WordPress – automatické zdieľanie nového článku

V tomto článku vám krok za krokom ukážem, ako pri publikovaní vo WordPress automaticky zdieľať nový článok na vybraných sociálnych sietiach. A to konkrétne prostredníctvom pluginu Jetpack. Funkciu automatického zdieľania poskytuje v bezplatnej verzii. WordPress automatické zdieľanie dokáže ušetriť čas.

WordPress automatické zdieľanie

Krok 1: Inštalácia Jetpack pluginu

Po prihlásení do WordPress administrácie idem do Pluginy -> Pridať nový:

Do poľa na vyhľadávanie pluginov zadám Jetpack:

pridat jetpack plugin

Kliknem Inštalovať teraz a potom aktivujem nainštalovaný plugin kliknutím na Aktivovať.

aktivovat jetpack plugin

Plugin Jetpack je od firmy Automattic, ktorá stojí za wordpress.com a jej zakladateľ Matt Mullenweg je aj zakladateľom samotného WordPress.org.

Tento plugin môžeme považovať za kvalitný a bezpečný. Jetpack dokáže aj mnohé iné veci, ktoré vám postupne ukážem v ďalších článkoch.

Krok 2: Prepojenie Jetpack pluginu

Po nainštalovaní Jetpacku je potrebné prepojiť ho s wordpress.com kliknutím na Pripojiť na WordPress.com:

pripojit jetpack plugin

Vytvorte si účet, alebo sa pripojte s existujúcim kliknutím na Approve (Schváliť):

schvalit jetpack plugin

Po úspešnom pripojení je potrebné vybrať si plán. V našom prípade nám stačí bezplatná verzia. Tú si zvolíme kliknutím na Select Free.

jetpack vybrat plan

Poznámka: Ako ste mohli vidieť, Jetpack má v prémiových plánoch aj veľa ďalších užitočných funkcií ako je ochrana proti spamu, zálohovanie, skenovanie proti vírusom, uľahčenie presunu webu, SEO nástroje, integráciu google analytics, podpora a mnoho iných.

V ďalšom kroku sa nás Jetpack plugin spýta, či chceme automaticky aktivovať jeho funkcie. Tam dávam Preskočiť tento krok, ale v podstate je to jedno:

jetpack aktivovat funkcie

Po kliknutí na Preskočiť tento krok nás Jetpack hodí do svojej nástenky. Týmto máme pripájanie úspešne ukončené.

Poznámka: Napriek tomu že som dal preskočiť automatické nastavenie mi Jetpack aktivoval aj iné nepotrebné funkcie. Tie si môžem povypínať v jeho nastaveniach.

Krok 3: Nastavenie Jetpack pluginu

V tomto plugine sa o automatické zdieľanie na sociálne siete stará modul nazvaný Publicize. Do jeho nastavení sa dostaneme cez Jetpack -> Nastavenia -> záložka Sharing.

nastavenie jetpack pluginu

Tu si skontrolujeme, či máme zapnuté WordPress automatické zdieľanie článkov – Automatically share your posts to social networks. Ak nie, tak si túto možnosť aktivujeme.

Ďalej klikneme na link Connect your social media accounts, ktorý sa nachádza pod týmto nastavením.

Tu máme možnosť zvoliť si, na ktoré sociálne siete chceme zdieľať svoje články. Dáme Connect (Pripojiť) k tým sietiam, ktoré požadujeme:

jetpack pripojenie na socialne siete

Pri pripájaní si sociálne siete vyžiadajú potvrdenie. Potvrdíme to kliknutím na Connect:

jetpack potvrdit pripojenie

Pri niektorých sociálnych sietiach budete mať aj možnosť zvoliť si, či chcete sprístupniť WordPress automatické zdieľanie na sociálne siete aj pre ostatných prihlásených užívateľov vášho webu – ako sú autori, editori, admini a podobne.

To sa hodí pre weby, na ktorých pracuje viacero ľudí. Túto možnosť je možné aktivovať zaškrtnutím políčka Chcete sprístupniť toto pripojenie všetkým používateľom blogu:

publicize spristupnenie editorom

Týmto sme sa úspešne pripojili k sociálnym sietiam. Odteraz je každý nový článok automaticky zdieľaný na sociálnych sietiach. Stačí iba kliknúť na tlačidlo Publikovať.

Krok 4: Automatické zdieľanie článku

Po napísaní článku (ešte pred jeho publikáciou) si môžeme vybrať, na ktoré sociálne siete chceme článok publikovať a nastaviť si text zdieľania.

Túto možnosť nájdeme vpravo vedľa editora článku:

moznosti publicize

Kliknutím na Upraviť detaily si môžeme zvoliť, či chceme zdieľať článok na všetkých sociálnych sietiach, alebo iba niektorých.

publicize zdielaci text a hashtag

Kliknutím na Publikovať zverejníme svoj nový článok a ten by sa mal automaticky zdieľať na sociálnych sietiach.

Krok 5: Overenie fungovania zdieľania

Pootvárame si jednotlivé sociálne siete a overíme si, či zdieľanie prebehlo úspešne:

facebook zdielany clanok

Áno, je to tam! WordPress automatické zdieľanie mi úspešne funguje. Vo facebooku vidím aj ilustračný obrázok, sprievodný text, hashtag a úryvok článku.

V prípade potreby nájdete podrobnejšiu dokumentáciu na tomto linku.

Alternatívne možnosti auto zdieľania

 1. Plugin AccessPress Social Auto Post – dostupný aj v bezplatnej verzii tu.
 2. Plugin Blog2Social – dostupný aj v bezplatnej verzii tu.

WordPress automatické zdieľanie – záver

Dúfam, že tento návod bol pre vás prínosný. Mne osobne takéto WordPress automatické zdieľanie šetrí kopec času. V prípade, že by ste mali s nastavením Jetpacku nejaký problém, neváhajte napísať do komentárov. Zdieľania potešia 🙂

SEO tip na záver: Do ukážky zdieľaného textu som zámerne zahrnul aj hashtag. Odporúčam vám v príspevkoch používať 1 – 2 relevantné hashtagy. Pomáha to zo SEO hľadiska.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

13 Komentáre

 1. Zdravim, mam problem spojazdnit tento plugin s Facebookom a mojou FB skupinou…
  Bohuzial sa dalej nedostanem ako ku CONNECT, nasledne mi plugin vypise nasledovne:
  „The Facebook connection could not be made because this account does not have access to any Pages. Facebook supports Publicize connections to Facebook Pages, but not to Facebook Profiles. Learn More about Publicize for Facebook“

  • Žiaľ, presne ako píšete, jetpack publicize v súčasnosti neumožňuje pripojenie k facebook skupine, iba k fb stránke. Blog2Social považujem za najpokročilejší plugin na zdieľanie.

 2. Skor je problem ten, ze mna plugin nepusti ani na osobnu stranku: https://www.facebook.com/steveboss71 Ako som pisal, jediny Blog2Social to urobi bez problemov…. 🙁
  Problem vidim v tej hlaske od FB: Note: Starting August 1, 2018, Facebook is making a change to their platform: third-party tools can no longer automatically share posts to Facebook Profiles. This includes Publicize. If you’ve connected a Facebook Profile to your site, then Publicize will no longer be able to share your new posts to Facebook automatically, and you won’t be able to make a new connection to a Facebook Profile. Sharing to Facebook Pages will continue to work as before.

  If you’d like to share your concerns with Facebook, head to their Help Community.

 3. Dobrý deň,
  mám problém pri zdielaní článku na FB že sa mi tam neukáže obrázok k článku. Už som skúšala všetko možné.

  Ďakujem za pomoc.

  s pozdravom

  Kelemenová

  • Dobrý deň,

   Deje sa to iba pri automatickom zdielaní cez jetpack alebo aj pri manuálnom vložení na FB? Pošlite mi aj link na nejaký článok kde sa vám to deje.

  • Pozerám, že na spodku stránky už máte spojazdnenú jednu z možností. Je to podľa vašich predstáv?

 4. Zdravím Vladimír,
  ja som mal dávnejšie tento spôsob, aj išiel, ale už nefunguje. Mal som bezplatnú šablónu, myslel som, že to bude aj tým. Ale nie – už mám platenú, dobrú šablónu, no nefunguje to korektne. Je to prepojené, vypublikuje sa príspevok, ale bez náhľadu, bez fotky, nejako čudne. Kde môže byť chyba?
  Ďakujem.

  • Zdravím,
   Ide o zdieľanie na facebook? Pošlite mi link na daný pispevok vo facebooku.
   Skúste si dať manuálne zdieľať príspevok na fb a ak ani tam neuvidíte obrázok, tak je chyba v meta dátach (yoast).

  • Praveze ho vzdy stiahnem, ten zle vypublikovany, zmazem a dam ho tam mechanicky, cize copy link, post, nacita obrazok a podtext, ja dopisem a publikujem.
   Pri nastaveni v admine sa vsak nedotiahne dany obrazok:(

  • Ja som už medzičasom jetpack prestal používať na automatické zdieľanie článkov na sociálnych sietiach. Potrebujem mať nad tým úplnú kontrolu tak radšej si príspevky vkladám na sociálne siete manuálne.
   Preto mi je ťažko posúdiť, kde konkrétne je chyba vo vašom prípade. Pošlite mi link na nejaký príspevok a môžem overiť či má správne meta-dáta.
   Prípadne vyskúšajte jeden z týchto pluginov ako alternatívu.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here