WordPress: Nastavenia hlavičky a pozadia stránky

Rozmýšľate, ako si nastaviť hlavičku a pozadie WordPress stránky? Tento návod vám pomôže upraviť záhlavie a nastaviť obrázok ako pozadie webstránky.

WordPress: Nastavenia hlavičky a pozadia stránky

WordPress: Nastavenia hlavičky

Menu pre nastavenia hlavičky sa líši v závislosti od konkrétnej WordPress šablóny, ktorú používate. Možnosti nastavenia hlavičky nájdete vo WordPress administrácii pod položkou VzhľadZáhlavie stránky.

WordPress záhlavie stránky
Úprava záhlavia stránky
💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe-Yegon alebo Wedos.

Úprava záhlavia webovej stránky

Po kliknutí na Záhlavie stránky sa dostanete na stránku, kde môžete do hlavičky vkladať obrázok, v niektorých témach aj video. V hlavičke môžete použiť niektorý z obrázkov alebo videí z knižnice médií alebo nahráte nový.

Ak chcete do hlavičky vložiť nový obrázok, kliknite na Pridať nový obrázok. Ak vkladáte video, vyberte video z knižnice médií kliknutím na Vybrať video. Môžete tiež vložiť URL videa z YouTube. Po nastavení vzhľadu hlavičky uložte všetky zmeny použitím tlačidla Publikovať navrchu bočného panela menu.

💡 Tip na WordPress šablóny: z prémiových šablón mám dobré skúsenosti so šablónami Divi, Avada a s nástrojom na tvorbu stránok Elementor.

Prispôsobenie pozadia stránky vo WordPress

Niektoré WordPress šablóny umožňujú upraviť aj pozadie stránky. Z menu administrácie vyberte voľbu Nastavenie pozadia. V okne nastavenia pozadia stránky vyberte obrázok z knižnice médií alebo nahrajte nový. Aby sa vaše zmeny uložili, nezabudnite kliknúť na Publikovať navrchu stránky.

💡 Chcete rýchlejšiu ⏱ webstránku? Rýchlosť webstránky je dôležitá pre návštevníkov a aj z hľadiska SEO. Najlepšie výsledky som dosiahol s pluginom WP Rocket, ktorý jednoznačne odporúčam.
Pomohol vám tento článok? Podporte ma prosím jeho zdieľaním. 👍
WordPress Návod v PDF

12 Komentáre

 1. Dobrý deň
  len sa chcem spýtať da sa šablóna ktorú som vybral pre svoj web zväčšiť šírku stránky

 2. Ďakujem za článok, je poučný no nedočítal som sa v ňom ako zmenším logo v hlavičke. Keď ho tam nahrám je cez ceú obrazovku a to sa mi nepáči.

  • Zobrazenie loga závisí od použitej témy. Skúste ísť v administrácii do Multimédia -> otvoriť si obrázok loga -> dať upraviť obrázok -> napravo zadať nové rozmery obrázka.

 3. Dobry den, dakujem za poucne clanky,vzdy mi velmi pomozu. Robim na stranke, chcela by som z uvodnej stranky zrusit logo pod kategoriami, ked som len zmazala obrazok, ramcek mi ostal a neviem sa dopatrat, kde to uplne odstranim. Viete mi prosim proadit?

  • Dobrý deň, ďakujem za pochvalu. Pozerám na vašu stránku, no na úvodnej stránke nevidím žiadne kategórie.

 4. Dobry den, chcel by som sa poradit ako by som v menu spravil to aby mi namiesto MOJ UCET dalo ikonu z galerie.?
  Dakujem

  • Dobrý deň, možnosť či a ako to spraviť závisí od použitej šablóny. Skúste do názvu položky v menu zložiť html tag pre obrázok . Alebo ako ikonku skúste vložiť emoji.

 5. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Fotku na záhlavie stránky som si aj orezala na požadovanú veľkosť aj uložila, je aj v knižnici, ale napriek tomu keď ju dám publikovať tak mi ju na stránke nezobrazuje. Vedeli by ste mi s týmto poradiť? Ďakujem

 6. Dobrý deň,

  ja by som sa chcel opýtať, ako môžem zmeniť vzhľad na mobile hlavnú stránku? Chcem tam pridať že najčítanejšie za 7 dní ale na počítači sa mi to podarilo ale na mobile nie. Používam Visual Composer. Ďakujem za radu.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here