Najznámejšie WordPress weby – top slovenské a svetové značky

Najznámejšie WordPress weby – spísal som zoznam top 23 slovenských a svetových značiek, aby som vyvrátil mýtus, že WordPress je vhodný iba pre malé weby.

Najznámejšie WordPress weby

WordPress je najrozšírenejší CMS systém pre tvorbu stránok. Pre jeho bohatú funkcionalitu a kvalitný dizajn našiel u užívateľov mnohostranné využitie.

Tip: cez službu isitwp.com si môžete jednoducho a rýchlo skontrolovať, či web beží na WordPress.

Pozrime sa bližšie na niektoré z nich. Najskôr vám predstavím slovenské najznámejšie WordPress weby a potom prejdem na svetové.

1. Startitup

Slovenský portál Startitup je platformou zameranou na startupy. Populárny web ponúka štart mnohým šikovným ľuďom. Na webe nájdete množstvo zaujímavých článkov a rozhovorov.

Startitup
Startitup

2. Denník N

Denník N je populárny slovenský denník, ktorý sa venuje spravodajstvu. Ich web beží na WP. Obsahuje tisíce článkov, čo dokazuje, že toto CMS zvláda aj rozsiahle weby.

WordPress Denník N
Denník N
💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe alebo Hostcreators.

3. Pizza SEO

Pizza SEO je online marketingová agentúra, ktorá tiež použila WP pre svoj web. To dokazuje, že toto CMS považujú za správnu voľbu aj ľudia, ktorí sa venujú a vyznajú do online oblasti.

WordPress Pizza SEO
Pizza SEO

4. Baťa

Spomeňme aj niečo z oblasti módy. Zlínska spoločnosť Baťa je známa svojou kvalitnou obuvou a doplnkami. Jej stránky bežia na tiež na WordPress.

Baťa
Baťa

5. Rádio Expres

Rádio Expres sa ako prvé slovenské rádio rozhodlo použiť pre svoj web WordPress. Web naprogramovali známi experti z oblasti WP – slobodná firma Webikon.

Rádio Express
Rádio Express

6. Visit Liptov

Visitliptov je veľký viacjazyčný web o turistickej destinácii Liptov, ktorý taktiež beží na WP. Obsahuje tisíce článkov. Tento web som ‚zhodou okolností‘ programoval ja v rámci agentúry NetSuccess 🙂

Webstránka Visitliptov
Webstránka Visitliptov
💡 Tip na WordPress šablóny: z prémiových šablón mám dobré skúsenosti so šablónami Divi, Avada a s nástrojom na tvorbu stránok Elementor.

7. BBC America

BBC America – satelitný kanál britskej verejnoprávnej televízie, ktorý vysiela mnohé úspešné seriály z britskej a vlastnej produkcie.

BBC America
BBC America

8. The New Yorker

The New Yorker je časopis s viac ako 90 ročnou tradíciou. Publikovali v ňom viacerí známi spisovatelia. Časopis uverejňuje reportáže, eseje, novinky o knihách a kultúre, komentáre, humor a poéziu.

The New Yorker
The New Yorker

Tento web a niektoré zo značiek nižšie používajú CDN a kešovanie, takže je ťažké overiť, či stále bežia na redakčnom systéme WordPress. Ale viem, Že minimálne určité obdobie na ňom bežali.

9. Sony Music

Sony Music je jedno z troch najväčších hudobných vydavateľstiev na svete. Jeho stránka tiež funguje na tomto najpoužívanejšom CMS.

Sony Music
Sony Music

10. MTV News

MTV – prvá hudobná televízna stanica, ktorá vysiela 24 hodín denne. Poznajú ju mladí ľudia na celom svete.

Mtv
MTV news
💡 Chcete rýchlejšiu ⏱ webstránku? Rýchlosť webstránky je dôležitá pre návštevníkov a aj z hľadiska SEO. Najlepšie výsledky som dosiahol s pluginom WP Rocket, ktorý jednoznačne odporúčam.

11. Microsoft News

Užívateľom Microsoft Office Outlook, Microsoft Windows a mnohých iných produktov tejto nadnárodnej spoločnosti netreba túto značku predstavovať. Jej stránky Microsoft News sú vytvorené na tomto redakčnom systéme.

Microsoft News
Microsoft News

12. Forbes

Americký dvojtýždenník Forbes je známy svojimi rebríčkami, medzi ktoré patrí napríklad rebríček najbohatších ľudí na svete. Okrem toho informuje o financiách, priemysle, investíciách a podobných témach. Vychádza v neuveriteľnom náklade 6 miliónov kusov. Internetovú verziu číta 50 miliónov ľudí.

Forbes
Forbes

13. The Wall Street Journal – sekcia zákony

The Wall Street Journal
The Wall Street Journal

Blog o zákonoch ako sekcia z The Wall Street Journal tiež používa WP. Názov tohto denníka nepoznajú len tí, ktorí sa venujú medzinárodnému podnikaniu a financiám. Má takmer 1 milión online odberateľov. Tlačená verzia vychádza v náklade 2 milióny kusov. Aj

14. Reuters – sekcia blogy

Reuters
Reuters

Reuters – sekcia blogy beží na WP. Stránka britskej spravodajskej agentúry Reuters s takmer 170 ročnou tradíciou tiež patrí medzi najznámejšie WordPress weby. Na stránke nájdete aktuálne informácie z oblasti trhov, politického diania, techniky a mnoho iného.

15. NFL (National Football League) – sekcia blogy

NFL
NFL

NFL (National Football League) je prestížna liga amerického futbalu. Bola založená v roku 1923 a hrá v nej 32 klubov. Jej sekcia blogy beží na WP.

16. UPS blog

UPS
UPS

O americkej zásielkovej spoločnosti UPS už asi počul každý. Aj časť blog tohto globálneho prepravcu používa toto najpoužívanejšie CMS.

17. The New York Times Company

The New York Times
The New York Times

The New York Times Company vydáva 18 novín. Najznámejšími sú The New York Times,  Sunday Review a The Boston Globe. Tento web je určite možné zaradiť medzi najznámejšie WordPress weby.

18. The Mozilla Blog

The Mozilla Blog
The Mozilla Blog

Stránka blogu známeho internetového prehliadača funguje na WordPress platforme. Na stránke sa dozviete, čo je nové vo Firefoxe.

19. Wolverine World Wide

Wolverine World Wide
Wolverine World Wide

Wolverine World Wide je americký výrobca obuvi. Vyrába tiež obuv pre armádu a iné značky ako napríklad Harley-Davidson.

20. Mercedes-Benz

Mercedes-Benz
Mercedes-Benz

Aj web Mercedes-Benz beží na WP. História nemeckej automobilky siaha až do roku 1880. Automobily tejto značky odvtedy prešli mnohoraký vývojom. Značka si zachováva popularitu a úspech na celom svete.

21. The Harvard Gazette

The Harvard Gazette
The Harvard Gazette

Oficiálna stránka noviniek známej univerzity je tiež vytvorená v tomto redakčnom systéme. Prináša správy o aktuálnom dianí vo všetkých oblastiach štúdia na Harvardskej univerzite.

22. People.com

People.com
People.com

Stránka People.com prináša najnovšie informácie zo sveta šoubiznisu, hudby a životného štýlu. Okrem článkov a fotografií tu nájdete aj zaujímavé videá.

23. Disney books a Disney blog

Disney books a Disney blog
Disney books

Kto by nepoznal aspoň jednu Disney rozprávku. Viaceré webové stránky ako Disney books a Disney blog tiež používajú WP.

Tip: cez službu isitwp.com si môžete jednoducho a rýchlo skontrolovať, či web beží na WordPress.

Viaceré značky, ktoré WordPress používajú patria do známeho zoznamu Fortune500 – aj to dokazuje, že WP je správna voľba.

Najznámejšie WordPress weby – záver

Dúfam, že sa mi predstavením týchto webov podarilo vyvrátiť mýtus, že toto CMS je vhodné iba pre malé weby. Čo si o tom myslíte vy?

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here