Yoast SEO podporuje už aj slovenčinu

Výborná správa pre používateľov obľúbeného pluginu Yoast SEO – tento plugin od najnovšej verzie 16.8 podporuje pri analýze už aj slovenčinu.

Yoast SEO podpora slovenčiny

Podpora slovenčiny

Ako môžete vidieť z nasledujúceho obrázku, analýza čitateľnosti už dokáže posudzovať aj pokročilé veci pre slovenčinu, ako sú napríklad prechodné slová a trpný rod:

yoast-analyza-citatelnosti

Yoast SEO Premium

V prémium verzii dokáže rozoznať dokonca aj synonymá, iné tvary slov a príbuzné kľúčové frázy. V nasledujúcej infografike nájdete bližšie vysvetlenie týchto funkcií:

Yoast SEO podporuje už aj slovenčinu

Na záver

Viac informácií nájdete v oficiálnom článku k Yoast SEO 16.8.

Potešili vás tieto nové funkcie? 🙂

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

4 Komentáre

  1. V den , ked prisiel update som dostala do mailu mnozstvo newsletterov za kazdej strany, ake je to strasne super a odpadnem z toho…
    Zatial je to ale skor na skodu ako na uzitok. Vsade mi zrazu svieti cervena „citatelnost“- vraj mam vela viet v „trpnom rode“. Ako „trpny rod“ vsak vyhodnocuje aj pridavne mena, ktore oznacuju vlastnosti produktov- a vlastnostiam sa v pripade e-shopu clovek vyhne asi tazko.
    Okrem toho ma to nuti dopisovat nejake „prechodne slova“, co je mozno fajn pri pisani blogu, ale majitel e-shopu chce predat produkt a nie dva dni vymyslat a pisat slohy…

    • Ďakujem za užitočný komentár. Ukazovatele od Yoast treba brať iba ako odporúčania, ktoré nemusíte splniť. Ako píšete, popis produktu v eshope je trošku iná situácia ako blogový článok.

    • Všimol som si ale že Yoast ma špeciálne modul pre WooCommerce ale platený, ten asi prihliada aj na iné veci, ďalej je na stránkach Yoast sú témy ako optimalizovať SEO aj pre WooCommerce (ale v angličtine), možno že by stálo za reč niečo spomenúť aj na wp.sk.

  2. Mam aj plateny plugin Yast SEO pre WooCommerce. Sluzi na to, aby optimalizoval komunikaciu medzi woocommerce a yoast SEO. Umoznuje tiez pridat do udajov o produkte identifikatory ako MPN, EAN, ISBN… Na vyhodnocovanie textov (ci je to blog alebo produkt v obchode) to ale vplyv nema ziadny.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here