Rýchle spustenie obchodu s Eshop-rychlo (Recenzia)

Urobiť stránku pre svoj vlastný eshop dnes už nie je vďaka rôznym dostupným nástrojom žiadny problém. V nasledujúcej recenzii som sa zameral na eshop-rychlo.sk. Čo všetko vám ponúka a aké sú jeho výhody a nevýhody?

Eshop-rychlo - recenzia

Čo je eshop-rychlo?

Eshop-rychlo.sk je riešenie, ktorým si funkčný eshop v prehľadnom, modernom dizajne vytvoríte za 5 minút. Aké výhody ešte svojím používateľom sľubuje?

 1. Vývojári eshop-rychlo.sk mysleli na to, aby ho mohli využiť aj začiatočníci, ktorí až dosiaľ nemajú skúsenosti s tvorbou web stránok.
 2. Profesionálne funkcie internetového obchodu môžete používať bez znalostí programovania.
 3. K dispozícii sú bezplatné aktualizácie systému.
 4. Potrebujete sa poradiť? Stačí kontaktovať zákaznícku linku.
 5. Vo vašom eshope môžete mať neobmedzený počet produktov. Po kontaktovaní zákazníckej podpory mi bolo povedané, že garantovaný počet je 20 tisíc a možno ich vložiť aj viac.
 6. Riešenie všetko v jednom, ktoré obsahuje všetko potrebné pre internetový obchod.
 7. Eshop je funkčný hneď po registrácii.
 8. Obsahuje funkcie pre marketing aj prevádzku obchodu.
e-shop-rychlo.sk

Toto riešenie môžu využiť tak začínajúci podnikatelia ako aj podnikatelia s rozbehnutým biznisom. Vhodné je pre tovary všetkých kategórií. eshop-rychlo.sk sľubuje splniť požiadavky malého eshopu s niekoľkými kusmi tovaru ako aj veľkých obchodov, ktoré ich majú niekoľko tisíc.

15 dní zadarmo

Eshop-rychlo.sk si môžete vyskúšať až na 15 dní zadarmo so všetkými dostupnými funkciami. Je to dostatočná doba na to, aby ste spustili plne funkčný eshop a rozbehli podnikanie. Po uplynutí tohto obdobia sa rozhodnete, či vám bude tento systém vyhovovať a pridáte sa k viac ako 6 500 eshopom, ktoré ho aktívne využívajú.

Vlastná doména, e-mail a hosting

Ak chcete využívať vlastnú doménu, je to však možné až v ostrej verzii. Doménu vám môže sprostredkovať aj eshop-rychlo.sk — stačí svoju žiadosť vyplniť v objednávkovom formulári. Doménu budete mať k dispozícii už o niekoľko hodín. Môžete tiež využívať doménu, ktorú si vopred zakúpite.

Hosting

Systém je poskytovaný len ako prenájom, nemožno preto využiť vlastný webhosting. Veľkosť prenajatého hostingu závisí od zvoleného balíčka služieb.

E-mail

V platených balíčkoch máte k dispozícii vlastné e-mailové schránky. V základnej tarife ich môžete mať 5. V tarife Business neobmedzený počet. E-mailové schránky si nastavíte v administrácii e-shopu.

Cenové balíčky

Ak vám postačí hosting s 5 GB priestoru, bude vám vyhovovať Tarif Startup za 15,60 € mesačne. K dispozícii budete mať možnosť vložiť neobmedzený počet produktov, 5 e-mailových adries, responzívne šablóny, bezplatné aktualizácie a technickú podporu a mnoho ďalších služieb. Pre väčšie e-shopy je tu Tarif Business.

e-shop-rychlo cenník
Cenové balíčky

Zákaznícka podpora

Pre každého, kto nemá skúsenosti s tvorbou stránok, bude spočiatku veľkou pomocou prehľadný sprievodca jednotlivými funkciami. K dispozícii máte mnoho návodov v slovenčine, ktoré pri tom môžete využiť.

Návody sú zostavené veľmi prehľadne podľa jednotlivých oblastí, ktorých sa týkajú. Rýchlo si tu vyhľadáte návody na vytvorenie e-shopu, pridávanie a správu produktov, objednávok a podobne. Množstvo zaujímavých informácií sa dozviete aj na blogu eshop-rychlo.sk.

e-shop-rychlo návody
Návody na vytvorenie a správu e-shopu

S vašimi otázkami sa môžete obrátiť na pracovníkov technickej podpory, a to telefonicky alebo prostredníctvom online chatu na stránke. V prípade, že potrebujete eshop-rychlo.sk kontaktovať mimo pracovných hodín, môžete využiť kontaktný formulár alebo e-mail.

Ako si založiť e-shop s eshop-rychlo.sk

Založenie e-shopu začína na podstránke Ako začať. Pre registráciu kliknite na Založiť si e-shop a zadajte váš e-mail.

e-shop-rychlo založenie e-shopu
Založenie e-shopu

Do niekoľkých sekúnd od jeho zadania vám bude plne funkčný e-shop k dispozícii. Zároveň vám príde potvrdzujúci e-mail s potrebnými informáciami a linkom pre nastavenie vášho hesla. Po zadaní hesla sa ocitnete na stránke vášho účtu.

eshop-rychlo zoznam eshopov
Zoznam všetkých vašich obchodov

Nájdete tu nástroje pre zmenu hesla, nastavenie jazyka, prihlásenie a odhlásenie zariadení s prístupov do vášho účtu. K dispozícii je tiež prehľad vašej histórie a noviniek eshop-rychlo.sk. Nájdete tu tiež tlačidlo Založiť nový e-shop, ktoré slúži na pridávanie ďalších obchodov.

Návod — vytvorenie e-shopu s eshop-rychlo.sk

Keď už máte na eshop-rychlo.sk vytvorený svoj účet, môžete začať s tvorbou e-shopu. Aby ste sa v ponuke jednotlivých nástrojov rýchlejšie zorientovali, pripravil som nasledujúci krátky návod.

Administrácia e-shopu

S úpravou e-shopu začnete na stránke vášho účtu voľbou Zoznam e-shopov/Prejsť do administrácie. Dostanete sa na nástenku administrácie:

eshop-rychlo nástenka
Nástenka administrácie e-shopu

Tu sa vám zobrazujú štatistiky návštevnosti, objednávok, návštev z Googlu, miera opustenia stránky a iné informácie. Zvoliť si môžete prehľady podľa zvoleného obdobia: deň, týždeň alebo mesiac. Nájdete tu tiež tlačidlo na prechod na samostatnú stránku pre štatistiky. V spodnej časti nástenky si môžete prezrieť zoznam posledných objednávok, otázok zákazníkov a komentárov.

Nastavenie webu

Ako prvé vám odporúčam rozhodnúť sa celkový dizajn stránky a prejsť si jej hlavné nastavenia. V hornej časti nástenky prejdite na Nastavenie.

e-shop rychlo nastavenie webu
Nastavenia webu

Okrem ďalej spomínaných funkcií tu nájdete:

 • nastavenie vášho e-mailu,
 • nastavenie chybovej stránky,
 • možnosti pre správu osobných údajov užívateľov GDPR,
 • nastavenie administrácie.

Základné nastavenie

Karta Základné nastavenie obsahuje pole pre vloženie Google overovacieho kódu, názov stránky, meta titulok, meta popis aj názov a popis pre Facebook. Tieto údaje sú dôležité pre SEO optimalizáciu vášho e-shopu. Po vyplnení nezabudnite uložiť všetky zmeny.

Ďalšie karty: Nastavenie zobrazenia a Presmerovanie, poskytujú možnosti pre nastavenie presmerovania, rozvrhnutia úvodnej strany, povolenie diskusií, kontakty a iné funkcie.

Výber šablóny

Vopred nastavenú šablónu si môžete jednoducho vymeniť za inú pomocou funkcie Nastavenie > Design webu.

e-shop-rychlo dizajn webu
Nastavenie dizajnu stránky

Pre výber novej šablóny kliknite na Ponuka ďalších šablón. Nájdete tu tiež možnosť upravovať vopred nastavenú šablónu. Upravovanie vzhľadu sa odporúča vykonávať v tzv. pracovnom móde, aby všetky uložené zmeny neboli ihneď viditeľné online. Zmeniť môžete farebnosť, písmo, hlavičku a pätu, pozadie stránok aj html kód pre hlavičku či pätu stránky.

Tvorba obsahu a pridávanie produktov e-shopu

Články, fotogaléria a štruktúra

Na pridávanie článkov, informácií na úvodnej stránke a tvorbu štruktúry webu slúži funkcia z menu administrácie Obsah webu. Môžete tu tiež pridávať fotografie, vytvoriť si vlastný blog a spravovať diskusné príspevky návštevníkov obchodu.

e-shop-rychlo nastavenie webu
Nastavenie menu, vytváranie príspevkov a iných položiek web stránky

Pridanie produktu

Ako majiteľa e-shopu vás iste bude najviac zaujímať, ako sa pridávajú a spravujú produkty. Na hornej lište administrácie webu si vyberte funkciu E-shop. Okrem správy objednávok, nastavenia automatických správ či párovania platieb tu využijete mnoho iných praktických funkcií. Napríklad možnosť vytvoriť namiesto e-shopu s možnosťou objednania len katalóg produktov a tiež funkcie pre službu Overené zákazníkmi.

Pre zobrazenie všetkých produktov prejdite na E-shop > Produkty.

e-shop-rychlo nastavenie webu
Nastavenie menu, vytváranie príspevkov
eshop-rychlo zoznam produktov
Zoznam produktov

Ak chcete pridať nový produkt, kliknite na tlačidlo Pridať nový výrobok. Na vrchu stránky vyplníte názov produktu, cenu, číslo a vložíte obrázky.

e-shop-rychlo pridanie produktu
Pridanie produktu do e-shopu

Nižšie sa nachádza časť pre sledovanie skladových zásob, sadzbu DPH, povolenie diskusie a iné informácie.

eshop-rychlo-informacie o produkte
Informácie o produkte

Ďalej je vám k dispozícii textový editor na vloženie popisu produktu a možnosť pridania cenových hladín a parametrov.

eshop-rychlo popis produktu
Textový editor pre popis produktov

Nezabudnite prejsť ešte nižšie — celkom naspodok stránky, kde priradíte produkt k príslušnej kategórii. Na ďalších kartách si môžete priradiť podobné produkty.

eshop-rychlo priradenie produktu ku kategórii
Priradenie produktu ku kategórii produktov

Z hľadiska SEO optimalizácie e-shopu je dôležitá karta Pokročilé nastavenia. Slúži na vyplnenie meta titulku a popisu pre každý produkt a úpravu jeho URL.

eshop-rychlo pokročilé nastavenia produktu
Pokročilé nastavenia produktu

Po vyplnení všetkých informácií a vložení produktových fotografií si nezabudnite všetko uložiť.

V predchádzajúcom texte som spomenul kategórie produktov. Spravovať a pridávať ich môžete pomocou funkcie E-shop > Kategória produktov.

eshop-rychlo kategórie produktov
Kategórie produktov

Možnosti dopravy, varianty produktov a mnoho iného

Eshop-rychlo.sk ponúka aj ďalšie možnosti pre správu e-shopu. K dispozícii je nastavenie variantov a parametrov produktov, zoznam registrovaných zákazníkov, nastavenie pre hodnotenie tovaru i možnosť generovania zľavových kupónov. V prehľadnom užívateľskom rozhraní si tiež jednoduchým spôsobom nastavíte spôsoby dopravy a mnoho iného.

Marketingové nástroje

Celý systém je nastavený tak, aby sa aj začiatočník vo svete internetového obchodu stal úspešným podnikateľom. Môžete využívať nástroje pre využívanie Google Analytics, Google Ads a rôznych porovnávačov tovarov, ako napríklad Heureka či Zbozi.cz.

Pre každého, kto sa v týchto pojmoch nevie zorientovať, sú priamo v administrácii obchodu pripravené obsažné informácie. Nájdete ich v časti hlavného menu administrácie Propagácia e-shopu. Naučíte sa tu základy SEO, affiliate marketingu, zistíte všetko o využívaní PPC reklamy i sociálnych sietí.

eshop-rychlo-propagacia-e-shopu
Nástroje pre propagáciu e-shopu

Účtovníctvo, import a export údajov

Internetový obchod môžete ľahko prepojiť s účtovnými programami MoneyS3 alebo POHODA. České e-shopy môžu používať tiež elektronickú evidenciu tržieb EET. eshop-rychlo.sk podporuje aj import a export tovarov z iných stránok.

Výhody a nevýhody eshop-rychlo.sk

Eshop-rychlo.sk ponúka prehľadný a rýchly systém vytvorenia internetového obchodu. Na záver recenzie sa pokúsim zhrnúť jeho výhody a nevýhody.

Výhody

+ prehľadné a intuitívne užívateľské rozhranie

+ rýchle vytvorenie e-shopu

+ vhodné pre malé aj veľké e-shopy

+ obsažný sprievodca s množstvom návodov

+ prijateľné ceny a dobrý výkon

+ hosting, e-maily aj riešenie pre e-shop v jednom balíčku

+ množstvo marketingových nástrojov

+ možnosť prepojenia s vybranými účtovnými systémami

+ profesionálny a prehľadný dizajn šablón

+ rýchla odozva zákazníckeho servisu

+ spoľahlivosť

+ vhodné aj pre úplných začiatočníkov

+ komplexné riešenie bez nutnosti dokupovania ďalších funkcií

Nevýhody

– administrácia a niektoré šablóny nie sú responzívne

– chýba podrobnejší popis väčšiny šablón

Alternatívy

Existujú aj iné výborné ecommerce riešenie, cez ktoré si môžete spraviť eshop. Ak si chcete spraviť  vlastný eshop rýchlo a jednoducho, odporúčam vyskúšať niektorú z týchto služieb:

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

1 komentár

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here