Shoptet – je naozaj jednotka na trhu? (Recenzia)

Premýšľate nad tým, ktoré e-commerce riešenie by bolo pre vás a váš e-shop najvhodnejšie?

Ak ste ešte o Shoptete nerozmýšlali, určite si prečítajte túto recenziu, v ktorej som detailne rozobral čo presne Shoptet je, čo všetko vám dokáže ponúknuť ako aj jeho klady a zápory.

Shoptet recenzia

Čo je to Shoptet?

Shoptet je jeden z najpopulárnejších českých poskytovateľov pre tvorbu, správu a udržiavanie e-shopu.

Ide o platformu pre e-shopové riešenia, ktorá sa zameriava hlavne na začínajúcich podnikateľov alebo úplných začiatočníkov, ktorí nemajú zatiaľ veľa skúsenosti s tvorbou online obchodov.

Shoptet sa môže pýšiť dlhou tradíciou, neuveriteľne veľkým množstvom spokojných zákazníkov a pozitívnymi referenciami – funguje už od roku 2008 a bol založený Miroslavom Uďanom (po jeho odchode v roku 2021 prevzali vedenie tejto firmy jeho nástupcovia).

V súčasnosti využíva Shoptet ako e-commerce riešenie viac ako 31 000 ľudí po celom svete.

Pokiaľ by sa mal charakterizovať Shoptet len do pár slov tak ide v skratke o veľmi jednoduché a rýchle riešenie pre každého, kto sa chystá si založiť spoľahlivý e-shop.

🔔 Získajte bezplatne užitočný 1000 slovný PDF návod:

10 dôležitých vecí, na ktoré nezabudnúť pri zakladaní e-shopu cez Shoptet

– stačí ak mi napíšete do komentára pod tento článok, alebo na email vladimir.jurosko@gmail.com, že máte záujem o tento návod a ja vám ho obratom zašlem.

Shoptet cenník

Shoptet ponúka hneď niekoľko platených tarifov – z toho každý vám dokáže priniesť viac a viac benefitov (v závislosti od veľkosti a potrieb vášho e-shopu).

V súčasnosti Shoptet poskytuje 4 platené tarify:

 • BASIC – ponúka až 100 produktov a 32 doplnkov
 • BUSINESS – ponúka 1000 produktov a 40 doplnkov
 • PROFI – až 5000 produktov a 60 doplnkov
 • ENTERPRISE – 50000 produktov a 70 doplnkov

Pri každom z týchto tarifov je samozrejmosťou platobná brána (zdarma), pokladničný systém a pri PROFI a ENTERPRISE máte taktiež neobmedzené množstvo užívateľov, ktorý môže Shoptet využívať.

Okrem toho ponúka Shoptet aj FREE verziu zadarmo, pri ktorej máte možnosť spravovať 10 produktov/1 email a 1 užívateľa spolu s 22 doplnkami.

shoptet cenník
Ceny platné v čase písania článku

Hoci cenník Shoptetu je mierne vyšší oproti iným konkurenčným e-shopovým riešeniam, jeho jednoduché užívateľské rozhranie a vynikajúca podpora však môže nahradiť tých pár eur navyše, ktoré za neho zaplatíte.

Alternatívy

Pri porovnaní cien Shoptetu s jeho konkurenciu to vyzerá približne nasledovne:

 • Eshop-rychlo – ponúka výrazne nižšie cenové tarify avšak za cenu toho, že nie je tak užívateľsky príjemný (skrátka je o niečo zložitejší).
 • UPgates – je pomerne dobrou alternatívou k Shoptetu, avšak vychádza o niekoľko eur drahšie.
 • Shopify – jedna z najznámejších kanadských platforiem ponúka pri všetkých svojich tarifách neobmedzený počet produktov a rovnako skvelé a príjemné užívateľské rozhranie. Na druhej strane však Shopify nie je veľmi prispôsobený pre slovenský a český trh (čo sa môže odraziť pri inštalácií na niektorých doplnkoch, prvkoch a pod.).

Čo všetko Shoptet ponúka?

Shoptet je v prvom rade full-package poskytovateľ – nájdete v ňom prakticky všetko, čo na rozbehnutie vášho e-shopu potrebujete.

Poďme sa teraz pozrieť na to, čo vám Shoptet dokáže ponúknuť, ako aj jeho klady a zápory.

Prihlásenie a používanie

Pre tých, ktorí sa nechcú ihneď vrhnúť do platenej verzie, ponúka Shoptet bezplatnú demo verziu, vďaka ktorej si môžete vyskúšať ako táto platforma funguje.

Jediné čo je treba reálne spraviť je jednoducho zadať emailovú adresu a zaregistrovať sa.

Shoptet vám následne poskytne skúšobnú verziu až na 30 dní a hoci v nej nebudete mať dostupné všetko ako je tomu pri platenej verzii, budete mať aspoň možnosť sa pozrieť na to, ako Shoptet v praxi vyzerá a funguje.

Po uplynutí 30 dní dostanete možnosť prejsť do platenej verzie.

Hlavnou výhodou platformy Shoptet je to, že je jednoduchý na používanie – nevyžaduje prakticky žiadne základy programovania (jediné čo potrebujete je mať počítač, klávesnicu a myš 🙂 ).

Pokiaľ by ste si neboli istý o akomkoľvek prvku na Shoptete, môžete kedykoľvek prejsť do Shoptet Univerzity, kde sa môžete zoznámiť z veľkých množstvom užitočných informacii o založení a prevádzke vášho e-shopu.

Po inštalácii nasleduje samotná správa webu – v závislosti od veľkosti vášho projektu vám vytvorenie eshopu môže zabrať pár desiatok minút alebo pár hodín.

Spravovanie produktov

Spravovanie produktov je jednou z najdôležitejších úloh kohokoľvek, kto e-shop vlastní.

Shoptet v tomto ohľade zabodoval vysoko – pri nahadzovaní produktov na váš web si jednoducho môžete zvoliť cenu produktu, množstvo, výber konkrétnej kategórie ako i vizuálne prvky (napr. fotografie).

Okrem toho môžete k produktom pridať doplňujúce informácie ako sú napríklad informácie o dodávateľovi, záruka, zľavové percentá, darčeky a pod.

Správa produktov v Shoptete ako taká je dostatočne intuitívna. Jednoducho len prechádzajte a čítajte položku po položke – pri každej nich vám bude ihneď jasné k čomu slúži.

Vzhľad a šablóny

Jednou z nevýhod platformy Shoptet je jeho obmedzenie na počet šablón – momentálne ponúka svojím užívateľom len 11 typov.

Toto malé mínus môže byť trochu nepríjemná skúsenosť, avšak na druhej strane ponúka Shoptet množstvo možností ako si tieto šablóny môžete upraviť – od výberu vlastných farebných schém, cez rozloženie a vzhľad stránok a kategórií, ako i vzhľad a detaily produktov, ktoré sa chystáte predávať.

Okrem toho môžete rozmiestňovať rôzne elementy na stránke pomocou jednoduchej funkcie “drag&drop”.

Pre náročnejších kóderov bude pravdepodobne chýba možnosť upravovania CSS kódu, netreba zabúdať na to, že Shoptet sa sústredí hlavne na začiatočníkov a mierne pokročilých užívateľov.

Čo sa týka šablón ako takých, môžeme povedať že sú veľmi rôznorodé a vo vysokej kvalite – hoci ide len o obmedzené množstvo, mali by ste si bez problémov vybrať takú, ktorá vám bude vyhovovať.

V súčasnosti nájdete na Shoptete tieto šablóny:

 • Samba
 • Disco
 • Step
 • Classic
 • Waltz
 • Tango
 • Techno
 • Echo
 • Soul
 • Rock
 • Pop
shoptet šablóna

Dobrou správou je aj to, že mimo šablón, ktoré vznikli priamo v Shotete, ponúka poskytovateľ aj šablóny od ďalších dizajnérov a externých partnerov, z ktorých si môžete vybrať priamo na stránkach shoptetu.

Shoptet doplnky

Doplnky na Shoptete vám pomôžu sa odlíšiť od vašej konkurencie a rovnako aj spríjemniť užívateľské rozhranie na vašom e-shope.

Shoptet ako platforma ponúka viac ako 200 doplnkov – ide o širokú škálu elementov na vašej stránke ako napríklad:

 • jazykové mutácie
 • automatické a manuálne generovanie zľavových kupónov
 • poistenie produktov pri objednávke
 • nástroj pre získanie provízie z predaja pri poistení
 • … a mnoho ďalších

Je nutné však poznamenať, že drvivá väčšina týchto doplnkov je dostupná iba pri platenej verzii.

Pri bezplatnej verzii Shoptetu má užívateľ prístup k cca 20 doplnkom.

Shoptet platby a doprava

Shoptet štandardne ponúka pri možnostiach platby aj platbu pomocou bankového prevodu či prostej dobierky.

Čo sa týka platobných brán, Shoptet ponúka svojím užívateľom hneď niekoľko možností (ako napr. GoPay, Stripe, ComGate a pod.).

Je nutné však poznamenať, že pri niektorých platobných bránach si budete musieť kúpiť doplnok zo Shoptetu, prípadne vyhľadať odbornú pomoc pri inštalácii platobnej brány.

V každom prípade sa však nemuśite ničoho obávať – Shoptet má svoju vlastnú databázu odborníkov a overených partnerov, ktorí vám s nastavovaním platobných brán vedia pomôcť.

V prípade dopravy je možné pri Shoptete využívať služby všetkých známych slovenských a českých dopravcov ako sú napríklad:

 • Slovenská pošta
 • PPL
 • Balikobot
 • Zásielkovňa
 • DPD
 • … a mnohé ďalšie

E-shop vytvorený v Shoptete tak môže využiť veľké množstvo kuriérskych firiem, ktoré môžu doručovať objednávky od zákazníkov, prípadne doručovať produkty z vášho e-shopu na výdajné miesta.

Shoptet Pay platobná brána 

shoptet pay logo

Vedeli ste že platforma Shoptet spustila aj svoj nový projekt Shoptet Pay?

Tento projekt vznikol pod dozorom samotného Miroslava Uďana, jedného zo zakladateľov Shoptetu vďaka čomu sa táto platobná brána dočkala svojho vzniku a prišla na svetlo.

Azda jednou z najväčších (a očividných) výhod platobnej brány Shoptet Pay je jej priame prepojenie s e-commerce platformou Shoptet – bránu totiž môžete behom niekoľkých kliknutí spustiť priamo vo vašom e-shope.

Ďalšou veľkou výhodou tejto platobnej brány je jej filozofia, ktorá sa odráža aj v samotnom Shoptete – riadenie brány je veľmi jednoduché a užívateľsky príjemné, čo môže byť veľkým plusom najmä pre tých menej skúsených online podnikateľov.

Z pohľadu zákazníka je Shoptet Pay veľmi priamočiara platobná brána – zákazník pri platbe nemusí odchádzať nikde inde (brána neotvára nové okno ale zostane stále na vašej web stránke).

Rovnako aj uskutočnenie samotnej platby je rýchle a jednoduché.

Okrem toho ponúka Shoptet Pay zákazníkom intuitívne prostredie aj pri reklamáciach, vrátení peňazí, základného prehľadu a pod.

Poďme si vymenovať pár funkcií, ktoré Shoptet Pay dokáže ponúknuť:

 • Bezpečnosť – platobná brána spĺňa certifikáciu PCI DSS a poskytuje 3D Secure bezpečnosť (pomocou SMS alebo odtlačku prsta)
 • Možnosť platby v rôznych menách – Shoptet Pay ponúka až 12 mien, od platieb v eurách a korunách, cez poľské Zloté až po maďarské HUF
 • Multijazyčné rozhranie – zákazníci majú možnosť sa zorientovať v platobnej brány v niekoˇkých jazykoch (od slovenčiny a češtiny, cez angličtinu a nemčinu až po rumunčinu a poľštinu)
 • Možnosť platieb rôznymi metódami – Shoptet Pay prijíma ako platobné karty a prevody, tak aj Apple a Google Pay či kryptomeny
 • Vyplácanie peňazí každý deň
 • … a mnoho ďalších

Jednou z vecí, ktoré vás môže pri Shoptet Pay zaujať je to, že nemá žiadne skryté poplatky – samotné vedenie a aktivácia brány sú zadarmo.

Platby za službu Shoptet Pay sa odvíjajú len od jednotlivých transakcií (a nie od vášho obratu), vďaka čomu nemusíte platiť žiadne mesačné poplatky aj keby sa vám počas nejakého mesiaca veľmi nedarilo.

V skratke – Shoptet Pay je veľmi zaujímavý a výhodný doplnok k vášmu e-shopu, ktorý rozhodne stojí za zváženie.

Marketing a SEO

Shoptet nezabúda ani na online marketérov, ktorí chcú od eshopu viac ako len nahadzovanie produktov.

Medzi štandardné napojenia na Shoptet je napríklad vloženie Facebook Pixel či Google Tag manažéra.

Okrem toho máte dokonca možnosť si zapojiť svoj eshop na populárny e-mailový nástroj Mailchimp.

Pokiaľ si plánujete vytvoriť svoj vlastný affiliate program, Shoptet vám môže poskytnúť aj možnosť zriadenia svojho vlastného programu priamo v administrácii e-shopu.

Okrem toho môžete využiť možnosť cloudového riešenia Affilbox či napojenie na Dropshipping (ktoré sú v Česku a na Slovensku) relatívne populárne.

Shoptet však nerieši len e-shopovú problematiku webov – sústredí sa taktiež aj na online marketing a SEO.

V administrácii tak môžete nájsť zaujímavé funkcie ako sú napríklad správa newsletterov pre vaších verných zákazníkov, vernostné a zľavové kupóny, upozornenia, strážne psy a pod.

Čo sa týka optimalizácie pre webové vyhľadávače (SEO), Shoptet nezabúda na optimalizáciu Titulov (Title Tags), meta-popisov (meta descriptions) či spravovanie parametrov pri kategórie, filtrov a pod.

Rýchlosť načítania web stránok

Shoptet ponúka nadpriemernú rýchlosť načítavania webov – čo je v očiach Googlu jeden z dôležitých SEO signálov.

Vďaka tomu sa Shoptet radí medzi tie lepšie e-shopové riešenia nakoľko tak máte zaručenú pre zákazníka príjemnú užívateľská skúsenosť (užívatelia skrátka neradi čakajú, kým sa im načíta web stránka).

Podpora pre používateľov

V prípade akéhokoľvek problému sa môžete spojiť s podporou Shoptet, ktorá je telefonicky dostupná počas pracovných dní od 8:00 až do 20:00 večer, prípadne ju môžete kontaktovať prostredníctvom emailu alebo cez kontaktný formulár.

Shoptet sa môže pochváliť excelentným prístupom k svojim klientom, nakoľko sa snaží zakaždým odpovedať na akékoľvek otázky do niekoľkých hodín.

Azda malou nevýhodou podpory je absencia live chatu – avšak ten druh podpory ponúka len málokto.

Pri praktických otázkach môžete vždy navštíviť edukačné stránky Shoptetu a jeho FAQ stránky, ktoré vám pomôžu s veľkým množstvom problémov, na ktoré môžete nečakane naraziť.

Používateľský dojem

Shoptet využíva metódu gamifikácie – inými slovami tvorba e-shopu by mala byť pre vás zábava.

V praxi to znamená rýchly progres, na ktorý vás Shoptet vždy upozorní spolu s príjemným tutoriálom v hravej forme (za každú splnenú úlohu získate percenta progresu ako odmenu).

Recenzia Shoptet – moje hodnotenie

Klady Zápory
Príjemné a jednoduché rozhranieMierne vyššia cena
Široká škála doplnkovLimitovaný počet šablón
Skvelá zákaznícka podpora
Shoptet Pay
Kompatibilita s marketingovými nástrojmi
Bezplatná verzia na 30 dní

🔔 Získajte bezplatne užitočný 1000 slovný PDF návod:

10 dôležitých vecí, na ktoré nezabudnúť pri zakladaní e-shopu cez Shoptet

– stačí ak mi napíšete do komentára pod tento článok, alebo na email vladimir.jurosko@gmail.com, že máte záujem o tento návod a ja vám ho obratom zašlem.

Návod ako si v Shoptete vytvoriť vlastný e-shop

Návod ako sa v Shoptete zorientovať a ako si v ňom vytvoriť vlastný eshop:

1. Registrácia a úvodné nastavenia

Samotné prihlásenie a úvodné nastavenia na Shoptet sú veľmi jednoduché.

Pokiaľ si chcete ešte len nezáväzne vyskúšať túto platformu, jednoducho kliknite na domovskej stránke Shoptetu na ikonu “VYSKÚŠAJTE” – následne sa vám zobrazí okno, kde len zadáte svoj e-mail a kliknete na tlačidlo “ODOSLAŤ”:

shoptet prihlásenie

Poznámka: Pokiaľ by ste chceli prejsť na Shoptet od iného e-commerce poskytovateľa, Shoptet má pre vás pripravený návod o tom, ako prechod zrealizovať.

Po registrácií vás Shoptet ihneď privedie do nastavení vášho prvého e-shopu spolu s uvítacím oknom a prihlasovacími údajmi:

shoptet uvítacie okno

Bezplatná verzia je vo svojej podstate testovací model vášho potenciálneho e-shopu – budete tak mať prehľad o všetkom, čo vám Shoptet dokáže ponúknuť.

Nakoľko zatiaľ nejde o “ostrú” verziu, nemusíte sa ničoho báť a pokojne sa môžete zoznámiť so všetkými nastaveniami, tlačidlami, úpravami a pod.

Počas celého vášho testovania máte k dispozícii nápovedu, resp. sprievodcu, ktorý vám bude vždy poruke pri nastavovaní vášho e-shopu.

Okrem toho budete mať k dispozícii aj menu s vaším progresom nastavenia vášho prvého e-shopu:

shoptet progres

2. Základný prehľad

V úplnom úvode sa nachádzate vo vašom základom prehľade – administračnom okne.

Tu nájdete všeobecný prehľad o vašom e-shope (ako napr. štatistické údaje o objednávkach, informácie o zákazníkoch, novinky, a pod.):

shoptet základný prehľad

V ľavej časti okna nájdete všeobecné menu vášho eshopu, ktoré sa skladá z niekoľkých položiek:

 • ZÁKLADNÝ PREHĽAD
 • OBJEDNÁVKY
 • PRODUKTY
 • ZÁKAZNÍCI
 • POKLADŇA
 • SHOPTET PAY
 • VZHĽAD A OBSAH
 • MARKETING
 • PREPOJENIE
 • ŠTATISTIKY
 • NASTAVENIA

Pokiaľ by ste si chceli vyskúšať jednu z platených taríf (čisto ako demo verziu), kliknite na položku “Administrátor” v hornej lište vo vašom základnom prehľade a kliknite na položku “Tarfy, platba a faktúry”:

V sekcii “Tarifa” kliknite na tlačidlo “ZMENIŤ TARIFU ALEBO FREKVENCIU PLATIEB” a vyberte si tarifu podľa vašich preferencií (predvolene budete mať v rámci demo verzie zapnutú najvyššiu tarifu “Enterprise”:

3. Vzhľad a obsah

Pri výbere vzhľadu, resp. výbere vašej šablóny, prejdite na položku “VZHĽAD A OBSAH” v menu, ktoré sa nachádza v pravej časti vášho základného administračného prehľadu a kliknite na položku “Šablóny”:

V tejto časti si môžete vyskúšať jednotlivé šablóny a ich farebné kombinácie – pokiaľ chcete vidieť, ako by váš e-shop v danej šablóne vyzeral, kliknite na tlačidlo “UKÁŽKOVÝ E-SHOP”:

Po výbere vašej šablóny, kliknite na tlačidlo “ULOŽIŤ” v hornej lište na obrazovke – šablóna sa týmto krokom nastaví ako vzhľad pre váš e-shop.

Okrem šablóny nájdete pod položkou “VZHĽAD A OBSAH” taktiež dôležité vizuálne úpravy pre váš e-shop (ako napr. nastavenia pre Titulnú stranu, menu, články, odkazy a pod.)

4. Nastavenia

Pokiaľ si chcete vyplniť základné nastavenia obchodu (ako napr. menu, jazyky, dane a pod.), nájdete ich v základnom menu pod položkou “NASTAVENIA”:

Pod položkou “Nastavenie obchodu” môžete vyplniť všeobecné a fakturačné údaje, ako aj kontaktné údaje pre zákazníkov (ako napríklad meno obchodníka, email, tel. č., a pod.):

5. Produkty

Pridávanie produktov nájdete v hlavnom, administračnom menu pod položkou “PRODUKTY” – Prehľad.

V tejto časti môžete kliknúť na tlačidlo “PRIDAŤ PRODUKT” a vyplníte základné údaje:

6. Optimalizácia a marketing

Pre optimalizáciu vašej webovej stránky spolu so všeobecným online marketingom kliknite v administračnom menu na položku “MARKETING”.

V danom menu sa vám zobrazia vaše možnosti (napr. Newsletter, základné a pokročilé SEO, SMS upozornenia a pod.), ktoré si môžete nastaviť počas tvorby vašich stránok:

7. Doména

Bezplatná verzia vášho e-shopu bude bežať ako demo na generovanej doméne a adrese (napr. 123456.myshoptet.com).

V prípade, že si objednáte “ostrú”, resp. reálnu verziu vášho e-shopu, budete mať možnosť si presunúť váš obchod na svoju vlastnú doménu.

Pokiaľ by ste sa rozhodli prejsť na platenú “ostrú”verziu vášho obchodu, stačí jednoducho kliknúť na tlačidlo “Objednať”, ktoré sa nachádza v hornej časti obrazovky.

Následne si vyberiete tarifu, ktorá by vám vyhovovala, zaplatíte za danú položku a váš e-shop bude automaticky transformovaný na ostrú verziu (všetky údaje a nastavenia, ktoré ste vykonali v rámci bezplatnej verzie zostanú nedotknuté):

Poznámka: Pokiaľ by ste si kedykoľvek potrebovali pozrieť znovu nápovedu, Shoptet bude mať pre vás počas celého nastavovania e-shopu k dispozící tzv. “Vašu pomocnú ruku”, ktorú nájdete v Základnom prehľade vášho administračného menu.

Po kliknutí na danú položku sa vám zobrazí okno spolu so všetkými krokmi, ktoré ste ešte pri základnom nastavení obchodu neurobili (alebo už vykonali) a prehľadný návod, ako ich vykonať k čomu slúžia:

🔔 Získajte bezplatne užitočný 1000 slovný PDF návod:

10 dôležitých vecí, na ktoré nezabudnúť pri zakladaní e-shopu cez Shoptet

– stačí ak mi napíšete do komentára pod tento článok, alebo na email vladimir.jurosko@gmail.com, že máte záujem o tento návod a ja vám ho obratom zašlem.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

16 Komentáre

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here