Beaver Builder – recenzia tohto zaujímavého WordPress builderu

Beaver Builder je nástroj na tvorbu stránok vo WordPress. Ako mnoho iných page builderov, používa funkciu drag and drop. Pozrime sa naň trochu podrobnejšie.

Beaver Builder recenzia

Prečo používať WordPress builder

Pri vytváraní stránky si, samozrejme, vyberiete tému, ktorá vám najviac vyhovuje. Ak v procese tvorby webu zistíte, že jej funkcie presne nevyhovujú vašim predstavám, nemusíte ju meniť. Požadované funkcie doplníte vhodným pluginom.

Takýmto pluginom je aj Beaver Builder. Pomôže vám vytvoriť stránku blok po bloku v reálnom zobrazení. A budete môcť používať ľubovoľné rozloženie na jednotlivých stránkach webu. Získate tiež možnosť využitia vlastných farieb a štýlov. Užívatelia okrem toho oceňujú množstvo iných funkcií a jeho jednoduché používanie. WordPress vlastné intuitívne používanie zvládnete aj vtedy, ak ste v tvorbe webu začiatočníkom.

Lite verzia pluginu

V základnej verzii, ktorá je pre bežné používanie celkom postačujúca, si ho nainštalujete zadarmo. Pre zložitejšie funkcie ako napríklad vytvorenie mega menu, automatické načítanie ďalšieho príspevku a mnoho nových vopred pripravených šablón, si môžete zakúpiť platenú verziu.

Čo všetko obsahuje Beaver Builder

Beaver Builder obsahuje viac ako 30 šablón stránok. Jednotlivé dizajny sú prispôsobené s ohľadom na potreby podnikania, blogu či veľkých firiem. Obsahuje tiež mnoho šablón pre jednotlivé stránky webu. Ako napríklad stránka pre kontakt, odber newslettra a podobne. Je kompatibilný so všetkými WordPress témami a plne responzívny. Zobrazenie vašej stránky tak bude prispôsobené aj mobilným zariadeniam.

Výhody

Okrem vyššie spomínaných užitočných funkcií má tento page builder aj mnohé iné výhody:

  • Je kompatibilný s mnohými šablónami a pluginmi.
  • Všetok textový obsah môžete upravovať priamo na aktívnej obrazovke. Uľahčí vám to písanie nového ale tiež úpravu existujúceho obsahu.

Nevýhody

  • Bezplatná verzia je oproti pro verzii oklieštená o dosť funkcií.
  • Vyššia cena pro verzie.

? Tip: prečítajte si aj recenziu ďalšieho obľúbeného builderu Elementor.

Nastavenie tohto pluginu

Ak chcete tento plugin používať, najskôr si ho budete musieť nainštalovať. Presný postup nájdete v mojom článku Čo je to WordPress plugin? Ako ho nainštalovať?

Beaver Builder je vopred nastavený na vytváranie nových stránok. Môžete ho tiež použiť pri písaní príspevkov. V tom prípade prejdite na Settings > Beaver Builder. Tu nájdete možnosť Post Types. Pre využívanie pluginu aj pri tvorbe príspevkov zakliknite príslušné políčko a uložte zmeny.

Ako vytvoriť stránku v Beaver Builder

Pre vytvorenie novej stránky prejdite v menu administrácie na Pages > Add New.

Add new page Beaver Builder
Pridanie novej stránky

Z ponuky zobrazenej v rámčeku vyberte Launch Beaver Builder. Zobrazí sa vám nasledujúca stránka:

Beaver Builder edit page
Vytváranie stránky

Tu môžete vytvárať stránky v reálnom zobrazení. Vpravo sa nachádzajú jednotlivé nástroje. Ak ich budete chcieť skryť, aby ste videli celú stránku, kliknete na close. Jednotlivé prvky z ponuky v menu vložíte na stránku ich uchopením. Môžete si napríklad vložiť obrázok. Zobrazí sa vám okno pre jeho vloženie. Tu vyberiete obrázok a nastavíte jeho parametre. Nakoniec kliknite na Save naspodku okna.

Beaver Builder insert photo
Vloženie obrázka

Podobne vložíte aj rozloženie strany. V ponuke nástrojov prejdite na Rows.

Beaver Builder rows
Možnosti rozloženia

Z ponuky vyberte rozloženie, ktoré vám vyhovuje a pretiahnite ho myšou na stránku. Jednotlivé rozloženia môžete pritom ľubovoľne kombinovať.

Beaver Builder layout grid
Výber rozloženia stránky

Pre pridanie textu alebo iného obsahu, akým sú napríklad widgety, ich uchopte z ponuky Modules a vložte na požadované miesto. V mojom príklade chcem vložiť na stránku text.

Beaver Builder insert text
Vloženie textu

Text napíšete do okna textového editora. K dispozícii máte všetky funkcie, na ktoré ste zvyknutí. Okrem toho si tu môžete vybrať rozlíšenie alebo tiež vložiť obrázok, audio či video. Zmeny znovu uložíte kliknutím na Save.

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe alebo Hostcreators.

Ako upravovať jednotlivé časti stránky

Jednotlivé moduly alebo bloky môžete ďalej upravovať. Keď prejdete myšou na ľubovoľnú časť stránky, zobrazia sa vám dostupné funkcie.

Beaver Builder move umožňuje ľubovoľne premiestňovať jednotlivé bloky pomocou funkcie drug & drop

Beaver Builder settings po kliknutí na túto voľbu sa vám otvorí okno pre nastavenie vlastností modulu (jednotlivé dostupné funkcie pod touto voľbou opisujem nižšie)

Beaver Builder duplicate kliknutím na Duplicate vytvoríte na stránke identický blok

Beaver Builder row actions tu nájdete možnosti pre úpravu výšky a šírky riadka

Beaver Builder edit column tu nájdete možnosti pre úpravu stĺpca ako nastavenie výšky a šírky, duplikovanie, premiestnenie a podobne

Beaver Builder remove vymaže zvolenú oblasť

Nastavenie vlastností modulu

Jednotlivé moduly majú rôzne nastavenia. Princíp ovládania je však rovnaký. Vysvetlíme si to na nastavení obrázka. Kliknite na Beaver Builder settingsnad obrázkom. Otvorí sa vám okno, v ktorom ste na stránku vkladali obrázok. Okrem základného nastavenia General tu máte k dispozícii ďalšie dve záložky.

Style je záložka, kde si môžete zvoliť vlastnosti zobrazenia obrázka ako napríklad panoramatický, okrúhly a podobne. Okrem toho tu nastavíte zarovnanie a šírku.

Záložka Advanced umožňuje nastaviť okraje a tiež vybrať možnosti zobrazení pre jednotlivé zariadenia a animáciu obrázka.

💡 Tip na WordPress šablóny: z prémiových šablón mám dobré skúsenosti so šablónami Divi, Avada a s nástrojom na tvorbu stránok Elementor.

Publikovanie stránky

Všetky vykonané zmeny uložíte kliknutím na Done. V pravom hornom rohu stránky máte k dispozícii viaceré možnosti. Stránku môžete vymazať, uložiť ako koncept alebo publikovať.

Záver recencie – moje skúsenosti s týmto pluginom

Prešli sme si základné funkcie, ktoré ponúka práca s pluginom Beaver Builder. Má niekoľko výhod. Umožňuje ľubovoľné rozmiestnenie jednotlivých prvkov stránky, vytváranie zložitých mriežok a nastavení a to priamo v živom náhľade stránky.

Milovníci dokonalého dizajnu budú potešený množstvom dostupných štýlov. Môžete tiež používať všetky widgety a shortkódy. Výhodou je aj jeho jednoduché používanie. Nespôsobuje problémy ani pri zmene témy.

? Tip: prečítajte si aj recenziu ďalšieho obľúbeného builderu Elementor.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here