WordPress šablóny pre fotografov – TOP 30

WordPress ponúka množstvo kvalitne prepracovaných šablón prispôsobených na rôzne použitie. Tú svoju si tu nájdu väčšie aj menšie firmy, podnikatelia z rôznych odvetví, e-shopy, umelci, blogeri aj súkromné osoby, ktoré si chcú vytvoriť vlastnú webstránku. V tomto článku som sa zameral na WordPress šablóny pre fotografov.

WordPress šablóny pre fotografov

Keďže som kreatívny človek, mnohé WordPress šablóny pre fotografov ma zaujali hlavne svojím dizajnom. Ale majú aj mnohé praktické prednosti. Vyberať môžete z bohatej palety platených šablón, ktoré profesionálom z oblasti fotografie ponúkajú možnosť kvalitnej prezentácie alebo z WordPress tém, ktoré si môžete stiahnuť zadarmo.

Pred výberom konkrétnej šablóny odporúčam prečítať si návod ako si vybrať WordPress šablónu.

Platené alebo zadarmo?

Ponuka platených aj free verzií je naozaj bohatá. WordPress šablóny pre fotografov, ktoré sú k dispozícii zadarmo, neoplývajú veľkým množstvom funkcií, no iste ich na prezentáciu svojich diel radi využijú amatérski fotografi. Platené WordPress šablóny však majú viaceré výhody:

  • lepšia zákaznícka podpora,
  • častejšie aktualizácie,
  • väčšie možnosti grafickej úpravy,
  • dôraz na bezpečnosť,
  • možnosť vytvorenia unikátneho dizajnu.

Ak chcete vedieť viac, pozrite si návod ako si vybrať WordPress šablónu.

Pozrime sa teraz na môj výber 30 najlepších šablón pre fotografov 2018.

1. Penumbra

Penumbra

Penumbra doslova dýcha kreativitou. Ak chcete svojim zákazníkom vyraziť dych štýlovou a divokou prezentáciou, Penumbra je tá správna voľba. Je farebná, je dynamická a plná možností. Ponúka vytvorenie širokého a prehľadného menu. Dá sa ľahko personalizovať. Na tento účel má k dispozícii používateľský tutoriál.

Téma zahŕňa aj rozvrhy online obchodov. Kvôli veľkosti témy dochádza k miernemu oneskoreniu načítania, ale pre väčšinu počítačov a mobilných zariadení by to nemal byť problém. Je určená pre profesionálnych fotografov alebo dizajnové štúdiá. Množstvo možností, ktoré ponúka, iste ocenia aj obchodné spoločnosti.

Viac info a demo

2. PhotoProof

PhotoProof

WordPress šablóna pre fotografov PhotoProof sa venuje prezentácii fotografií vo formátoch s vysokým rozlíšením. Ponúka možnosť vytvorenia viacerých portfólií fotografa. Bohatý výber tém uspokojí aj náročného zákazníka. Funkcie ako vytváranie prezentácii, mriežkových alebo slideshow galérií umožňujú kvalitnú prezentáciu fotografií. PhotoProof šablóna poskytuje niekoľko variácií, z ktorých si môžete vybrať ten váš.

Viac info a demo

3. Edga

Edga patrí medzi jednoduchšie WordPress šablóny pre fotografov. Má moderný a elegantný vzhľad. Ľahko sa ovláda. Podrobne spracovaný návod pomôže užívateľovi vytvoriť stránku za niekoľko minút. Na šablóne Edga ma zaujala možnosť vytvorenia prehľadne spracovanej prezentácie. Začínajúci fotograf alebo fotografické štúdio tu môže krátko prestaviť svoju tvorbu. Samozrejmosťou je možnosť pravidelnej aktualizácie a profesionálnej podpory.

Viac info a demo

4. Uncode

Uncode

Uncode má na výber z viacerých konceptov vytvorenia stránky aj samotného menu. Jednotlivé koncepty sa ľahko personalizujú. Ponúka tiež prezentáciu pomocou Slides Scrooll. Je rýchla. Samozrejmosťou je prispôsobenie rozmeru obrázka pre rôzne typy zariadení.

Uncode prináša nový štandard pre WordPress šablóny na fotogalérie. Ponúka súčasný trendový dizajn. Umožňuje prezentovať ponúkané služby a portfólio v novom svetle. Vývojári venovali pozornosť aj detailom, ako sú jemná harmónia a kontrast farieb. Je to profesionálna, multifunkčná šablóna prispôsobená pre fotografov.

Viac info a demo

5. Massive Dynamic

massive dynamic

Cieľavedomá, profesionálna šablóna zameraná na kvalitu obrazu — to je stručná charakteristika šablóny Massive Dynamic. Je vhodná na rôzne účely. Pre výborné spracovanie vložených obrázkov patrí medzi kvalitné šablóny pre fotografov. Ponúka bohaté možnosti usporiadania a štýlov fotogalérie. Zložité, multifunkčné prepracovanie témy je pre konečného používateľa vďaka komplexnému návodu ľahko použiteľné.

Komu by sa to zdalo stále málo — šablóna obsahuje viac než 60 pripravených rozložení stránky, možnosti animácie a rýchlu zákaznícku podporu.

Viac info a demo

6. Torola

torola

WordPress šablóna pre fotografov Torola je vynikajúci pomocník pre kreatívnych ľudí. Ponúka široké možnosti prezentácie portfólia spracovaného do prehľadnej fotogalérie. Je vhodná aj pre profesionálov. K dispozícii sú viaceré vopred pripravené šablóny zobrazenia.

Torola sa ľahko prispôsobí potrebám konečného užívateľa. Prehľadne spracovaný manuál vás prevedie jednotlivými krokmi nastavenia. Pri vytváraní portfólia fotografií si môžete vybrať z viacerých možností ich usporiadania. Od prehľadnej slideshow s fotografiami cez celú šírku stránky až po mriežkové usporiadanie.

Viac info a demo

7. Kreativa

kreativa

Kreativa má štýlový dizajn. Je vhodná pre fotografov, fotografické štúdiá a dizajnové agentúry. Nezaujala ma iba svojím vzhľadom, hoci krásne vynikne aj na malej obrazovke. Kreativa obsahuje všetky moduly, ktoré webová stránka potrebuje.

Ponúka možnosť voľby medzi horizontálnym alebo vertikálnym menu, možnosť nastavenia slideshow na celú obrazovku a viacero galérií pre fotografie. Vítanou je aj kompatibilita s viacerými WordPress pluginmi a SEO optimalizácia.

Viac info a demo

8. Genix

genix

Tvorcovia sa pri návrhu vzhľadu tejto témy Genix inšpirovali prírodou. Ocenia ju hlavne fotografické štúdiá, freelanceri a dizajnové agentúry. Ľahko sa s ňou naučí pracovať aj začiatočník. Pomocou šablóny Genix vytvoríte prezentáciu, ktorá vás odlíši od ostatných webových stránok. Zakúpením tejto témy získate profesionálnu podporu developerov.

Viac info a demo

9. Diva

diva

Vskutku udivujúca WordPress šablóna pre fotografov. Na prvý pohľad ma upútala elegancia jej spracovania. Výberom tejto témy presvedčíte návštevníkov vašej stránky o tom, že máte dobrý vkus ešte pred tým, ako si prezrú samotné fotky. Diva nezostala len pri tom. Ponúka viaceré možnosti spracovania portfólia. Napriek prepracovanosti dizajnu vás nesklame ani jej rýchlosť.

Viac info a demo

10. Santino

santino

WordPress šablóna Santino ponúka možnosť usporiadania obrázkov v štýle fotogalérie. Používa mnoho dynamických efektov. K dispozícii je aj možnosť púšťania hudby na pozadí. Jednotlivé fotografie sa dajú roztiahnuť na celú obrazovku, prezerať v panoramatickom prevedení alebo katalógovom zobrazení. Santino je určené fotografom, galériám a umelcom. Z tejto WordPress šablóny pre fotografov budete mať určite radosť.

Viac info a demo

11. PhotoMe

photome

Táto WordPress fotogaléria vás osloví harmóniou dizajnu. A nezostane len pri tom. PhotoMe je kompatibilná s množstvom WordPress pluginov. Ponúka viac ako 50 tém. Rôzne možnosti prezentácie sú pri šablóne tohto typu samozrejmosťou. Napriek zložitému prepracovaniu sa vďaka manuálu ovláda pomerne ľahko. Potom sa môže užívateľ nechať unášať jej možnosťami.

Viac info a demo

12. Pinhole

pinhole

Na pohľad jednoduchá, napriek tomu plná možností. To je krátky opis šablóny Pinhole. Je vhodná pre amatérskych aj profesionálnych fotografov. Používa sa jednoducho. Nepotrebujete na to žiadne špeciálne zručnosti. Základnými nastaveniami sa dá prejsť behom niekoľkých minút. Pinhole ponúka 30 rôznych usporiadaní fotografií.

Viac info a demo

13. Revolve

revolve

Pre začínajúcich fotografov, ktorí majú hlbšie do vrecka, odporúčam bezplatnú šablónu Revolve. Má elegantný vzhľad, témy s unikátnym vertikálnym rolovaním a full screen slider. Bočné menu môže návštevníkov stránky zaviesť do jednotlivých prezentácií fotografií. Na tejto šablóne ma zaujalo, že sa odlišuje od bežných voľne dostupných šablón pre fotografov viacerými možnosťami nastavenia. Téma Revolve je vhodná aj pre iné umelecké štýly, blogy a menšie firmy.

Viac info a demo

14. Draft Portfolio

Draft Portfolio


Ďalšia voľne dostupná WordPress šablóna na fotogalérie je Draft Portfolio. Jej minimalistické prevedenie nijako neuberá na jej kráse. Prehľadné mriežkové usporiadanie fotografií dopĺňa bočný panel. Ak vám budú chýbať niektoré funkcie, môžete si dokúpiť platenú verziu Draft Portfolio.

Viac info a demo

15. Grand Photography

Grand Photography

Táto WordPress šablóna na fotografie v sebe spája výrazný, štýlový dizajn a funkcionalitu. Ponúka nainštalovanie na jedno kliknutie. Takto sa môžete k tvorbe stránky postupne vracať. Grand Photography má viac než 140 vopred pripravených možností usporiadania stránok a galérií.

Téma Grand Photography bola primárne navrhnutá pre profesionálnych fotografov. Obsahuje pokročilý editor fotografií a umožňuje načítanie aj väčšieho množstva záberov naraz. Dokonalosť dopĺňajú prídavné možnosti ako Parallax Scrolling a video pozadia. Je tiež kompatibilná s pluginom WooCommerce.

Viac info a demo

16. Whizz

whizz

Whizz šablóna doslova vdýchne život každej fotke. Aj menej kvalitné obrázky na nej vyzerajú naozaj dobre. Základná verzia ponúka mnoho možností dizajnu, štýlov galérií a usporiadania stránky. A v týždenných aktualizáciách je toho ešte viac. Užívateľ v nej nájde všetko od uverejnenia fotiek, cez ich prezentáciu a komunikáciu so zákazníkom až po ich predaj.

Na svoje si prídu aj milovníci blogov alebo vlogov. Stránka ponúka aj interakciu s jej návštevníkmi. Pri výpočte mnohých kladov je asi zrejmé, že vývojári Whizz nezabudli ani na SEO optimalizáciu a kompatibilitu s viacerými WordPress pluginmi.

Viac info a demo

17. Eram

eram

Fotografi sú ľudia, ktorým záleží na vzhľade stránky. Presne na to mysleli vývojári WordPress šablóny na fotografie Eram. Usporiadanie jednotlivých tém šablóny pritiahne pozornosť na fotografie. Cez fotogalériu sa dá rolovať horizontálne aj vertikálne. Stránka je aj napriek dôrazu na umelecký dojem prehľadná a praktická. Ponúka moderné riešenie pre blogerov, módne agentúry, fotografov a iných umelcov.

Viac info a demo

18. Daniels

daniels

Šablóna Daniels je ďalšou ukážkou, ako môže minimalistické prevedenie priniesť maximálny efekt. Jednostránkové rozloženie je populárna možnosť, ako sa dá prezentovať jednoduchým spôsobom. Tému ocenia fotografi, freelanceri, kreatívne agentúry ale aj začínajúci podnikatelia. Každý iste ocení  SEO optimalizáciu tejtoWordPress šablóny pre fotografov, možnosť nastavenia pre všetky zariadenia a jednoduchosť personalizácie.

Viac info a demo

19. Vivagh Photographer

Vivagh Photographer

Aby som nezabudol na svadobných fotografov, spomeniem Vivagh Photographer. Šablóna plní svoj účel v každom ohľade. Je vhodná na fotografie zo svadieb, iných slávnostných udalostí a osláv. Fotografie sa dajú uložiť do viacerých galérií. Na výber sú zvlášť galérie pre farebné a zvlášť pre čierno-biele zábery. Dá sa vybrať aj z rôznych možností usporiadania fotiek.

Vývojári si dali zvlášť záležať na praktickom prepojení na sociálne siete. Vďaka nemu sa môžu mladomanželia pochváliť fotkami zo svadobného dňa svojim priateľom. Šablóna je kompatibilná so všetkými zariadeniami.

Viac info a demo

20. PH

ph

PH responzívna WordPress šablóna na svadobné fotografie má elegantné a funkčné spracovanie. Jej jednoduchý, no atraktívne pôsobiaci, dizajn ihneď pritiahne pozornosť. Šablóna bola vytvorená špeciálne za účelom prezentácie svadobných portfólií. Pokrýva všetky potreby, ktoré majú svadobní fotografi. Je tiež dokonale prispôsobiteľná pre všetky zariadenia.

Fotografie krásne vyniknú na obrazovke počítača, tabletu aj mobilného telefónu. Fotografické štúdia iste radi využijú všetky nástroje na podporu predaja a kvalitnú prezentáciu, ktoré šablóna ponúka.  Z tejto WordPress šablóny pre fotografov budete mať určite radosť.

Viac info a demo

21. Luminis

luminis

Luminis je minimalistická šablóna vhodná pre svadobných fotografov, menšie svadobné štúdiá, profesionálnych a amatérskych fotografov. Krásne na nej vyniknú zábery zo spoločenských udalostí ale aj zábery prírody a módy. Má jednoduché nastavenie. Jej personalizáciu zvládne aj začiatočník. Užívateľ má k dispozícii viacero možností usporiadania fotiek, fontov a farieb.

Viac info a demo

22. Kinetika

kinetika

Kinetika ma ohromila svojou grafikou. Fotografie vyzerajú vďaka tejto WordPress šablóne na fotogalérie ako živé. K dispozícii má viacero možností vytvorenia blogov, videoblogov, umeleckých galérií a fotoalbumov. Podporuje video aj prezentáciu na celú obrazovku s využitím pluginu Revolution Slider. Táto šablóna je kreatívna, moderná a ľahko prispôsobiteľná. Využijú ju hlavne profesionáli.

Viac info a demo

23. Nextop

nextop

Keď som si prezeral šablónu Nextop, napadlo mi jediné slovo: multifunkčná. Ponúka štýlové spracovanie portfólia všetkým fotografom. Vyniknú v nej portréty, produktové fotografie, móda, momentky aj príroda. Využijú ju fotografické štúdia, módne agentúry aj cestovatelia. Nextop bsahuje viac než 19 vopred pripravených dizajnov. Stránku vytvoríte jedným kliknutím. Personalizáciu zvládne aj začiatočník.

Viac info a demo

24. Pofo

pofo

Pofo je šablóna pre fotografov, umelecké agentúry, stránky umeleckých remeselníkov a blogerov. Vďaka pluginu WooCommerce ju využijú aj podnikatelia. Táto šablóna má moderný vzhľad a je rezponzívna. K dispozícii má vyše 200 možností usporiadania obrázkov. Na jej inštaláciu a osobné nastavenia je k dispozícii návod.

Stránka vytvorená šablónou Pofo iste vynikne spomedzi ostatných. Všetky jej súčasti spolu pôsobia ako jeden harmonický celok. A to je to, na čom vývojárom tejto šablóny záležalo najviac.

Viac info a demo

25. Shutter

shutter

Šablóna Shutter patrí medzi jednoduchšie, ale efektné riešenia pre fotogalérie. Má oslovujúci, elegantný dizajn. Je plne responzívna a optimalizovaná pre vyhľadávače. Je vhodná pre všetky typy fotografií. Shutter neponúka ohromujúce množstvo funkcií, čo iste vyváži rýchle nastavenie a možnosť rôzneho usporiadania fotografií.

Viac info a demo

26. Borano

borano

WordPress šablóna na fotogalérie Borano má atraktívny vzhľad. Je určená pre profesionálnych fotografov a umelcov. Okrem vytvorenia viacerých galérií ponúka možnosť vkladania videí. Nesklame ani jej rýchlosť. Napriek množstvu vloženého obsahu, stránka reaguje rýchlo.

K dispozícii sú aj funkcie ako YouTube domovská stránka, filter portfólií a päť samostatných projektových stránok. Vývojári mysleli aj na to, že používatelia šablóny nie sú skúsenými programátormi. Vytvorenie stránky pomocou šablóny Borano zvládnete v niekoľkých krokoch.

Viac info a demo

27. Lens

lens

Ak vám záleží na dokonalom usporiadaní fotografií, Lens je pre vás tá pravá šablóna. Je flexibilná a ľahko sa s ňou pracuje. Ponúka možnosť vytvorenia viacerých galérií s rôznym usporiadaním obrázkov, diár s možnosťou komunikácie so zákazníkmi, vyše 600 fontov, možnosť animácie a prepojenia na YouTube alebo Vimeo.

Viac info a demo

28. Kappe

kappe

Kappe je krásna, moderná WordPress šablóna na fotografie s nevtieravým dizajnom. K dispozícii má viaceré možnosti usporiadania portfólia, množstvo sliderov, fontov a podrobnú dokumentáciu. Vďaka kompatibilite WordPress šablóny pre fotografov Kappe s inými zariadeniami fotografie výborne vyniknú na obrazovke počítača, tabletu aj telefónu. Okrem prezentácie fotografií poskytuje aj možnosť vytvorenia blogu.

Viac info a demo

29. Oyster

oyster

Oyster je šablóna neobmedzených možností. Užívateľ si ju môže dokonale prispôsobiť svojim predstavám. Rozloženie na celú obrazovku zobrazuje fotografie atraktívnym spôsobom. Šablóna ponúka viaceré možnosti prezentácie, okrem iných využitie pluginu Revolution Slider. Novinkou je zrkadlový efekt, ktorý dodáva fotkám 3D vzhľad.

Mohlo by sa zdať, že stránka bude kvôli množstvu fotografií a efektov pomalá, ale nie je to tak. Je optimalizovaná pre maximálnu rýchlosť načítania.

Viac info a demo

30. Vega

vega

WordPress šablóny pre fotografov – ako poslednú spomeniem šablónu Vega. Je ako stvorená pre fotografické štúdia, umelcov a galérie. Pri pohľade na jej prepracovanosť asi netreba pripomínať, že je plne responzívna a optimalizovaná pre vyhľadávače.

Vega ponúka vytvorenie naozaj jedinečnej stránky. K dispozícii sú štyri demá, viac ako 20 šablón na usporiadanie portfólia, nástroje na animáciu, šablóny na vytvorenie blogu a podpora prepojenia na YouTube a Vimeo. Súčasťou tejto WordPress šablóny pre fotografov je aj plugin Revolution Slider.

Viac info a demo

Tip: Ako ďalší zdroj inšpirácií odporúčam článok Top 15 WordPress šablón pre portfólio.

WordPress šablóny pre fotografov – záver

Predstavil som vám šablóny, ktoré ma najviac zaujali. Ktorá z nich sa vám najviac páči? Napíšte mi do komentára. 🙂

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here