WordPress – nástroje pre import a export

Ako spraviť import a export vo WordPress? V tomto návode vám ukážem, ako používať základné WordPress nástroje na import a export obsahu z iných systémov.

WordPress import export

Vo WordPress administrácii je k dispozícii niekoľko nástrojov. Mnohé z nich som už spomínal v predchádzajúcich častiach návodu. Teraz sa bližšie pozrieme ako dostať do webu obsah z iných systémov a na nástroj Konvertor kategórií a značiek.

WordPress import – nástroje

WordPress import
WordPress import

Táto funkcia ponúka viaceré možnosti ako dostať obsah do vášho WP. Napríklad zo systému Blogger, LiveJournal, Moveable Type a TypePad a taktiež z Tumblr. Môžete tiež importovať články z RSS, odkazy vo formáte OPML a obsah z iných WordPress stránok.

Ak chcete napríklad získať obsah z iných WP stránok, nainštalujte si plugin WordPress Importer. Urobíte tak kliknutím na link Inštalovať teraz v riadku WordPress. Po nainštalovaní kliknite na Spustiť importer. V okne, ktoré sa otvorí, vyberte súbory, ktoré chcete získať.

Pre import obsahu z iných stránok nainštalujte príslušný plugin zo zoznamu. Ak chcete pred nainštalovaním zistiť podrobnejšie informácie o plugine, kliknite na Podrobnosti v príslušnom riadku.

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe alebo Hostcreators.

Konvertor kategórií a značiek

Konvertor kategórií a značiek
Konvertor kategórií a značiek

Aby ste tento nástroj mohli používať, musíte prejsť v menu WordPress administrácie na možnosť Import. Po nainštalovaní kliknite na Spustiť importer. Dostanete sa na novú stránku, kde vyberiete, ktoré kategórie (značky) si želáte konvertovať. Konkrétny druh konvertovania si navolíte v hornej časti obrazovky, kde nájdete tlačidlá: Categories to Tags a Tags to Categories.

WordPress export – nástroj

WordPress export
WordPress export

Funkcia Export sa používa na export dát v HTML formáte. WP uloží exportované údaje do vášho počítača vo formáte XML. Exportovať môžete články, stránky a multimédiá ako aj celý obsah stránky vrátane komentárov a navigačného menu. Exportovaný obsah sa potom dá nahrať na inú WordPress stránku pomocou funkcie Import.

💡 Tip na WordPress šablóny: z prémiových šablón mám dobré skúsenosti so šablónami Divi, Avada a s nástrojom na tvorbu stránok Elementor.

Export a vymazanie osobných údajov

WordPress exportovať osobné údaje
WordPress exportovať osobné údaje

WordPress ponúka aj možnosť exportu a vymazania osobných údajov. Aby ste mohli tieto kroky urobiť, kliknite na príslušnú funkciu vo WP administrácii v časti Nástroje. Pre export alebo vymazanie osobných údajov konkrétneho používateľa webu zadajte jeho používateľské meno alebo e-mailovú adresu do príslušného políčka.

Potom kliknite na Odoslať požiadavku. Následne budete vyzvaný na potvrdenie svojej požiadavky e-mailom. Požiadavku môžete potvrdiť alebo odstrániť aj priamo na stránke.

💡 Chcete rýchlejšiu ⏱ webstránku? Rýchlosť webstránky je dôležitá pre návštevníkov a aj z hľadiska SEO. Najlepšie výsledky som dosiahol s pluginom WP Rocket, ktorý jednoznačne odporúčam.

WordPress XML a CSV import – wpallimport

wpallimport - ukážka
wpallimport – ukážka

Ak potrebujete pokročilé získanie obsahu, tak odporúčam plugin wpallimport a na exportovanie wpallexport. Plugin WP All Import používam na migráciu / nalievanie obsahu do klientských webov. WP All Export používam na export dát zo zdrojového webu.

Tento balík pluginov pomerne drahý, ale dokáže veľa –  importovať produkty do WooCommerce, obrázky, vlastné polia, kategórie a značky. Spolupracuje s mnohými pluginmi ako WPML, ACF a podobne.

Ukážka toho, čo wpallimport dokáže by zabrala celý vlastný článok. Odporúčam pozrieť si tento návod od dognet.

wpallexport - ukážka
wpallexport – ukážka
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

8 Komentáre

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here