Ako vymazať článok vo WordPress

Návod ako vymazať článok alebo stránku vo WordPress. Ukážeme si aj, ako upraviť stránku a príspevok. Taktiež ako pracovať s košom – obnoviť a zmazať navždy.

Ako vymazať článok vo WordPress

Úprava obsahu stránky alebo príspevku

Ak potrebujete upraviť existujúci článok alebo stránku, prejdite v administrácii na zoznam všetkých článkov/stránok. Tu kliknite na názov konkrétnej položky, ktorú chcete upraviť. Môžete tiež kliknúť na možnosť „Upraviť“, ktorá sa objaví pod názvom článku/stránky, keď po ňom prejdete kurzorom.

WordPress úprava článku
Úprava článku

Otvorí sa vám rovnaké okno ako pri tvorbe nového článku/stránky. V okne uvidíte obsah príspevku, ktorý budete upravovať. Po dokončení úprav článku/stránky si nezabudnite vykonané zmeny uložiť.

Ako vymazať článok alebo stránku vo WordPress

Ak si prajete vymazať celý článok alebo stránku, prejdite kurzorom po názve článku/stránky. Z možností, ktoré sa objavia, kliknite na „Zahodiť“. Kliknutím na „Zahodiť“ premiestnite celú stránku/článok do koša.

Odstránenie stránky alebo článku z koša

Pre vymazanie stránok/článkov, ktoré ste premiestnili do koša, kliknite na možnosť „Kôš“ nad zoznamom stránok/článkov. Na trvalé vymazanie môžete použiť dva spôsoby. Pri prvom prejdite kurzorom po názve stránky/článku.

WordPress vymazanie článku
Vymazanie článku

Objavia sa vám dve možnosti: „Obnoviť“ a „Zmazať navždy“. Keď kliknete na link „Zmazať navždy“, odstránite zvolenú stránku/článok z koša. Ak kliknete na „Obnoviť“, zvolená stránka alebo článok budú obnovené.

Obnoviť alebo zmazať navždy

Ak sa vo vašom koši nachádza viacero príspevkov alebo stránok, môžete vymazať alebo obnoviť viaceré naraz. Pri vybraných položkách označte zaškrtávacie políčko. Následne kliknite na tlačidlo „Hromadné akcie“ a vyberte akciu, ktorú chcete vykonať.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Použiť“. Ak si želáte odstrániť všetky príspevky a stránky, ktoré máte v koši, môžete tiež jednoducho stlačiť tlačidlo „Vyprázdniť kôš“.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here