Ako vložiť video vo WordPress

Do WordPress je možné vložiť aj video alebo audio. V tomto návode si ukážeme spôsob, ako jednoducho vložiť video zo služieb ako je youtube, vimeo a pod.

Ako vložiť video vo WordPress

Ak chcete oživiť svoj WordPress web nielen o obrázky a galérie obrázkov ale aj o video, audio alebo iné súbory, môžete tak urobiť dvoma spôsobmi.

Vloženie videa alebo audia pomocou URL adresy

Prvým spôsobom je takzvané embedovanie videa — vloženie videa pomocou URL adresy. Pri tomto spôsobe nemusíte nahrávať video súbor na váš web. Otvorte si článok alebo stránku, do ktorej chcete umiestniť video. Ďalší postup je veľmi jednoduchý:

Video, ktoré chcete vložiť, otvorte na novej stránke a skopírujte jeho URL adresu.

embovanie videa
URL adresa videa

Adresu vložte do otvoreného článku na vašom WordPress webe. WordPress automaticky vloží video na stránku. Objaví o niekoľko sekúnd.

embovanie videa vloženie videa
Vložené video

Takto sa dajú vkladať videá, fotografie, profily, príspevky aj komentáre. Tento spôsob môžete použiť na vkladanie súborov z viacerých internetových stránok a sociálnych sietí. Napríklad:

 • YouTube
 • DailyMotionVimeo
 • Flickr
 • Vine
 • Twitter
 • Facebook
 • Instagram
 • Reddit
 • Animoto
 • WordPress Plugin Directory
 • WordPress.tv a mnohých ďalších.

Úprava embedovaného videa

Ak si želáte upraviť výšku a šírku videa, môžete k URL pridať shortcode:

uprava embovaného videa

Ako vložiť video cez knižnicu médií

Druhým spôsobom je vloženie video alebo audio súboru kliknutím na tlačidlo „Pridať súbor“ vo WordPress vizuálnom editore. WordPress podporuje formáty M4a, MP4, OGG, WebM, FLV, MP3 a WAV.

Tento postup je podobný spôsobu, akým ste vkladali obrázok. (Podrobnejšie sa o tom dočítate v článku Ako pridať obrázok vo WordPress.) Otvorí sa rovnaké okno ako pri vkladaní obrázka a galérie obrázkov. Môžete vyberať zo súborov, ktoré už máte nahrané v knižnici médií, alebo nahráte nové. Urobíte tak kliknutím na „Nahrať súbory“.

Pridanie audio a video súborov na WordPress stránku

Na ľavej strane okna knižnice médií kliknite na „Vytvor zoznam skladieb“. Zobrazí sa zoznam vašich audio súborov. Ak si prajete vložiť video, kliknite na „Vytvor zoznam videí“ a zobrazí sa vám zoznam video súborov.

Zo zoznamu vyberte súbory, ktoré chcete vložiť na stránku. Potom kliknite na „Vytvoriť nový zoznam skladieb“ a „Vytvoriť nový zoznam videí“.

Editovanie zoznamu videí

Teraz sa nachádzate v okne pre editovanie zoznamu videí. Môžete tu meniť ich poradie. Urobíte tak, ak súbor chytíte myšou a presuniete ho na nové miesto. Taktiež môžete meniť meno súboru. Kliknite na jeho názov a prepíšte ho. Po kliknutí na video sa na pravej strane obrazovky ukáže okno pre popis videa.

V okne pre editovanie zoznamu videí môžete video zoznamu odstrániť kliknutím na krížik v rohu ikonky konkrétneho videa alebo do zoznamu vložiť ďalšie video. Túto možnosť nájdete v ľavej časti okna pre editovanie videa.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

6 Komentáre

 1. Dobrý deň.
  Je aj možnosť vloženia videa na wordpress aj tak, že video mám uložené na svojom ftp?
  Ak áno, aký je prosím postup.
  Ďakujem

 2. Prajem pekný deň. Ako viem zväčšiť možnosť nahrávania súborov do knižnice médií. Teraz je tam nastavených max 40Mb jeden súbor. Potrebujeme zverejňovať videá s cca 4-5-gb veľkosťou.

 3. Dobrý deň Vladimír
  Viete mi poradiť ako si upravím odkazy na videá zo svojej knižnice?
  ide o to , že som si kúpil SSL certifikát, no zámok mi ukazuje len na jednej stránke môjho webu. Stránka je zabezpečená, no ak si človek z menu otvorí novú stránku je tam už trojuholník . Z websuportu, mi poradili naištalovať plugin Easy SSL no nepomohlo to.
  Viete mi dať nejaký návod ako si odkazy vytvoriť , alebo upraviť ?
  ďakujem .

  • Zdravím Martin. V nastaveniach websupportu Web->vaša stránka kliknutím na Upraviť si viete vynútiť presmerovanie na https: https://snipboard.io/byzN1X.jpg to by malo stačiť aj bez použitia iných externých pluginov. Ak by nestačilo, treba nainštalovať a nastaviť „Really simple SSL“ plugin. On vlastne pretvorí všetky http:// adresy na https://. Po použití ho môžete odinštalovať

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here