Ako si nainštalovať šablónu vo WordPress

Návod ako si nainštalovať šablónu vo WordPress. Na výber je množstvo bezplatných a prémiových šablón na inštaláciu. Zvolenú tému je potrebné aktivovať.

Ako si nainštalovať šablónu vo WordPress

Vzhľad vašej stránky si môžete upraviť podľa svojich predstáv. Niektoré funkcie úpravy sa líšia v závislosti od konkrétnej šablóny, ktorú si vyberiete. Väčšina úprav, o ktorých budem písať, je však dostupných v každej WordPress téme.

Výber WordPress šablóny pre váš web

Vzhľad internetovej stránky v mnohom ovplyvňuje WordPress téma, ktorú si vyberiete. Niektoré základné šablóny máte vo WordPress pred-inštalované. Nájdete ich pod položkou Vzhľad vo WordPress administrácii. Pre ich zobrazenie kliknite na Vzhľad > Témy.

WordPresszoznam nainštalovaných šablón
Zoznam nainštalovaných šablón

Šablóna, ktorá je aktívna, sa nachádza navrchu stránky. Zvyšné témy, ktoré tu nájdete, máte nainštalované, ale nie sú aktívne. Ak chcete porovnať, ako by vyzerala vaša stránka s použitím inej témy, je to možné.

Živý náhľad témy

Prejdite kurzorom na konkrétnu šablónu. Objaví sa niekoľko funkcií. Kliknutím na tlačidlo Živý náhľad prejdete do nového okna. Tu si môžete vybrať, ktorý článok alebo stránku si v novej šablóne chcete prezrieť. Tiež môžete vyskúšať urobiť niektoré úpravy, by ste si vedeli lepšie predstaviť, ako by stránka vyzerala s použitím konkrétnej témy.

Ak si neviete z množstva dostupných tém vybrať tú správnu, možno vám pomôže môj článok Návod, ako si vybrať najlepšiu šablóny.

Ako si nainštalovať šablónu

Ak vám nevyhovuje žiadna z pred-inštalovaných tém, môžete si vybrať inú. Nainštalovať šablónu je možné kliknutím na Pridať novú. Na stránke, ktorá sa zobrazí, si môžete vyhľadať z voľne dostupných WordPress tém.

Všetky ich nájdete aj na stránke WordPress.org. Zoznam si môžete zoradiť podľa Odporúčaných, Populárnych, Najnovších alebo Obľúbených tém. Môžete tiež použiť políčko pre vyhľadávanie špecifickej témy.

Keď v zozname tém prejdete na obrázok konkrétnej šablóny, zobrazia sa vám tri tlačidlá:

WordPress pridanie šablón
Pridanie novej šablóny

Podrobnosti a náhľad — otvorí sa nové okno s náhľadom a podrobnosťami témy.
Inštalovať — kliknutím stiahnete šablónu na vašu stránku.
Náhľad — zobrazí sa náhľad témy.

Keď v zozname WordPress tém nájdete tému, ktoré sa vám páči, prejdite na ňu kurzorom. Objaví sa vám tlačidlo Inštalovať. Nainštalovať šablónu je možné kliknutím na toto tlačidlo.

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe alebo Hostcreators.

Aktivácia novej WordPress šablóny

Pre aktiváciu vybranej témy zo zoznamu nainštalovaných tém kliknite na tlačidlo Aktivovať, ktoré sa objaví, keď prejdete kurzorom po obrázku náhľadu danej šablóny. Iný spôsob je, že kliknete na obrázok šablóny, čím sa dostanete do okna Podrobnosti témy. V dolnej časti nájdete tlačidlo Aktivovať.

Ako aktivovať WordPress šablónu
Ako aktivovať WordPress šablónu
💡 Chcete rýchlejšiu ⏱ webstránku? Rýchlosť webstránky je dôležitá pre návštevníkov a aj z hľadiska SEO. Najlepšie výsledky som dosiahol s pluginom WP Rocket, ktorý jednoznačne odporúčam.
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

6 Komentáre

 1. Dobrý deň, prosím Vás vedeli by ste mi pomôcť s nainštalovaním tému, ktorú som si zakúpila? Nechce mi ju nainštalovať, vraj neobsahuje style css. Téma to ale obsahuje. Už sa s tým trápim pár dní a neviem sa pohnúť ďalej.

  Ďakujem

  Lenka

 2. Dobrý deň,

  o ktorú tému ide? Skúste si najskôr rozbaliť ten zip súbor v počítači a pozrite sa či je priamo v ňom súbor style.css. Niekedy v tom zip súbore aj dokumentácia a podobne a až tam je inštalačný súbor.

 3. dobry den, viete mi prosím poradit šablonu s perfektným obrazkovým konfigurátorom na produkt.
  Aby sa produkt dal vyskladat z rôznych komponentov a tie komponenty neboli vypísané ale aj možnost nahrat obrazok jednotlivých komponentov. Napr. ako pri autach. Jedna sa o výrobu nabytku. Dakujem

 4. Dobrý deň,

  pri inštalácii kúpenej témy mi systém vypíše: Tento balík nemôže byť nainštalovaný. Šablóna štýlu style.css neobsahuje platnú hlavičku témy.

  Kde môže byť problém? Ďakujem

  • Dobrý deň Juraj. Táto chyba sa stáva relatívne často, je to v tom, že ten archív, čo ste si stiahli, neobsahuje priamo tému. Najprv ho musíte rozbaliť a v ňom nájdete licencie, možno manuál a ďalší .zip súbor. Až tento .zip súbor nahrávate do wordpressu 🙂

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here