Nový vietor do plachiet WP.sk

Po dvanástich rokoch odovzdávam portál WP.sk do rúk Vlada Juroška. Vlado zdieľa moju vášeň pre WordPress a vždy sa teším, keď sa s ním môžem porozprávať nielen o WordPress. Aktívne pôsobí v slovenskej WordPress komunite a bol tiež spoluorganizátorom WordCamp Bratislava.

Ja som sa posledné roky nemal čas venovať WP.sk toľko, ako by sa patrilo, a tým pádom nový obsah pribúdal len sporadicky. Vlado túto medzeru na trhu veľmi dobre zastrešil na svojom portáli jurosko.sk, z ktorého za posledné roky spravil najlepší slovenský blog o WordPress. Preto som veľmi rád, že Vlado súhlasil s mojim návrhom prevziať WP.sk s cieľom, že ho bude ďalej rozvíjať.

WP.sk (a teraz už neexistujúce Techforum) bolo prvé roky hlavným domovom slovenskej WordPress komunity. Postupne sme okrem venovania sa slovenským prekladom WordPress a pluginov začali písať články o WordPress rozbehli aj WordPress meetupy a WordCampy vo viacerých mestách.

Komunitu sme postupne presunuli z WP.sk na WordPress.org a na Facebook page WordPress Slovensko a Facebook skupinu WordPress Slovensko a WP.sk zostalo blogom o WordPress a komunitných akciách. Za tie roky sa na WP.sk vystriedalo takmer tridsať autorov. Niektorí prispeli jedným článkom, niektorí napísali celé série článkov. Všetkým veľmi pekne ďakujem za spoluprácu.

Verím, že Vlado bude WP.sk ďalej rozvíjať a že prinesie veľa kvalitného obsahu (nielen) o WordPress pre všetkých slovenských používateľov.

Peter Nemčok

Zakladateľ komunitného portálu WordPress Slovensko a líder v slobodnej firme Webikon. S WordPress pracuje od roku 2007 a od roku 2008 je hlavným validátorom slovenského prekladu WordPress. Organizuje WordPress meetupy, WordCamp Slovensko a WordCamp Europe. Twitter | Facebook

2 komentáre

  1. Ďakujem Peťo za pekné vysvetlenie. Som rád, že som dostal možnosť prevziať portál WP.sk. Pokúsim sa ho ďalej rozvíjať a priniesť čitateľom veľa užitočného obsahu.

  2. Slovami ťažko oceniť to čo Peter Nemčok pre slovenskú komunitu WP toľké roky robil. Patrí sa mu vysloviť jedno veľké ĎAKUJEME!
    Už ako dôchodcu ma priviedol a motivoval k osvojeniu slobodného webového softvéru. Vždy ochotne pomohol, ak sa mi tá moja amatérsky budovaná web stránka rúcala. Otvoril mi dvere medzi mladých úžasných ľudí, ktorí nielen veria, ale aj žijú ideami slobodného sveta. Za túto skúsenosť mu za seba osobitne vzdávam poklonu. Milý Peter, prajem Vám veľa šťastia a úspechov vo všetkom na čom Vám záleží.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *