Vlastná webstránka od WebSupport – recenzia + návod

Vyklikajte si web za pár minút. Vlastná webstránka od WebSupport je nástroj na vytvorenie stránky bez znalostí programovania.

Vlastná webstránka od WebSupport - recenzia + návod

Firma WebSupport je tiež najväčším registrátorom domén a poskytovateľom hostingu na Slovensku. Registruje každú tretiu .sk doménu.

Výhody nástroja od WebSupport

S týmto nástrojom vytvoríte plne responzívny web s profesionálnym dizajnom. Stránky sa vytvárajú a upravujú v prehľadnom blokovom editore, v ktorom sa bez ťažkostí zorientuje aj začiatočník. Tento nástroj pre tvorbu webových stránok ponúka aj možnosť vytvorenia prehľadného e-shopu. So všetkými dôležitými funkciami, ako sú:

 • prehľadné zobrazovanie produktov,
 • analýzy,
 • zľavové kupóny,
 • spôsoby dopravy a platby.

Samozrejmosťou je možnosť prepojenia vytvorenej stránky na sociálne siete, vloženie kontaktného formulára a iných prvkov. Nástroj navyše ponúka možnosti aj pre tých, ktorí majú znalosti HTML a iných technológii tvorby webu.

Pri tvorbe stránok s WebSupport máte na výber z viac ako 100 šablón, ktoré môžete ľubovoľne upravovať alebo vymeniť bez nutnosti prerábať obsah stránky. Vytvorenie novej stránky je naozaj rýchle — postačia vám na to dve kliknutia.

Výhodou je tiež prístup k úprave stránky z mobilného zariadenia. Web tak môžete spravovať naozaj kedykoľvek. Veľkou výhodou je podpora a nástroje pre tvorbu webu ako aj návod v slovenčine.

Ak si chcete nástroj Vlastná webstránka od WebSupport vyskúšať, k dispozícii je vám demo verzia. WebSupport ponúka dokonca možnosť otestovať plnú verziu vybraného balíčka zadarmo až na dobu 21 dní.  Bezplatné testovanie môžete využiť aj vtedy, ak si chcete objednať len hosting. A to až na dobu 14 dní.

Vlastná webstránka od WebSupport - výhody
Vlastná webstránka od WebSupport – výhody

Nevýhody

Nevýhodou WebSupport je najmä menšie množstvo vopred pripravených šablón v porovnaní s inými nástrojmi na tvorbu webových stránok. Taktiež nepostačuje na zložitejšie web stránky.

Cena

K dispozícii sú tri balíčky služieb. Základný balíček je vhodný pre osobné webstránky a blogy. Ostatné balíčky sú určené pre podnikateľov a e-shopy. Drahší z nich obsahuje navyše SEO nástroj easy SEO. Všetky balíčky obsahujú:

 • hosting a online doménu v cene,
 • rýchle načítanie webu,
 • neobmedzený blog,
 • podporu HTTPS a SSL,
 • prepojenie na sociálne siete.
WebSupport balíčky služieb
Balíčky služieb a ich ceny

Ako vytvoriť stránku

V prvom kroku tvorby stránky si vyberiete z ponuky šablón s rôznou tematikou. Pri každej šablóne je k dispozícii náhľad. Po výbere šablóny môžete začať tvoriť svoj web.

Už z prvého pohľadu na obrazovku je jasné, že je to veľmi intuitívny nástroj. Jednotlivé ikonky nástrojov na ľavej lište zobrazujú možnosti:

editor editor stránky

Výber šablóny výber šablóny

blog blog

e-shop e-shop

mód vývojára mód vývojára (pre používateľov so znalosťami HTML)

podpora a návody podporu a návody

Nižšie nájdete ikonky pre:

 • vylepšenie konta,
 • nastavenie stránky,
 • informácie o účte používateľa.

Na hornej lište sa nachádzajú nasledovné nástroje:

menu  týmto tlačidlom prepínate medzi jednotlivými časťami webu e-shopom, blogom a pod.

Stránky a zložky  po kliknutí sa vám zobrazí zoznam stránok. Môžete tu tiež pridávať alebo uberať stránky na vašom webe

Pridať obsah  slúži na pridanie obrázkov, textu, nadpisov, tlačidiel, galérie a mnohých iných prvkov na stránky. K dispozícii sú tiež možnosti rozloženia, vytvorenie formulárov, vloženie videí a prepojenie na sociálne siete.

Náhľad  tu si môžete prezrieť zobrazenie stránky na jednotlivých typoch zariadení.

Zverejniť stránku týmto tlačidlom sprístupníte stránku pre verejnosť.

Ak prejdete na konkrétnu položku myšou, zobrazí sa vám ponuka:

skryť šablónu, nastavenia widgetu jednotlivé prvky stránky je možné vymazať alebo upravovať. Na obrázku je príklad úpravy textu hlavičky.

Úprava hlavičky
Úprava hlavičky

Ako pridať stránku

Pre pridanie novej stránky na web prejdite na možnosť Stránky a zložky na hornej lište obrazovky. Otvorí sa vám nasledovná ponuka:

WebSupport pridanie stránky
Pridanie stránky

Tu môžete jednotlivé stránky spravovať. Pri názve každej z nich sa vám po kliknutí na správa stránok zobrazia nástroje pre úpravu nastavenia a scriptov stránky, jej vymazanie a naklonovanie.

V hornej časti okna sú k dispozícii možnosti pre vytvorenie viacjazyčnej stránky aj pre zmenu usporiadania podstránok. Všetky vykonané zmeny v usporiadaní sa prejavia v navigácii webu.

Novú stránku pridáte kliknutím na ikonku pridanie stránkyOtvorí sa vám nasledovné okno:

WebSupport typ stránky
Typ stránky

Môžete si tu vybrať umiestnenie stránky aj jej typ. V ponuke sú: štandardná stránka, kópia, úvod, o nás, kontakt a galéria. Zmeny nezabudnite uložiť tlačidlom Hotovo.

Ako upravovať stránku

Pre úpravu už vytvorenej stránky prejdite na Stránky a zložky. Tu kliknete na správa stránoka vyberiete si možnosť Upraviť nastavenia stránky. Nastavenia stránky upravujete v nasledovnom okne.

WebSupport nastavenia stránky
Nastavenia stránky

K dispozícii sú možnosti pre úpravu názvu, titulku pre prehliadače, URL, stavu, úrovne, kľúčové slová, popis, nastavenie stránky ako hlavnej stránky a ukrytie z navigácie.

Pridanie obsahu na stránku

Ak chcete pridávať obsah na už vytvorenú stránku, kliknite v zozname stránok na jej názov. Zobrazí sa vám vybraná stránka. Obsah pridávate kliknutím na Pridať obsah na hornej lište. Zobrazí sa vám ponuka jednotlivých prvkov:

WebSupport pridanie obsahu
Pridanie obsahu na stránku

Prvky pridáte uchytením pomocou funkcie drug&drop. V mojom príklade som pridal na stránku text.

WebSupport pridanie textu
Pridanie textu

Keď prejdete myšou na vytvorený prvok, zobrazia sa vám možnosti pre presunutie, nastavenia a vymazanie widgetu. Pri úprave textu máte k dispozícii možnosti bežného textového editora a vloženie či odstránenie prepojenia. Podobným spôsobom upravujete aj ostatné widgety.

Alternatívy

Ak sa vám ani po prečítaní tejto recenzie a odskúšaní nástroj Vlastná webstránka nepozdávamôžete vyskúšať tieto alternatívy:

Zhrnutie recenzie

Tento nástroj je výborný pre ne-programátorov, ktorí si chcú rýchlo vytvoriť peknú responzívnu stránku. Na zložitejšie veci odporúčam použiť WordPress.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

3 Komentáre

 1. Dobrý deň!
  otázka 🙂
  Dás sa upraviť/zmazať údaj, ktorý je umiestnený dole na stránke:
  © 2013 Farnosť Kotešová
  napr. na
  © 2013 – 2020
  Ďakujem

  • Dobrý deň,

   Závisí od toho, ako to má vaša šablóna spravené – ak to nenájdete v jej nastaveniach, tak to neumožňuje, a v takomto prípade sa to dá spraviť iba programátorsky.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here