Čo je to WordPress multisite

Čo je to WordPress multisiteWordPress multisite je skupina viacerých stránok, ktoré zdieľajú tú istú WordPress inštaláciu a hosting. To znamená, že máte jeden hosting, jednu WordPress inštaláciu ale viacero webových stránok.

Toto riešenie je vhodné napríklad, ak máte prepravnú spoločnosť s viacerými regionálnymi pobočkami a chcete, aby každá z nich mala vlastnú stránku pre svoj región. Každá stránka má svoj vlastný obsah, príspevky a používateľov. Majú však rovnakú WordPress tému a používané pluginy.

Pri tomto riešení je potrebné vykonávať aktualizácie témy a pluginov len na jednom mieste. Správa stránky je tak o niečo jednoduchšia, ako keby bolo toto všetko potrebné vykonávať na každej zo stránok zvlášť.

Administrátor pre WordPress multisite

WordPress multisite potrebuje okrem administrátorov jednotlivých stránok aj jedného super admina. Super admin má prístup k obsahu, aktualizáciám a nastaveniam všetkých zoskupených stránok. Administrátori môžu spravovať len svoju vlastnú stránku.

Tip na záver: pozrite si tento návod, ako si rozbehať WordPress multisite na hostingu WebSupport.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

4 Komentáre

  1. Mate nejake skusenosti s WordPress sietou (multisite)?? Viac stranok na jednom Wordprese ?? Alebo aj manual na tuto temu ?? Dakujem za odpoved

    • Zdravím,
      Áno, mám s ním skúsenosti. Návod k tomu nemám, odporúčam pozrieť ten, čo spomínam v článku.

    • Dakujem za odpoved.. Nieco som nasiel na nete.. A este doplnujuca otazka.. Mozem pristupovat ku kazdej site ako k samostatnemu kvazi webu ??

    • Nie som si istý ako presne to myslíte, ale áno, malo by sa dať aj pristupovať k nim osobitne.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here