuje vysokou rýchlosťou servera, ako aj veľkým množstvom serverových zdrojov a ponúka aj decentnú ochranu v podobe serverového firewallu.

Inmotion hosting

Inmotion hosting VPS logo

Inmotion VPS hosting ponúka 2 verzie svojich VPS služieb – manažované a cloudové.

Medzi hlavné prednosti tohto poskytovateľa patrí vysoká miera kontroly, ktorú môže užívateľ mať, dobrá ochrana proti DDoS útokom či dokonca neobmedzené množstvo MySQL databáz.

Inmotion hosting ponúka aj nesmierne veľké množstvo cenových balíkov služieb, z ktorých si môžete presne podľa vašich predstáv.
Okrem toho poskytuje tento VPS provider 90 dňovú záruku vrátenia peňazí v prípade nespokojnosti.

Liquid Web

Liquid Web VPS logo

Hoci značka Liquid Web je pomerne neznáma vo VPS svete, so svojimi službami pokrýva aj gigantov ako sú napríklad Toshiba, FedEx či dokonca Warner Music Group.

Liquid Web sa odlišuje od konkurencie svojou jednoduchosťou – starostlivosť o servery sú plne v rukách poskytovateľa, ktorý vyrieši akýkoľvek problém s hardvérom či sieťou za vás.

Táto filozofia sa rovnako odráža aj v cenových balíkov VPS hostingu. Namiesto nejakých luxusných názvov si môže zákazník priamo prečítať cenu VPS hostingu spolu so všetkými dôležitými parametrami k nemu.

Scalahosting

Scalahosting VPS logo

VPS poskytovatelia zvyčajne poskytujú množstvo zdrojov podľa svojich cenových balíkov – a to aj napriek tomu, že ich nemusíte používať na 100 percent.

To ale neplatí pri Scalahosting VPS.

Tento VPS poskytovateľ ponúka možnosť si nastaviť presné množstvo zdrojov servera, ktoré potrebujete – a tým “presné” myslíme naozaj presné.

Pri kúpe plánu si môžete precízne nastaviť množstvo jadier procesora spolu s presným množstvom RAM pamäte či dokonca množstvo SSD disku, ktorý budete potrebovať.

Vďaka tomu máte široký priestor na konfiguráciu serverových zdrojov, ktoré si môžete nastaviť podľa vaších predstáv.

iPage

iPage VPS logo

IPage je skvelým VPS poskytovateľom najmä pre ľudí, ktorí s VPS službami ešte len začínajú.

Vďaka skvelej zákazníckej podpore a dokonalému rozhraniu sa tak v ňom môžu orientovať aj absolútni začiatočníci bez akýchkoľvek kódovacích znalosti.

Okrem toho ponúka iPage aj drag-and-drop builder pre tvorbu webu, vďaka čomu si môžete rozbehnúť funkčné web stránky naozaj rýchlo.

A2 Hosting

A2 Hosting VPS logo

A2 hosting ponúka jeden z najrýchlejší hostingov aký môžete na trhu nájsť.

Zaujímavosťou tohto VPS poskytovateľa je aj to, že pri nemanažovanom VPS pláne s root prístupom nestúpa cena balíka – čo sa pri väčšine konkurencie povedať nedá.

To môže zaujať najmä ľudí, ktorí potrebujú viac kontroly pri virtuálnom servery s možnosťou vlastných konfigurácií.

Bezplatné VPS

Hoci VPS služby nie sú vždy lacná záležitosť, v niektorých situáciách môžete ušetriť pomerne veľké množstvo peňazí aj bez toho, aby ste si za ne na začiatku platili.

VPS poskytovatelia často lákajú potenciálnych zákazníkov pomocou rôznych bezplatných skúšobných verzií po určitú časovú dobu – 7, 15, 30 dní ale i niekedy viac – prípadne ponúkajú 30 dňovú záruku vrátenia peňazí.

A hoci sa na konci plateniu za VPS nevyhnete, určite si takto môžete ušetriť aspoň nejaké peniaze a vyskúšať si dané VPS skôr ako sa rozhodnete prejsť na platenú verziu:

 • HostPapa – ponúka novým zákazníkom 30 dňovú záruku vrátenia peňazí.
 • GreenGeeks – rovnako ponúka 30 dňovú záruku vrátenia peňazí v prípade nespokojnosti
 • Accu Web Hosting – pri klasickom VPS hostingu poskytuje 7 dňovú záruku vrátenia peňazí.
 • Woomhost – ponúka zaujímavú možnosť bezplatného VPS hostingu na WordPress.
 • IONOS – vďaka nemu si môžete na 30 dní vyskúšať VPS hosting zadarmo.
 • HostCreators – ponúka virtuálny server na 30 dní úplne zadarmo.
 • vas-hosting.cz – VPS si môžete vyskúšať zdarma na 7 dní.
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here