WordPress widgety: čo je to widget a ako ho pridať?

Čo je to widget? WordPress widgety sú nezávislé prvky webstránky. Pridávajú funkcionalitu do bočného panelu, pätičky alebo inej časti webstránky.

WordPress widgety

Medzi widgety patria napríklad najnovšie komentáre, archív článkov, zoznam najnovších príspevkov, zoznam kategórií, zoznam značiek, oblak značiek, textový widget, obrázok, galéria, vyhľadávací formulár, kalendár, navigačné menu, HTML kód, RSS a mnoho iných.

Možnosti ich pridávania sa líšia podľa konkrétnej šablóny a pluginov, ktoré používate. Napríklad v mojom blogu sú použité v bočnom paneli:

WordPress widgety ukážka použitia
Ukážka použitia widgetov
💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe alebo Hostcreators.

Kde nájsť WordPress widgety?

Zoznam dostupných widgetov nájdete v menu WordPress administrácie pod voľbou Vzhľad. V ľavej polovici stránky je ich zoznam a v pravej zoznam oblastí vašej šablóny, v ktorých ich môžete použiť.

Kde nastaviť widgety vo WordPress
Kde nastaviť widgety vo WordPress
💡 Tip na WordPress šablóny: z prémiových šablón mám dobré skúsenosti so šablónami Divi, Avada a s nástrojom na tvorbu stránok Elementor.

Ako pridať widget vo WordPress?

WordPress pridanie widgetu
Pridanie widgetu vo WordPress

Vybraný widget vložíte do postranného panelu tak, že ho uchytíte myšou a pretiahnete na zvolené miesto. Na widget tiež môžete kliknúť myšou a potom vyberiete, kam ho chcete vložiť.

Po jeho vytvorení sa vám otvorí okno s možnosťami jeho nastavenia. Nastavenia uložíte kliknutím na Uložiť. Ak si prajete widget odstrániť, kliknite na Zmazať.

Widgety môžete spravovať aj so živým náhľadom na stránku. Urobíte tak kliknutím na tlačidlo Spravovať za pomoci živého náhľadu v hornej časti stránky.

Viac informácií môžete nájsť v tomto oficiálnom WP návode.

💡 Chcete rýchlejšiu ⏱ webstránku? Rýchlosť webstránky je dôležitá pre návštevníkov a aj z hľadiska SEO. Najlepšie výsledky som dosiahol s pluginom WP Rocket, ktorý jednoznačne odporúčam.
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

2 Komentáre

 1. Dobrý deň,

  nechtiac som si zmazal vo WP witget v bočnom paneli….
  Dá sa spraviť niekoľko krokov späť?

  Vďaka za radu

  A ešte kde sa zadáva či ho chcem, alebo nie….
  zdedil som stránku a na niektorých stránkach je
  a na iných zasa nie…..

  Kde sa to prosím nastavuje?

  • Dobrý deň, krok späť vo WordPress pre zmazané widgety neexistuje. Jediná možnosť je, že by ste obnovili celý web z nejakej zálohy.
   Nastavenie toho, či sa zobrazuje bočný panel aj s widgetami na jednotlivých podstránkach závisí od použitej šablóny.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here