SmartEmailing – český nástroj pre e-mail marketing (Recenzia)

Podrobná recenzia a moje skúsenosti s nástrojom SmartEmailing a návod, ako s jeho pomocou jednoducho začať e-mail marketing.

E-mail marketing dokáže efektívne podporiť predaj. Často ho však sprevádza množstvo rutinnej práce, ktorá sa dá jednoducho automatizovať. Na jeden z nástrojov, ktoré vám v tom pomôžu, som sa zameral aj v nasledujúcej recenzii. Je ním SmartEmailing.

Čo je to SmartEmailing

SmartEmailing je český nástroj na rozposielanie e-mailov pre podnikateľov a firmy bez ohľadu na veľkosť. Sľubuje spoľahlivosť, platformu pre zber kontaktov na zákazníkov a automatizáciu multikanálovej komunikácie pomocou rozposielania e-mailov aj SMS.

Funkcie SmartEmailing

Pre dobre fungujúci e-mail marketing na smartemailing.cz nájdete:

Webové formuláre

E-mailové adresy od vašich zákazníkov a návštevníkov stránky pozbierate pomocou formulára. Vybrať si pritom môžete z viacerých vopred pripravených formulárov, na ktorých si môžete podľa vašich potrieb upraviť text. K dispozícii sú rôzne varianty: klasické i pop-up formuláre. Formulár jednoducho vložíte na stránku a začnete používať.

E-mailové šablóny

Originálny dizajn e-mailu vás odlíši od konkurencie, nemusíte si ho však vytvárať sami. Pripravené SmartEmailing šablóny pre e-maily si môžete ďalej upravovať tak, aby ste ich prispôsobili vašej značke. K dispozícii je tiež vytvorenie e-mailov na mieru.

SmartEmailing šablóny

Praktické triedenie kontaktov

Množstvo kontaktov od vašich zákazníkov si môžete jednoducho vytriediť na rôzne segmenty podľa rôznych kritérií. Napríklad podľa toho, čo nakúpili, veku, vytriediť môžete aj tých, ktorí u vás zatiaľ nič nenakúpili. Umožní vám to presnejšie zacielenie zasielaných informácií.

Osobný text a personalizácia

Neosobné e-maily pôsobia na prvý pohľad reklamne a často končia v odstránenej pošte. SmartEmailing preto ponúka personalizáciu správ. Okrem oslovenia je možné zasielať každému aj individuálny text. 

Automatizácia rozposielania

Individuálne môžete nastaviť rôzny čas rozposielania e-mailov. Môžete si ho tak nastaviť na dobu, kedy predpokladáte, že si ho príjemca prečíta. Systém pracuje 24/7 bez toho, aby ste museli na čokoľvek dohliadať.

Responzivita

Všetky prvky, ako sú vopred pripravené šablóny e-mailov a formuláre, sú plne responzívne. Prispôsobia sa zobrazeniu na mobilných zariadeniach aj počítači. Testované je tiež ich zobrazovanie v najčastejšie používaných prehliadačoch a freemailoch.

Blahoželania

Chcete poskytovať zľavy k narodeninám či inému sviatku? Keďže SmartEmailing používa český a slovenský kalendár, umožní vám ich rozposielanie aj k meninám. Pripojte blahoželanie spolu s vašou špeciálnou ponukou pre oslávencov v e-maile alebo SMS.

A/B testovanie

Neviete, akým spôsobom svoje kontakty osloviť? Funkcie SmartEmailing-u vám umožnia testovať rôzne kampane. Výsledok zistíte podľa miery otvorenia správ alebo preklikov.

Štatistiky pre efektívnejší e-mail marketing

Administrácia SmartEmailing-u obsahuje aj štatistiky, v ktorých zistíte, ktorí adresáti vašu správu otvorili a kedy, ktoré prvky ich najviac zaujali, aký obsah priniesol najviac prekliknutí na vašu stránku a podobne. Získate tým kvalitné podklady pre ďalšie kampane.

Odkaz na odhlásenie

Automaticky prebieha tiež odhlasovanie kontaktov z vašej databázy. Nemusíte sa preto obávať, že budete rozposielať nevyžiadanú reklamu. Odkaz na odhlásenie z odberu je vkladaný do päty správ.

Ceny za SmartEmailing

Celý systém si môžete vyskúšať zadarmo po dobu 14 dní s možnosťou rozposlať až 1 000 e-mailov. Ak sa rozhodnete pre ďalšie používanie, cena SmartEmailing sa určuje na základe počtu vašich kontaktov. Najnižšia tarifa do 500 kontaktov stojí 193 Kč na mesiac (7,60 Eur). Pokiaľ sa rozhodnete platiť v ročných intervaloch, mesačný poplatok vás vyjde lacnejšie.

Na rozposielanie SMS správ bude potrebné zakúpiť kredity.

Ceny SmartEmailing

Každý e-mail sa počíta len jedenkrát bez ohľadu na to, či je zaradený len do jedného, alebo viacerých zoznamov. Odhlásené kontakty sa nezapočítavajú.

Služby nastavenia účtu a workshopy

K dispozícii sú tiež viaceré služby:

 • nastavenie účtu,
 • prechod z iného nástroja,
 • nastavenie e-mailingu pre Shoptet,
 • tvorba e-mailových šablón na mieru a kódovanie,
 • komplexný outsourcing e-mail marketingu.

SmartEmailing ponúka tiež komplexný audit účtu, ktorý zahŕňa kontrolu vrátane zodpovedania všetkých vašich otázok. Na základe zistených údajov vám budú odporučené postupy, ako zvýšiť efektivitu e-mail marketingu.

Technická podpora

Technická podpora je k dispozícii počas pracovných dní. Ak sa potrebujete o niečom poradiť, môžete ju kontaktovať prostredníctvom online chatu, telefonicky a e-mailom. Odpovede na vašu správu by ste sa mali dočkať do niekoľkých minút.

V administrácii systému nájdete tiež link do centra pomoci, kde nájdete množstvo prehľadných návodov na rôzne témy. Môžete si tu tiež prezrieť videokurzy pre začiatočníkov. Neviete si s niečím dať rady? Môžete sa prihlásiť na online workshop pre začiatočníkov, pre firmy sa dajú objednať školenia zamestnancov.

SmartEmailing zoznam návodov
💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe alebo Hostcreators.

Návod SmartEmailing

Ak si chcete vyskúšať SmartEmailing zadarmo, stačí vyplniť vaše údaje a môžete ho začať používať. Po prihlásení vás privíta prehľadný panel administrácie, v ktorom sa ľahko zorientujete.

Nájdete tu možnosti pre kontakty vrátane importu a exportu, funkcie pre vytvorenie kampaní a webových formulárov.

Zaujímajú vás štatistiky? Hlavné štatistiky sa nachádzajú na nástenke administrácie, podrobnejšie prehľady majú svoje vlastné funkcie, ktoré si vyhľadáte v menu.

SmartEmailing nástenka

Vytvorenie šablóny pre e-mail

Novú šablónu pre zasielanie e-mailov si môžete vytvoriť z vopred pripravených riešení, alebo si nechať vytvoriť šablónu na mieru. K dispozícii sú šablóny tematicky prispôsobené rôznym príležitostiam a zameraniu. Okrem toho si môžete zvoliť základné šablóny, ktorých prvky si sami vytvoríte. Ja som si ako príklad vybral novinku s názvom DARKmode.

SmartEmailing šablóna na tvorbu e-mailu

Začiatočníci iste ocenia snahu vývojárov SmartEmailing pomôcť pri každom kroku. Kým sa v celom systéme zorientujete, iste ju často oceníte. Bez toho, aby ste museli hľadať link na pomocníka, máte najhlavnejšie informácie umiestnené hneď pod otáznikom navrchu stránky. Ďalšie vás prevedú jednotlivými krokmi vytvárania e-mailu.

Úprava prvkov

Na šablóne je možné upravovať všetky prvky. Môžete si vymeniť obrázok, texty, pomenovať tlačidlá, vkladať prepojenia a mnoho iného. Všetky možnosti úprav sa vám zobrazia po kliknutí na príslušný prvok a môžete ho tiež vymazať. Nájdete tu nástroje pre farby textu, fonty, nadpisy, alternatívny text či titulok k obrázkom a iné. Po dokončení jednotlivých úprav si prácu uložíte kliknutím na tlačidlo Ukončiť úpravy v pravej časti stránky.

SmartEmailing nástroje na úpravu prvkov šablóny

Nechýbajú nástroje na pridávanie nových prvkov, ako sú medzery, nadpisy, texty, tlačidlá, produkty s obrázkom vpravo či vľavo, prepojenie na sociálne siete, podpis a rôzne výhody (doprava zadarmo, vrátenie tovaru do xx dní). Tieto nástroje nájdete na paneli v pravej časti obrazovky.

Ukladanie a rozposielanie e-mailov

Po dokončení úprav sa odporúča najskôr odoslať náhľad. Táto funkcia ponúka zaslanie až na 10 rôznych adries, príslušné tlačidlo nájdete po zrolovaní naspodok stránky. Zaslanie náhľadu vám umožní vidieť, ako bude e-mail vyzerať po prijatí do poštovej schránky adresátov. Vyhnete sa tak tomu, že si nutnosť ďalších úprav všimnete až po rozposlaní.

Výhody a nevýhody SmartEmailing

SmartEmailing je nástroj, ktorý zefektívni rozposielanie e-mailov všetkým podnikateľským subjektom bez ohľadu na veľkosť. Vyhovovať bude aj tým, ktorí s podobnými systémami nemajú žiadne skúsenosti.

Výhody:

 • prehľadná a intuitívna administrácia
 • zbierka obrázkových návodov a video návody
 • je v českom jazyku
 • rýchla zákaznícka podpora
 • personalizovanie e-mailov
 • import a export kontaktov
 • segmentácia kontaktov
 • používa český aj slovenský kalendár pre rozposielanie meninových SMS
 • komplexné riešenie pre e-mail marketing s prehľadnými štatistikami
 • bohaté možnosti úprav jednotlivých šablón a konkrétnych prvkov
 • automatizácia
 • vopred pripravené šablóny aj riešenia na mieru
 • A/B testovanie
 • ochotná a rýchla zákaznícka podpora

Nevýhody:

 • je možné zmeniť veľkosť obrázkov, nedajú sa však orezať
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here