WordPress šablóny pre magazíny – TOP 30

Vybral som pre vás najlepšie WordPress šablóny pre magazíny. TOP 30 šablón pre obsahové weby, ktoré má zaujali vzhľadom a kvalitou. 27 prémiových tém plus 3 bezplatné.

WordPress šablóny pre magazíny

Bežný návštevník internetu sa denne ocitá v záplave online magazínov a novín. Ich prevádzkovatelia sa usilujú jeden od druhého odlíšiť, aby zaujali čo najviac čitateľov. K tomu nestačí mať iba kvalitný obsah. Stránka potrebuje aj dobre vyzerať. Preto WordPress ponúka špeciálne témy aj na tento účel. Pozrime sa na 30 z nich, ktoré ma najviac zaujali.

1. Newspaper

newspaper

Newspaper je určená pre online magazíny, noviny a blogy. Je to najobľúbenejšia WordPress šablóna pre magazíny na Themeforeste. Téma je rýchla, ľahko sa ovláda a podporuje YouTube videá. Je kompatibilná s pluginmi bbPress Forum, BuddyPress and WooCommerce. Je SEO optimalizovaná.

Jej súčasťou je aj služba Google Ads and AdSense, ktorá priraďuje reklamy k webovým stránkam na základe ich obsahu a návštevníkov. Zahŕňa aj AMP pre mobily. K dispozícii je tiež prepojenie na sociálne siete. Tvorcovia nezabudli ani na nástroje pre GDPR.

Súčasťou Newspaper je TagDiv Composer — prvý nástroj pre tvorbu stránok, ktorý bol špeciálne vyvinutý pre blogy, magazíny a noviny. Obsahuje viac než 100 nástrojov úpravy hlavičky, menu, rozloženia a obsahu. Úpravy môžete robiť priamo na stránke. Zmeny hneď naživo vidíte vo vašom prehliadači. Tvorbu stránok uľahčuje aj obľúbená, praktická funkcia Drag and Drop.

Viac info a demo

2. Sahifa

sahifa

Sahifa má čistý a moderný dizajn. Je rýchla, flexibilná a plne responzívna. Je určená pre noviny a časopisy s rôznym zameraním. Vďaka širokej ponuke úpravy stránky, jej rozloženia, nastavenia textu a obrázkov je veľmi všestranná.

Využijú ju noviny zamerané na správy o politickom dianí, financie alebo aktuality zo sveta, magazíny o móde, jedle, rodine aj cestovaní. Dobre na nej vyzerá osobný aj profesionálny blog. Vďaka kompatibilite s WooCommerce sa dá použiť tiež na vytvorenie e-shopu.

Sahifa obsahuje nástroje, ktoré vytvárajú rovnováhu medzi krásou a funkčnosťou stránky. Poskytuje mnoho možností nastavenia menu, rozloženia a ohraničení textu a vložených obrázkov, funkciu Drag and Drop, načítanie dema jedným kliknutím a iné praktické nástroje.

WordPress téma Sahifa je rýchla, kompatibilná s viacerými WordPress pluginmi a prispôsobená Retina displejom. Podporuje tiež jazyky písané sprava doľava. Dobre pracuje v akomkoľvek prehliadači a operačnom systéme.

Viac info a demo

3. Newsmag

newsmag

Newsmag ponúka prevádzkovateľom online časopisov a novín nekonečné možnosti. Je rýchla, SEO optimalizovaná a jednoduchá na ovládanie. Obsahuje tiež službu Google Ads and AdSense, podporuje Vimeo a YouTube videá a viaceré widgety. Napríklad widget pre počasie, kurzový lístok, sledovanie počtu fanúšikov na sociálnych sieťach a reklamy.

Téma Newsmag ponúka mnoho vopred pripravených dizajnov, možností usporiadania príspevkov, nastavenia prezentácií fotogalérií a podobne. Tvorbu stránky uľahčuje TagDiv Composer, Visual Composer a funkcia Drag and Drop.

Viac info a demo

4. Extra

extra

Populárna WordPress šablóna z dielne Elegant Themes Extra je určená pre magazíny a blogy s rôznym zameraním. Bola vyvinutá pre dokonalý a elegantný dizajn. K tomu napomáhajú možnosti nastavenia hlavičky a päty, rozloženia jednotlivých stránok od jednoduchého stĺpcového a riadkového usporiadania príspevkov až po moderné mansory rozloženie.

Na tvorbu stránky šablóna Extra používa Divi Builder, Divi Visual Builder a funkciu Drag and Drop. Je plne responzívna a kompatibilná s pluginom WooCommerce.

Viac info a demo

5. Nexus

nexus

WordPress šablóna Nexus od Elegant Themes je výborným nástrojom pre tvorbu stránky online časopisov a novín. Jej kúpou si zároveň kupujete prístup k 87 ďalším témam a pluginom. Poskytuje mnoho widgetov, shortcodes a modulov pre ľahšiu tvorbu a lepšiu funkčnosť stránky.

Je kompatibilná so všetkými prehliadačmi a 100% responzívna. Ak si nevyberiete jedno z priložených dém, pomocou množstva nástrojov si ľahko vytvoríte vlastný dizajn stránky.

Viac info a demo

6. SmartMag

SmartMag ponúka kvalitné riešenie pre každého, kto chce vytvoriť stránku pre online časopis, noviny, portál pre správy a aktuality z rôznych oblastí života spoločnosti alebo blog. Má čistý dizajn, ktorý pritiahne pozornosť na jednotlivé príspevky.

Vďaka responzívnosti výborne vynikne na všetkých typoch zariadení. Jednoduchosť vytvorenia stránky zabezpečujú viaceré priložené demá s vopred pripravenými stránkami a Drag and Drop page builder. Šablóna je SEO optimalizovaná.

Viac info a demo

7. Solelad

solelad

WordPress šablóna pre magazíny a blogy Solelad obsahuje viac než 2 000 vopred pripravených vzhľadov stránky, ktoré nainštalujete jedným kliknutím. Okrem toho má užívateľ k dispozícii viac než 800 pripravených rozložení jednotlivých podstránok a vďaka Visual Composeru tiež možnosť úpravy stránky so živým náhľadom.

Je optimalizovaná pre rýchlosť aj pre prehliadače a kompatibilná s viacerými pluginmi: WooCommerce, Revolution Slider, bbPress a Buddy Press.

Viac info a demo

8. Jarida

jarida

Jarida obsahuje komplexné nástroje pre tvorbu stránky. Napríklad možnosti úpravy bočných panelov, sliderov, halvičky a päty. Podporuje tiež viacvrstvové rozloženie správ a článkov. Je responzívna, SEO optimalizovaná a prispôsobená aj Retina displejom s vysokým rozlíšením. Je kompatibilná s viacerými WordPress pluginmi.

Viac info a demo

9. SimpleMag

simplemag
Šablóna SimpleMag ponúka špecifické riešenie pre časopisy a blogy s kreatívnym zameraním. Tomuto účelu je prispôsobený aj jej elegantný dizajn. Fotografie, aranžmány ale aj móda na nej vyzerajú naozaj dobre.

Ponúka neobmedzené množstvo farieb, prístup ku Google fontom, možnosť vytvorenia Mega Menu alebo stĺpcového menu. Používateľ môže využiť niektorý z vopred pripravených návrhov stránky alebo si vytvoriť jej vlastný vzhľad aj usporiadanie.

WordPress SimpleMag je plne responzívna, kompatibilná s pluginmi WooCommerce a bbPress. Ponúka filtrovanie príspevkov podľa rôznych nastavení. Napríklad podľa autora, posledných komentárov, posledné príspevky alebo najviac komentované príspevky. Podporuje tiež video formáty.

Viac info a demo

10. Publisher

publisher

Publisher je vhodná pre časopisy aj noviny. Jej autori venovali veľa pozornosti jednotlivým detailom, aby vytvorili neuveriteľné funkcie, ktoré pozdvihnú vzhľad a funkcionalitu každej stránky vytvorenej pomocou tejto šablóny. Poskytuje neobmedzené možnosti úpravy stránky a jednoduché spravovanie stránky.

Publisher obsahuje 42 vopred pripravených dizajnov s podporou jazykov písaných sprava doľava a viac než 30 populárnych WordPress pluginov pre lepšiu úpravu stránky, nastavenie prezentácií, kontaktných formulárov, vytvorenie internetového obchodu, bočných panelov a mnohé iné.

Viac info a demo

11. Redwood

redwood

Redwood je WordPress šablóna pre blogerov a magazíny. Obľúbi si ju každý, komu záleží na vzhľade stránky. Je elegantná a poskytuje dostatok nástrojov pre úpravu stránky. Od úpravy písma a farieb cez usporiadania príspevkov až po nastavenie sliderov.

Na tento účel obsahuje šablóna Redwood Featured Slider. Podporuje štandardné príspevky, video, galérie aj hudbu. Ponúka tiež prepojenie na sociálne siete.

Viac info a demo

12. Voice

voice

Voice je určená pre online časopisy a noviny. Pre možnosť predaja obsahuje aj plugin WooCommerce. Na vytvorenie a nastavenie diskusného fóra je k dispozícii plugin bbPress. Obsahuje pokročilé možnosti úpravy stránky a jednotlivých položiek, ako sú neobmedzené farby, viac než 150 variácií usporiadania článkov, správ a fotografií a neobmedzené množstvo bočných panelov.

Viac info a demo

13. Flex Mag

flex-mag

Ako napovedá už názov, táto WordPress šablóna je veľmi všestranná. Vytvoríte ňou online noviny alebo magazín rôzneho zamerania. Flex Mag v sebe spája jednoduchosť a funkčnosť.

Obsahuje 9 vopred pripravených stránok, 8 widgetov viac než 800 Google fontov a mnoho rôznych spôsobov úpravy jednotlivých príspevkov a stránky. Jej jednoduchý a priamy dizajn dobre vynikne na všetkých zariadeniach. Podporuje YouTube a Vimeo videá.

Viac info a demo

14. Jannah News

jannah-news

Jannah News je vhodná pre noviny, portály pre správy a aktuality, časopisy a blogy. Obsahuje viaceré vopred pripravené dizajny stránok, ktoré sa dajú načítať jediným kliknutím a ďalej upravovať. Tých, ktorí sa pre túto šablónu rozhodnú, iste poteší, že kúpna cena zahŕňa aj doživotné aktualizácie.

Téma obsahuje Migration Plugin, ktorý umožňuje preniesť vytvorenú stránku zo 17 šablón na šablónu Jannah News bez straty obsahu a bez toho, aby sa v načítanom obsahu zobrazovali shortcodes. Podporuje tiež video formát.

Viac info a demo

15. Multinews

multinews

Vďaka téme Multinews vytvoríte akčnú stránku pre noviny, časopisy aj blogy. Množstvo funkcií personalizácie zabezpečia stránke pútavý vzhľad, ktorý vyzerá dobre na počítači, tablete aj mobilnom telefóne.

Obsahuje pluginy Visual Composer, WooCommerce, bbPress a Buddy Press. Návštevníci stránky iste ocenia rôznorodosť rozloženia jednotlivých správ a prezeranie prezentácií formou listovania v časopise. Kúpna cena zahŕňa aj doživotné aktualizácie.

Viac info a demo

16. Authentic

authentic

WordPress šablóna pre časopisy a osobné blogy Authentic má ľahký a príjemný vzhľad. Obsahuje 9 vopred pripravených dizajnov pre módu, životný štýl, osobný blog a cestovanie a tiež elegantné minimalistické a čiernobiele prevedenie. Zaujímavá je možnosť vloženia videa ako pozadia k textu. Šablóna je optimalizovaná pre rýchlosť a všetky typy zariadení.

Viac info a demo

17. PRESSO

presso

PRESSO zaujme svojou flexibilitou a množstvom možností. Je určená pre online časopisy, noviny a informačné portály. Môžete ju použiť aj na vytvorenie osobného blogu.

Publikované správy a príspevky sa dajú rozložiť mnohými spôsobmi. Pri tvorbe stránky má užívateľ k dispozícii mnoho funkcií. Okrem iných vďaka Live customizeru aj živý náhľad. Návštevník stránky iste privíta možnosť filtrovania príspevkov podľa rôznych kritérií.

Viac info a demo

18. NewsTube

newstube

NewsTube je profesionálna WP šablóna pre noviny a magazíny. Jej tvorcovia zohľadnili všetky moderné trendy vývoja internetovej komunikácie. Vďaka čistému minimalistickému dizajnu sa do stredobodu pozornosti každého návštevníka dostane obsah stránky.

Používateľ má k dispozícii vloženie fotografií, správ, článkov a videa. Podporuje formáty videa z YouTube, Vimea a Daily Motion. Je responzívna, prispôsobená pre Retina displeje a SEO optimalizovaná.

Viac info a demo

19. Throne

throne

Throne je určená pre noviny a časopisy. Jej dizajn zaujme svojou profesionalitou. Pekne tiež pôsobí kombinácia zobrazenia odporúčaných príspevkov v hornej časti stránky s klasickým rozložením uverejnených príspevkov.

Téma obsahuje viacero widgetov a prepojenie na sociálne siete. Ponúka tiež niekoľko flexibilných usporiadaní päty a hlavičky.

Viac info a demo

20. Herald

herald

Moderná, responzívna WordPress téma Herald je určená pre informačné portály, noviny a časopisy. Jej vývojári mali na pamäti všetky dôležité detaily, ktoré takto zamerané stránky potrebujú. K dispozícii je viac ako 500 variácií rozloženia správ, neobmedzené množstvo postranných panelov, viaceré bežné widgety a neobmedzené farebné kombinácie. Obsah stránky dobre vyzerá na počítači, tablete aj mobilnom telefóne.

Viac info a demo

21. GoodLife

goodlife

GoodLife ponúka kvalitné riešenie pre online magazín alebo noviny. Obsahuje 11 vopred pripravených stránok s rôznym zameraním. K dispozícii sú rôzne usporiadania stránok, galérií aj video galérií. Súčasťou šablóny je niekoľko prémiových pluginov: Visual Composer, Essential Grid, Maintenance Pro a Viral Quiz Builder. Šablóna je SEO optimalizovaná a optimalizovaná pre rýchlosť.

Viac info a demo

22. NewsPlus

newsplus

NewsPlus je profesionálna WP téma pre online časopisy, noviny, informačné portály a blogy. Jej dizajn je prispôsobený obsahu rôzneho zamerania. Má moderný vzhľad. Dobre na nej vyniknú správy o politickom dianí aj blog o varení. Je kompatibilná s viacerými WordPress pluginmi, napríklad bbPress forum, BuddyPress, TablePress a WooCommerce. Podporuje tiež reklamu pomocou služby Google AdSense.

Viac info a demo

23. Barcelona

barcelona

Barcelona bola vytvorená na frameworku Bootstrap. Má jednoduchý a čistý vzhľad, ktorý užívateľ ľahko prispôsobí svojim predstavám. K dispozícii je niekoľko vopred pripravených stránok a rozložení príspevkov, ktoré sa dajú ľubovoľne upravovať. Barcelona je SEO optimalizovaná, responzívna a prispôsobená Retina displejom.

Viac info a demo

24. Gridlove

gridlove

Gridlove je šablóna špeciálne vyvinutá pre online noviny a magazíny. Má kreatívny mriežkový vzhľad. Ponúka stovky vopred pripravených rozložení stránky. Užívatelia ocenia možnosť nekonečného množstva postranných panelov vrátane nastavenia prilepeného postranného panelu, 4 typy funkčnej navigácie cez príspevky, optimalizáciu pre rýchlosť a kvalitný 100% responzívny vzhľad. Šablóna podporuje aj viaceré WordPress pluginy.

Viac info a demo

25. JNews

jnews

JNews ponúka množstvo nástrojov na vytvorenie stránky. Okrem 140tich vopred pripravených dizajnov je to Elementor Page Builder, WPBakery Page Builder a Visual Composer. K dispozícii je tiež možnosť vytvorenia vlastnej hlavičky vrátane vloženia loga. Jej súčasťou je aj služba pre vkladanie reklám Google AdSense. Vývojári šablóny nezabudli ani na nástroje pre GDPR.

Viac info a demo

26. Click Mag

click-mag

Click Mag na prvý pohľad zaujme svojím moderným, akčným dizajnom. Ponúka prepojenie na sociálne siete, viac ako 800 Google fontov, jednoduché úpravy loga, hlavičky a päty a zobrazenie článkov a správ na celú šírku obrazovky. Podporuje video formáty YouTube, Vimeo, a SoundCloud. V šablóne je možné nastaviť zobrazovanie neobmedzeného množstva reklám. Je prispôsobená aj pre Retina displeje a jazyky písané sprava doľava.

Viac info a demo

27. MagPlus

magplus

WordPress šablóna pre online magazíny, blogy, noviny a recenzie obsahuje 40 vopred pripravených rozložení stránky, viac ako 160 modulov a neobmedzené možnosti úprav jednotlivých detailov stránky podľa predstáv užívateľa. K dispozícii je niekoľko prémiových pluginov: Visual Composer, Viral Quiz, Social Jumbo Pack, Yellow Pencil Pro a WooCommerce. Kúpna cena zahŕňa doživotné aktualizácie.

Viac info a demo

28. HitMag

hitmag

HitMag patrí medzi kvalitné bezplatné WordPress šablóny. Má štýlový dizajn vytvorený špeciálne pre časopisy, noviny a osobné blogy. Obsahuje titulnú stránku pre online magazín, 4 vopred pripravené návrhy blogov, a nastavenie hlavných farieb.

Táto voľne dostupná šablóna sa dá ľahko personalizovať a prispôsobiť na konkrétne zameranie stránky. K dispozícii je aj pre časopis netradičné rozloženie príspevkov na celú šírku obrazovky.

Viac info a demo

29. Envo Magazine

envo-magazine

Rýchla a responzívna, voľne dostupná šablóna pre magazíny Envo má moderný, pútavý vzhľad. Ponúka Množstvo widgetov, jednoduché nastavenie vhodné aj pre začiatočníkov, vloženie loga a úpravu hlavičky. Bezplatná téma Envo je SEO optimalizovaná a preložená do viacerých jazykov. Je vhodná pre časopisy, noviny, blogy, informačné portály a kreatívne stránky.

Viac info a demo

30. News Portal

news-portal

Voľne dostupná téma News Portal patrí medzi jednoduchšie šablóny, no ponúka množstvo funkcií. Stránku pomocou News Portal vytvoríte rýchlo. Má kreatívny príjemne pôsobiaci dizajn. Pri úprave stránky je k dispozícii živý náhľad. Obsahuje množstvo widgetov a prepojenie na sociálne siete.

Viac info a demo

WordPress šablóny pre magazíny – záver

Menovaných 30 šablón považujem za vhodné pre časopisy, noviny a osobné blogy. Samozrejme výber závisí aj od zamerania obsahového webu. Berte ich ako inšpiráciu. Ktorá šablóna sa vám najviac páči?

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

16 Komentáre

  • Nie som si istý či presne chápem otázke. Technicky je vždy možné nainštalovať a aktivovať novú tému.

  • Popravde nie som si istý. V čase písania článku bola väčšina bez prekladu, alebo išlo len o strojový preklad. Najlepšie overiť si dostupné preklady na stránke predajcu.

 1. Dobrý deň,
  má niektorá téma možnosť registrácie užívateľa cez rozhranie (Aby nemusel ručne vytvárať admin všetkým účty) a tým dostane práva vytvárať články do vlastného blogu.

  • Dobrý deň,

   Nasledovným spôsobom sa to dá spraviť v ľubovoľnej šablóne:
   1. Ísť v administrácii do nastavenia a zaškrtnúť členstvo – každý sa môže registrovať.
   2. Nastaviť rolu nových používateľov na prispievatelia.
   3. Vložiť do menu alebo niekde na stránku link na registráciu, aby ho čitatelia našli (/wp-admin/).

 2. Ďakujem veľmi pekne za radu. Ešte by som sa však chcel opýtať na tip pre šablónu pre magazín – uverejňovali by sa tam, články, správy, zaujímavosti… , ktorá by zároveň umožňovala, po registrácii užívateľa vytvorenie jeho samostatného blogu („podstránky“) kde by pridával svoje články. Niečo na spôsob ako fungujú niektoré slovenské spravodajské portály (viem, že oni ich majú robené aj na mieru).

  • Nepoznám konkrétnu šablónu s touto funkcionalitou, ale som si istý, že existuje aj takýto typ šablón. Ak sa vám podarí nejakú nájsť, dajte mi prosím vedieť. Ak by ste to chceli riešiť pluginmi tak možno niečo ako prispievanie článkov na frontende.

 3. Ahoj Vladimír,
  Prepáč ak ťa otravujem chcel by som od Teba len radu a ďakujem zato že,
  máš taký dobrý web a super infošky.
  Chcel by som si vytvoriť web na absitnenciu a doliečovanie. Trošku mám aj skúsenosti s tvorbou ale len málo no rýchlo tomu chápem a AJ nieje problem.
  Budem potrebovať pravdepodobne šablónu typu magazín a blog. Mám rád čistý, jasný, priehľadný, jednoduchý vzhľad a s tých šablón čo si ta uviedol som vybral zopár. Chcel by som len tvoj názor čo by mi bolo asi najlepšie.
  1. SimpleMag
  2. Solelad
  3. Kale
  4. potom toto je štýl ktorý sa mi páči presne takto….by som aby to nejako vyzeralo že každá závislosť bude mať svoju fotku(myslím button) a potom sa dostaneš na podstránky atd… ako by bola každá závislosť osobitná stránka len neviem či to táto šablóna umožnuje. Dalej potrebujem mať možnosť kopírovať články s iných stránok a možnosť zdielať youtube videa a možnosť komentovať články možno aj kalendár podujatí a možnosť aj eshopu(ale to nieje podmienkou)
  neviem či ti to zobrazí tá téma sa volá MODUS OPERANDI
  5. je tá DIVI ma celkom zaujala

  Ďakujem za odpoveď alebo radu
  S pozdravom Milan

  • Ahoj Milan,

   ďakujem za pochvalu.
   Ťažko mi je poradiť ti konkrétnu šablónu. Všetky, čo si vymenoval sa považujú za kvalitné šablóny, takže výber závisí iba od požiadaviek na dizajn. Najlepšie máš pozrieť si ich demo a vybrať si takú, ktorá sa ti najviac páči. YouTube videa sa dajú vkladať do článku vo všeobecnosti vo WordPress. Čo sa týka kalendára podujatí a eshopu, to sa dá riešiť pluginmi. Tou možnosťou kopírovať články z iných stránok neviem čo myslíš.

 4. Ahoj, pre svoj web si si vybral Newspaper. Vedel by si povedat ake boli tvoje hlavne kriteria pre ktore si sa rozhodol prave pre nu.

  Zaujimalo by ma aj to z ktorej sablony si presiel na nu a co ta hlavne donutilo ju opustit?

  Poskytuje aj dozivotne aktualizacie ? nejak som to na ich stranke nevedel najst.

  Vdaka.

  • Ahoj, potreboval som magazínovú šablónu, ktorá je stavaná na zobrazovanie veľkého množstva obsahu. Predtým som mal takú minimalistickú blogovú šablónu, ktorá mi postupne svojimi možnosťami prestala stačiť. Newspaper má v rámci tej jednorazovej ceny doživotné aktualizácie.

 5. Pozdravujem. Super prehľad. Hľadám šablónu pre časopis, teda skôr pre uverejňovanie jeho pdf verzií na webe so sekciou, do ktorej sa dostanú iba prihlásení. Samozrejme mal by mať priestor aj na info redakcie… Teda zobrazovanie článkov nie je prioritné. Mali sme takú šablónu, ale personálne sme ju nestačili napĺňať a ešte sa to zhorší. Vedeli by ste nám niečo poradiť s tým, aby to bolo s „doživotnými“ aktualizáciami. Ďakujem

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here