WordPress: Nastavenia hlavičky a pozadia stránky

Rozmýšľate, ako si nastaviť hlavičku a pozadie WordPress stránky? Tento návod vám pomôže upraviť záhlavie a nastaviť obrázok ako pozadie webstránky.

WordPress: Nastavenia hlavičky a pozadia stránky

WordPress: Nastavenia hlavičky

Menu pre nastavenia hlavičky sa líši v závislosti od konkrétnej WordPress šablóny, ktorú používate. Možnosti nastavenia hlavičky nájdete vo WordPress administrácii pod položkou VzhľadZáhlavie stránky.

WordPress záhlavie stránky
Úprava záhlavia stránky
💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe alebo Hostcreators.

Úprava záhlavia webovej stránky

Po kliknutí na Záhlavie stránky sa dostanete na stránku, kde môžete do hlavičky vkladať obrázok, v niektorých témach aj video. V hlavičke môžete použiť niektorý z obrázkov alebo videí z knižnice médií alebo nahráte nový.

Ak chcete do hlavičky vložiť nový obrázok, kliknite na Pridať nový obrázok. Ak vkladáte video, vyberte video z knižnice médií kliknutím na Vybrať video. Môžete tiež vložiť URL videa z YouTube. Po nastavení vzhľadu hlavičky uložte všetky zmeny použitím tlačidla Publikovať navrchu bočného panela menu.

💡 Tip na WordPress šablóny: z prémiových šablón mám dobré skúsenosti so šablónami Divi, Avada a s nástrojom na tvorbu stránok Elementor.

Prispôsobenie pozadia stránky vo WordPress

Niektoré WordPress šablóny umožňujú upraviť aj pozadie stránky. Z menu administrácie vyberte voľbu Nastavenie pozadia. V okne nastavenia pozadia stránky vyberte obrázok z knižnice médií alebo nahrajte nový. Aby sa vaše zmeny uložili, nezabudnite kliknúť na Publikovať navrchu stránky.

💡 Chcete rýchlejšiu ⏱ webstránku? Rýchlosť webstránky je dôležitá pre návštevníkov a aj z hľadiska SEO. Najlepšie výsledky som dosiahol s pluginom WP Rocket, ktorý jednoznačne odporúčam.
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

12 Komentáre

 1. Ďakujem za článok, je poučný no nedočítal som sa v ňom ako zmenším logo v hlavičke. Keď ho tam nahrám je cez ceú obrazovku a to sa mi nepáči.

  • Zobrazenie loga závisí od použitej témy. Skúste ísť v administrácii do Multimédia -> otvoriť si obrázok loga -> dať upraviť obrázok -> napravo zadať nové rozmery obrázka.

 2. Dobry den, dakujem za poucne clanky,vzdy mi velmi pomozu. Robim na stranke, chcela by som z uvodnej stranky zrusit logo pod kategoriami, ked som len zmazala obrazok, ramcek mi ostal a neviem sa dopatrat, kde to uplne odstranim. Viete mi prosim proadit?

  • Dobrý deň, ďakujem za pochvalu. Pozerám na vašu stránku, no na úvodnej stránke nevidím žiadne kategórie.

  • Dobrý deň, možnosť či a ako to spraviť závisí od použitej šablóny. Skúste do názvu položky v menu zložiť html tag pre obrázok . Alebo ako ikonku skúste vložiť emoji.

 3. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Fotku na záhlavie stránky som si aj orezala na požadovanú veľkosť aj uložila, je aj v knižnici, ale napriek tomu keď ju dám publikovať tak mi ju na stránke nezobrazuje. Vedeli by ste mi s týmto poradiť? Ďakujem

 4. Dobrý deň,

  ja by som sa chcel opýtať, ako môžem zmeniť vzhľad na mobile hlavnú stránku? Chcem tam pridať že najčítanejšie za 7 dní ale na počítači sa mi to podarilo ale na mobile nie. Používam Visual Composer. Ďakujem za radu.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here