Najlepšie nástroje na email marketing

Predstavenie najlepších českých aj zahraničných nástrojov na email marketing – ich jednotlivé funkcie, cena a využitie.

nástroje na e-mail marketing

Medzi dôležité súčasti rozvoja online podnikania patrí email marketing. Táto forma priamej komunikácie zo zákazníkmi informuje o rôznych novinkách, službách či akciách.

Jej cieľom je budovať dôveru a povzbudiť záujem o ďalšie nákupy u existujúcich zákazníkov, nemusí mať však len reklamný charakter.

Na správu databázy kontaktov, prípravu a rozposielanie správ a iné činnosti s tým spojené, existujú rôzne nástroje pre e-mail marketing. Najlepšie z nich vám krátko predstavím v nasledujúcom článku.

SmartEmailing

SmartEmailing

SmartEmailing prináša platformu pre zber kontaktov, rozposielanie e-mailov a SMS. Tento český nástroj obsahuje rôzne funkcie, ktoré vám pomôžu celý proces zautomatizovať. Pracuje 24 hodín denne aj bez vášho zásahu, stačí si len nastaviť vhodný čas rozposielania správ. K dispozícii sú:

 • webové formuláre na zber kontaktov,
 • responzívne e-mailové šablóny,
 • databáza kontaktov s možnosťou triedenia
 • zasielanie blahoželaní a mnohé iné funkcie.

Ak hľadáte najvhodnejší spôsob oslovenia vašich kontaktov, e-mailové kampane môžete otestovať. Účinnou pomocou sú tiež štatistiky, ktoré vám poskytnú cenné informácie pre tvorbu ďalších kampaní.

SmartEmailing si môžete vyskúšať zadarmo na 14 dní. Pri ďalšom používaní sa cena SmartEmailing stanoví na základe počtu kontaktov. Do 500 kontaktov je mesačný poplatok 193 Kč (7,60 Eur).

Viac informácií sa dozviete v tejto recenzii nástroja SmartEmailing.

Ecomail

Ecomail

Ďalším nástrojom z dielne českých tvorcov je Ecomail. Umožní vám individuálne nastavenie komunikácie so zákazníkmi prostredníctvom viacerých kanálov. Na prípravu vašich e-mailov sú k dispozícii responzívne šablóny, dizajn newslettra si môžete navrhnúť tiež sami.

Aj ecomail umožňuje triedenie kontaktov podľa viacerých kritérií, napríklad záujmov, veku či nákupného chovania. Rozposielanie správ si môžete nastaviť a systém sa o všetko postará za vás automaticky. Výkonnosť kampaní sledujú prehľadné štatistiky. ecomail sa dá prepojiť tiež s Google Analytics.

Ďalšie zaujímavé funkcie:

 • blahoželania k sviatkom,
 • personalizované kampane pre jednotlivých zákazníkov,
 • prepojenie s Facebookom a Instagramom,
 • A/B testovanie,
 • formuláre na zber kontaktov a iné.

Potešiteľná je cena, pokiaľ máte maximálne 200 kontaktov, pričom nerozošlete viac ako 200 e-mailov za mesiac. V takom prípade môžete ecomail používať zadarmo. Mesačný poplatok do 500 kontaktov je 150 Kč (5,93 Eura).

Mailer Lite

Mailer Lite

Medzi najlepšie nástroje pre e-mail marketing patrí zaiste aj Mailer Lite. Tých, ktorí s e-mail marketingom začínajú, poteší intuitívny editor e-mailov, ktorý je vytvorený s dôrazom na jednoduché používanie. Dynamické správy, do ktorých je možné vkladať obrázky, videá, či prepojenia na sociálne siete upravíte pomocou funkcie drag & drop. K dispozícii je tiež podpora 24/7.

Nechýba možnosť pridania webového formulára na stránku, automatizácia rozposielania, nastavenia podľa vhodného času na doručenie a testovanie úspešnosti kampaní. Prehľadné štatistiky informujú o počte odoslaných a otvorených e-mailov, počte preklikov aj odhlásení.

Mailer Lite je vhodný tiež pre e-shopy s medzinárodnou pôsobnosťou. Štatistiky vám pomôžu zistiť, v ktorých krajinách sa nachádza najviac odberateľov newslettra.

Až do 1 000 kontaktov a 12 000 správ mesačne je Mailer Lite zadarmo. Najnižšia tarifa za spoplatnené služby začína na 10 $.

MailChimp

MailChimp

Známa platforma MailChimp prináša všetko, čo potrebujete pre e-mail marketing. Pomôže vám zozbierať kontakty na návštevníkov vašej stránky aj stálych zákazníkov pomocou online formulára. Pokiaľ už máte svoju e-mailovú databázu, môžete si ju do MailChimp importovať. Nástroj tiež umožňuje vytvárať pútavé e-maily, ktorými podporíte váš predaj či značku. Samozrejmosťou je možnosť odhlásenia z mailing listu.

MailChimp si od svojho uvedenia v roku 2001 získal mnoho priaznivcov. Tento osvedčený nástroj pre e-mail marketing používajú začiatočníci i veľké spoločnosti. Pre váš newsletter sú k dispozícii vopred pripravené šablóny a môžete si nakódovať tiež svoje vlastné. Chceli by ste mať svoju e-mail šablónu zostavenú na mieru? MailChimp interaktívny sprievodca vám pripraví originálne návrhy.

Aby ste zistili, o čo sa odberatelia vašich noviniek najviac zaujímajú, k dispozícii je A/B testovanie a prehľady účinnosti kampaní. Nechýba ani automatizované odosielanie e-mailov na základe správania vašich zákazníkov, čím zvýšite pravdepodobnosť, že si správu prečítajú.

Až do 2 000 kontaktov pri 10 000 odoslaných e-mailoch je MailChimp zadarmo. Pokiaľ by ste chceli využívať služby, ktoré v balíčku zdarma nie sú k dispozícii, môžete prejsť na niektorý z platených plánov. Cena najlacnejšieho z nich je 9,99 $ mesačne.

GetResponse

GetResponse

GetResponse prináša nástroje, ktorými oslovíte svoju databázu kontaktov. Pomôže vám zdieľať zaujímavý obsah, ktorý si vytvoríte vo vopred pripravených šablónach v profesionálnom dizajne. Umožní vám:

 • nastaviť sekvencie e-mailov pre svojich predplatiteľov,
 • automatické rozosielanie správ,
 • zvýšiť dosah vášho blogu zdieľaním cez e-mail a sociálne médiá,
 • využívať načasovanie doručenia e-mailov,
 • vytvorenie segmentov kontaktov,
 • personalizovanú komunikáciu,
 • v platenej verzii je možné posielať správy cez SMTP.

Tak, ako aj iné nástroje pre e-mail marketing, vám pomôže vytvoriť profesionálne, responzívne e-maily. Pri úprave dizajnu správ používa funkciu drag & drop. GetResponse si môžete vyskúšať bezplatne na 30 dní a potom prejdete na niektorú z platených služieb. Najlacnejší balíček si zakúpite za 10,99 Eura.

AWeber

AWeber

AWeber taktiež ponúka Všetky nástroje, ktoré potrebujete pre profesionálny e-mail marketing. Vaše e-maily v ňom môžete vytvárať z pripravených šablón alebo si vytvoríte svoju vlastnú pomocou jednoduchého editora. Bez odhlásenia zo systému je možné používať grafickú platformu Canva.

E-mailové správy môžete posielať automaticky vo vopred nastavených časoch a zákazníkov segmentovať podľa viacerých kritérií:

 • podľa otvorenia konkrétnej správy,
 • kliknutí na odkazy,
 • nákupného správania,
 • návštevnosti stránok vášho webu
 • oblasti, v ktorej žijú,
 • veku.

K dispozícii je automatické zdieľanie obsahu blogu a využívať môžete personalizáciu e-mailov, ktorá zvýši mieru prekliknutí na stránku a predajov. Nechýbajú ani prehľadné štatistiky, z ktorých sa dozviete, aký vplyv na predaj mali vaše e-maily.

AWeber je do 500 kontaktov zdarma, pričom je obmedzená ponuka niektorých pokročilejších funkcií. Čo sa týka ceny, patrí tento nástroj pre e-mail marketing medzi tie drahšie. Všetky funkcie do 500 kontaktov môžete mať k dispozícii za 19,99 $ mesačne.

Mailgun

Mailgun

Mailgun ponúka e-mail marketing a rozosielanie transakčných e-mailov až na 15 miliónov adries. Svoje e-mailové kampane môžete automatizovať, zabrániť tomu, aby boli zaradené do spamu a monitorovať ich účinnosť. Na vytvorenie profesionálneho dizajnu zasielaných správ je k dispozícii editor s funkciou drag & drop. Vybrať si môžete tiež niektorú z vopred pripravených šablón. Mailgun vám pomôže vytvárať úspešné e-mail marketingové stratégie pomocou viacerých nástrojov:

 • registračné formuláre,
 • automatizácia e-mailov,
 • správa zoznamov kontaktov,
 • štatistiky v reálnom čase,
 • pokročilé možnosti segmentácie,
 • dynamický obsah,
 • A/B testovanie až pre 10 rôznych verzií,
 • maximalizáciu doručiteľnosti.

Mailgun zachádza v niektorých oblastiach ešte ďalej, ako iné nástroje pre e-mail marketing. Umožňuje napríklad prístup pre viacerých používateľov pre ešte rýchlejšiu a efektívnejšiu tvorbu e-mailov. K dispozícii je tiež overenie platnosti e-mailových adries. Prehľady a štatistiky vám umožnia preskúmať efektívnosť e-mail marketingu v jednotlivých segmentoch či u jednotlivcov.

Vyššie ceny Mailgun zodpovedajú bohatej ponuke. Trial verzia umožní zaslať až 5 000 e-mailov zadarmo, platené balíčky začínajú na sume 35 $ mesačne.

ActiveCampaign

ActiveCampaign

ActiveCampaign ponúka všetko, čo budete potrebovať na riadenie marketingu a predaja pre pozitívny zákaznícky zážitok. Pre e-mail marketing môžete využívať nástroje na vytváranie e-mail kampaní zacielených na vaše publikum. Či už to budú e-maily, ktoré zašlete celej databáze kontaktov, správy podľa nákupného správania alebo cielené e-maily zákazníkom vybraných podľa iných kritérií. K dispozícii sú tiež automaticky zasielané správy podľa vykonanej akcie zákazníkov na stránke, možnosť nastavenia rozposielania k narodeninám a podobne.

Na vytváranie e-mailov cez ActiveCampaign využijete drag & drop editor a množstvo pripravených šablón. Pomocou nástrojov pre segmentáciu jednoducho rozdelíte svoje kontakty tak, aby ste každému zaslali to, o čo má najväčší záujem.

Na základe získaných informácií o odberateľoch je možné e-maily personalizovať, aby pôsobili čo najviac osobne. Pomocou v plánovaní ďalších e-mailových kampaní sú prehľady o raste príjmov a počte nákupov. K dispozícii je tiež nástroj pre meranie doručiteľnosti, aby vaše správy neskončili medzi spamom.

Na ActiveCampaign vašu prácu uľahčujú viaceré nástroje:

 • úpravy pre viacerých používateľov tímu,
 • história revízií,
 • riadená doručiteľnosť,
 • prepojenie s viac ako 850 aplikáciami (PayPal, Facebook, WooCommerce, Shopify),
 • responzívne šablóny pre e-maily,
 • aktívne linky v e-mailoch,
 • vlastné polia,
 • zaznamenávanie geografickej polohy kontaktov,
 • integrácia s Google Analytics na sledovanie akcií vašich kontaktov.

ActiveCampaign je na 14 dní zadarmo. Po uplynutí skúšobnej doby si môžete vybrať jeden z cenových balíčkov pre rôzne funkcie. Najlacnejší z nich stojí 15 $ mesačne pre 500 kontaktov v databáze.

Constant Contact

Constant Contact

Constant Contact nástroje pre e-mail marketing vám umožnia odlíšiť sa od konkurencie originálnym dizajnom. K dispozícii je intuitívny nástroj na tvorbu vlastného e-mailu, vybrať si môžete tiež zo stoviek vopred pripravených respozívnych šablón.

Pre úspešné e-mailové kampane môžete využívať:

 • automatizáciu marketingu,
 • uvítacie e-maily pre nových odberateľov newslettra,
 • segmentácie kontaktov a vytváranie zoznamov,
 • opakované odosielania e-mailov odberateľom, ktorí ich neotvorili,

Constant Contact sľubuje všetko na udržanie pozornosti zákazníkov a návštevníkov stránky, aby sa z nich stali verní zákazníci. Nástroje na sledovanie e-mailov v reálnom čase vám pomôžu zistiť, kto si e-maily otvára, zdieľa ich a sledujú mieru preklikov. Nechýbajú možnosti pre sociálny marketing a analýzy na sledovanie výkonnosti kampaní či reklamy na sociálnych sieťach.

Constant Contact je na mesiac k dispozícii bezplatne. Ceny balíčkov služieb začínajú na 20 $ mesačne.

ConvertKit

ConvertKit

Nástroj pre e-mail marketing ConvertKit vám pomôže rozšíriť publikum pre odber vašich newslettrov. Na zber nových kontaktov sú k dispozícii registračné formuláre a stránky s odkazmi s možnosťou úpravy ich vzhľadu. Pomocou editora e-mailov si vytvoríte dizajnovo zaujímavé správy. Pri návrhu ich vzhľadu vám pomôže interaktívny návrhár, aby ste sa mohli plne sústrediť na písanie obsahu. Jednotlivé prvky e-mailov môžete pridávať a meniť podľa potreby tak, aby ste dizajn prispôsobili vašej značke.

ConvertKit sľubuje vysokú mieru doručenia e-mailov, čo je zárukou toho, že vaše správy neskončia v nedoručenej pošte. Pri rozposielaní správ môžete využívať:

 • filtrovanie kontaktov,
 • plánovanie odoslania na konkrétny deň a čas,
 • pridávanie značiek na základe akcií odberateľov,
 • segmentáciu na základe rôznych kritérií,
 • automatické e-maily.

Na pochopenie interakcie vášho publika môžete využívať grafy a štatistiky. Dozviete sa tak, ktoré e-maily dosiahli najlepšie výsledky.

Cena za ConvertKit nie je vysoká. Prvý mesiac si ho môžete až do 1 000 kontaktov vyskúšať bezplatne. Jednotlivé balíčky sú ďalej spoplatnené na základe počtu odberateľov e-mailov, pričom za najlacnejší do 300 kontaktov zaplatíte 9 $ mesačne.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here