Ako vložiť odkaz vo WordPress

Návod ako jednoducho vložiť odkaz vo WordPress editore. HTML linky prepájajú jednotlivé stránky webu, no môžete ich použiť napríklad aj na zobrazenie PDF súborov.

Ako vložiť odkaz vo WordPress

Html odkazy v texte na vašej WordPress stránke môžu jej návštevníkom pomôcť v orientácii na stránke. Linky sa tiež používajú, ak chcete dovoliť návštevníkom stiahnuť obsah z vašej stránky.

Ako vložiť odkaz vo WordPress

Postup vloženia html odkazu vo WordPress je jednoduchý. Najskôr zvýraznite text, ku ktorému chcete odkaz pripojiť:

WordPress vloženie html odkazu

Potom kliknite na tlačidlo „Vložiť/upraviť odkaz“. Kliknutím sa otvorí malé okno.

WordPress vloženie url

Do okna vložte URL adresu, na ktorú má odkaz viesť. Môžete tiež napísať názov článku, ku ktorému URL adresa patrí. Pod oknom sa objaví zoznam článkov. Vyberte ten, na ktorý chcete označený text prepojiť.

WordPress možnosti nastavenia odkazu
Možnosti odkazu

Teraz kliknite na „Možnosti odkazu“. Otvorí sa tým samostatné okno. Uvidíte tu vloženú URL a text odkazu. K dispozícii máte aj voľbu, či chcete, aby sa článok alebo stránka, na ktorú html odkaz vedie, zobrazovala v novom okne prehliadača alebo nie. Teraz kliknite na „Aktualizovať“.

Oprava chybne napísanej URL

Ak ste napísali URL nesprávne, WordPress vás na to upozorní červeným orámovaním. Názov URL bude tiež červeným písmom. Aby ste ju opravili, jednoducho kliknite na tlačidlo „Upraviť“ a URL znovu vložte.

WordPress oprava URL
Oprava URL

Vkladanie html linku na mediálne súbory

Niektoré súbory, ako napríklad PDF súbory nebudete chcieť vložiť priamo do textu. Môžete ich prepojiť pomocou html odkazu. Najskôr kliknite na tlačidlo „Pridať súbor“ vo WordPress vizuálnom editore.

Otvorí sa okno knižnice médií. Ak požadovaný súbor v knižnici nie je, nahrajte ho pretiahnutím priamo z počítača do knižnice médií alebo pomocou voľby „Nahrať súbory“.

WordPress vloženie mediálneho súboru
Vloženie mediálneho súboru

Teraz upravte „Titulok“ súboru. Titulok bude použitý ako text pre html link na WordPress stránke. V nastaveniach zobrazovania prílohy vyberte „Mediálny súbor“. Pod ním sa automaticky objaví URL adresa súboru. Kliknite na „Vložiť do článku“.

Úprava a odstránenie html odkazu

Pre úpravu vytvoreného odkazu kliknite na html odkaz a znovu kliknite na tlačidlo „Vložiť/Upraviť odkaz“. Otvorí sa rovnaké okno ako pri vkladaní odkazu. Urobte potrebné úpravy a znovu kliknite na „Vytvoriť odkaz“.

Pre odstránenie html odkazu kliknite na druhé tlačidlo „Odstrániť odkaz“.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

7 Komentáre

 1. dobry den, som laik, potrebujem z merchantu overit web.

  “ Ak chcete overiť svoje webové stránky, postupujte takto:
  Kliknutím na odkaz stiahnete súbor HTML: google2062e1ea52288795.html

  neviem, kde na eshope mam vložiť link ??

  mam wordpress 5.8.1

  • Pozdravujem Renáta. Link nevkladáte nikde. Súbor google2062e1ea52288795.html si stiahnite do svojho počítača, následne sa prihlásite do FTP svojho e-shopu a nahráte tento súbor do root zložky webu.
   Ak je to na Vás príliš zložité, potom si na e-shope nainštalujte plugin WP File Manager (Pluginy->Pridať nový), v ľavom stĺpci v admine nájdite položku WP File Manager, dostante sa v ňom celkom hore (tak aby ste videli zložky wp-admin, wp-content a wp-include) a tam nahrajte tento overovací súbor z googlu.

 2. Dobrý deň. Chcem sa opýtať. Odkaz v texte mi nechce otvárať na PC. Z mobilných zariadení tento problém nie je. Viete mi prosím poradiť? Napríklad tento článok je ukážkový kuptozciny.sk/hi-res-top-cena/ Robí mi to ale na celej stránke. Vopred ďakujem.

  • Dobrý deň, mne to otvára odkazy aj v PC. Skúste rôzne prehliadače a otvoriť si stránku v inkognito móde – ak to tam bude fungovať, tak vám to spôsobuje pravdepodobne nejaké rozšírenie prehliadača.

 3. Dobrý deň pán Vladimír Juroško.
  Mám k Vám veľkú prosbu o pomoc pri vkladaní prepojenia. Prepojenie na iné stránky a články vo WordPress viem spraviť, ale či je možnosť vytvoriť prepojenie priamo na jednej a tej istej stránke. Napr.: Na začiatku stránky mám zoznam rokov 2020, 2021, 2022 a ku každému roku mám texty, obrázky…
  Pomáham synovcovi upravovať jeho stránku: http://pdpkezmarok.sk/zivocisna-vyroba/
  a nechcem vytvárať nové články.
  Za Vašu radu vopred ďakujem.

  • Zdravím Elena, to, čo potrebujete sa vola kotva. V závislosti od použitej témy, bude obohatená o scroll animáciu, alebo nebude. Každopádne funguje to asi takto. Žiadanú časť stránky, kde sa chcete dostať, si označíte pomocou IDčka. Takže prepnete si editor do zobrazenia HTML, nájdete žiadane miesto a do , alebo iného elementu, ktorý je pred tým textom, pridáte id. Vo Vašom prípade by to malo vyzerať napríklad takto . Následne prídete na ten odkaz, ktorý má zrolovať na daný nadpis a nastavíte mu link s mriežkou a názov id. Čiže To je všetko.

  • Dobrý deň, ako odpovedal kolega, to čo potrebujete sa nazýva kotva. Keď budem mať trochu času, tak sa pokúsim doplniť návod na jej vytvorenie do tohto článku.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here