Ako pridať tag (značku) vo WordPress

Návod ako vytvoriť a pridať tag vo WordPress. Tag, inak nazývaný aj značka alebo štítok, je možné vytvoriť cez administráciu alebo priamo v editore článku.

Ako pridať tag (značku) vo WordPress

Čo je to tag

Tagy (po slovensky značky alebo štítky) sú kľúčové slová, ktoré popisujú článok. Vystihujú informácie, ktorých sa článok týka. K jednému článku môžete priradiť niekoľko tagov. Pri ich vytváraní myslite na to, že kategórie a tagy nemajú byť rovnaké.

Tagy nemajú žiadne hierarchické usporiadanie ako kategórie. Nemôžete ich tiež priradiť k stránkam. Môžete ich pridávať len k príspevkom. Vo WordPress existujú dva spôsoby, ako vytvoriť tag.

Vytvorenie značky cez menu administrácie

WordPress tag značka
Vytvorenie značky

V tomto spôsobe vytvárania tagov pridáte nové značky do zoznamu všetkých značiek. Nájdete v ňom všetky značky, ktoré ste na webe doteraz použili. V zozname tagov sa zorientujete rýchlo. Jednotlivé funkcie sú podobné funkciám v menu pre vytvorenie a úpravu kategórií.

Kliknutím na voľbu „Značky“ v menu administrácie sa vám otvorí abecedne usporiadaný zoznam všetkých vašich značiek. Okrem toho uvidíte niekoľko prázdnych políčok, ktoré slúžia na pridanie novej značky:

Názov — sem napíšte názov značky. Takto sa zobrazí na stránke.

Slug — vyplňte verziu názvu bez diakritiky. Táto bude použitá pre vytvorenie URL adresy.

Popis — môžete vyplniť aj popis, ale nie je to nutné. Popis sa zobrazí v príslušnom stĺpci v zozname značiek.

Úprava značiek

WordPress rýchla úprava tagu
Rýchla úprava tagu

Menu pre úpravu tagov je k dispozícii v zozname tagov. Prejdite kurzorom po názve tagu a objaví sa niekoľko možností:

Upraviť — slúži na úpravu názvu, slugu a popisu. Po vykonaní úprav kliknite na „Aktualizovať“.

Rýchla úprava — tu upravíte názov a slug.

Zmazať — odstráni štítok zo zoznamu.

Zobraziť — zobrazí všetky príspevky, ku ktorým je vybraný tag priradený.
Na hromadné odstránenie viacerých tagov zakliknite políčka vedľa ich názvov. Ďalej zvoľte „Hromadné akcie“, „Zmazať“ a nakoniec „Použiť“.

Ako pridať tag pri tvorbe článku

Vo WordPresse môžete pridať tag k článku priamo pri jeho vytváraní alebo úprave. Nástroje pre pridanie tagu nájdete, keď zrolujete dole po stránke. Týmto spôsobom pridáte všetky zvolené štítky ku článku.

WordPress priradenie tagu(značky)
Priradenie tagu

Ak potrebujete pridať už existujúxi tag, kliknite na „Vybrať z najviac používaných značiek“. Zobrazí sa zoznam už použitých tagov v abecednom poradí. Teraz kliknite na názov tagu. Automaticky sa priradí k vášmu článku.

Ak chcete pridať tag, napíšte jeho názov do voľného okna. Ak píšete viacero názvov Štítkov naraz, oddeľte ich čiarkami. Potom kliknite na tlačidlo „Pridať“.

Ako odstrániť tag

Ak si prajete odstrániť pridaný tag v článku, kliknite na krížik vedľa jeho názvu. Keď pridáte nové značky v procese písania alebo úpravy článku, automaticky sa zobrazia aj v zozname štítkov, o ktorom sme si hovorili vyššie.

WordPress odstránenie tagu značky
Odstránenie tagu
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

4 Komentáre

  • Zdravím,

   myslíte zobrazenie tagov konkrétneho článku, či zoznamu všetkých tagov na webe?
   Ak ide o prvý prípad, tak zobrazenie závisí od použitej šablóny, väčšinou sa tagy zobrazujú dole pod článkom.

 1. Prosím Vás je možné tagy rozdeliť pre danú kategóriu. Upresním: Mám klasické články vo wordpresse, ktoré majú svoje tagy. Chcem však urobiť Video a Foto galériu cez klasické WordPress články, ale nechcem používať v tejto kategórii tagy použité v kategóriach k článkom.

  • Pre klasické články sa to nedá, jedine že by ste videá a fotky vytvárali nie ako články ale ako vlastný typ príspevkov a ten by mal vytvorenú nejakú vlastný taxonómiu ako tagy.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here