WordPress – prihlásenie do administrácie webu

WordPress prihlásenie do administrácie webstránky – návod ako sa prihlásiť, aké údaje zadať, ako dať zapamätať prihlásenie a ako sa odhlásiť z WordPress.

WordPress prihlásenie do administrácie

Pred začatím práce na vašom webe sa potrebujete lognúť do administrácie stránky. Až potom budete môcť vytvárať a upravovať stránku, pridávať pluginy a prispôsobovať funkcionalitu aj vzhľad stránky vašim potrebám. Postup je jednoduchý. Prejdeme si spolu postup prihlásenia krok za krokom.

WordPress prihlásenie do administrácie – Log in

Na typickej WordPress stránke nainštalovanej s nejakým dobrým hostingom vám pre vstup do administrácie stačí za adresu stránky pridať /wp-admin/, /admin/ alebo /login/. Bude to vyzerať nejako takto:

vaša doména/wp-admin/

V mojom prípade teda https://wp.sk/wp-admin/.

V prípade, že vám z nejakého dôvodu takáto url nefunguje, vyskúšajte zadať: vaša doména/wp-login.php

Zobrazí sa vám prihlasovací formulár, do ktorého vpíšete prihlasovacie údaje.

WordPress prihlásenie
Prihlasovací formulár

Ak urobíte chybu, systém vás na to upozorní. V tom prípade zadajte údaje ešte raz.

Prihlásiť sa môžete pomocou prihlasovacieho mena alebo e-mailovej adresy a hesla. Ak označíte políčko „Zapamätať“ stránka si zapamätá prihlásenie po dobu dvoch týždňov. Toto však robte len doma na vašom osobnom počítači, nie na verejných miestach! Inak by sa do administrácie webu mohla dostať neoprávnená osoba.

Ak login prebehol úspešne, mali by ste byť presmerovaní na nástenku – dashboard:

WordPress nástenka
WordPress nástenka

Ako si zapamätať prihlasovaciu stránku?

Ak sa vám zdá ťažké zapamätať si prihlasovací odkaz, môžete si tento odkaz pridať do menu, prípadne ako widget do bočného panelu, alebo do pätičky.

Odhlásenie z adminu

Pri odchode z administratívneho menu sa nezabudnite odhlásiť. Odhlásenie z adminu sa odporúča najmä na zdieľaných / nezabezpečených počítačoch.

WordPress - ako sa odhlásiť
WordPress – ako sa odhlásiť
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

10 Komentáre

 1. Po zadani wp-admin/ za domenu mi nápiše 404 „stránka nenájdená“
  Zatial ide len o čisty web, určený na edukačne ucely wp,aby som sa to mal kde učiť.
  Na podpore websupportu mi povedali, že možno nejaky plugin som nastavil na presmerovanie, alebo po aktualizacii nejakeho pluginu.Mam si to skontrolovat,ale ako?
  Ja sa neviem dostať do okna, kde sa zadáva meno a heslo do adminu WP. ):

  Ďakujem pekne.

 2. Nešlo to, pomohlo ist do adminu websupportu, a tam som robil? ale keby som vedel čo (:(:(.
  najpr som zmazal všetky databazy, a potom obnovil /:
  A nejak som sa potom cez stranku wordpress akoby na novo nalogoval, ale nebolo to iba to bežne tie 2-okná meno,heslo, ale bolo tam toho viac.
  Sory, že neviem presne čo tomu pomohlo.

 3. Mam problem s prihlasenim do adminu cez /wp-admin sa nalogujem no hodi ma na uvodnu stranku bez toho aby som bol prihlaseny. Skusal som vypinat aj plaginy aj temu no nic nepomohlo len ked som vymazal stranku nahodil cisty wordpress a pak som sa prihlasil no ked som nahodil zalohu web bol som hned na tom istom po odhlaseni

  • Zdravím. Čo to znamená? Dôvodov môže byť niekoľko. Heslo sa však dá obnoviť aj cez databázu, pokiaľ máte k nej prístup – v tabuľke users nájdete svoje údaje, kliknete na „Upraviť“, prepíšte heslo na nové, ale musíte mu nastaviť šifrovanie cez MD5 (function->MD5). Potom uložíte a prihlásite sa už s novým heslom

  • Pozdravujem Renáta. Som si na 99% istý, že používate nejaký plugin, ktorý mení adresu na prihlásenie zo štandardnej wp-admin na niečo iné. Možnosti sú dve – buď budete skúšať iks rozličných adries (/prihlasenie, /login, /setup, /administrator,…) a náhodou sa trafíte, alebo cez FTP sa dostanete do zložky wp-content/plugins, vyhľadáte plugin, ktorý túto zmenu spôsobuje a zložku premenujete, čím dôjde k jeho deaktivácií. Následne sa prihlásite klasicky cez vasastranka.sk/wp-admin. Najčastejšie sa na tento účel používa plugin WPS Hide Login. Skúste teda hľadať zložku s názvom wps_hide_login, alebo niečo podobné a túto zložku premenujte.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here