WordPress: Odmietnutie komentára a spam

Návod na odmietnutie komentára vo WordPress. Niektoré z komentárov budete chcieť označiť za spam, umiestniť do koša a nezobrazovať na vašej stránke.

WordPress: Odmietnutie komentára a spam

Odmietnutie komentára

Pre odmietnutie komentára prejdite v zozname komentárov kurzorom na konkrétny komentár. Z možností, ktoré sa zobrazia, vyberte Odmietnuť. Odmietnuté komentáre sa zobrazujú v zozname komentárov inou farbou. Na ľavej strane sú tiež zvýraznené zvislou čiarou:

WordPress odmietnutý komentár
Odmietnutý komentár

Ak si želáte komentár opäť schváliť, prejdite naň kurzorom. Namiesto možnosti Odmietnuť sa vám teraz zobrazuje Schváliť.

💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe alebo Hostcreators.

Označiť ako spam

Keď sa na vašom webe zobrazuje nevyžiadaný komentár, môžete ho v zozname komentárov označiť ako spam. Urobíte to vybratím funkcie Spam, ktorý sa zobrazí, keď prejdete kurzorom na konkrétny komentár.

WordPress komentáre spam
Spamový komentár

Všetky správy označené ako spam zobrazíte kliknutím na Spam nad zoznamom komentárov. V zozname nevyžiadaných komentárov môžete všetky komentáre zmazať použitím tlačidla Vyprázdniť spam priečinok. Môžete tiež zmazať iba jednotlivé správy.

Tip: Ak používate plugin Akismet, mohlo sa stať, že Akismet niektorý z nevyžiadaných komentárov nezachytil. Keď správu označíte ako spam, pomôže to Akismetu identifikovať podobné nevyžiadané správy.

Voľbu Zmazať navždy nájdete, keď prejdete kurzorom na konkrétny komentár. Okrem tejto možnosti tu nájdete voľbu Nie je spam, ktorou zrušíte označenie správy ako nevyžiadanej.

Zmazanie nevyžiadanej správy alebo zrušenie jej označenia ako spamu môžete vykonať aj cez voľbu Hromadné akcie. Za-kliknite zaškrtávacie políčko vedľa komentárov, na ktorých chcete akciu vykonať. Potom stlačte tlačidlo Hromadné akcie. Vyberte, či chcete vybrané správy navždy zmazať alebo označiť ako Nie je spam.

💡 Tip na WordPress šablóny: z prémiových šablón mám dobré skúsenosti so šablónami Divi, Avada a s nástrojom na tvorbu stránok Elementor.

Premiestnenie do koša

Komentár premiestnite do koša vybraním linku Zahodiť, ktorý sa objaví, keď prejdete kurzorom na konkrétnou správou. Ak budete chcieť správy z koša odstrániť natrvalo, kliknite na Kôš nad zoznamom komentárov.

WordPress kôš komentárov
Kôš komentárov

V koši máte k dispozícii niekoľko funkcií. Keď prejdete kurzorom na konkrétnu správu, objavia sa vám tri možnosti:

Spam — označíte komentár za spam.
Obnoviť — obnoví komentár.
Zmazať navždy — odstráni komentár z vášho webu natrvalo.

Ak si prajete odstrániť z koša všetky komentáre, ktoré sa v ňom nachádzajú, použite tlačidlo Vyprázdniť kôš.

💡 Chcete rýchlejšiu ⏱ webstránku? Rýchlosť webstránky je dôležitá pre návštevníkov a aj z hľadiska SEO. Najlepšie výsledky som dosiahol s pluginom WP Rocket, ktorý jednoznačne odporúčam.
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here