Ako odpovedať na komentáre vo WordPress

Návod ako odpovedať na komentáre vo WordPress. Pravidelne odpovedať návštevníkom vášho webu je dôležité. Dovoľte návštevníkom reagovať na vaše články.

Ako odpovedať na komentáre vo WordPress

Ako odpovedať na komentáre

Na komentáre na vašom WordPress webe budete niekedy chcieť odpovedať. Postup je jednoduchý. Prejdite do zoznamu komentárov vo WordPress administrácii. Teraz prejdite kurzorom po komentári, na ktorý chcete odpovedať. Z možností, ktoré sa vám objavia, kliknite na Odpovedať.

WordPress: ako odpovedať na komentár
WordPress: ako odpovedať na komentár

Otvorí sa okno, do ktorého napíšete svoju odpoveď. Aby sa odpoveď zobrazila na stránke, stlačte tlačidlo Odpovedať. Ak chcete svoju odpoveď zmazať, použite tlačidlo Zrušiť.

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe alebo Hostcreators.

Editor pre odpoveď na komentár

WordPress odpoveď na komentár
Editor pre odpoveď

Editor, v ktorom píšete odpoveď na komentár sa podobá na editor, ktorý používate pri tvorbe stránky alebo článku. Navrchu editora nájdete ikonky pre formátovanie textu.

💡 Tip na WordPress šablóny: z prémiových šablón mám dobré skúsenosti so šablónami Divi, Avada a s nástrojom na tvorbu stránok Elementor.

Pre použitie jednotlivých funkcií vyznačte text, na ktorý chcete funkciu aplikovať, alebo stlačte niektorú ikonku bez toho, aby ste pred tým označili konkrétny text a píšte. Tu sú vysvetlené jednotlivé možnosti:

tučné písmo bold

Bold — pre písanie tučného písma.

kurzíva

Italic — pre kurzívu.

vloženie linku

Link — použitím tohto tlačidla vložíte link webovej stránky. Ak naň kliknete, objaví sa vám okno, do ktorého napíšete URL adresu vkladanej stránky.

vloženie citátu

 Blockquote —túto funkciu použijete pre označenie citátu.

vymazaný text

Delete — pomocou tejto ikonky zobrazíte vymazaný text.

insert

 Insert — zvýrazňuje vložený text.

vloženie obrázka

Image — slúži na vkladanie obrázku do odpovede na komentár. Po jeho stlačení sa otvorí okno, do ktorého napíšte URL obrázka.

Unordered List — pomocou tejto ikonky vložíte odrážkový zoznam.

Ordered List — slúži na vloženie číslovaného zoznamu.

list item

List Item — vkladá položky zoznamu do odrážkového a číslovaného zoznamu.

code

Code — používa sa na označenie kódu.

Zavrieť značky — pomocou tohto tlačidla uzavriete všetky otvorené kódy v texte.

Viac informácii o komentároch nájdete v tomto oficiálnom návode.

💡 Chcete rýchlejšiu ⏱ webstránku? Rýchlosť webstránky je dôležitá pre návštevníkov a aj z hľadiska SEO. Najlepšie výsledky som dosiahol s pluginom WP Rocket, ktorý jednoznačne odporúčam.
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

3 Komentáre

  1. Dobrý deň, určitú dobu nám prestali fungovať na stránke MasterSlide. Ešte máme jeden problém a to, že v dlhom texte nevieme pridať značku čítať daľej. Prosím o pomoc s riešením. Ďakujeme

    • Zdravím Dominika. Musíte poskytnúť link na stránku, pravdepodobne pôjde o nejakú chybu javascriptu, ktorá mohla vzniknúť napr. nekompatibilitou medzi wordpress jadrom, pluginmi a použitou témou. Stáva sa to relatívne často, najmä keď niečo aktualizujete. O tom, čo sa počas aktualizácií môže pokaziť na pozadí wordpressu si môžete prečítať na mojom blogu: https://www.lavadesign.sk/nenechajte-zhnit-svoju-webstranku/
      Ohľadom Značky „Čítať ďalej“, táto značka nefunguje ako toggle button, ako pravdepodobne predpokladáte. Značkou „Čítať ďalej“ označíte v text tzv. excerpt, čiže výňatok z celého článku, ktorý sa má zobrazovať na zozname článkov. Väčšina tém však takúto funkcionalitu aj tak ignoruje a automaticky zobrazujú určitý počet slov z celého článku, bez ohľadu na značku

  2. posielam vám link na stránku: nasastrecha.sk
    a čo sa týka značky „čítať ďalej“ vieme zistiť či nefunkčnosť je spôsobené témou, prípadne aby to znovu bolo funkčné.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here