Nástroje na tvorbu webstránky – top 13

Najlepšie nástroje na tvorbu webstránky, pomocou ktorých zvládne jej vytvorenie za pár minút aj začiatočník bez znalostí programovania.

Nástroje na tvorbu webstránky - top 13

Nie je to tak dávno, čo sa musel každý, kto chcel mať vlastný web, obrátiť s jeho tvorbou na profesionálov. Dnes sú už k dispozícii nástroje na tvorbu webstránky, pomocou ktorých zvládne jej vytvorenie aj začiatočník. V tomto článku sa pozrieme na najznámejšie z nich.

Webnode

Webnode je nástroj pre tvorbu webstránok, ktorý pochádza z Českej republiky. O jeho kvalite hovorí aj množstvo stránok, ktoré s jeho pomocou boli vytvorené. V súčasnosti toto číslo presahuje 30 milónov. Výhodou Webnode je jeho viacjazyčnosť a dostupnosť v českom aj slovenskom jazyku.

Webnode ponúka nástroje na tvorbu osobného a firemného webu, blogu aj jednoduchého e-shopu. Vytvorené stránky sú plne responzívne. Užívateľské rozhranie je prehľadné. Ľahko sa v ňom zorientujú aj začiatočníci, ktorí s tvorbou internetových stránok nemajú skúsenosti. Editor stránok používa praktické funkcie ako drag & drop, pridanie textu, obrázkov, kontaktného formulára a podobne.

Ak sa chcete zviditeľniť vo vyhľadávačoch, k dispozícii sú tiež základné SEO nastavenia, kde je možné zadať názov a popis stránky a kľúčové slová.

Webnode
Webnode

Cena

V základnej verzii s priestorom do 1 GB je Webnode zadarmo.

 • Ak chcete získať vlastnú doménu, zaplatíte 2,95 € mesačne.
 • Ďalšie balíčky sa pohybujú v hodnote do 16,95 € mesačne v závislosti od vašich požiadaviek na veľkosť priestoru, prenos dát, jazykové verzie webu, zálohovanie a iné funkcie.

Nevýhody

 • Zobrazovanie reklám vo free verzii.
 • Nie je vhodný pre veľké e-shopy s množstvom objednávok a tovaru.
 • Používanie vlastnej domény len v platenom balíčku.

Viac informácii sa dočítate v mojej recenzii Webnode.

Mioweb

Mioweb je nástroj pre tvorbu webových stránok vhodný pre osobné aj firemné stránky. Na výber máte z množstva vopred pripravených šablón. Ak si chcete navrhnúť dizajn stránky celkom sami, Mioweb vám umožňuje začať aj s celkom prázdnou stránkou.

V editore na tvorbu stránok sa dajú pridávať nové podstránky webu, obrázky, galérie, videá, formuláre, tlačidlá a mnoho iných prvkov. K dispozícii je aj nástroj na SEO optimalizáciu stránok.

Mioweb
Mioweb

Cena

Verziu zadarmo si môžete vyskúšať len po dobu 14 dní. Potom budete musieť prejsť na niektorý z platených balíčkov.

 • Balíček Start stojí 970 Kč mesačne.
 • Balíček Business 1 470 Kč mesačne.

Nevýhody

 • Neponúka možnosť využívania zadarmo.
 • E-shop je možné vytvoriť až s balíčkom Business.
 • Nie je možné vkladať vlastné prvky.

Viac informácii sa dočítate v mojej recenzii Mioweb.

WebSupport

Nástroj Vlastná webstránka od WebSupport je nástroj na vytvorenie stránky bez znalostí programovania. Stránky sa vytvárajú a upravujú v prehľadnom blokovom editore, v ktorom sa bez ťažkostí zorientuje aj začiatočník. Tento nástroj pre tvorbu webových stránok ponúka aj možnosť vytvorenia prehľadného e-shopu.

Cena

K dispozícii sú tri balíčky služieb. Základný balíček je vhodný pre osobné webstránky a blogy. Ostatné balíčky sú určené pre podnikateľov a e-shopy. Drahší z nich obsahuje navyše SEO nástroj easy SEO.

Nevýhody

Nevýhodou tohto nástroja je najmä menšie množstvo vopred pripravených šablón v porovnaní s inými nástrojmi na tvorbu webových stránok.

Viac sa dočítate v recenzii Vlastná webstránka od WebSupport.

Wix

Wix je nástroj na tvorbu webstránky v profesionálnom dizajne určený pre začiatočníkov aj pokročilých. Wix Editor spĺňa všetky požiadavky na moderný blokový editor. Pomocou funkcie drag and drop môžete stránku ľubovoľne upravovať presúvaním jednotlivých prvkov. To všetko bez znalosti programovania.

Pokročilejší tvorcovia si s Wix vytvoria vlastné formuláre, dizajnové funkcie a mnoho iných prvkov na rozšírenie funkčnosti.

Cena

Ak vám nepostačuje priestor na serveri, ktorý od Wix dostanete zadarmo, môžete prejsť na niektorý z prémiových plánov. Najlacnejší z nich — Connect Domain, získate už za cenu 4,50 € mesačne.

Nevýhody

Napriek všetkým uvedeným možnostiam má tento nástroj aj nevýhody:

 • Nutnosť úpravy vytvorenej stránky pre mobilné zariadenia.
 • Vo free verzii vám tiež môžu vadiť zobrazené reklamy.

Táto recenzia Wix vám pomôže rozhodnúť sa, či je to pre vás vhodný nástroj.

Wedos WebSite

WEDOS WebSite je editor na tvorbu webových stránok. Medzi jeho prednosti patrí jednoduchá tvorba profesionálnych stránok, 450+ šablón a blokov, cenníky, formuláre atď. Na pár kliknutí hotový web.

Wedos WebSite
Wedos WebSite

Weebly

Weebly je online nástroj na tvorbu webstránky, ktorí využijú začiatočníci aj pokročilí. Stránky sa upravujú v prehľadnom užívateľskom rozhraní. Jednotlivé prvky je možné upravovať a premiestňovať pomocou funkcie drag & drop. Výhodou je plná responzivita všetkých šablón. Zobrazenie jednotlivých stránok sa prispôsobí mobilným zariadeniam bez nutnosti vášho zasahovania.

Weebly
Weebly

Weebly vyhovuje aj tým používateľom, ktorí chcú robiť zmeny v HTML kóde stránok. Môžete si tiež nahrať vlastné šablóny.

Bezplatná verzia poteší všetkých, ktorí chcú mať webovú stránku zadarmo. Napriek tomu, že musíte vopred počítať so zobrazovaním reklamy na vašej stránke, táto sa nachádza v päte stránky, čo veľmi neovplyvní výsledný dizajn stránky.

Cena

Platenú verziu využívajú najmä podnikatelia. Weebly totiž ponúka všetko, čo je potrebné pre bezproblémové fungovanie e-shopu aj rozsiahleho podnikového webu s množstvom podstránok. K plateným balíčkom Pro a Business dostanete navyše poukaz na Google reklamu v hodnote 100 $.

Nevýhody

 • Nevýhodou môže byť menšia možnosť úpravy dizajnu stránok. Jednotlivé prvky nie je vždy možné umiestniť presne tam, kam by ste chceli.
 • Weebly tiež nie je vhodným nástrojom pre tých, ktorí nevedia po anglicky.
 • Vyššia cena taríf pre e-shopy.

Squarespace

Squarespace využívajú na tvorbu webových stránok najmä malé podniky, fotografi, blogeri, umelci, muzikanti, študenti a reštaurácie. Je tiež vhodný na vytvorenie svadobnej stránky. Je to tak vďaka modernému a vzdušnému dizajnu jednotlivých šablón a tiež bohatej ponuke šablón práve s týmto zameraním. Jednotlivé šablóny je ďalej možné upravovať bez znalosti programovania pomocou množstva nástrojov.

Výhodou je možnosť úpravy stránok z mobilných zariadení. Na tento účel si na stránkach Squarespace môžete stiahnuť aplikáciu pre IOS aj Android. K dispozícii sú tiež nástroje na SEO optimalizáciu webu.

Squarespace
Squarespace

Cena

 • Najlacnejší balíček vhodný pre osobné stránky vás vyjde na 11 € mesačne. Môžete si ho však vyskúšať zadarmo na 14 dní.
 • Ak hľadáte balíček vhodný pre podnikateľov, budete si musieť siahnuť do vrecka o niečo hlbšie. Ceny balíčkov Business, Basic Commerce a Advanced Commerce začínajú na sume 17 € mesačne a končia sumou 36 € mesačne.

Nevýhody

 • Neponúka možnosť využívania zadarmo.
 • Patrí medzi drahšie nástroje.
 • Nižšia rýchlosť načítania stránok.
 • Menší počet vopred pripravených šablón.

Jimdo

Veľmi známy online nástroj pre tvorbu webstránky je tiež Jimdo. S týmto nástrojom vytvoríte osobný aj firemný web alebo e-shop bez znalostí programovania.

Výhodou Jimdo jednoduchosť a prehľadnosť. Ponúka tiež automatické SEO a dostupné štatistiky pre sledovanie návštevnosti webu. V zozname vopred pripravených šablón nájdete vhodné dizajny pre každé odvetvie. Ak si s Jimdo vytvoríte e-shop, oceníte možnosť výberu viacerých spôsobov platby, vytváranie variantov produktov a prehľadné rozloženie tovaru. S Jimdo si môžete dokonca vytvoriť vlastné logo.

Jimdo
Jimdo

Stránky sa upravujú pomocou funkcie drag and drop. Na úpravu jednotlivých prvkov sú k dispozícii viaceré funkcie. Veľkou výhodou Jimbo je, že umožňuje vytvoriť a upravovať internetové stránky aj z mobilných zariadení.

Cena

 • Pri objednávaní platených balíčkov vás možno nepoteší cena za balíček vhodný pre osobné stránky – zakúpite si ho od 9 € mesačne.
 • Pre e-shopy sú k dispozícii možnosti od 15 € mesačne.
 • VIP balíček pre podnikateľov je za 39 € mesačne.

Nevýhody

 • Menšia možnosť úpravy dizajnu šablón.
 • Menší výber vopred pripravených šablón.
 • Absencia importu a exportu produktov pre e-shopy.
 • Obmedzené možnosti v bezplatnej verzii.

Duda

Duda je nástroj na tvorbu webstránok vhodný pre rôzne typy podnikania. Samozrejmosťou je responzívny dizajn, vďaka ktorému vytvorené stránky vyzerajú dobre na všetkých zariadeniach.

Duda ponúka rýchlu tvorbu stránok. K dispozícii sú pritom mnohé nástroje. Napríklad funkcia drug & drop, možnosti úpravy stránky z mobilných zariadení, sledovanie štatistík, možnosť zasahovania do HTML kódu, mnoho fontov a štýlov, vkladanie videí a obrázkov na pozadie stránok, funkcie na zobrazovanie špeciálnych akcií pre e-shopy a možnosť importu obsahu stránky.

Duda
Duda

Cena

 • Za základný balíček Duda zaplatíte 14 € mesačne.
 • Za najdrahší balíček s možnosťou vytvorenia až 8 webov zaplatíte 74 € mesačne.

Nevýhody

 • Najväčšou nevýhodou tohto nástroja je jeho vyššia cena bez možnosti využitia bezplatnej verzie.

Strikingly

Strikingly je nástroj určený pre používateľov bez programovacích zručností. Špecializuje sa na jednostránkové weby a menšie weby určené pre malých podnikateľov, e-shopy, portfóliá alebo stránky pre udalosti. K úvodnej stránke je možné pridať aj e-shop do 300 produktov a blog.

Pri tvorbe stránok oceníte moderný dizajn, ktorý veľmi pekne pôsobí aj na mobilných zariadeniach. Výhodou pre podnikanie je tiež možnosť pridania tlačidiel pre zavolanie alebo poslanie e-mailu. Samozrejmosťou je prepojenie na sociálne siete, vloženie kontaktného formulára, analýzy návštevnosti a mnoho iných praktických funkcií pre podnikateľov.

Strikingly
Strikingly

Cena

základnej verzii môžete Strikingly využívať zadarmo. V platenej verzii môžete využívať dva plány:

 • PRO za 20 € mesačne – vhodný pre e-shopy do 300 produktov.
 • LIMITED za 12 € mesačne pre menšie e-shopy do 5 produktov s možnosťou vytvorenia ich variácií.

Nevýhody

 • Vo free verzii je možné vytvárať len jednostránkový web. Nie je možné pridávať vlastný kód.
 • Plné možnosti tohto nástroja je možné využívať len v najdrahšom balíčku.

Webflow

Webflow je nástroj na tvorbu webu určený pre vývojárov, freelancerov a podnikanie. Nie je preto veľmi vhodným pre začiatočníkov. Výhodou je však možnosť úpravy stránok a pridávania obsahu presne podľa vašich predstáv. Umožňuje tiež používanie navigácie, sliderov, viacúrovňového menu, formulárov a iných často používaných prvkov.

Webflow zároveň kladie dôraz na responzivitu. Vo Webflow tiež môžete pridávať vlastné fonty. Vytvorené kódy je navyše možné exportovať.

Webflow
Webflow

Cena

 • Webflow môžete využívať zadarmo po neobmedzene dlhú dobu. Obmedzením pre free verziu je len možnosť využitia tohto nástroja na max. 2 weby.
 • Za verziu Lite pre vytvorenie 10 webov zaplatíte 16 $.
 • Balíček Pro pre neobmedzené používanie stojí 35 $.

Nevýhody

 • Zložité rozhranie.
 • Obmedzené možnosti šablón.

Gator

Gator je online nástroj pre vytvorenie webu od HostGator. Využijú ho najmä malé firmy, osobné stránky a blogy. V prémiovej e-Commerce verzii je možné vytvoriť aj e-shop.

Pri tvorbe stránky majú užívatelia k dispozícii viac ako 200 vopred pripravených šablón s profesionálnym dizajnom. Jednotlivé šablóny je možné voľne upravovať. V prehľadnom menu administrácie sa rýchlo zorientujete.

Tak ako mnoho iných nástrojov určených aj pre začiatočníkov bez programátorských zručností, používa pri stavbe stránky funkciu drag & drop. S touto funkciou môžete jednotlivé prvky na stránke umiestniť kamkoľvek chcete. Ponúka tiež možnosť prepojenia na sociálne siete.

Gator
Gator

Cena

Výhodou tohto buildera sú nižšie ceny:

 • Základný balíček získate už za poplatok 2,69 dolárov mesačne.
 • Balíček e-Commerce je dostupný v cene 6,46 dolárov mesačne.

Nevýhody

 • Obmedzené možnosti a funkcionalita e-shopu.
 • Absencia niektorých praktických funkcií pre blogy.
 • Obmedzená ponuka widgetov.

WebStarts

WebStarts je nástroj, ktorý ponúka bohatú škálu prvkov pre úpravu webstránky. Pri tvorbe webu môžete začať s prázdnou stránkou alebo si vybrať z množstva vopred pripravených šablón. WebStarts sa od ostatných nástrojov už na prvý pohľad odlišuje dizajnom šablón, ktorý inklinuje skôr k tradičnému štýlu.

S WebStarts vytvoríte plne funkčnú stránku pre podnikanie, e-shop aj blog. Veľkou výhodou je bezplatná verzia, ktorá umožňuje vytvoriť e-shop s desiatimi produktami. Pri práci s týmto nástrojom oceníte tiež kvalitné SEO funkcie a jednoduchý editor pre úpravu webových stránok.

Webstarts
Webstarts

Cena

Ako som už spomínal, WebStarts ponúka pomerne veľkorysý bezplatný balíček. Platené balíčky si môžete zakúpiť za 7,16 alebo 19,99 $.

Nevýhody

 • Menej moderný dizajn šablón a používateľské rozhranie.
 • Audio, video, prezentácie a galérie fotografií využijete len v platených balíčkoch.

One.com

One.com ponúka nástroje pre vytvorenie webovej stránky, hosting a e-mail v jednom cenovom balíčku. Pomocou tohto nástroja je možné vytvoriť weby s rôznym zameraním aj e-shop. Na výber pri tom máte množstvo responzívnych šablón v modernom dizajne, ktoré je možné ďalej upravovať.

One.com editor zvládnu používať aj začiatočníci. Prehľadné menu ponúka mnoho funkcií pre úpravy stránky, vloženie widgetov a podobne. Tento nástroj je tiež možné pri tvorbe webu kombinovať s WordPress.

One.com
One.com

Cena

Ceny One.com sú veľmi priateľské:

 • Za základný balíček zaplatíte len 1,99 € mesačne.
 • Najdrahší balíček GURU stojí 8,99 € mesačne. Za túto cenu dostanete 750 GB priestoru, 1 000 e-mailových účtov, prémiové nástroje WordPress, marketingové doplnky a mnoho iných výhod.

Nevýhody

 • Obmedzuje množstvo podstránok jedného webu.
 • Potreba osobitného spravovania blogu.
 • Chýbajú niektoré widgety. Napríklad vloženie máp Google.

BiznisWeb

BiznisWeb.sk je ďalší zaujímavý nástroj, ktorý určite stojí za vyskúšanie.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here