10 reálnych spôsobov ako zarobiť na internete

Internet je ako svet neobmedzených možností. Nájdete na ňom všetko od informácií, cez výhodné nákupy až po zábavu a rozhovory s priateľmi. Skrýva sa tu mnoho možností aj pre tých, ktorí si chcú zarobiť na internete.

ako zarobiť na internete

Vytvorte vlastný blog alebo web

Ak viete zaujímavo písať a ovládate pravopis, vytvorenie vlastného blogu môže byť pre vás to pravé. Nemusíte pri tom ohúriť svet prekvapivými zisteniami. Píšte jednoducho o tom, čo vás baví.

Vlastný blog si viete jednoducho vytvoriť aj cez službu Webnode.

Na začiatok nájdite vhodnú tému a vytvorte blog na vlastnej doméne. Vlastná doména vás vyjde len na niekoľko eur ročne. Tvorte kvalitný obsah. Vyberajte témy, ktoré ľudí zaujímajú. Stačia tipy pre športovanie, zdravý životný štýl, starostlivosť o deti alebo varenie. Postupne si tak získate publikum.

Aby ste na blogu zarobili, musíte ho monetizovať. To znamená začať zarábať na jeho návštevnosti. Možností je niekoľko:

 1. Affiliate kampane — môžete za províziu odporúčať konkrétny tovar alebo e-shopy.
 2. Platené spolupráce s výrobcami alebo predajcami produktov. Ponúknite im napríklad písanie recenzií na produkty, ktoré súvisia s témou vášho blogu.
 3. Ak máte dostatočne vysokú návštevnosť, môžete zaviesť predaj vlastného prémiového obsahu alebo prémiového členstva.
 4. Umožnite firmám uverejňovať na vašom webe PR články.
 5. Príďte s vlastným produktom, e-bookom alebo službou.
 6. Predávajte reklamný priestor.

Na niektoré z týchto spôsobov sa pozrieme aj podrobnejšie.

Poskytnite priestor Google AdSense

Reklamy Google sa môžu zobrazovať aj na vašom webe. Táto možnosť zárobku vám prinesie dostatočný zisk vtedy, ak má vaša stránka vysokú návštevnosť. Google bude priraďovať reklamy na váš web na základe vášho obsahu a obsahu, ktorý sledujú na internete vaši návštevníci. V slovenských podmienkach nečakajte za zobrazovanie reklám vysoký zárobok. Je to však pekná možnosť privyrobenia.

Predávajte vlastné služby

Online priestor vytvára mnoho možností aj pre freelancerov. Na propagáciu svojich služieb môžete využiť stránky, ktoré freelancerom takúto možnosť ponúkajú. Môžete si tiež vytvoriť vlastný web, kde opíšete svoje služby a spropagovať ho. Ako freelancer môžete:

 • písať články, PR články a texty na weby,
 • vytvárať a programovať webové stránky,
 • prekladať texty,
 • ponúkať služby interiérového dizajnu,
 • ponúkať online marketing a SEO optimalizácie stránok,
 • spravovať sociálne siete,
 • natáčať a editovať videá, skladať hudbu,
 • organizovať svadby, oslavy a iné podujatia,
 • ponúkať služby online trénera,
 • ponúkať online lekcie jazyka a podobne.

Affiliate marketing

Affiliate marketing funguje na princípe propagovania a odporúčania produktov alebo e-shopov. Za propagáciu dostanete vopred dohodnutú províziu. Ide vlastne o sprostredkovanie predaja. Základom pre affiliate marketing je webová stránka s dostatočne vysokou návštevnosťou. Tú okrem kvalitného obsahu získate dôrazom na SEO optimalizáciu.

Odporúčam zaregistrovať sa do affiliate siete Dognet, kde nájdete mnoho zaujímavých affiliate programov.

Ak plánujete začať s affiliate marketingom, vytvárajte si tiež postupne emailovú databázu ľudí, ktorí majú o tematiku vášho webu záujem. Pre dosiahnutie zárobku bude potrebné na návštevnosti vašej stránky neustále pracovať pomocou nástrojov SEO optimalizácie, PPC reklamou či emailovým marketingom.

Dôležitá je oblasť, ktorú pre affiliate marketing zvolíte. Aby ste dosiahli očakávaný efekt, musí ísť o tovar alebo služby, ktoré súvisia s obsahom vášho webu.

Predávajte prémiový obsah a členstvo

Na vašej webovej stránke môžete mať dva typy obsahu. Jeden bude určený pre bežných návštevníkov, druhý len pre tých, ktorí si zaplatia prémiové členstvo. Dôležité je, aby mal pre čitateľa prémiový obsah istú pridanú hodnotu. Malo by ísť o zaujímavé informácie a články, ktoré nie sú bežne dostupné na webe aj zadarmo.

Ako si zarobiť ako influencer?

Influencer je človek, ktorý ovplyvňuje nákupné správanie iných. Influencerom sa môžete stať, ak ste dostatočne populárny a máte okruh fanúšikov vašej stránky, YouTube kanálu a podobne.

Influencer pomáha spropagovať výrobky alebo služby firmám, ktoré mu za to zaplatia. A to na vlastnej stránke, kanáli, Facebookovej alebo Instagramovej stránke. Takéto pôsobenie sa najviac osvedčilo v oblasti módy, fitness, cestovania, kozmetiky a životného štýlu.

Fotíte? Aj fotografie zarábajú

Ak sa vaše fotky odlišujú od bežného priemeru, môžete ich predávať. Nepočítajte však s tým, že takto predáte fotografie zachytené vaším smartfónom. Pre dostatočnú kvalitu záberov budete potrebovať digitálnu zrkadlovku. Svoje fotky môžete predávať napríklad na Shutterstock alebo iStockphoto.

Týmto spôsobom si môžete postupne privyrobiť. Vopred počítajte s tým, že na zárobok je potrebné nahrať dvesto a viac záberov mesačne. Dôležité pri tom je, aby ste fotili veci, ktoré ľudia na internete vyhľadávajú. Prezrite si preto kategórie a témy fotografií vo fotobankách. Kopírovanie nápadov sa v tomto prípade nevypláca. Vyskúšajte vlastné originálne nápady.

Nezabudnite na vhodne zvolený názov a kľúčové slová. Správne označenie zabezpečí, že sa návštevníkom fotobanky vaša fotka zobrazí vo vyhľadávaní.

Dropshipping

Dropshipping je ďalší zo spôsobov, ako zarobiť na internete. Je to niečo medzi vlastným e-shopom a affiliate marketingom. Dropshipping propaguje produkty, ako v e-shope. Samotný tovar však kupujúcemu nezasielate ani neprijímate platby. Na vás je len propagácia a komunikácia so zákazníkom. Tovar doručuje predávajúci, ktorý je súčasťou dropshippingu.

Výhodou tohto typu podnikania je, že nemusíte mať kapitál na nákup tovaru či sklad. Fungujete ako sprostredkovateľ predaja. Predajca si za tovar účtuje veľkoobchodnú cenu. Konečný zákazník zaplatí maloobchodnú cenu. Rozdiel medzi nimi získavate vy.

Repredaj

Ak máte chuť sledovať inzeráty na inzertných portáloch, môžete skúsiť aj Repredaj vecí. Repredaj funguje tak, že sledujete inzeráty so zaujímavými ponukami. Vybraný tovar nakupujete, urobíte kvalitné fotografie a znovu predáte za vyššiu cenu.

Vyberte si tovar, ktorý sa dobre predáva, a nevenujte sa oblastiam, v ktorých sa nevyznáte. Dôležité je tiež vybrať kategórie, v ktorých máte istejší predaj nakúpených vecí. Oblasti, kde je pretlak ponuky nad dopytom, ako napríklad detské oblečenie, nie sú veľmi vhodné.

Vytvorte YouTube kanál

Ak vám ani jeden z predchádzajúcich spôsobov, ako zarobiť na internete nesadol, možno vás zaujme možnosť zarábania cez YouTube. YouTube ponúka videá s rôznym zameraním. Nájdete tu naozaj všetko.

Ak viete, ako natočiť zaujímavé video, skúste to s vlastným YouTube kanálom. Aj tu platí, že zaujímavý, vtipný a originálny obsah zaujme. Venujte sa niečomu, čo ľudia budú chcieť pozerať. A nezabudnite na kvalitu zvuku a obrazu.

Aby ste získali vysokú sledovanosť, váš YouTube kanál bude potrebné aj spropagovať. Vhodná je napríklad propagácia cez sociálne siete. Okrem toho by sa názve videa mali nachádzať vhodné kľúčové slová, aby sa záujemcom zobrazilo vo vyhľadávaní.

Posledným krokom je nastaviť zobrazovanie reklamy na vašom kanáli. Môže ísť o reklamy vo vašom videu alebo veľa neho, video reklamy s možnosťou preskočenia a podobne. Aby ste začali zarábať na zobrazovaní reklamy, je potrebné získať dostatočne vysokú návštevnosť.

Cez YouTube kanál sa tiež dá zarábať aj prostredníctvom affiliate marketingu. Stačí, ak budete vo svojich videách odporúčať určité produkty.

Rady na záver

Ak sa rozhodnete zarábať na internete, nečakajte rýchle peniaze. Postupom času si však jedným zo spomínaných spôsobov môžete vytvoriť možnosť privyrobenia alebo aj hlavného zárobku. Vopred počítajte s tým, že na začiatku budete musieť hlavne investovať svoj čas a množstvo práce.

Ak si vyberáte spôsob, ako zarobiť na internete, skúste sa riadiť týmito radami:

 • Venujte sa tomu, čo vás baví. Radi fotíte? Skúste predaj fotiek alebo aj vlastný fotoblog. Ak milujete zvieratá, vytvorte stránku pre chovateľov.
 • Buďte vytrvalí. Bez dôslednej a vytrvalej práce to nepôjde. Zarobiť na internete vyžaduje vždy čas.
 • Spropagujte sa. Ak o vašej stránke, YouTube kanáli či službách, ktoré poskytujete online, nikto nevie, nezarobíte. Skúste sa spropagovať cez inzertné portály, sociálne siete alebo pomocou Google či Facebook reklamy.
 • Venujte pozornosť tomu, čo zarába. Niektoré veci vám budú fungovať viac, iné menej. Tie, ktoré fungujú, postupne rozvíjajte. Ak niečo nefunguje, prestaňte to robiť a zvoľte inú stratégiu.
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here