WordPress šablóny pre firmy – TOP 30

Vybral som pre vás najlepšie WordPress šablóny pre firmy. TOP 30 šablón pre biznis web, ktoré má zaujali svojím vzhľadom, kvalitou, rýchlosťou a nápaditosťou. Ako bonus vám prezradím, ktoré dve biznis šablóny sa mi najviac osvedčili.

WordPress šablóny pre firmy

Pred výberom konkrétnej šablóny odporúčam prečítať si návod ako si vybrať WordPress šablónu. Toto je môj výber 30 top šablón pre biznis:

1. Uncode

uncode

So šablónou Uncode získate reprezentatívny dizajn, vytvorený pre firmy, ktoré kladú dôraz na detaily a kvalitu svojich produktov a služieb. Estetickosť stránky zabezpečí pomôcka Visual Composer, ktorá uľahčí proces tvorby vizuálnej formy. Zároveň však ponúka veľa nastavení pre personalizáciu.

Uncode zahŕňa aj WooComerce plugin – pre eshop. Ten umožňuje tvorbu profesionálneho online obchodu s perspektívou rýchleho rastu príjmov. Okrem toho poskytuje veľmi jednoduchý spôsob na vytvorenie stránky vo viacerých jazykoch.

Viac info a demo

2. Divi

divi

Divi je inovatívna WordPress šablóna pre firmy, poskytujúca veľký priestor na kreativitu. Ponúka jednoducho konfigurovateľné widgety, funkcie a možnosti, rozložené do elegantného systému blokov. Tvorba stránok v Divi funguje mechanizmom „potiahni a pusť“ (drag and drop). S jeho pomocou môžete mať sympatický web hotový za pár minút.

Nezávisle certifikované bezpečnostné prvky, ale aj flexibilita a rozloženie stránok na prezentáciu portfólia, robí z tejto WordPress šablóny pre firmy spoľahlivú voľbu pre silné obchodné spoločnosti, ale aj začínajúcich podnikateľov.

Viac info a demo

3. Corporate

corporate

Corporate spája jednoduchý, svetlý a čistý dizajn horného a spodného menu s neobmedzenou farebnosťou tela stránky. Téma je vhodná pre freelancerov aj agentúry. Corporate ponúka možnosť rýchlou cestou predviesť portfólio, služby a pracovný tím. Celkový dojem tejto WordPress šablóny pre firmy vylepšuje paralaxné scrolovanie, ale aj efektné animácie na ukážku štatistík, skúseností.

Viac info a demo

4. Consulting

consulting

Šablóna pre biznis Consulting ma zaujala svojím sympatickým, neformálnym vzhľadom. Predvolená kombinácia žltej a tmavomodrej s robustným fontom písma nadpisov kontrastuje s jasným telom stránky. Tým ju robí jednoduchou a prehľadnou – užívateľ sa rýchlo dostane k informáciám, ktoré sú pre neho podstatné.

Pluginy Visual Composer a Slider Revolution umožňujú vytvoriť web s pohyblivými animáciami aj bez znalostí programovania.

Viac info a demo

5. Stash

stash

Stash je veľmi variabilná vo farebnosti, rozložení aj typografii písma. Či sa chystáte založiť obchod s nábytkom, kadernícky salón alebo marketingovú agentúru, táto WP téma pokryje požiadavky akejkoľvek vašej aktivity.

Téma Stash zahŕňa obľúbené pluginy: Visual Composer, Revolution Slider a Essential Grid. Freelancerom padne vhod vysoká kvalita fotografii a možnosť vytvoriť pôsobivú galériu, ktorou môžu zobraziť svoje portfólio v tom najlepšom svetle.

Viac info a demo

6. Kalium

kalium

Kalium je téma vhodná pre blogy a portfóliá dizajnérov, fotografov, architektov či kohokoľvek, kto chce naplno predviesť svoju kreativitu. Jedna to jedna z najobľúbenejších WordPress šablón pre biznis, aktualizovaná v apríli 2018.

Kalium obsahuje plugin Visual Composer pre jednoduchú tvorbu webu a Retina Ready pre vysokú kvalitu obrázkov. K tomu máte na výber z viac ako 30 schém pre portfóliá a 800 štýlov pre ikony. Samozrejmosťou tejto WordPress šablóny pre firmy je možnosť prekladu stránky do jazykov podľa vlastného výberu.

Viac info a demo

7. X

x

X je jedna z najpopulárnejších WordPress šablón. V jednom balíku dostanete 4 rôzne variácie (stack-y). Integrity pôsobí čisto a profesionálne, je to téma pre úspešné firmy. Renew a Icon sa vyznačujú minimalistickým vzhľadom. Sú vhodné pre e-shopy, portfóliá a blogy. S variáciou Ethos zas vytvoríte web v štýle magazínu alebo novín.

Biznis téma X funguje v každom prehliadači. Získate k nej množstvo pluginov dostupných zadarmo v štandardnej kvalite a stálu zákaznícku podporu.

Viac info a demo

8. LeadEngine

leadengine

S LeadEngine môže pracovať začiatočník aj pokročilý tvorca web stránok. Je vhodná pre firemné stránky, ale aj ako cieľová stránka (landing page) pre marketingové účely. Pomocou LeadEngine vytvoríte reklamy, udalosti, prezentáciu nových výrobkov, benefičnej zbierky, finančných či IT služieb a iných. Šablóna je zostavená tak, aby zanechala dobrý dojem pri prvom vzhliadnutí.

Viac info a demo

9. The Gem

the gem

The Gem je téma pre pôsobivý korporátny web, ale aj pre umelcov, fotografov či dizajnérov. Dojem originality zanecháva vertikálne rolovanie, vysúvacie bočné menu alebo pohyblivé pozadie. Vybrať si môžete zo 150 predlôh, využiť elegantné animácie, neobmedzenú farebnosť a viac ako 2500 ikon.

The Gem je prispôsobená pre najmodernejšie zariadenia. Patrí k nej SEO optimalizácia, Visual Composer a WooComerce pre e-shopy.

Viac info a demo

10. Simple & Elegant

simple elegant

Ako naznačuje názov, ide o elegantnú tému, vytvorenú s citom pre dizajn. Simple & Elegant zahŕňa najobľúbenejšie pluginy pre WordPress: Slider Revolution, Visual Composer, MailChimp, Instagram widget. Vytvoriť a prispôsobovať vzhľad stránky je veľmi jednoduché – jedným kliknutím dokážete zmeniť štýl webu vrátane typografie písma, farieb a ikon. Umožňuje zobraziť portfólio v 2 až 4 stĺpčekoch. Podporuje všetky súčasné formáty videa a zvuku.

Viac info a demo

11. You

you

Šablóna You ma nadchla flexibilitou tvaru ohraničenia tela stránky. S tvarmi sa môžete doslova „vyhrať“. K tomu máte k dispozícií neobmedzené možnosti úprav hlavičky a päty. Doplňte ich rôznymi animáciami a farbami, zvoľte si svoj obľúbený štýl písma a vytvoríte absolútny unikát. Samozrejme, máte možnosť zvoliť niektorú z 10 prednastavených schém. Okrem dizajnových predností téma You sľubuje aj ultra rýchle načítanie stránok a kompatibilitu so všetkými pluginmi.

Viac info a demo

12. Advice

advice

Advice je vytvorená pre biznis, poradenstvo a finančné spoločnosti. Poskytuje neobmedzené možnosti nastavenia bočného menu. Indikátor scrolovania umožňuje potenciálnym zákazníkom jednoduchú orientáciu v obsahu stránok. Pre čo najlepší dojem sa pridáva plugin Revolution Slider pre úžasné galérie. Stránka Advice vyzerá výborne v mobiloch, počítačoch aj tabletoch.

Viac info a demo

13. The Craft

the craft

V The Craft máte na výber, či chcete vytvoriť prednastavenú stránku jedným kliknutím, alebo si ju plne prispôsobiť. Šablóna ponúka neobmedzené fonty, farby a štýly horného menu. K tomu pridáva veľa špeciálnych widgetov a je kompatibilná s obľúbenými pluginmi.

Viac info a demo

14. Etalon

etalon

Etalon ma upútala svojím čistým dizajnom. Zameriava sa na prehľadnú organizáciu zobrazenia služieb, cenníka a hodnotení zákazníkov. Vďaka WooComerce môžete jednoducho vytvoriť aj pridaný eshop. Potenciálnych klientov upútajú zaujímavé animácie alebo fotogaléria. S pomocou tejto WordPress šablóny pre firmy sa dajú vytvoriť výborné predajné weby.

Viac info a demo

15. Infinite

infinite

Infinite obsahuje demá, vytvorené špeciálne pre korporátny weby, napríklad pre banky a finančné služby, veľké aj malé spoločnosti, ale aj pre rôzne eventy a konferencie. Na svoje si prídu aj kreatívci, malí podnikatelia či zdravotníci. Šablóna Infinite zahŕňa veľké množstvo preddefinovaných štýlov pre rýchlu tvorbu stránky. Mnohé z nich využívajú pohyblivé animácie a paralaxné rolovanie. Na výber máte zo 14 možných rozmiestnení stránky pre blog, 8 pre porfólio a 6 schém pre galériu.

Viac info a demo

16. Sanabel

sanabel

Sanabel je ďalšia jednoducho prispôsobiteľná WordPress šablóna pre korporátny web. Pluginy Slider Revolution a Layer Slider pomôžu vytvoriť pôsobivé prezentácie portfólia a galérie. Na výber máte zo 6 štýlov záhlavia a 11 štýlov zakončenia stránky. Dizajn môžete meniť podľa nálady, zo svetlého na tmavý a späť.

Viac info a demo

17. Total

total

S témou Total zvládnete vytvoriť jednoduchý, ale sofistikovaný a funkčný web za pár minút. Zdieľajte svoj obsah na sociálnych sieťach, vytvorte si svoj cenník a kalendár udalostí a plánov, viditeľný pre každého, kto sa zaujíma o vaše služby. Téma je ideálna pre e-shop, ale aj prezentáciu portfólia. Zahŕňa tiež viacero pluginov na preklad obsahu do rôznych jazykov.

Viac info a demo

18. Apress

apress

Flexibilná, moderná a univerzálna téma pre biznis weby Apress je vytvorená tak, aby zaujala zákazníka a vryla sa mu do pamäti. K dispozícii máte horizontálne aj vetikálne paralaxné vizuálne efekty. Celkový dojem podčiarknu rôzne prechody a animácie, ktoré váš web dostanú do pohybu. Galérie, prezentácie či textový obsah, usporiadaný do blokov, môže vytvárať ilúziu plávania či vznášania sa.

Viac info a demo

19. Intact

intact

Kvalitu šablóny Intact ocenia hlavne agentúry, startupy, ale aj zabehnuté firmy. Je vhodná na rozsiahle informatívne, ale aj jednostránkové weby, slúžiace na propagáciu. Rýchlo sa načítava a umožňuje preklady do mnohých jazykov. So šikovným panelom nastavení si ju prispôsobíte jednoducho, s využitím CSS3 animácií, množstva fontov písma a efektov.

Viac info a demo

20. Brando

brando

Flexibilná a pestrofarebná téma Brando je ideálnou voľbou pre portfóliá, prezentáciu produktov, blogy, jednostránkové weby či malé podniky. Ponúka viac ako 100 dizajnových prvkov na kreatívnu personalizáciu. Zaujal ma elegantný, moderný dizajn, či už ide o horné menu, pútavé galérie či hlavnú stránku. Rozloženie stránky si môžete upraviť do blokov ľubovoľných rozmerov, prípadne použiť video ako pozadie. Tému Brando odporúčam tým, ktorí si potrpia na originalitu.

Viac info a demo

21. Megatron

megatron

Ďalšia výrazná WordPress šablóna pre biznis, vhodná pre firmy všetkých možných odvetví trhu. Je vytvorená s dôrazom na orientáciu v obsahu, ale aj s cieľom zanechať hlboký dojem u klientov. Na to slúži Mega menu, mnoho štýlov horného menu na výber, neobmedzene kombinovateľná farebnosť a prehľadné rozloženie stránky. Téma je prispôsobená na zobrazenie v akomkoľvek modernom zariadení a prehliadači.

Viac info a demo

22. Folie

folie

Preddefinované vzory šablóny Folie umožnia vykúzliť štýlovú web stránku pre firmu rýchlo a ľahko. Uspokoja malé aj veľké spoločnosti, klasické e-shopy či agentúry. Budovanie stránok prebieha viac-menej intuitívne s pomocou pluginu Code Builder. Blokové usporiadanie tejto WordPress šablóny pre firmy nechá vyniknúť fotografie a produkty.

Viac info a demo

23. Provide

provide

Provide pôsobí seriózne, čisto a esteticky. Je vhodná pre finančné služby, agentúry, biznis všetkých úrovní. Obsahuje všetky doplnky a detaily, ktoré potrebuje ekonomicky zameraná spoločnosť pre svoje stránky. Grafy, kalendáre, cenníky, ale aj zdieľanie na sociálnych sieťach a rýchlosť načítania sú podstatné pre získavanie zákazníkov. K jednoduchému vybudovaniu atraktívneho dizajnu pomáhajú pluginy Visual Composer a Revolution Slider.

Viac info a demo

24. MF

mf

Svieži a uhladený dizajn MF ulahodí profesionálom, ktorí potrebujú vytvoriť seriózny web. Zároveň však poskytuje priestor na kreativitu s veľkým množstvom štýlov písma, ikon a trinástimi vzormi pre záhlavie. Pluginy MailChimp a Contact from 7, spolu so SEO optimalizáciou pomôžu získať kontakt so zákazníkom.

Viac info a demo

25. Zerif Pro

zerif pro

Zerif Pro je šablóna pre jednostránkové weby, ale aj online shopy a malých podnikateľov. Je kompatibilná s pluginmi pre jednoduché vybudovanie stránky. Obsahuje paralaxné rolovanie a rôzne iné interaktívne elementy.

Viac info a demo

26. Kallyas

kallyas

Dynamická a kreatívna téma Kallyas je určená pre moderných podnikateľov zo všetkých možných oblastí. Poskytuje veľký priestor na tvorbu dizajnu podľa vlastnej fantázie, mnohé farby, ikony, fonty, nastavenia menu či pohyblivého pozadia. Schéma Bootstrap slúži na efektívnejšie budovanie prehľadnej stránky.

Viac info a demo

27. Economist

economist

Economist je univerzálna WordPress šablóna pre korporátny web. Je prispôsobivá, prehľadná, jednoduchá, ale kreatívna, pôsobí esteticky príjemne a seriózne. Poskytuje veľa možností úprav záhlavia aj hlavného obsahu. Zvoľte si blokové rozloženie, či obrázok na celú plochu s vertikálnym posúvaním slidov. Páči sa mi dizajn vyhľadávania v menu.

Viac info a demo

28. Hestia Pro

hestia pro

V tejto téme si prídu na svoje podnikatelia s technickým zameraním, z rôznych priemyselných odvetví, remeselníci. Hestia Pro zahŕňa prispôsobivé widgety, WooComerce pre e-shop a rôzne doplnky na prezentáciu výrobkov a portfólia. Vytvára výrazný čistý dizajn s dôrazom na komunikačné prostriedky pre zákazníkov, napríklad cenníky a call-to-action tlačidlá.

Viac info a demo

29. Montserrat

montserrat

Montserrat je flexibilná téma s výbornými možnosťami pre eshop. Obsahuje pluginy Revolution Slider, Visual Composer, WPML a WooComerce, neobmedzené farby a typografiu písma. Pokročilé nastavenia záhlavia aj tela stránky aj nastaviteľné widgety. S pomocou tejto WordPress šablóny pre firmy sa dá vytvoriť pekný eshop.

Viac info a demo

30. Pofo

pofo

Šablóna Pofo vám umožní vytvoriť web v štýle hand-made s dôrazom na detail a kvalitu. Kreatívne zobrazenie obsahu s pohyblivým, paralaxným či statickým pozadím, minimalistický či okázalý dizajn – s touto témou môžete realizovať všetky vaše nápady. Pofo na mňa pôsobí moderne.

Viac info a demo

WordPress šablóny pre firmy – záver

Menovaných 30 šablón považujem za vhodné pre biznis weby. Samozrejme výber závisí aj od zamerania konkrétnej firmy. Berte ich ako inšpiráciu.

Bonus: Tieto dve WordPress šablóny pre firmy sa mi v praxi osvedčili: Divi a Avada. Sú to multifunkčné šablóny, takže sa dajú prispôsobiť na rôzne oblasti podnikania. Sú veľmi flexibilné a pritom stále dostatočne jednoduché na nastavenie aj pre začiatočníkov. Samozrejmosťou je u oboch podpora WooCommerce.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here