Najčastejšie WordPress chyby a ich riešenie

Spísal som najčastejšie chyby vo WordPress. V návode spomínam aj konkrétne riešenia, ako ich opraviť a taktiež ako sa im vyhnúť do budúcna.

Najčastejšie WordPress chyby a ich riešenie

WordPress sa aj bežnému užívateľovi, ktorý nemá skúsenosti s programovaním používa ľahko. Občas sa však môže vyskytnúť problém. Aby ste sa nevyľakali, čo sa to s vašou stránkou deje, pokúsim sa zhrnúť väčšinu z nich.

Prejdime si spolu postup riešenia najčastejších chýb vo WP:

Zálohujte

Prvá a najhlavnejšia zásada je: pred opravou každej chyby zálohujte celú stránku a jej kompletnú databázu. Až potom pristúpte k samotnému riešeniu. Zálohu vytvoríte niekoľkými kliknutiami v plugine Updraft. Tento plugin je dobré mať nainštalovaný aj na vytváranie pravidelných záloh stránky.

Všeobecný postup na identifikáciu problému

Najčastejšou príčinou nejakého problému je šablóna alebo niektorý plugin. Týmto spôsobom sa dá identifikovať, ktorý z týchto komponentov to je:

 1. Ak používate cache plugin tak premažte cache a deaktivujte ho.
 2. Dočasne deaktivujte všetky pluginy.
 3. Dočasne aktivujte niektorú zo základných WordPress šablón (napríklad Twenty Twenty).
 4. Otestujte či zmizol problém.
 5. Postupne aktivujte jednotlivé pluginy a tému a vždy otestujte situáciu. Ak sa problém objaví, tak na príčine je posledne aktivovaný komponent.

Samozrejme, ak máte WooCommerce eshop, tak základný plugin WooCommerce vynechajte z dočasnej deaktivácie.

Oprava interných chýb servera

WordPress chyba Internal Server Error alebo 500 Internal Server Error sa objaví, keď server nie je schopný zistiť, v čom spočíva problém. Môže mať mnoho príčin:

Problém v súbore .htaccess

Najčastejšie sa jedná o chybu spôsobenú nesprávnymi direktívami v súbore .htaccess. Premenujte súbor .htaccess pomocou FTP. Ak to nepomohlo, vojdite do administrácie a znovu uložte nastavenie trvalých odkazov. Tak vygenerujete nový súbor .htaccess.

Prekročenie PHP limitu

Niekedy je chyba 500 Internal Server Error spôsobená vyčerpaním pridelenej pamäti. Pre riešenie potrebujete kontaktovať poskytovateľa hostingu a navýšiť váš limit.

Deaktivácia pluginov

Ak to nestačili, potrebujete pre riešenie tejto chyby deaktivovať pluginy. Vo FTP prístupe nájdite súbor wp-content. V ňom sa nachádza priečinok s názvom Plugins. Všetky ich môžete deaktivovať tým, že dočasne premenujete tento priečinok. Ak to nepomohlo, bude chyba v samotnej šablóne.

Reinštalácia šablóny

Ďalším krokom riešenia problému je znovu nainštalovanie WordPress šablóny. Pomocou FTP si stiahnite najnovšiu verziu šablóny a znovu ju nahrajte.

Error log na serveri

Ak to ešte stále nepomohlo, kontaktujte poskytovateľa hostingu, aby vám poskytol záznam Error logu. V ňom nájdete informácie o chybe. Budete pravdepodobne potrebovať aj pomoc programátora, aby vám vysvetlil, čo údaje v Error logu znamenajú.

Mnohým chybám vo WordPress sa vyhnete používaním správneho webhostingu.

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe alebo Hostcreators.

WordPress Syntax Error

Táto WordPress chyba sa niekedy objaví, keď sa pokúšate zasiahnuť do kódu šablóny. Najčastejšie ide vlastne o preklep, teda syntaktickú chybu vo vami napísanom kóde. Aby ste ich našli, je dobré poznať aspoň základy práce v PHP. Chybové hlásenie môže vyzerať napríklad takto:

Parse error – syntax error, unexpected $end in 
/hosting-7513/www/vaswordpres.tld/wp-content/themes/sablona/functions.php
on line 38

Na odstránenie tejto chyby potrebujete opraviť zápis kódu. Použite na to prístup FTP. Častými chybami v zápise sú neukončený riadok alebo nedovolený znak v PHP kóde.

Oprava Error Establishing a Database Connection

WordPress chyba Error Establishing a Database Connection sa objaví, keď sa vaša stránka nedokáže pripojiť na databázový server. Obvykle sa to stane v procese zmeny hesla alebo užívateľského mena.

Chyba v databáze

Na vyriešenie tohto WordPress problému je nutné najskôr skontrolovať, kde sa chyba objavuje. Môže to byť len v administrácii alebo aj priamo na stránke. Ak sa nachádza iba v administratíve, môže ísť o poškodenie databázy. Jej opravu vykonáte v súbore wp-config.php. Pridajte zápis

define('WP_ALLOW_REPAIR', true);

Následne prejdite na adresu:

http://www.VASADOMENA.sk/wp-admin/maint/repair.php.

Teraz databázu opravíte. Pre tento krok nemusíte byť prihlásení. Nájdite tlačidlo pre opravu databázy. WordPress sa pokúsi chybu nájsť. Po dokončení zmažte pridaný riadok vo wp-config.php.

Kontrola súboru wp-config.php

Ak vyššie uvedený postup nepomohol, mohlo sa stať, že v súbore wp-config.php nemáte uvedené správne prihlasovacie údaje. Prekontrolujte ich na týchto riadkoch:

define('DB_NAME', 'meno-databazy');
define('DB_USER', 'prihlasovacie-meno');
define('DB_PASSWORD', 'heslo-k-databaze');
define('DB_HOST', 'localhost');

Kontrola MySQL serveru

K chybe môže dôjsť aj zvýšenou návštevnosťou stránky, kedy server nestíha spracovať všetky požiadavky. V tomto prípade sa obráťte na poskytovateľa hostingu, aby otestoval funkčnosť databázového servera.

Biela obrazovka smrti

Tento WordPress error vyzerá ako biela obrazovka bez chybového hlásenia. Ako prvé potrebujete skontrolovať, či funguje aspoň menu pre administráciu stránky. Príčiny tejto chyby sú viaceré, takže si ich postupne prejdeme.

Problém je v šablóne

Problém môže nastať pri manipulácii so šablónou, alebo ak bola šablóna zle naprogramovaná. Zmeny, ktoré ste v šablóne vykonali, deaktivujte a vráťte sa k predvolenej šablóne. Ak menu pre administráciu stále nie je funkčné, fix chyby vykonajte cez FTP:

Vyhľadajte adresár  wp-content/themes/
Premenujete adresár šablóny napr. z mojatema na mojatema-oprava
Teraz sa pokúste prihlásiť do menu šablóny. Ak je všetko v poriadku, pokračujte až bodom „odstránenie chyby v kóde“.

💡 Tip na WordPress šablóny: z prémiových šablón mám dobré skúsenosti so šablónami Divi, Avada a s nástrojom na tvorbu stránok Elementor.

Reset pluginov

Bielu obrazovku mohli spôsobiť aj chyby v pluginoch. Najlepšie urobíte, keď ich všetky vypnete. Ak máte prístup do menu šablóny, nájdite možnosť vypnutia pluginov v nastaveniach. Ak sa po znovu zapnutí pluginov chyba znovu objaví, tak je hľadaný problém v niektorom z nich.

Postup cez FTP je zložitejší:

 1. Vyhľadajte adresár pluginov vo wp-content/plugins.
 2. Premenujte ho napríklad na plugins-oprava.
 3. Uložte ho offline.
 4. Teraz vytvorte nový adresár plugins a skontrolujte, či je problém odstránený.
 5. Postupne presúvajte adresáre jednotlivých pluginov do nového adresára plugins a zapínajte ich cez menu šablóny. Pritom kontrolujete, pri ktorom plugine sa objaví problém. Keď sa znovu objaví biela obrazovka, zmažte daný plugin a nainštalujte iný s podobnými funkciami.

Odstránenie chyby v kóde

V kóde môže prísť k niekoľkým chybám. Duplicitné alebo kolidujúce PHP funkcie v rôznych pluginoch alebo nekompletné nahratie pluginu či šablóny (pomôže, ak šablónu či plugin jednoducho zmažete). Problém môže byť aj medzera v súbore functions.php alebo prázdny riadok v súbore wp-config.php. Ak ste robili v tomto adresári zmeny, je potrebné ich odstrániť. Prípadne môžete aj znovu nahrať tento adresár zo šablóny.

Ďalším problémom v kóde je nesprávne nastavenie práv v adresároch. Adresáre majú mať nastavené práva 755 a súbory 644.

💡 Chcete rýchlejšiu ⏱ webstránku? Rýchlosť webstránky je dôležitá pre návštevníkov a aj z hľadiska SEO. Najlepšie výsledky som dosiahol s pluginom WP Rocket, ktorý jednoznačne odporúčam.

Oprava WordPress chyby 404

Error 404 sa prejavuje tak, že sa návštevníkovi stránky zobrazí hlásenie, že stránka neexistuje. Najčastejšou príčinou je problém v nastavení hypertextového odkazu, tzv. permalinku. Budete musieť rekonfigurovať nastavenie permalinku.

Pri tejto chybe sa zvyčajne dá vojsť do administratívneho menu šablóny. Choďte do Nastavenia»Permalinks a kliknite na Uložiť zmeny. Tento krok aktualizuje vaše permalinky. Ak tento krok problém nevyriešil, budete musieť aktualizovať súbor .htaccess cez FTP.
Prihláste sa na server použitím FTP a nájdite opravte súbor .htaccess. Zmeňte povolenie na 666, prepíšte .htaccess a zmeňte povolenie späť na 660. Môžete tiež pridať do .htaccess tento kód:

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

Oprava nesprávneho umiestnenia bočného panelu

Táto WordPress chyba sa prejaví tak, že bočný panel sa zobrazí pod obsahom stránky namiesto vedľa neho. K tejto chybe môže dôjsť, keď používateľ pridá do zdrojového kódu stránky snippet a zabudne zavrieť tag hlml div. Spôsobí tak zmenu usporiadania šablóny.

Prejdite si všetko, čo ste v poslednom čase menili. Či ste pridali plugin alebo menili html. Alebo či má stránka, na ktorej sa chyba zobrazuje <div> bloky. Skontrolujte, či sú zavreté. Výborným pomocníkom pre nájdenie tejto chyby je W3 Validator.

w3validator
W3 Validator

Chýbajúce tlačidlá

Ak sa vo WordPressovom vizuálnom editore objaví namiesto tlačidiel biele pole, chybu spôsobuje nefunkčný JavaScript alebo súbory TinyMCE.

Ako prvé skúste vyčistiť cache vášho prehliadača. Inou možnosťou je použiť iný prehliadač. Ak to nepomohlo, nahraďte súbory TinyMCE. K problému mohlo totiž prísť pri inštalácii alebo aktualizácii. Znovu nahrajte súbor /wp-includes/js/tinymce/.

Ak sa chyba ešte stále vyskytuje, otvorte súbor wp-config.php a navrch súboru hneď za php otvárací tag pridajte:

define('CONCATENATE_SCRIPTS', false);

Chyba spôsobená vyčerpaním pamäte

Ak prišlo k vyčerpaniu PHP pamäte, môže sa to prejaviť ako už spomínaná biela obrazovka smrti. Druhou možnosťou je, že sa na obrazovke objaví chybové hlásenie:

Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted
(tried to allocate 2348617 bytes) in 
/home/username/public_html/site1/wp-includes/plugin.php on line xxx

WordPress script alebo plugin vyčerpal limit pamäte. Fix chyby urobíte cez FTP prístup. Vo vašej zložke webu nájdite súbor wp-config.php. Stiahnite si ho do svojho počítača a otvorte v textovom editore, napríklad PsPad. Na koniec súboru, pred riadok: „That’s all, stop editing! Happy blogging.“ Vložte nasledovný riadok:

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );

Týmto ste navýšili PHP pamäťový limit o 256MB. Uložte zmeny a súbor nahrajte späť do wp-config.php.

WordPress chyba: uzamknutie administratívneho menu

Môže sa stať, že sa neviete dostať do menu vašej WordPress šablóny. Môže to spôsobiť kód alebo plugin, ktorý sa snaží urobiť v administrácii stránky nejaké zmeny. Alebo ste zabudli vaše heslo, prípadne sa stránka stala terčom útoku hackera. Jedným riešením je resetovať staré heslo v phpMyAdmin a nahradiť ho novým. Druhým riešením je využiť prístup cez FTP.

Po prihlásení vás systém vracia na prihlasovaciu stránku

K tejto WordPress chybe dôjde, keď v procese prihlasovania zadáte prihlasovacie meno a heslo, ale systém vás stále vracia na prihlasovaciu stránku. Je to spôsobené nesprávnou URL, presmerovaním v súbore .htaccess alebo nesprávne nakonfigurovanými nastaveniami permalinkov.

Ako prvé vyprázdnite cache a cookies vo vašom prehlidači. Potom prehliadač reštartujte. Ak to nepomohlo, deaktivujte pluginy.

Ak sa ešte stále neviete prihlásiť, potrebujete deaktivovať šablónu. Urobte tak cez FTP prístup v súbore /wp-content/themes/. Premenujte súbor vašej šablóny. Potom sa znovu skúste prihlásiť. Ak to pomohlo, problém mohol byť v aktualizácii šablóny. Stiahnite si pôvodnú verziu a nainštalujte ju.

Ak ani to nepomôže, skúste zmazať cez ftp .htaccess súbor a resetnúť permalinky.

WordPress chyba: Maximum Execution Time Exceeded

Tento problém spôsobuje to, že ste pri načítaní PHP scriptu dosiahli maximálnu nastavenú hodnotu servera. Servery majú totiž nastavený obmedzený čas na načítanie scriptu. Niektoré hostingy si nastavili obmedzenie času na vyššie hodnoty a niektoré na nižšie.

Tento WordPress problém napravíte jednoduchým postupom. Môžete si nainštalovať plugin Maximum Execution Time Exceeded. Tento plugin navýši čas na načítanie PHP scriptu až na 300 sekúnd.

maximum-execution-time-exceeded
plugin Maximum Execution Time Exceeded

Pre opravu súboru .htaccess cez FTP postupujte nasledovne. K súboru .htaccess pridajte riadok:

php_value max_execution_time 300

Ak vám navýšenie na 300 sekúnd nestačí, navýšte ho na viac sekúnd.

WordPress problémy s nahrávaním obrázkov

Ak sa namiesto obrázkov vo vašej knižnici médií na obrazovke ukazujú ich zástupné symboly, je to problém. Chybu spôsobujú nesprávne súbory a povolenia inštalácie.
Na opravu budete potrebovať prístup cez FTP. Použite na to FTP klienta napríklad Fillezillu.

Cez FTP klienta otvorte súbor /wp-content/. Tu nájdete zložku /uploads/. Kliknutím pravého tlačidla myši sa dostanete do nastavenia povolení pre súbory. Pre zložku uploads a všetky podsúbory nastavte povolenie 744. Ak to nepomohlo, vyskúšajte číslo 755. Pre všetky ostatné súbory dajte povolenie 644. Nezabudnite uložiť nové nastavenia.

WordPress problémy s veľkosťou obrázkov

Ak máte problém s nahrávaním a úpravou veľkosti obrázkov, nainštalujte si plugin EWWW Image Optimizer alebo WP Smush.it. Tieto pluginy upravia kvalitu a veľkosť obrázkov pre web. Pomocou nich môžete optimalizovať aj tie obrázky, ktoré už na stránke máte.

Ďalším problémom je, ak je nahrávaný obrázok väčší ako má WordPress povolené. Ak chcete nahrávať veľké obrázky pridajte do functions.php:

@ini_set( 'upload_max_size' , '256M' );
@ini_set( 'post_max_size', '256M');
@ini_set( 'max_execution_time', '1000' );

Chybové hlásenie: Ste si istý, že to chcete urobiť?

Toto je dosť bežná WordPress chyba. Spôsobilo ju, že WordPress hľadá vo vašej administrácii nonce a nemôže ho nájsť. Budete musieť zistiť, či je chyba v pluginoch alebo šablóne a opraviť ju.

WordPress Error: Nedá sa vykonať naplánovaná údržba

Ak sa vám na obrazovke objaví hlásenie, že nie je možné vykonať naplánovanú údržbu, je to spôsobené tým, že WordPress počas aktualizácie nastavil vašu stránku do módu údržby. Opravu vykonáte cez FTP prístup.

Chyba pri automatickej aktualizácii stránky

Niekedy sa stane, že vznikne problém pri automatickej aktualizácii stránky. Môže sa vám zobraziť hlásenie o PHP chybe, o zlyhaní aktualizácie alebo prázdna biela stránka. Najčastejšou príčinou sú nesprávne nastavené povolenia pre súbory. Skúste aktualizovať stránku manuálne.

Problém pri ukladaní zmien

Pri úprave stránky sa môže stať, že vykonané zmeny sa neuložia. Pomôže vám vyčistenie cache vášho prehliadača. Prehliadač možno načítal uloženú verziu stránky priamo z cache.

Čo robiť, ak WordPress neposiela e-maily

Táto WordPress chyba sa prejaví tak, že nefunguje e-mailová komunikácia a kontaktný formulár na vašej stránke. Môže to byť spôsobené tým, že iní používatelia hostingu od toho istého poskytovateľa hostingu znefunkčnili alebo obmedzili e-mailovú komunikáciu z ich stránok, alebo váš hosting nie je konfigurovaný na používanie PHP.

Aby ste zabránili tejto chybe, používajte SMTP. Napríklad MailGun and Gmail. Môžete na to použiť plugin WP Mail SMTP.

WordPress error RSS Feed

Tieto WordPress chyby sú spôsobené formátovaním. Sú odlišné v závislosti od prehliadača, ktorý používate. Chybu opravíte v súbore functions.php vo vašej šablóne. Skontrolujte, či na konci php tagu nie je navyše medzera alebo rozdeľovník.

WordPress error: Priveľa presmerovaní

Dôvodom presmerovania môže byť presunutie stránky a presmerovanie užívateľov. Môže sa však stať, že používateľ zostane uzamknutý medzi dvoma navzájom presmerovanými stránkami.

Zlyhanie nahrávania súboru na disk

Najčastejšou príčinou tohto WordPress problému je nesprávne nastavenie oprávnenia k súboru. Na kontrou nastavení oprávnenia použite prístup cez FTP klienta. Prejdite na súbor wp-content. V tomto súbore a vyberte Povolenia. Skontrolujte, či sú vaše nastavenia správne:

Všetky adresáre — 755 alebo 750
Všetky súbory — 644 alebo 640
wp-config.php — 600

WordPress error 403: Odmietnutý prístup

Ako prvé si vytvorte zálohu stránky a databázy. Potom je potrebné zakázať všetky pluginy. Ak to pomohlo, pôvodcom chyby bol niektorý z vašich pluginov. Deaktivujte ich jeden po druhom, aby ste zistili, ktorý.

WordPress chybu 403 mohol spôsobiť aj poškodený súbor .htaccess. Vyhľadajte ho cez FTP klienta a odstráňte ho. Potom sa pokúste prihlásiť na vašu stránku. Ak je problém vyriešený, vygenerujte nový súbor .htaccess. Urobíte to v administratívnom menu šablóny v Nastavenia> Permalinks. Jednoducho kliknite na tlačidlo uložiť nastavenie.

Chyba mohla nastať aj nesprávnym nastavením oprávnení k súborom. Potrebujete ich skontrolovať. Postup tohto kroku som opísal v predchádzajúcom bode.

Fix problému: Táto stránka obsahuje škodlivý program

Google označuje stránky, ktoré obsahujú malware alebo podozrivé kódy. Dôvodom tohto hlásenia môže byť, že vaša stránka bola hacknutá a naozaj obsahuje škodlivý kód. Druhým dôvodom môže byť, že škodlivý kód obsahuje tretia strana. Napríklad stránka, na ktorú ste prepojení kvôli zobrazovaniu reklamy.

WordPress chyba: Missed Schedule Post Error

missed-schedule-post

WordPress umožňuje, aby ste si vopred naplánovali, kedy uverejníte príspevky. Proces sa potom deje automaticky. Ak sa vám chybové hlásenie týkajúce sa vynechania uverejnenia príspevkov objavuje častejšie, nainštalujte si a aktivujte WordPress plugin Missed Schedule Post. Plugin vyhľadá vynechané príspevky a zverejní ich na stránke.

Error 28

Táto chyba sa týka hostingu. Pre vyriešenie kontaktujte poskytovateľa vášho hostingu. Mohla nastať jedna z nasledovných situácií:

 • Máte príliš veľa súborov v /tmp.
 • Máte plný cache vášho servera.

Neustále odhlasovanie

Pre identifikáciu prihlásenia si WordPress ukladá cookie. Potrebujete mať nastavenú rovnakú URL v adrese stránky a WordPress adrese vašej stránky. V administratívnom menu prejdite do Nastavenia » Všeobecné a skontrolujte, či oba názvy sú rovnaké. Ak nemáte prístup do administrácie, urobte to cez FTP.

Nájdite súbor wp-config.php. Stiahnite ho a otvorte v textovom editore. Môžete použiť poznámkový blok. Nasledujúci kód pridajte nad riadok That’s all, stop editing! Happy blogging:

define('WP_HOME','http://example.com');
define('WP_SITEURL','http://example.com');

Téme chýba šablóna štýlu style.css

Najčastejšia príčina je, že sa snažíte nahrať do WordPress zip súbor, ktorý neobsahuje kód šablóny.

Môžete si to jednoducho overiť – keď si ten zip súbor rozbalíte v počítači, mal by v ňom mať iba jeden priečinok a priamo v ňom by sa mal nachádzať aj súbor style.css.

Tento problém sa často stáva aj pri témach z Themeforest, kde zip súbor často obsahuje okrem kódu šablóny aj dokumentáciu atď. Riešenie: Themeforest máš možnosť stiahnuť iba inštalačný súbor:

Stiahnuť iba inštalačný súbor

Ďalším dôvodom môže byť to, že v zip súbore je len kód šablóny, avšak je zlý. Žiaľ aj s tým som sa v praxi stretol. V tom prípade treba kontaktovať tvorcov šablóny aby to opravili a poslali vám fungujúcu verziu.

Táto odpoveď nie je platná JSON odpoveď

Za touto všeobecnou hláškou sa môže skrývať veľa príčin. Stretávam sa s ňou najmä v editore Gutenberg.

Postup hľadania príčiny je rovnaký ako pri iných problémoch: treba dočasne deaktivovať pluginy a zmeniť šablónu na základnú. Ak používate aj nejaký cache plugin, tak treba premazať cache a dočasne ho vypnúť. Ak to pomohlo, tak príčina bude v niektorom plugine alebo šablóne.

Najčastejšie WordPress chyby a ich riešenie – zhrnutie

Veľkému množstvu chýb sa vyhnete používaním kvalitných komponentov – tém a pluginov. Odporúčam vsadiť na overené multifunkčné šablóny Divi a Avada. Výborné skúsenosti mám taktiež so šablónami StudioPress.

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe alebo Hostcreators.
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

177 Komentáre

 1. Zdravím kupil som si nový VPS server a potom ako som prehodil weby zo starého na nový mi to hádže chybu No input file specified.

  • Zdravím,
   Existuje veľa možných príčin – nastavenia VPS, php, .htaccess atď. Preto nedokážem poradiť takto na diaľku. Odporúčam riešiť to s poskytovateľom VPS, alebo mi napíšte na vladimir.jurosko@gmail.com a odporučím vám nejakého odborníka.

 2. Dobrý deň
  wordpress mi posledný týždeň začal vyhadzovať pri editácii stránky chybovú hlášku: „Táto odpoveď nie je platná JSON odpoveď.“ Nemožem vôbec do na stránku nahrať nové pluginy, fotografie… Som amater, ale doteraz mi všetko fungovalo bez problemov, absolutne si s tym neviem rady. Pouzivam poslednu aktualizaciu WP. Neviem, co s tym. Vopred ďakujem za pomoc. 

 3. Ahojte, fakt si neviem dať rady so zlyhaním tém, ktoré som kúpil. Sú zabalené v RAR a celé RAR mi nevie rozbaliť. Keď ho rozbalím a nahrám konkrétnu tému v RAR tú nahrá, ale téma nemá k dispozícii všetky propagované témy (ako keby tam chýbali). Čo s tým? Ďakujem

  • Pozdravujem, ďakujem Vám. Našiel som to už aj ja a práve presne tam, kde aj VY ? Bola to posledná pomoc na tej stránke. Téma Barista mi už ide výborne. Nenašiel som síce zatiaľ úpravu pätičky, ale snáď to nájdem. Problém mám trochu ešte s témov ELEKTRO. Neukazuje mi respektíve asi nenatiahlo žiadne obrázky. Mám prázdny slider a aj sekciu multimédiá. Neviem či je to normálne, alebo naozaj niečo nenatiahlo.

 4. Opätovne vás žiadam o pomoc: Vypisuje mi stále túto chybu : Tento balík nemôže byť nainštalovaný. Téme chýba šablóna štýlu style.css. Inštalácia témy zlyhala. Už som z toho chorý. Tému som riadne zaplatil a stiahol z ThemeForest! Ďakujem    

 5. Pro jednoho zákazníka jsem dělal web (WP). Měl nějaké nesrovnalosti s jeho společníkem, dopadlo to tak, že nechali vyexpirovat doménu a tu si \“strategicky\“ koupil nějaké obchodník s doménama. Ne webhostingovém serveru zůstala všechna data, databáze… Teď se rozhodli, že by to chtěli použít, ale pod jinou doménou. Můžete mi poradit nějaký nejjednodušší způsob, jak tento hotový web spustit pod jinou doménou? Děkuji a s pozdravem
  K.F.

  • Dobrý deň,
   Ak správne chápem situáciu, tak riešenie je:
   1 – Vložiť dočasne do wp-config.php natvrdo novú doménu, aby sme sa dostali do administrácie:

   define( WP_HOME', 'http://example.com' );
   define( 'WP_SITEURL', 'http://example.com' );

   2 – Zmeniť výskyty názvu domény v databáze. Napríklad cez plugin Better Search Replace.
   3 – Odstrániť dočasný zápis z wp-config.
   Dajte mi potom prosím vedieť či to pomohlo.

  • Tento postup se mi nějak nepovedl, nefungovalo to..Nakonec jsem změnu udělal takto:

   novou doménu jsem na webhostingu nasměroval na adresář staré domény
   přes phpmyadmin jsem si vyzálohoval starou databázi
   opět v phpmyadmin jsem zadal twnto SQL příkaz
   UPDATE wp_posts SET guid = REPLACE(guid, ‚http://stararaurl.cz‘, ‚http://novaurl.cz‘);
   UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE(post_content, ‚http://stararaurl.cz‘, ‚http://novaurl.cz‘);
   UPDATE wp_postmeta SET meta_value = REPLACE(meta_value, ‚http://stararaurl.cz‘, ‚http://novaurl.cz‘);
   UPDATE wp_options SET option_value = REPLACE(option_value, ‚http://stararaurl.cz‘, ‚http://novaurl.cz‚);

   A pak už jsem se normálně přihlásil do administrace jako tomu bylo u té staré domény a vypadá to, že vše funguje jak má….
    
   K.

 6. Dobrý deň, včera som si kúpil v BLACK FRIDAY niekoľko šablón. Neviem kde robím chybu, ale neidú mi nainštalovať. Vždy mi vypíše pri inštalovaní danej témy na websupporte hostingu : Inštalujem tému zo súboru: themeforest-CVcS5rPS-barista-a-modern-theme-for-cafes-coffee-shops-and-bars.zip Rozbaľuje sa balíček… inštaluje sa téma… Tento balík nemôže byť nainštalovaný. Téme chýba šablóna štýlu style.css. Inštalácia témy zlyhala. Už sa s tým džubem celý deň!   Viete mi nejak poradiť prosím?   A.Patráš

 7. Ahoj, kúpil som si tému Newspaper 10 a keď sa ju pokúšam nainštalovať do wordpressu tak mi napíše:
  Tento balík nemôže byť nainštalovaný. Téme chýba šablóna štýlu style.css.
  Inštalácia témy zlyhala.

  Hľadal som aj v rôznych diskusných fórach a niekde som našiel info, že Newspaper 10 nie je šablóna pre wordpress. Ale to je zjavne blbosť, lebo oni tam majú napísane, že sú šablóna pre wordpress. Takže neviem, v čom je problém a ako ho mám riešiť. Snáď nejaké riešenie existuje.
  Ďakujem za pomoc.

  Peter

  • Ahoj Peťo,
   Najpravdepodobnejšia príčina je, že sa snažíš nahrať do WordPress zip súbor, ktorý neobsahuje len kód šablóny, ale aj dokumentáciu atď. Môžeš si to jednoducho overiť – keď si ten zip súbor rozbalíš v počítači, mal by si v ňom mať iba priečinok Newspaper a priamo v ňom by sa mal nachádzať aj súbor style.css.
   Taktiež v Themeforest máš možnosť stiahnuť iba inštalačný súbor:

   Daj mi potom prosím vedieť, či to pomohlo.

  • Ahoj, veľmi pekne ti ďakujem, mal si pravdu. Rozbalil som súbor a nainštaloval som si len to potrebné zip a už to išlo. Veľká vďaka za radu. ?

   Peter

 8. Dobry den, ked pisem clanok, tak neviem preco ale na webe mi potom zobrazi ten text v jednom celom riadku, ako keby sa sprava nezalamoval sam… Nechapem to… Viete mi poradit prosim? Dakujem

  • Dobrý deň,
   Pošlite mi prosím link na stránku, kde sa vyskytuje tento problém a pozriem sa na to.

  • Dobry den, stranku este nemam spojazdnenu, teda viditelnu pre verejnost… zmenila som vsak sablonu na temu customizr a uz mi to nerobi. Myslite si, ze tato tema je vhodna aj ked si nezakupim GO PRO? Potrebujem to len na blog a na predaj a stahovanie PDF… alebo si to potrebujem dokupit ak v nej chcem mat ten woocommerce?
   Inak ta tema je najlepsia co som zatial natrafila, krasne sa da skladat cez ten builder… vzborne riesena vec… dufam, ze aj spolagliva… neda sa mi v nej vratit totiz uprava, akoze ked chcem vykonat krok spat… neviem preco :/ toho sa tak bojim, ze nahodou nieco zle kliknem a vsetko sa mi to pokazi…

  • Dobrý deň,
   Z popisu nie je jasné, či aj free verzia customizr podporuje Woocommerce, alebo len prémium verzia. Osobne by som to riešil tak, že by som si vyskúšal nainštalovať WooCommerce na bezplatnú verziu a pre-klikal si ho, či funguje.
   Dajte potom prosím vedieť k čomu ste dospeli.

  • Dobrý deň,
   po odoslaní formulára píše v konzole aj inú chybu: this.reset is not a function, čo môže blokovať aj zobrazovanie správy. Vyzerá to na špecifický problém. Je mi ľúto ale toto je nad rámec tejto bezplatnej poradne, odporúčam to riešiť s tvorcom webstránky.

 9. Dobrý deň,
  chcel by som sa opýtať, čo za chybu sa stala vo wordpress, ak mi vynulovalo v kazdom jednom clanku pocet like FB? Tiez by som potreboval nejake sukromne nastavenia urobiť, akú máte hodinovú taxu? Vďaka za odpoveď.
  DM

  • Dobrý deň,
   Príčin môže byť mnoho (prechod na https, zmena domény, neaktuálny plugin, šablóna atď.). Vidím že https nemáte, takže to môžeme vo vašom prípade vylúčiť. Taktiež predpokladám, že ste nemenili doménu. Preto by som ako prvé odporúčal pozrieť si, či plugin alebo šablóna ktorá zabezpečuje zdieľanie na facebooku nie je zastaralá a aktualizovať ju.
   Ohľadom mojich služieb som vám odpísal skrze email.

  • Doménu som nemenil, ani žiaden zásah, plugin FB like neukazuje nutnosť aktualizácie, jedine samotný wordpress sa má aktualizovať na vyššiu verziu, kt. je aktuálna. Ďakujem.

 10. Ahoj Vladimír, v prvom rade ďakujem za kvalitný obsah tohto blogu a tiež dúfam, že si môžeme tykať 🙂
  Trošku sa hrám a robím taký malý eshop. Po nainštalovaní Woocommerce však stále narážam na problém, že mi nejde editovať pevné stránky napr. „contact us“. Hláška: The site is experiencing technical difficulties. Please check your site admin email inbox for instructions.
  Ak cez FTP prepíšem názov pluginu woocommerce, teda ho znefunkčním, editácia funguje správne.
  Vopred ďakujem.

  • Ahoj Ivo,
   Tak o takomto probléme počujem prvý krát. Nečakal by som to, popravde nevidím dôvod prečo by mal woo ovplyvňovať statické stránky. Jediné veci, čo mi napadli takto na diaľku bez prístupu do webstránky:

   overiť verziu php a minimálne požiadavky pre woo a wp
   skontrolovať, či náhodou nie je pod-stránka kontakt zvolená vo woo ako nejaký koncový bod (košík atď.)
   skúsiť refreshnúť permalinky (Nastavenia -> Trvalé odkazy -> Uložiť) a premazať cache.

 11. Ahoj Vlado,
  už som to vyriešil. Bol to problém ERROR 500, konkrétne problém s nastavením php pamäte. Hosting server mal nastavenie PHP pamäte na 64M, avšak to WordPressu nestačilo (vraj je to aj pre WP stránky bežné, že má vyššie nároky na pamäť). Zistil som cez error.log , že stránka síce správne žiada od hostingu viac pamäte, ten to však vždy odmietol keďže mal nastavených len na max 64M:

  PHP message: ALERT – script tried to increase memory_limit to 268435456 bytes which is above the allowed value. Toto však nespôsobovalo problém 500, len WP bol nastavený žiadať 256M a hosting dával len 64M a preto to každých 5 minút vyhodilo do error.log). Tento error by malo vyhadzovať pokiaľ WP je nastavený na viac ako poskytnutá pamäť hostingu. RIEŠENIE:  do wp-config.php zadať príkaz na zníženie nároku pamäte stránky
  define(‘WP_MAX_MEMORY_LIMIT’, ‘128M’);

  Ak by 128M nestačilo, tak zadať nastavenie na 256M.

  A tiež:
  PHP Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 90 bytes). Toto bol problém 500, kedy WP-ADMIN teda v mojom prípade otvorenie administrácie pevnej stránky, skutočne potrebovalo viac pamäte ako 64M. RIEŠENIE: navýšenie php pamäte na serveri hostingu na 128M, v prípade nutnosti až 256M. Nastaviť v hostingu alebo ich kontaktovať.
  Snáď to niekomu pomôže.

  • Ahoj Ivo,
   ďakujem za info, určite to pomôže aj viacerým s podobným problémom.
   Presne ako píšeš, 64M je vo väčšine prípadov málo.

 12. Dobry den p. Jurosko,

  nasla som Vasu stranku zameranu na pomoc s wordpressom. Pracujem na webstranke so sablonou Neve, kde sa snazim v ramci podstranky „Blog“ vlozit clanky. Avsak ked si vyskusate otvorenie prveho clanku nefunguje mi prepojenie / otvorenie clanku, ani pri kliknuti na nazov clanku ani na „citat viac“. Otvori sa ako keby nova stranka kde nie je ziadny text.

  Ako mozete vidiet na obrazku nizsie, v nastaveniach mam zadane ze stranka s clankami je prave „Blog“. Uz som hladala riesenie aj medzi anglickymi navodmi ale nic mi nefungovalo, skusala som aj plugin Collapse o matic, ale v pripade vacsieho mnozstva clankov nebude tento plugin vhodnym riesenim.

  nastavenia-podstranky-blog

  Ak by ste mi este vedeli poradit aj so zmenou farby text clanku, tak by som Vam bola velmi vdacna. Na stranke „Blog“ sa zobrazuje seda farba textu clanku, zatial co v nastaveniach „Prispobenie“ mam zadanu bielu farbu textu – vid. obrazok nizsie:

  neve-nastavenia-farieb

  V pripade potreby vam mozem poslat prihlasovacie udaje k stranke do emailu.

  • Dobry den,

   Najskor som aktualizoval temu Neve na najnovsiu verziu aby som to vylucil ako pricinu -> nepomohlo.
   Text clanku nebolo vidno, pretoze bol zakazany v nastaveniach:

   Nastavenie pisma pre uryvok clanku som tiez nenasiel (ako ste aj pisali). Z nejakeho dovodu si sablona berie sedu farbu napriek tomu ze mate nastavenu vsade bielu. Nechce sa mi patrat po dovode, toto je podla mna bug sablony a ak to chcete korektne riesit tak by ste mali kontaktovat support sablony 🙂

   Ak sa vam ich nechce kontaktovat, tak som vam to fixol cez css:

 13. Dobrý deň prajem. Prosím vás mám takú otázku, že mne sa nezobrazuje v nástenke v sekcíí theme header ani footer moznost nastavenia. To zn v menu neviem upravovat ani nazivo header ani footer.Neviem kde je problem. Mám platenu tému a tam by mala byt moznost nastavovania headre a footra. Dakujem za odpoved.

  • Dobrý deň,

   Kedže ide o špecifický problém týkajúci sa vašej použitej šablóny, takže vám s týmto nedokážem pomôcť – odporúčam vám kontaktovať ich podporu.

  • Dôvodov môže byť veľa, takto na diaľku nedokážem identifikovať príčinu.
   Možné dôvody:

   • zle nasadený ssl certifikát
   • aktualizácia wp, pluginov alebo šablóny
   • konflikt medzi pluginmi
   • zlý formát obrázka
   • atď.

   Odporúčam dočasne vypnúť pluginy a aktivovať defaultnú šablónu, ak to pomôže tak príčina je v niektorom z nich.
    

 14. Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám problém s tvorbou stránky, resp. s témou, ktorú sme si zakúpili. Vypisuje mi stále error na nejakom riadku(je to nejaký problém s php.), ale netuším ako to odstrániť, resp čo s tým robiť ďalej..Ďakujem za odpoveď! 

  • Dobrý deň,
   Napíšte mi prosím znenie erroru, názov témy a skúste zistiť akú verziu php máte na hostingu. Ak máte nový WordPress dá sa to pozrieť v Nástroje -> Zdravie webovej stránky -> Info -> Server.

  • Ide o tému Miami a jedná sa o takýto error
   Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class ‘Miami_Setup’ does not have a method ‘envato_market_http_request_args’ in /nfsmnt/hosting1_1/0/1/013e8f78-e1e6-43c9-a3da-014a185a503b/domena/web/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
   už dlhšie sa s tým trápim a nejako ma to nechce počúvať ako by som chcela.
   Áno mám novú verziu aj to som už pozerala, či náhodou nebudem vedieť cez to niečo vykúzliť ale nie ?

   Verzia PHP
   7.2.16 (Podporuje 64 bitové hodnoty)

   Ďakujem!

  • Dobrý deň,
   Ide o varovanie z kódu šablóny. Ja vám ju takto na diaľku žiaľ nedokážem preprogramovať a ani by sa to tak nemalo riešiť, pretože by vám to prepísala ďalšia aktualizácia šablóny.
   Oficiálny postup v takomto prípade býva kontaktovať tvorcov šablóny. 
   Napíšem vám aj ‚neoficiálny‘ postup ako to riešim ja a mnoho iných programátorov: takéto varovania sa zvyknú vyskytovať v šablónach a pluginoch, sú to iba upozornenia ktoré väčšinou neovplyvňujú fungovanie. Skôr či neskôr ich tvorcovia vyladia sami od seba. Preto zatiaľ zvykneme iba vypínať ich zobrazovanie pridaním tohto do wp-config.php:

   ini_set('display_errors','Off');
   ini_set('error_reporting', E_ALL );
   define('WP_DEBUG', false);
   define('WP_DEBUG_DISPLAY', false);
 15. Pozdravujem,

  neviem zmenit permalinks na mojej stranke. Po kliknuti na change permalinks vyberiem napr custom structure a dam ulozit…vypise sice hlasku permalink structure updated ale nic sa nedeje – permalik zostane nastaveny na „plain“. Viete mi poradit , kde robim chybu?

  S pozdravom

  • Zdravím,
   Zaujímavé, s týmto som sa ešte nestretol.
   Ale postupoval by som takto:

   1. Skúsil dočasne deaktitovať všetky pluginy, nastaviť default šablónu a otestovať, či už to ide zmeniť. Ak áno, chyba je v nejakom plugine / šablóne
   2. Skúsil si pozrieť .htaccess súbor, či tam nie je niečo čo tam nemá byť.
   3. Na ďalšie tipy by som potreboval viac informácií – fungovalo to niekedy predtým? kedy to prestalo fungovať? nemenili ste náhodou hosting? nemigrovali webstránku? Pretože aj zle prenesená webstránka alebo webhosting môže byť príčinou.

   Dajte mi potom prosím vedieť či a ako sa vám to podarilo vyriešiť.
    

  • Pozdravujem,
   problem bol v sablone – skusil som nastavit defaultnu a tam slo strukturu permalinku zmenit v pohode.. Nasledne ked som aktivoval zakupenu sablonu, uz boli permalinky v spravnej strukture
   Dik za radu, nenapadlo by ma, ze to moze robit teema

   Ešte dodatočná otázka:
   Vyzerá, že permalinky fungujú. Prvý deň šla stránka fajn, na druhý deň som si všimol, že niektorým pages zo stránky trvá dlhú dobu, kým sa načítajú.

   Môže mať na to vplyv zmena štruktúry permalikov? neviem si to vysvetliť, prečo sa načitávanie stánky spomalilo..
   Dík

  • Zmena trvalých odkazov by na to nemala mať vplyv. Skúšal som to načítavanie a podľa mňa je dostatočne rýchle, nevidím tam žiaden problém.

  • pozdravujem, uz to ide okej, asi den ttrvalo nacitanie 10sekund ale ted je to dobree. dakujem dakujem este raz za rady a cas

 16. Zmena na www:
  Prosím o radu.
  Rozpracoval som si web, niečo v Elementore, niečo v Slider Revolution 6. Všimol som si však, že v linku chýba „www.“ tak som to pridal cez wp-config a od vtedy mi Slider Revolution nezobrazuje správne custom pridané fonty.

  Keď z wp-config odstránim „www.“ opäť fonty fungujú.
  Nemáte náhodou predstavu kde by mohla byť chyba?

  • Dobrý deň,
   Ak to správne chápem, tak pôvodne bol WordPress nainštalovaný a nastavený na doménu bez www. V tom prípade sa to považuje za zmenu domény, aj keď ide iba o pridanie www pred názov.
   V takomto prípade nestačí zmeniť názov iba vo WordPress nastaveniach (alebo wp configu), pretože niektoré pluginy a šablóny majú v databáze uloženú celú cestu aj s pôvodnou doménou a tým pádom môžu prestať fungovať.
   Je potrebné zmeniť tieto hodnoty aj v celej databáze. Dá sa to upraviť napríklad cez pluginy Better Search Replace alebo WP Migrate DB. Ja používam najmä ten druhý.
   Ešte upozornenie: pred každým zásahom do databázy sa odporúča si ju najskôr zálohovať.
   Dajte vedieť, či je to to čo ste potrebovali vedieť a či vám to pomohlo.

 17. Zdravím na webe sa mi vyskytol vírus  HTML/ScrInject.B trójsky kôň ktorý zamedzuje prístupu na web. Ako by som ho mohol odstrániť ? 

  • Dobrý deň,
   Toto je dosť špecifická situácia na ktorú sa ťažko radí. Prešiel by som si to cez nejaký security sken aby som našiel napadnuté súbory a opravil/odstránil ich. Potom by som našiel dieru, cez ktorú sa vírus dostal do webu a vyriešil ju.

 18. Poprosil by som Vás o pomoc. V nastaveniach WP som zmenil v URL http na https a momentálne sa nemôžem vôbec dostať do systému. Ani do administrácie, ani na web. Je nejaký spôsob?
  Ďakujem,
   
  Majerík

  • Dobrý deň,

   Existujú 2 možnosti:
   1 – Vložte do wp-config.php nasledovné (s http url adresou na váš web):

   define( 'WP_HOME', 'http://example.com' );
   define( 'WP_SITEURL', 'http://example.com' );

   2 – Alebo, ak vám to viac vyhovuje, vložte do functions.php:

   update_option( 'siteurl', 'http://example.com' );
   update_option( 'home', 'http://example.com' );

   Obe možnosti prebijú nastavenie v administrácii, takže sa do nej bude dať odznova dostať.

   Po úspešnom prihlásení si si spojazdníte https správnym spôsobom, najjednoduchšie je to cez plugin Really Simple SSL.

   Následne môžete odstrániť vyššie spomínaný kód na prepísanie linku, ktorý ste vložili.

   Dajte vedieť, či vám to pomohlo.

  • Dobrý deň.
   Vyskúšal som ten prvý spôsob, s wp-config.php som už pracoval. Bohužiaľ, bez úspechu. Nie je potrebný nejaký reštart?

   Vyskúšal som aj druhý spôsob na všetkých súboroch functions.php (postupne), čo som našiel a nezabralo nič.

   Majerík

  • Dobrý deň.

   Tak na toto si netrúfam. Idem pohľadať nejakého známeho, ktorý má s týmto skúsenosti. Už som toho dobabral dosť, aj keď som postupoval podľa návodov :-(.
   Ďakujem za pomoc,
   Majerík

  • Dobrý večer.
   Takže príčina je objasnená, chýbajúci certifikát na subdoménu. Ospravedlňujem sa, že som plytval Vašim časom a veľmi pekne ďakujem za ochotu.
   Majerík

 19. Dobry den, prosim viete mi poradit, ked chcem aby sa nieco zobrazilo len na desktope (napriklad nejaky prvok, prazdne miesto) a na mobile to nechcem mat zobrazene. Aky mam pouzit v kolonke „extra class name“ CSS kod? Napriklad pri jednej sablone mi fungovalo toto .show-mobile a .hide-desktop, ale pri inej sablone, ktoru teraz riesim, mi to vobec nebere. dakujem

  • Dobrý deň,
   Každá šablóna to môže mať pomenované podľa seba, neexistujú na to jednotné class-y ktoré by sa dali použiť univerzálne.
   Ale ak si vložíte do CSS toto, tak pri zadaní triedy .only-mobile sa prvok zobrazí iba na mobilných zariadeniach:

   @media only screen and (min-width: 600px) {
     .only-mobile {
       display: none !important;
     
   }
   }

   A .only-desktop iba na PC:

   @media only screen and (max-width: 600px) {
   .only-desktop {
       display: none !important;
     }
   }
  • Dakujem, ale nefunguje mi to. Resp. neviem ako to tam mam presne vlozit. Nevyznam sa v kodovani, to je moj problem.

  • Dakujem velmi pekne, funguje to. Este by som rada vedela, ak mozem poprosit o radu, ako tymto sposobom viem schovat niektore obrazky na mobile, resp. niektore obrazky pouzit len na mobile a len na desktope. Viete mi poradit takyto kod?

  • Pri obrázkoch, ktoré sa vkladajú do editora článku je v sekcii Rozšírené možnosti aj možnosť vložiť CCS triedu obrázka – tam môžete vložiť rovnaké triedy ako som napísal vyššie a malo by to fungovať. V prípade editora Gutenberg je to v sekcii Pokročilé.
   Dajte vedieť, či sa vám to podarilo 🙂

 20. Problém s pridaním audio súboru – nepodarilo sa vložiť článok do databázy:
  Dobrý deň. Hoci doteraz fungovalo všetko OK, pri poslednom pridaní audio súboru do knižnice multimédií mi vyhodilo tento oznam: „Nepodarilo sa vložiť článok do databázy“. Mám nainštalovaný WP File Manager, kde vidím, že súbor je tam nahratý, ale nezobrazuje sa v knižnici multimédií. Skúšal som to niekoľkokrát s tým, že som ten súbor v WP File Manager vymazal a nahral znova, ale žiadna zmena. Vopred ďakujem za radu.

  • Dobrý deň,
   Zvláštne, s takouto error hláškou som sa pri multimédiach ešte nestretol. Nejaké nápady:

   1. otestovať či sa to deje aj pri iných súboroch – skúsiť odznova nahrať nejaký audio súbor z minulosti
   2. môže to byť hláška z pluginu WP File manager, v tom prípade odporúčam kontaktovať tvorcov, respektíve pozrieť na ich support fórum.
   3. ak to nahrávate priamo cez článok, môže byť príčinou Gutenberg – v tom prípade to skúste nahrať priamo cez multimédia.

   Dajte potom prosím vedieť, k čomu ste dospeli.

  • Dobrý deň. Ďakujem za reakciu. Problém je vyriešený. Ten mp3 súbor musel byť nejako chybný, hoci v prehrávači v PC fungoval správne. Musel som ho otvoriť v audio editore a uložiť ešte raz resp. prepísať.

 21. Zdravim,
  nefunguje mi nahravanie obrazkov do kniznice vo wordpresse, ako keby som pridaval nepodporovany format obrazkov. Viete niekto co s tym robit aby som to opravil? Format obrazkov je jpeg.

  • Zdravím,
   Nefunguje vám nahrávanie vôbec žiadnych obrázkov, či iba niektorých / niektorého konkrétneho?
   Ak vám to nejde pre žiadne obrázky tak problémom by mohli byť práva zložiek na serveri.
   Ak nejde nahrať iba konkrétny obrázok tak ako správne píšte, pravdepodobne má nepodporovaný formát. Možno je nesprávne pomenovaný ako jpeg ale v skutočnosti je to iný typ súboru – no v tom prípade by vám mal WordPress zobraziť pri nahrávaní nejakú chybovú hlášku.

  • Dobry den,ziadnychano moze byt riesil som to s viacerymi ludmi, ale problem je ze to mam takto nastavene ako treba \” Správná přístupová práva k souborům u WordPress\” je zapotřebí přístup na FTP a pro složku wp-upload (a podsložky!! pozor) nastavít oprávnění 755! Všechny adresáře by měly mít 755 anebo 750.wp-config.php by měl mít 440 anebo 400. Tím se zamezí že z něj budou moci číst jiní uživatelé ve skupině.Všechny ostatní soubory by měly mít oprávnění 644 anebo 640.Adresář wp-upload by měl mít oprávnění 755.Všechny ostatní adresáře by měly mít oprávnění 755 anebo 750..htaccess bude mít pravděpodobně oprávnění 644, ideální je změnit jej na 604.ziadna chybova hlaska, ani zly format

   Nizsie uvedene je odpoved podpory hosting providera:
   A vy jste ten WP zkopíroval tak jak je z jiného hostingu? To bohužel nelze zaručit, že bude vše fungovat. Napřílkad v .htaccess je spousta nestandardních zápisů, které to mohou způsobovat. Možná je potřeba někde něco změnit nebo nastavit jinak. Možná bych doporučil spíš zkusit WP zmigrovat pomocí migrovacího pluginu

   ….myslite ze by ste to vedel spravit kludne za odmenu.

 22. PLUGINY: Aktualizácia nebola úspešná: Nie je možné vytvoriť adresár.

  Zdravím Vás,

  nedávno som na mojej wordpress stránke si nechal nainštalovať SSL certifikát letsencrypt, potom som vo všeobec. nastavení wordpressu zmenil z http na https. Všetko fungovalo, aspoň, podľa mňa O.K. až do chvíľe, keď som chcel updatovať pluginy: všetky mi vypisujú „Aktualizácia nebola úspešná: Nie je možné vytvoriť adresár.“ .

  Viete mi nejako poradiť?

  Vopred ďakujem za inšpiráciu.

  Vladimír Kuchař

  • Zdravím,
   Obávam sa, že nestačí iba zmeniť adresy vo všeobecných nastaveniach. Skúste ich zmeniť späť na pôvodné. Potom si nainštalujte plugin Really Simple SSL.
   Dajte mi vedieť či to pomohlo.

 23. Dobrý deň, vedeli by ste mi prosím pomôcť? Nainštaloval som si plugin WP Smush a prebehol som si tým fotky ale titulná fotka na stránke sa mi zmenila na. Tak som nahral novu v lepšej kvalite ale problém je že tá zlá kvalita tam ostáva stále. Skúšal som aj odinštalovať ten plugin ale výsledok rovnaký.
  Ďakujem za každú radu 🙂

  • Ahoj,
   Myslíš plugin WP Smush? Neviem, či to má spojitosť s tým pluginom. V url adrese obrázka vidím, že ti ho načítava z CDN wp.com. Pravdepodobne to máš zapnuté v plugine jetpack. To by mohla byť príčina. 
   Skús zrušiť to nastavenie a daj vedieť či pomohlo.
    
    

  • Parada, ďakujem moc, pomohlo to. V plugine jetpack bolo zapnuté vylepšenie výkonu a po vypnutí je obrázok hneď v lepšej kvalite. 🙂 Ešte mám jeden malý problém. Mal som vypnuté indexovanie cez wordpress a teraz keď som ho zapol tak mi v google console hlási, že stránka je Indexovaná, ale zablokovaná súborom robots.txt. Nevieš čo s tým?

   Blokovanie robots.txt

  • Robots.txt na tvojom webe vyzerá v poriadku. Ak používaš nejaký cache plugin tak skús premazať cache. Prípadne počkaj, či to aj zajtra bude ukazovať, možno to google search trvá chvíľu.

  • Premazal som cache, počkal som deň a už je to v poriadku, ďakujem ti za rady, moc si mi pomohol ? peknú nedeľu prajem

 24. Akonáhle upravím základné nastavenie tr. odkazov na ktorúkoľvek inú možnosť ako je základné nastavenie mám problém a to : napr. chcem upraviť stránku stále mi v editore vyskakuje  hláška “ Nahrávanie zlyhalo“ keď skúsim kliknúť na publikovať  vyskočí mi hláška : Táto odpoveď nie je platná JSON odpoveď
  Keď zmením trvalé odkazi na základné nastavenia všetko je v poriadku. Môžete mi poradit ??
  Ďakujem

  • Ide o Gutenberg či klasický editor?
   Ak ide o Gutenberg tak za touto všeobecnou hláškou sa môže skrývať veľa príčin. Ako prvé by som vyskúšal dočasne deaktivovať pluginy a zmeniť šablónu, či to nepomôže. Ak používate nejaký cache plugin tak aj premazať cache a dočasne ho vypnúť.

   ďalšou príčinou môže byť zlé nastavenie v .htaccess súbore. Treba skontrolovať, či sú tam len WordPress rewrite rules:

   # BEGIN WordPress
   <IfModule mod_rewrite.c>
   RewriteEngine On
   RewriteBase /
   RewriteRule ^index\.php$ - [L]
   RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
   RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
   RewriteRule . /index.php [L]
   </IfModule>

   # END WordPress

  • Ďakujem za odpoveď.
   Používam elementor ale robí to aj v klasickom wp editore. Skúsim vaše odporúčania a uvidíme čo to povie, len sa chcem opýtať keď deaktivujem plugyny a zmením temu a potom ich zas aktivujem a použijem aktuálnu temu zasa budem musieť všetko nastavovať ??

   # BEGIN WordPress

   RewriteEngine On
   RewriteBase /
   RewriteRule ^ index \ .php $ – [L]
   RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! -F
   RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! -D
   RewriteRule. /index.php [L]

   # END WordPress

   Toto je moj .htaccess súbor je to ok:?

   UPDATE:
   Takže skusil som aj deaktivvat vsetky pluginy aj zmenit temu ale robilo to stale.
   Este som zabudol na zaciatku napisat ze po zmene odkazov mi ani nenacita ziadnu stranku

  • Zdravim
   Vypisuje je mi hlášku:

   Aktualizácia zlyhala. Chybová správa: Táto odpoveď nie je platná JSON odpoveď.

   Nejde nič uložiť, všetkz pluginy som vypol. Čo stým ?

   skopiroval som
   # BEGIN WordPress
   <IfModule mod_rewrite.c>
   RewriteEngine On
   RewriteBase /
   RewriteRule ^index\.php$ – [L]
   RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
   RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
   RewriteRule . /index.php [L]
   </IfModule>a včul mi nejde stránka. ako to obnovím ?

  • Ahoj tiež som mal podobný problém a nešli mi ani publikovať stránky ani cez Elementor. Problém bol v pravidlách mod_security vo webovom serveri Apache. Keď som pravidlá vypol wordpress začal fungovať.

 25. Dobrý deň. Posledné týždne (cca 3) sa mi neviem akým spôsobom registrujú na moju webstráku noví používatelia. Neviem vôbec čo sú zač, používajú zahraničné mená a väčšinou neplatné emailové adresy.
  Ako sa dokážu zaregistrovať na moju webstránku ako používatelia? A ako tomu môžem zabrániť?

  Vopred ďakujem za odpoveď.

  • Je dosť možné, že webstránka je hacknutá.
   Ako prvé odporúčam pozrieť sa do Nastavenia -> Všeobecné a overiť si, či nemáte v sekcii členstvo povolené, že sa môže hocikto registrovať. Ak áno zrušte to, zmažte daných používateľov a počkajte, či budú pribúdať ďalší.

  • Vďaka. Áno, už som si všimol, že som mal povolenú registráciu. Zrušil som to a zatiaľ sa mi nezaregistroval nikto.

   Vďaka.

 26. Odber noviniek – neposiela email:
  Dobrý deň. Skúšal som nastaviť odber noviniek cez viacero pluginov, ale neporadilo sa mi to ani cez jeden. V ani každom prípade mi neodosielalo email (ani pri testovaní). Pokúšal som sa o to prostredníctvom týchto pluginov: Plugin 1, Plugin 2, Plugin 3.
  Vedeli by ste mi poradiť, ako na to? V čom som asi robil chybu? Alebo odporučiť nejakú stránku/video s návodom?

  Za odpoveď vopred ďakujem.

  • Dobrý deň,
   V prvom rade si skúste napríklad pri prihlasovaní resetnúť heslo cez zabudnuté heslo. Mal by vám prísť email z WordPressu. Ak vám nepríde, tak wp nedokáže posielať žiadne emaily. V tom prípade pomôže plugin WP Mail SMTP by WPForms.

 27. Poškodená stránka po aktualizácii témy:
  Zdravím,
  po aktualizacii sablony sa mi prestali zobrazovat niektore elementy na stranke. Skusal som tento problem vyriest na wp fore (https://sk.wordpress.org/support/topic/poskodena-stranka-po-aktualizacii-temy/#post-1489). Sice som dostal odpoved, ako to mozem opravit, ale velmi to nepomohlo. Prepisal som wp-config.php, reuploadol ale stranka je stale nefunkcna.
  Tak by som potreboval radu, ako mam dalej postupovat.

  Dakujem

  • To, čo poradili na fóre, by malo fungovať. Po vložení
   define( 'WP_DEBUG', false );
   by sa mali prestať zobrazovať varovania. Samozrejme problém to nerieši, iba by sa nemali zobrazovať dané hlášky.
   Žiaľ, takto na diaľku neviem pomôcť, jedine že by ste mi poslali na email ftp a prístup do administrácie wp a pozrel by som sa na to.
   Úplne najlepšie by ste mali napísať na podporu tvorcom tej šablóny.

  • Zdravím,

   Vyzerá to na nejaké pozostatky starých pluginov / šablón. Na webe síce teraz nie je žiadny plugin a iba jedna šablóna, no cez ftp vidím, že tam bolo všeličo.

   V skratke, aj keď pozriem na homepage cez gutenberg editor, vidím tam nejaké pozostatky z Epsilon? Aplha page builder? Cele to tam máte zvláštne 🙂

   Takže moje tipy v čom by mohol byt problém:

   • pozostatky z predchádzajúcich pluginov
   • ne-kompatibilita s gutenberg
   • na hostingu je nastavená iná verzia php ako podporujú jednotlive elementy.

   Jediné, čo som vám vedel (bez podrobnejšieho študovania) spraviť je, že som pridal do wp-config.php:

   ini_set('display_errors','Off');
   ini_set('error_reporting', E_ALL );
   define('WP_DEBUG', false);
   define('WP_DEBUG_DISPLAY', false);

   To zabezpečí, že sa prestanú zobrazovať wordpress aj php varovania.

  • Dakujem za rady a vymazanie warningov.
   Este jedna otazka. Da sa nejak premazat stranka, aby fungovala ako nanovo?

  • Najčistejšie riešenie je nainštalovať si niekde čistý WordPress a manuálne tam prehádzať obsah.

 28. Dobrý deň, chcela by som sa opýtať síce trošku z inej oblasti, ale neviete mi prosím poradiť, prečo mi v google vyhľadávači obrázkov pri zadanom kľúčovom slove nájde výsledok z mojej stránky, ale ako obrázok je použité moje logo a nie obrázok k danému článku? (obrázky k článku sú pomenované v súvislosti s témou).

  A druhá vec, akým spôsobom je možné vytvoriť skrátenú url cez bit.ly pre zdieľanie na sociálnych sieťach.

  Ďakujem za odpoveď(e) 🙂

  • Dobrý deň,

   ak to tak nemáte, skúste použiť nejaký SEO plugin (ja používam Yoast), obrázok pomenujte podľa kľúčového slova a nastavte si ho v článku ako ilustračný obrázok. Mne to tak funguje, ale neručím, že bude aj vám, Google si zvykne veci vyhodnocovať podľa vlastných algoritmov.

   Čo sa týka skrátených url, na skracovač bitly nemám návod. Skrátené url si môžete vytvárať aj priamo cez WordPress cez plugin Pretty Links.

 29. Dobrý deň,
  mám takúto chybu:
  Fatal error: Allowed memory size of 83886080 bytes exhausted (tried to allocate 48570 bytes) in /data/web/…/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1972
  Googlil som o tom a pozeral aj riesenia ked sa povoli pamat napr. takto
  define( ‚WP_MAX_MEMORY_LIMIT‘ , ‚512M‘ );…samozrejme to nefunguje
  nerozumiem však problému…tuto chybu mám len ak chcem upraviť jednu konkrétnu stránku…prečo len pri jednej? v poriadku je na nej možno trocha viac textu, no bez obrázkov…jedná sa o niečo ako problém s operačnou pamaťou kedže sa to deje len pri tejto jednej stránke alebo s velkosťou úložiska? musím nevyhnutne kontaktovať prevádzkovatela? ako zistím že kedy tento limit prekračujem?

  • Dobrý deň,

   Ak vám nefunguje spomínané define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '512M' );, tak je možné že váš hosting neumožňuje jeho navýšenie. V tom prípade odporúčam ako prvé skúsiť ich kontaktovať, nech vám navýšia PHP memory limit manuálne.

 30. Zdravím.
  Mám chybu „chýba dočasný priečinok“ skúsil som už veľa postupov na internete, ale ani jeden mi nejako nepomohol, viete mi s tým pomôcť? Upravil som wp-config.php atď … no žiaľ nič nepomohlo, stále si nevie ten priečinok nájsť.
  Ďakujem.

  • Dobrý deň,

   Najčastejšie je príčinou zlá konfigurácia na serveri / hostingu. Ak nepomohla editácia wp-config.php, tak odporúčam požiadať podporu hostingu, nech to skúsia opraviť.

 31. Dobrý deň,
  nepoznate tieto triedy, prípadne neviete mi poradiť ako roztiahnuť video, ktoré chcem pridať z youtube na sirku elementu v ktorom je – googlil som no neviem si poradiť, width ani max width nefunguje, len to video posunie…

  Tiež by som sa chcel spýtať, že ak chcem vložiť video prostredníctvom fb tam mám problém s chromom…chrome v androide mi ho zobrazi no na desktope nie, mozila ano…a aj ked sa zobrazi tak sa natahuje tak na „viackrát“ resp nie s celou stránkou.
  Ďakujem za rady 🙂

 32. Dobrý deň, dnes som aktualizovala na novú verziu WP, plus pár pluginov, všetko fungovalo ako vždy a po pár hodinách sa teraz deje to, že otvorím si stránku a keď kliknem hocikde tak vyskočí ako keby čierny popup cez celú stránku, ktorý sa dá zrušiť jedine esc (tlačítko krížik nefunguje) a ostanem na tej istej stránke, neprejdem na želaný odkaz v menu. Absolútne netuším v čom by mohol byť problém. Popupy su všetky aktuálne vypnuté. Ďakujem

  • Dobrý deň, je mi ľúto, ale ide o špecifickú situáciu týkajúcu sa vášho webu, takže takto na diaľku neviem poradiť. Ak chcete napíšte mi email a odporučím vám odborníka, ktorý sa vám na to pozrie v rámci svojich služieb (keďže ja sa klientskym službám nevenujem).

 33. Dobrý deň, zistila som, že to spôsobila nová verzia WP v kombinácii s niektorými pluginmi, nie som jedina s tymto problemom. Downgradeovala som wp na predošlú verziu a ide už zase všetko ako predtým. Snáď to čoskoro opravia. Aj tak ďakujem

 34. Dobrý deň,
  mám problém s prihlásením do adminu wordpress, systém požaduje aktualizáciu databázy:

  Vyžaduje sa aktualizácia databázy

  WordPress bol aktualizovaný! Pred tým než vás necháme ďalej pracovať, musíme aktualizovať databázu na najnovšiu verziu.

  Proces aktualizácie môže chvíľu trvať, takže buďte trpezliví.

  po aktualizácii vybehne hlaška:

  Aktualizácia dokončená
  Vaša databáza WordPress bola úspešne aktualizovaná!

  a takto stále dookola.

  Viete mi poradiť?

  vopred ďakujem

  • Dobrý deň,

   je mi ľúto, ale takto na diaľku neviem určiť konkrétnu príčinu takéhoto správania. Ako prvé by som skúsil vrátiť pôvodnú verziu zo zálohy a spraviť aktualizáciu odznova.

 35. Dobrý den, jsem začátečník, tak se omlouvám za tento dotaz. Chci vložit do web. stránky odkaz na soubor. Vložím odkaz (z umístění na PC vyberu soubor). Ale když aktualizuji dokument, změna se na stránkách neprojeví, protože soubor, na který jsem se odkazovala na PC byl nahrán do knihovny odkaz poté se načítá z knihovny.
  Jde to nějak nastavit, aby se dokument načítal z umístění na PC (vždy)? Abych při aktualizaci dokumentu nemusela znovu a znovu nahrávat do knihovny webu?

  Děkuji

  • Dobrý deň, načítanie dokumentu priamo z PC si neviete nastaviť. Respektíve je to natoľko technicky náročné, že takúto možnosť radšej nezvažujte. Viem si to predstaviť vyriešiť tak, že si budete dokument udržovať cez google dokument – a teda link bude vždy viesť na aktualizovaný dokument.

 36. Dobrý deň,

  veľmi pekne prosím o radu.
  Pracovali sme s kolegom na stránke vo WordPress. Ani jeden z nás nie je v tejto oblasti úplne skúsený, ja som to videla prvý raz v živote a kolega wordpress síce používa aj pri iných príležitostiach, no nikdy s ním problém nemal.

  Pri zmene dizajnu webu nám všetko zmizlo, ostalo len toto hlásenie:

  Fatal error: Call to undefined function is_customize_preview() in /home/ie003000/operne_studio/wp-content/themes/unos/include/template-helpers.php on line 818

  Nanešťastie, kolega spanikáril a stránku zavrel skôr, ako sme stihli dizajn zmeniť nazad na ten, ktorý fungoval (len nebol taký estetický).
  Teraz sa nám nedá ani len prihlásiť do konta. Každý pokus skončí vyššie uvedeným hlásením.
  Prosím, viete nám poradiť, čo s tým?

  Doménu by som len nerada rušila a všetko vytvárala nanovo. Zálohu nemáme spravenú, ale nahodiť obsah nanovo nie je problém (v podstate sme len teraz začali, takže to nie je až taká strata). Skôr ide o to aby sme sa na tú stránku vedeli znovu prihlásiť a mohli ju naďalej používať.

  Vopred veľmi pekne ďakujem. 🙂

 37. Dobrý deň,

  potrebujem radu.
  S kolegom sme pracovali vo wordpresse na webovej stránke. V podstate sme ju len teraz začali plniť obsahom, takže zálohu nemáme. Ja osobne s týmto programom nemám absolútne žiadne skúsenosti, kolega už párkrát niečo nahadzoval na web, ale nikdy nemal podobný problém.

  Pri zmene dizajnu nám všetko zmizlo a ostalo len toto hlásenie:

  Fatal error: Call to undefined function is_customize_preview() in /home/ie003000/operne_studio/wp-content/themes/unos/include/template-helpers.php on line 818

  Prosím, viete mi poradiť čo s tým, aby sme nemuseli danú stránku rušiť? Obsah nie je problém znova nahodiť, nemali sme tam toho veľa keď nám stránka spadla… Len by som nerada túto doménu mazala a vytvárala novú. 🙂

  Vopred veľmi pekne ďakujem.

  • Dobrý deň,

   nejaký problém s kódom šablóny. Ide o programátorskú vec, takže s opravou vám neviem na diaľku pomôcť.
   Ak sa chcete dostať do administrácie, viete si šablónu dočasne deaktivovať cez FTP, tým, že premenujete priečinok šablóny /wp-content/themes/unos/ na hocičo iné.

 38. Dobrý deň, rada by som sa opýtala, ohľadne jednej chyby, ktorú neviem ako vyriešiť. Jedného dňa, zhodou okolností, keď nebola prístupná ani žiadna aktualizácia si vizuálny editor povedal, že prestane fungovať. Ak naňho kliknem, lištička s nápisom vizuálny editor svieti modrým ohraničením, ale ani po hodnej chvíli čakania sa nič neudeje.
  Nenašla som v nastaveniach ako tento problém vyriešiť a robiť vizuál stránky cez HTML je dosť na guľku. Viete mi prosím poradiť ?

  Ďakujem vopred za Vašu odpoveď.

  • Dobrý deň, je mi ľúto, ale na diaľku nedokážem určiť príčinu. Ak chcete môžem Vám napísať, čo by som spravil ako prvé, ale asi to bude pre vás príliš technické, keďže toto už zvyknú riešiť programátori: ako prvé by som si otvoril konzolu prehliadača cez developer tools a pozrel sa, či je tam nejaký error a čo je v texte hlášky. Ak by ste si s tým nevedeli rady, môžem Vám odporučiť programátora, ktorý by sa Vám na to pozrel v rámci svojich služieb.

 39. Dobrý deň, zakúpila som si Divi a s jej pomocou som si postavila jednoduchú webstránku. Keď som ju následne dala validovať cez w3c validator mám 10 chýb a vyše 1000 odporúčaní. Môžem sa spytať či by ste mi nevedeli poradiť ako tieto chyby opraviť? Existuje nejaký plugin na to?

  • Dobrý deň, myslím si, že plugin na to neexistuje. Musel by som pozrieť konkrétne o aké chyby ide a či a ako sa dajú opraviť. Ja sa takýmto službám nevenujem, ale ak chcete, môžem vám odporučiť WordPress programátora, ktorý by sa vám na to pozrel.

 40. Dobrý deň,

  chcem sa opýtať, ako riešiť tento error:

  Parse error: syntax error, unexpected ‚)‘ in /home/web/alzbetka-no.sk/cdr/wp-content/plugins/extensions-for-elementor/modules/the-events-calendar/widgets/ee-the-events-calendar.php on line 754
  Na tejto webovej stránke vznikla kritická chyba. Skontrolujte správcovskú e-mailovú schránku pre ďalšie inštrukcie.

  Túto hlášku mi vypisuje, keď chcem dať upraviť stránku s Elementorom. Používam tému OceanWP a tieto stránky mi nechce zobraziť ani v hlavnom menu. Keď som skúsila nainštalovať inú tému, vtedy mi v menu ukázalo, ale pri pokuse upraviť danú stránku tiež vyhadzuje tento error.

  Najradšej by som resetovala celý WordPress (ako sa to prosím Vás robí?). Ešte na tej stránke nemám nič, čo by som mohla stratiť. Alebo môžem vymazať celú subdoménu a vytvoriť znovu takú istú? – bude sa dať vytvoriť taká, čo už raz existovala?

  Ďakujem!

  • Už mi to funguje – odinštalovala som plugin extensions for elementor a všetko funguje 🙂

  • Dobrý deň, ak chcete zresetovať WordPress, tak podľa mňa je najlepšie zmazať všetky súbory a databázu a nainštalovať WordPress odznova.

 41. Pozdravujem
  Zahadne sa mi vytratil elementor a pri optovnej instalacii mi oznami:

  Priečinok už existuje. /web/wp-content/plugins/elementor/

  Viete mi prosím poradiť ako na to?
  Vopred ďakujem

 42. Dobrý deň
  e-shop mi negeneruje v XML súbore pre Heuréku dostupnosť produktu.
  Mám stav ´´Na sklade´´ a na Heuréke je že som nedodal informáciu o dostupnosti. Vedeli by ste mi prosím poradiť? Ďakujem

 43. Dobry deň

  Poprosil by som o radu , Potrebujem predávat produkty nie na kus ale na váhu.
  cana produktu fixne na 1 kg . Kupujúcu si vyberá nie kus ale hmotnosť produktu . chcel som to riešiť cez kusi ale nedam tam desatinu čiarku.

  Ďakujem za pomoc

 44. Dobrý deň. Potreboval by som poradiť. Moja stránka sa spúšťa v režime inštalácie. Obsah stránky sa nenačíta a neviem sa nijako dostať do administrácie.

 45. Dobrý deň,

  Neviem či táto otázka patrí pod túto podstránku ale chcel by som sa prosím opýtať, pri vytvorení určitých zmien týkajúcich sa vzhľadu-dizajnu stránky sa zmeny uložia v administrácii keď som prihlásený ale akonáhle sa odhlásim z administrácii a načítam si stránku, tak urobené zmeny sa nezobrazujú, zobrazuje sa iba to čo tam bolo pôvodne ale keď sa prihlásim naspäť do administrácii tak mi vytvorené zmeny ukazuje. Skúšal som aj počkať niekoľko dní či sa tá zmena neprejaví ale neurobilo to nič, naďalej ukazuje zmeny iba v prihlásení administrácii. Neviete prosím čo to môže spôsobovať ?

  Ďakujem Vám veľmi pekne.

  S pozdravom

  Frederik Bendula

  • Dobrý deň, ako prvé by som tipoval, že to spôsobuje cache nejakého WordPress pluginu, hostingu alebo prehliadača.

 46. Dobrý deň p. Juroško,

  Ďakujem Vám pekne za odpoveď. Používam prémiový plugin wp rocket môže spôsobovať on tieto problémy ? niekedy sa mi taktiež stáva že pri načítavaní webu sa nenačíta úplne celý obsah stránky ale iba určitá časť, potom dám web znova načita a už funguje ako má so všetkým, zrejme to asi tiež spôsobuje plugin wp rocket, čo navrhujete v takomto prípade prosím ?

  Ďakujem Vám pekne.

  S pozdravom

  Frederik Bendula

  • Dobrý deň, môže byť zle nastavený – skúste dať vo WP Rocket ‚clear cache‘ a potom ho na nejaký čas deaktivujte a otestujte, či to nepomôže.

 47. Dobrý deň p. Juroško,

  Urobil som clear cache a už to funguje, ďakujem 🙂 jedine mám pocit že sa mi nejakým spôsob znížili hodnoty načítavania webu hlavne čo sa týka mobilného zobrazenia, kontroloval som to cez pagespeed insights. mohlo to mať nejaký vplyv na predošlé nastavenia vo WP rockete ? mám na mysli či vymazalo staré údaje a urobilo nové.

  Ďakujem Vám pekne.

  S pozdravom

  Frederik Bendula

  • Dobrý deň, môže to byť dočasné zníženie spôsobené tým, že pri prvých načítaniach stránky sa web odznova cachuje.

 48. Dobrý deň, chcel by som požiadať o radu s pomocou pri probléme so stránkou. Nainštaloval som plugin a od vtedy my píše Táto stránka nefunguje. Skúšal som ju aj obnoviť zo zálohy ale stále rovnaký problém. Ja tomu veľmi nerozumiem, jediné čo by som potreboval je obnoviť stránku do podoby v akej bola pred nainštalovaním toho pluginu. Bolo by to možné? Vďaka

  • Dobrý deň. Neviem akým spôsobom ste obnovovali stránku zo zálohy, ale obnovili ste súbory na FTP aj databázu? Prípadne možno stačí len deaktivovať ten plugin. Ak sa neviete dostať do administrácie stránky, môžete ho deaktivovať aj prostredníctvom FTP. Stačí ísť do adresára /wp-content/plugins/ a adresár s týmto pluginom premenovať (nie zmazať).

  • Dobrý deň. Táto téma zrejme nie je kompatibilná s vašou verziou WP. Skúste nainštalovať nejakú inú, resp. kontaktujte tvorcu tej témy, že sa vám ju nedarí nainštalovať.

 49. Dobrý deň, pri zmene PHP verzie vo wordpresse na PHP 7.4 mi nefunguje
  kompatibilita, momentálne používame verziu PHP (7.2.34). Viete mi s tým
  pomôcť príp. poradiť ako postupovať ?
  ďakujem

  • Čo konkrétne to znamená, že nefunguje kompatibilita? Vyhadzuje nejakú chybu, upozornenie, nefunguje niečo, čo predtým fungovalo? Máte všetko aktualizované, vrátane pluginov, tém a wordpress jadra?

 50. Dobrý deň, na stránku nám nejde vložiť Master Slider. Po vložení sa nám zobrazí správa.
  Fatal error: Uncaught Error: [] operator not supported for strings in /data/b/a/ba491869-84fd-435f-958b-d0765a5dd760/nasastrecha.sk/web/wp-content/plugins/masterslider/admin/includes/classes/class-msp-parser.php:1021 Stack trace: #0 /data/b/a/ba491869-84fd-435f-958b-d0765a5dd760/nasastrecha.sk/web/wp-content/plugins/masterslider/admin/includes/classes/class-msp-parser.php(1136): MSP_Parser->get_styles(false) #1 /data/b/a/ba491869-84fd-435f-958b-d0765a5dd760/nasastrecha.sk/web/wp-content/plugins/masterslider/includes/msp-functions.php(108): MSP_Parser->get_results() #2 /data/b/a/ba491869-84fd-435f-958b-d0765a5dd760/nasastrecha.sk/web/wp-content/plugins/masterslider/includes/msp-functions.php(128): msp_panel_data_2_ms_slider_shortcode(‚eyJtZXRhIjp7IlN…‘, ‚7‘) #3 /data/b/a/ba491869-84fd-435f-958b-d0765a5dd760/nasastrecha.sk/web/wp-content/plugins/masterslider/admin/views/slider-dashboard/preview.php(22): msp_get_ms_slider_shortcode_by_slider_id(‚7‘) #4 /data/b/a/ba491869-84fd-435f-958b-d0765a5dd760/nasastrecha.sk/web/wp-co in /data/b/a/ba491869-84fd-435f-958b-d0765a5dd760/nasastrecha.sk/web/wp-content/plugins/masterslider/admin/includes/classes/class-msp-parser.php on line 1021

 51. Dobrý večer,
  po aktualizácii PHP8 mi v celom prostredi wordpress (nie na webe) vyskakujú tieto 2 varovania:

  Warning: Undefined array key „HTTP_X_WP_TEMPORARY“ in /data/e/9/e983f831-6b84-46b1-8287-5cdb00b3ff67/domacevino.sk/web/wp-config.php on line 75

  Warning: Undefined array key „HTTP_X_WP_TEMPORARY“ in /data/e/9/e983f831-6b84-46b1-8287-5cdb00b3ff67/domacevino.sk/web/wp-config.php on line 76

  ide o tieto 2 riadky (z mojho wp-config.php)

  define(‚WP_SITEURL‘,’https://‘ . ($_SERVER[‚HTTP_X_WP_TEMPORARY‘] ? $_SERVER[‚HTTP_X_WP_TEMPORARY‘] : ‚domacevino.sk‘));
  define(‚WP_HOME‘,’https://‘ . ($_SERVER[‚HTTP_X_WP_TEMPORARY‘] ? $_SERVER[‚HTTP_X_WP_TEMPORARY‘] : ‚domacevino.sk‘));

  Cez google som toho veľa nenašiel len zopár podobných slovenských stránok, napr:

  https://kabeltech.sk/?p=1

  Viete mi prosím pomôcť o čo ide? Vopred Vám ďakujem.

  • Dobrý deň,

   až teraz som zistil, že pri kliknutí na kategórie a články mi prehliadač vypíše chybu. Ak stlačím možnosť SKÚSIŤ ZNOVA, potom už daný článok či kategória funguje normálne.

  • Zdravím Palo. Pravdepodobne je chyba v tom, že v PHP 8 už tieto položky globálnej premennej $_SERVER neexistujú. Boli zrušené, preto to vyhadzuje chybu. Jednoducho tie dva riadky vymažte, nič by sa nemalo stať (tieto dva riadky sú výsledkom buď nejakého cache pluginu, alebo websupport hostingu, teraz si nie som istý, ale stretol som sa s nimi už mnohokrát).

 52. Dobrý deň, potreboval by som pomôcť s Wordopressom – píše mi chybu ked chcem nájsť stránku v prehliadači – Chyba pri nadväzovaní spojenia s databázou .

  Viem vymazať hosting, FTP a odznova nahrať WordPress na Webhosting.

  Ďakujem.

  • Zdravím René.
   Váš problém je ten, že máte nesprávne údaje zadané na ftp v root/wp-config.php súbore. Je dosť možné, že ste napr. zmenili heslo k databáze na úrovni hostingu a wordpressu toto nové heslo treba oznámiť (vložiť do wp-config.php). Potom by Vám to malo ísť.
   Je potrebné na hostingu zistiť prístupy k databáze (host, názov databázy, meno užívateľa a heslo) a porovnať ich s tým, čo máte zadané vo wp-config.php. Rovnako môže (ale nemusí) byť dôležitý aj port spojenia.

 53. dobry den, namiesto stranky mi vypisalo odkaz: ,,Na vašom webe sa vyskytla kritická chyba.
  Prečítajte si viac informácií o riešení problémov s WordPress.“ vobec neviem ako dalej postupovat. Dakujem za odpoved

  • Dobrý deň, je potrebné sa prihlásiť do Administrácie Hostingu a pozrieť Error logy. Tam bude chyba, ktorá toto spôsobuje. Chybu treba odstrániť, väčšinou postačí deaktivovať plugin, ktorý to spôsobuje, v horšom prípade sa budete musieť obrátiť na programátora.

 54. Dobrý deň,
  pri poslednom prihlásení do wp-adminu ma vyzvalo na aktualizáciu databázy. Po kliknutí na aktualizovať sa objaví „Vaša databáza WordPress bola úspešne aktualizovaná!“ avšak kliknutím na „pokračovať“ sa opäť objaví hláška, že treba aktualizovať. A tak dookola stále… Poraďte prosím ako z toho von 🙁
  Ďakujem.

 55. Dobrý deň,

  Máme cez vás urobenú stránku- cca dva roky nebola aktualizovaná. Teraz by som tam chcela nahrať média /plagát, program, atď…/ ale bohužiaľ stále mi vyhadzuje nasledovnú chybu „chýba dočasný priečinok“ vedeli by ste mi prosím poradiť ako postupovať?

  • Dobrý deň. Stránku máte zrejme vytvorenú cez WordPress, nie cez tento web. Ak vám vypisuje túto chybu, kontaktujte hostingovú spoločnosť, ktorá vám stránku prevádzkuje.

 56. Dobrý deň, ja ešte dodám, že príčin môže byť mnoho – najčastejšie sú to nesprávne nastavenia php v hostingu, alebo práva k daným priečinkom.

 57. Dobrý deň, pred pár mesiacmi som si vytvoril účet na WordPress a vytvoril si stránku o behaní. Zhruba po dvoch mesiacoch sa mi prvý raz objavila hláška „Your connection is not private – attackers might be trying to steal…“ Nasledujúci deň stránka i prihlásenie do účtu fungovali, odvtedy už nie. Pri prihlásení do účtu WordPress vypisuje že taký účet neexistuje. Pri priamom zadaní HTTPS adresy mojej stránky sa objaví úplne iná stránka (moja mala na úvodnej stránke menu s odkazmi na maratóny a ultra trail preteky). Teda s rovnakou URL. Je to naozaj tak, že som o svoj web prišiel? A prečo?…. ďakujem

  • Dobrý deň, ako jedna z príčin môže byť to, že ste si nepredĺžili doménu, tá vám prepadla a kúpil ju niekto iný.

 58. Dobrý deň. V správe môjho WP som si všimol nejaké divné usporiadanie článkov. texty sa formátujú na šírku jedného znaku. Je to vidno na nasledujúcom obrázku:

  https://prnt.sc/5p7zAv0HhwdP

  Všetko je funkčné, len je nepríjemné sa medzi článkami pohybovať, keď položka pre jeden článok je roztiahnutá na viac ako jednu obrazovku.
  Neviete mi, prosím, poradiť čím je to spôsobené a ako sa to dá napraviť?

  • Zdravím Vladimír. To spôsobuje Yoast SEO plugin. Tým, že ste si ho nainštalovali, on „obohatil“ existujúce stĺpce v danej sekcií wp-adminu a teraz ich je tam priveľa, takže sa to takto blbo usporiadalo. Stáva sa to často. Osobne to riešim tak, že tie Yoast SEO stĺpce povypínam – vpravo hore kliknite na tlačidlo „Možnosti zobrazenia“ a povypínajte všetky tie SEO skore a skore čitateľnosti, spätné odkazy a všetko, čo súvisí so SEO-m

 59. Hacknutá stránka
  poprosím či existuje možnosť opravy web stránky, ktorú mi niekto napadol. Keďže nemám zálohu, lebo na stránke robievam len v zimných mesiacoch, neviem ju obnoviť. Nie je tam veľa údajov, ale robiť všetko nanovo by bolo náročné.

  • Dobrý deň, Jozef. Odhackovať stránku je možné, ale je to dosť otravná práca a musí ju robiť niekto, kto sa v tom vyzná a vie, čo robí. Závisí od formy vírusu – malwaru, či je to nejaký XSS útok, alebo bola napadnutá databáza cez nejakú bezpečnostnú chybu, či sú nejaké infikované súbory, ktoré treba odstrániť, je to vcelku zložitá problematika. Svojpomocne si to sotva zvládnete opraviť, takže odporúčam obrátiť sa na odborníka

  • Dobrý deň, skúste si dať resetnúť heslo do WordPress administrácie a napíšte mi, či vám prišiel email z WordPressu.

 60. Dobrý deň,
  vedeli by ste mi poradiť, ako mám v elementore keď už píšem text zrušiť medzeri, vôbec mi to nejde a keď chcem niečo napísať do stĺpu tak mi dáva veľké odseky a nevypadá to dobre.
  Ďakujem za radu

  • Dobrý deň Miriama. WordPress editor a Elementor majú nejaké svoje riešenia, ktoré nie sú najšťastnejšie. Vo WordPress editore (a teda v Elementore – blok textu) to funguje tak, že pokiaľ stlačíte enter, neurobí to jednoducho nový riadok, ale nový odsek a to spôsobí to odsadenie. Ak však stlačíte shift+enter, dá vám to na nový riadok. Pozrite tu: https://snipboard.io/dyiYBR.jpg to je z môjho footra, tiež v Elementore. Názov firmy a adresa sú odriakované pomocou shift+enter. Potom ičo, dič sú tiež shift+enter, ale medzi adresou a ičo/dič je enter bez shiftu, teda nový odsek. Skúste, či Vám to pomôže.
   Okrem toho, Elementor ešte robí habaďúru, čo sa týka posledného odseku v bloku textu, ktorý z neznámych príčin odsadzuje. Rýchly fix je taký, že na ten daný blok textu v karte Pokročilé -> odsadenie nastavíte záporný margin-bottom (vonkajšie odsadenie dole nastavte napr. na -20px). Dá sa to poriešiť aj CSSkom, ale neviem, či to potrebujete.

 61. Dobry den,
  sme skolka a skola, neziskove subjekty, a sama si robim weby vo wordpress.
  12.7. vecer prisla aktualizacia a od vtedy (pravdepodobne) nam nefunguje web skolasvmichala.sk (mame este skolkasvmichala.sk a akademiasvmichala.sk a tie funguju).
  Zial, neviem nijako prist sama na to, preco ten web SKOLA dava takuto hlasku
  „mysqli_sql_exception thrown
  You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near ‚`(‚ at line 1

  Prosím, vedeli by ste mi poradiť alebo navigovať ma, aby som vedela problém na webe odstrániť? Veľmi by ste nám pomohli.

  • Dobrý deň, pozerám, že sa Vám medzitým podarilo spojazdniť spomínaný web. Ak by ste ešte mali nejaký problém napíšte nám prosím cez komentáre a pozrieme sa na to.

 62. Dobrý deň, máme stránku na WordPress a dnes nám do mailu prišla notifikácia, že naša stránka bola aktualizovaná na WordPress 6.4. Zároveň nám ale z podstránok (uvidíte cez menu) celkom zmizol obsah. Je možné, že to spolu súvisí? Nerobili sme tam žiadne zmeny.

  Ďakujem.
  S pozdravom
  Minarovičová

 63. Dobrý deň

  Neviem či je to v téme ,ale pri indexovani stránky v Google search console mi v poslednom týždni nejde nič zaindexovať z dôvodu hlásenia chyby
  „Zlyhanie: Chyba pripojenia k serveru“
  Vedeli by ste mi poradiť čím to môže byť ?prípadne odporučiť niekoho kto by vedel stým niečo urobiť?

  Ďakujem s pozdravom Marek

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here