Bluehost – hosting odporúčaný WordPress komunitou (Recenzia)

Všetky podstatné informácie o Bluehost pokope: poskytované služby, parametre hostingu, moje skúsenosti + zľavový kupón pre čitateľov.

Bluehost recenzia

V tomto článku vám prezradím čo všetko táto celosvetovo pôsobiaca spoločnosť poskytuje, a čo môžete čakať pri využívaní jej služieb. V jeho závere nájdete tiež krátke zhodnotenie plusov a mínusov Bluehost.

Čo je to Bluehost

Bluehost logo
Bluehost logo

Bluehost ako poskytovateľ hostingu zameriava predovšetkým na webové stránky, ktoré bežia na WordPresse. Môžete ho však využiť aj pre iné systémy.

Ponúka všetko, čo potrebujete pre web od začiatku až po úspešnú prevádzku a rast bez ohľadu na jeho veľkosť.

Bluehost je oficiálne odporúčaný hosting WordPress komunitou.

Z histórie Bluehost

Bluehost založili v roku 2003 Matt Heaton a Danny Ashworth. Z malej firmy postupne vyrástla spoločnosť, ktorá je považovaná za jedného z popredných poskytovateľov webhostingových riešení.

Za jej úspechom sú komplexnosť služieb a snaha o neustále inovácie s cieľom pomôcť svojim zákazníkom využívať všetky možnosti internetu. Tomuto cieľu je podriadená tiež ponuka, ktorá zahŕňa všetko pre každého od nováčikov vo svete webu až po profesionálov.

Podporu pre tisíce webových stránok po celom svete zaisťuje početný tím zamestnancov. V čase, keď píšem túto recenziu je ich viac ako 750. V tomto tíme sa už viac ako 10 rokov nachádza tiež množstvo špecialistov na WordPress. Bluehost sa preto právom považuje za odborníka na tento systém.

Balíčky hostingových služieb pre každého

Bluehost o sebe hovorí, že je cenovo dostupnou webhostingovou spoločnosťou. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, aké služby a ceny za ich využívanie vás tu čakajú:

Bluehost základné balíčky služieb
Základné balíčky služieb

WordPress hosting

WordPress hosting od Bluehost poskytuje všetko od začiatku tvorby stránky alebo e-shopu až po podporu jej neustáleho rastu. Spolu s každým hostingovým plánom dostanete bezplatnú doménu na jeden rok.

Automatická inštalácia a zálohovanie a aktualizácie spolu s nepretržitou zákazníckou podporou sú samozrejmosťou.

Ak nebudete spokojní, svoj WordPress web si môžete pokojne presunúť k inému poskytovateľovi WordPress hostingu alebo prejsť na inú platformu (napríklad na obľúbený Webnode).

Prečo WordPress hosting od Bluehost?

Bluehost ponúka pre každého, kto si chce vytvoriť stránku pomocou WordPress, ucelené riešenie. Na výber máte zo stoviek šablón v mnohých dizajnoch.

WordPress hosting od Bluehost bol navrhnutý takým spôsobom, aby zaručil rýchle načítanie webových stránok. Ponúka tiež prehľadné používateľské prostredie, pokročilé zabezpečenie a integráciu sociálnych sietí.

WordPress šablóny
Neobmedzený počet šablón

Ceny balíčkov

Jednotlivé balíčky ponúkajú možnosť vybrať si každému už od ceny 2,47 €/mesiac. Nezáleží pritom na veľkosti vašej stránky.

Bluehost WordPress hosting
Ceny za WordPress hosting od Bluehost

Každý z týchto balíčkov ponúka viacero plánov spolu s bezplatným SSL certifikátom pre bezpečnosť vášho webu. Vyberať si môžete vybrať na základe svojich požiadaviek na veľkosť úložiska a ostatné služby.

Medzi balíčkami pre začínajúce stránky tak napríklad nájdete riešenie pre jednu stránku aj neobmedzený počet stránok naraz. Variant pre neobmedzený počet webov zahŕňa tiež ničím nelimitovaný počet subdomén, nekonečné SSD úložisko a iné služby. Navyše získavate Microsoft 365 Mailbox zdarma na 30 dní.

WP Pro

Rozrastá sa vaše podnikanie? Potom je tu WP Pro — balíček, ktorý ponúka riešenie rýchlejšie ako zdieľaný hosting. Zložitým webovým stránkam sľubuje poskytnúť hosting s „rýchlosťou blesku“ aj v čase návštevníckej špičky. WP Pro je k dispozícii už od 16,68 €/mesiac.

Bluehost WP Pro
Ceny balíčkov pre WordPress hosting WP Pro

I tu si môžete vybrať z rôznych balíčkov. Základný výber môžete urobiť podľa mesačného počtu návštevníkov vašej stránky. Jednotlivé balíčky sa potom líšia veľkosťou webového úložiska.

Pre drahšie varianty môžete mať k dispozícii tiež nástroje na kontrolu firmy, SEO nástroje a iné služby. Balíčky WP Pro od Bluehost si kladú za cieľ dostať váš web na nový level.

Zdieľaný hosting

Zdieľaný hosting je cenovo prijateľné riešenie, ktoré vám zabezpečí priestor na serveri, kde majú svoj priestor aj iné stránky. Všetky systémové prostriedky majú tieto weby spoločné. Zdieľaný hosting od Bluehost môžete mať od 2,47 €/mesiac.

Všetky plány umožňujú využívať:

 • správcu domén pre jednoduchú aktualizáciu,
 • prenos a správu domén,
 • ochranu výkonu vášho webu,
 • možnosť škálovania služieb podľa vašich potrieb,
 • SSL certifikát,
 • zoznam miestnych firiem online.

Jednotlivé balíčky môžete získať za nasledovné ceny:

Bluehost zdieľaný hosting
Zdieľaný hosting

VPS hosting

Pre lepšiu kontrolu nad webovými stránkami a zvýšený výkon je tu VPS hosting. Aj keď máte stránku umiestnenú na jednom serveri spolu s ostatnými, server je virtuálne rozdelený na viacero serverov. Platíte tak za samostatný virtuálny server a nemusíte sa deliť s inými webmi o systémové prostriedky.

Cenové balíčky pre VPS hosting:

Bluehost VPS hosting
Ceny za VPS hosting

Dedikovaný hosting

Požadujete maximálny výkon, bezpečnosť a kontrolu? Potom sú tu pre vás dedikované servery. Dedikovaný hosting znamená, že sa na jednom serveri bude nachádzať len vaša stránka. O priestor ani systémové prostriedky sa nebudete s nikým deliť.

Dedikovaný hosting je zárukou stability stránky, jej rýchlosti a pripravenosti na vysoké množstvo návštevníkov.

Ceny jednotlivých balíčkov pre dedikované servery:

Bluehost dedikovaný hosting
Dedikovaný hosting

Domény

Bluehost je poskytovateľom domén s koncovkami .com, .org, .net, .tech, .co, .website. Najlacnejšiu z nich — doménu s koncovkou .website získate už za 1,99 €/rok. Na Bluehost si môžete preniesť aj už existujúcu doménu.

Bluehost domény
Ponuka domén od Bluehost

Bluehost domény ponúkajú:

 • jednoduché spravovanie pomocou ľahko použiteľného ovládacieho panela,
 • automatické obnovenie platnosti,
 • uzamknutie domény.

Profesionálne marketingové služby

Bluehost sa postará o všetko, čo súvisí s prevádzkou webovej stránky a vy sa budete môcť plne sústrediť len na vaše podnikanie.

K dispozícii máte komplexné SEO nástroje, ktoré pomôžu vašej stránke zviditeľniť sa, aj analytické nástroje pre sledovanie návštevnosti.

Experti z Bluehost vám pomôžu vytvoriť cielené kampane pre zviditeľnenie vašich stránok. V rámci reklamných kampaní si môžete sledovať efektivitu vynaložených finančných prostriedkov.

Zákaznícka podpora

Každému zákazníkovi je k dispozícii stála zákaznícka podpora 24/7. Zákaznícke centrum môžete kontaktovať telefonicky alebo chatom. Bezplatných je tiež množstvo návodov.

Blue Sky support

Začínate s tvorbou stránok a neviete si rady? Alebo potrebujete osobné profesionálne vedenie pri jej rozširovaní?

S vytvorením, rozširovaním aj udržiavaním vašej webovej stránky vám pomôže osobný asistent cez službu Blue Sky.

Odborné poradenstvo pre spustenie webu a jeho plynulý chod je k dispozícii online alebo telefonicky každý pracovný deň. Poplatok za službu začína na sume 24,25 €/mesiac.

E-mail s Microsoft 365

Ponuku služieb Bluehost dopĺňa vlastný e-mail pre vašu doménu s Microsoft 365 vrátane aplikácií, ako je napríklad kalendár.

Všetky aplikácie sú po objednaní služby dostupné v cloude. K dispozícii je tiež možnosť spolupráce cez Microsoft Teams.

Všetky balíčky obsahujú:

 • Microsoft Outlook prístup s možnosťou spravovania pošty z akéhokoľvek zariadenia cez cloud,
 • automatické aktualizácie bez starostí,
 • špičkové zabezpečenie vašich informácií,
 • 99,9 % spoľahlivosť služieb,
 • nepretržitú podporu 24/7/365.

Moje skúsenosti s Bluehost

Bluehost som skúšal na jednej webstránke a vidím v ňom nasledovné výhody a nevýhody:

Výhody

+ podpora WordPress webu s inštaláciou na jedno kliknutie

+ balíčky služieb, z ktorých sa dá vybrať

+ prívetivá cena

+ Bluehost rozumie tomu, čo WordPress potrebuje (odporúčaný aj komunitou WordPress)

+ automatické aktualizácie systému

+ dôraz na bezpečnosť, ochranu údajov a detekcia malvare

+ spoľahlivá prevádzka

+ rýchlosť a stabilný výkon

+ jednoduchý spôsob vytvorenia webu

+ vhodné pre začiatočníkov aj profesionálov

+ intuitívne prostredie, v ktorom sa ľahko zorientujete

+ možnosť objednať si „osobného asistenta“ pre prácu s webovou stránkou

+ riešenie pre jeden, menší aj neobmedzený počet webov

Nevýhody

Ako hlavnú nevýhodu vnímam, že Bluehost neumožňuje registrovať si .sk doménu. Avšak je možné vyriešiť to tak, že doménu si zaregistrujete cez iného poskytovateľa a iba si ju nasmerujete na svoj Bluehost hosting.

Niektorí zákazníci upozorňujú tiež na problémy s kontaktovaním zákazníckej podpory a pomalý systém vrátenia platieb. Ja som tieto veci nepotreboval riešiť, takže to neviem posúdiť.

Zľavový kupón

[wpcd_coupon id=9144]

Tip na záver: V článku Ako si vybrať najlepší hosting (nielen pre WordPress) nájdete ďalšie kvalitné hostingy.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

6 Komentáre

 1. Zdravím,

  ak sa môžem opýtať, aká je hlavná výhoda Bluehostu oproti Websupportu? V predošlom porovnaní hostingov ste spomínali, že používate hosting od Websupportu tak by ma zaujímalo či ste pri prechode pocítili nejakú viditeľnú zmenu poprípade či sa rýchlosť webu zlepšila?

  Zároveň, ako ste už písali, že Bluehost neregistruje .sk domény, vidíte tam nejaký problém s tým presmerovaním? Môže to niečo skomplikovať?

  Ja mám momentálne svoje weby vo Websupporte a už dlhšiu dobu sa zamýšlam nad prechodom do Bluehostu, len ma odrádza samotný proces migrácie webov, e-mailov a pod., preto sa pýtam, či sa naozaj oplatí zmeniť na Bluehost.

  Ďakujem pekne za odpoveď.

  • Dobrý deň,

   všetky svoje webstránky mám vo WebSupporte. Bluehost som skúšal na inej webstránke pre účely tejto recenzie. Pokiaľ ste spokojný s WebSupportom (rovnako ako som ja), tak nevidím žiaden markantný dôvod na zmenu na Bluehost.

  • Dobrý deň,

   úplne ich neviem porovnať – závisí aj od konkrétneho webu a nastavení. Ale dovolím si tvrdiť, že všetky menované sú podobne rýchle a stabilné.

  • Dobrý deň, myslím si, že je to trochu nevýhoda. V prípade, že máte väčšinu návštevnosti zo Slovenska, tak by som radšej zvolil lokálneho poskytovateľa.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here