Ako vložiť odkaz vo WordPress

Návod ako jednoducho vložiť odkaz vo WordPress editore. HTML linky prepájajú jednotlivé stránky webu, no môžete ich použiť napríklad aj na zobrazenie PDF súborov.

Ako vložiť odkaz vo WordPress

Html odkazy v texte na vašej WordPress stránke môžu jej návštevníkom pomôcť v orientácii na stránke. Linky sa tiež používajú, ak chcete dovoliť návštevníkom stiahnuť obsah z vašej stránky.

Ako vložiť odkaz vo WordPress

Postup vloženia html odkazu vo WordPress je jednoduchý. Najskôr zvýraznite text, ku ktorému chcete odkaz pripojiť:

WordPress vloženie html odkazu

Potom kliknite na tlačidlo „Vložiť/upraviť odkaz“. Kliknutím sa otvorí malé okno.

WordPress vloženie url

Do okna vložte URL adresu, na ktorú má odkaz viesť. Môžete tiež napísať názov článku, ku ktorému URL adresa patrí. Pod oknom sa objaví zoznam článkov. Vyberte ten, na ktorý chcete označený text prepojiť.

WordPress možnosti nastavenia odkazu
Možnosti odkazu

Teraz kliknite na „Možnosti odkazu“. Otvorí sa tým samostatné okno. Uvidíte tu vloženú URL a text odkazu. K dispozícii máte aj voľbu, či chcete, aby sa článok alebo stránka, na ktorú html odkaz vedie, zobrazovala v novom okne prehliadača alebo nie. Teraz kliknite na „Aktualizovať“.

Oprava chybne napísanej URL

Ak ste napísali URL nesprávne, WordPress vás na to upozorní červeným orámovaním. Názov URL bude tiež červeným písmom. Aby ste ju opravili, jednoducho kliknite na tlačidlo „Upraviť“ a URL znovu vložte.

WordPress oprava URL
Oprava URL

Vkladanie html linku na mediálne súbory

Niektoré súbory, ako napríklad PDF súbory nebudete chcieť vložiť priamo do textu. Môžete ich prepojiť pomocou html odkazu. Najskôr kliknite na tlačidlo „Pridať súbor“ vo WordPress vizuálnom editore.

Otvorí sa okno knižnice médií. Ak požadovaný súbor v knižnici nie je, nahrajte ho pretiahnutím priamo z počítača do knižnice médií alebo pomocou voľby „Nahrať súbory“.

WordPress vloženie mediálneho súboru
Vloženie mediálneho súboru

Teraz upravte „Titulok“ súboru. Titulok bude použitý ako text pre html link na WordPress stránke. V nastaveniach zobrazovania prílohy vyberte „Mediálny súbor“. Pod ním sa automaticky objaví URL adresa súboru. Kliknite na „Vložiť do článku“.

Úprava a odstránenie html odkazu

Pre úpravu vytvoreného odkazu kliknite na html odkaz a znovu kliknite na tlačidlo „Vložiť/Upraviť odkaz“. Otvorí sa rovnaké okno ako pri vkladaní odkazu. Urobte potrebné úpravy a znovu kliknite na „Vytvoriť odkaz“.

Pre odstránenie html odkazu kliknite na druhé tlačidlo „Odstrániť odkaz“.

Pomohol vám tento článok? Podporte ma prosím jeho zdieľaním. 👍
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here