WordPress – úprava profilu používateľa

Úprava profilu používateľa vo WordPress – návod na osobné nastavenia, prihlasovacie údaje, životopis, profilovú fotku a správu účtu používateľa.

WordPress - úprava profilu používateľa

WordPress – úprava profilu používateľa

Ak chcete upraviť svoj profil na WordPress stránke, jednoducho kliknite na svoje meno v zozname používateľov alebo na voľbu Upraviť, ktorá sa objaví, keď prejdete kurzorom po svojom mene. Alternatívnym prístupom k úprave profilu je kliknutie na možnosť Váš profil. Nájdete ju vo WordPress administrácii v časti Používatelia.

Ako administrátor stránky môžete tiež upravovať profily ostatných užívateľov. Vykonané zmeny uložíte kliknutím na tlačidlo Aktualizovať používateľa. Nájdete ho, keď zrolujete naspodok stránky úpravy profilu.

WordPress profil
WordPress profil
💡 Tip: Pre rýchly web ⏱ je kľúčové vybrať si správny hosting. Odporúčam vsadiť na overenú kvalitu ➡️ WebSupport, Webglobe alebo Hostcreators.

Osobné nastavenia profilu

Pri úprave profilu si volíte z niekoľkých osobných nastavení:

Vizuálny editor — keď zaškrtnete toto políčko, nebudete pri písaní používať vizuálny editor. Budete používať len html editor.
Zvýrazňovanie syntaxu — zaškrtnutím tohto políčka zakážete zvýrazňovanie syntaxu pri editovaní kódu.
Farebná schéma administrátora — môžete si vybrať z niekoľkých farebných schém zobrazovania administrácie.
Klávesové skratky — označením tohto políčka umožníte používanie klávesových skratiek pri moderovaní komentárov. Klávesové skratky umožňujú vykonávať akcie, ku ktorým by ste za normálnych okolností potrebovali myš.
Panel nástrojov — umožňuje zobraziť alebo skryť panel nástrojov pri prezeraní stránky.

Meno používateľa

Polia v časti Meno slúžia na úpravu roly a mena používateľa. Nájdete tu možnosť nastavenia roly užívateľa, políčko pre meno, priezvisko a prezývku, ako aj prezývku, ktorá sa zobrazuje návštevníkom.

Pre bezpečnosť stránky by mala byť prezývka, ktorá sa zobrazuje návštevníkom stránky odlišná od používateľského mena. Jediné pole, ktoré nemôžete zmeniť, je Používateľské meno. To sa po vytvorení profilu viac nedá zmeniť.

WordPress meno používateľa
Nastavenia – meno používateľa
💡 Tip na WordPress šablóny: z prémiových šablón mám dobré skúsenosti so šablónami Divi, Avada a s nástrojom na tvorbu stránok Elementor.

Kontaktné informácie

E-mail — každý používateľ musí už pri vytvorení profilu uviesť svoju e-mailovú adresu. Táto slúži na to, aby ste boli informovaní o komentároch alebo nových príspevkoch na stránke a tiež na iné administratívne účely. Adresu môžu vidieť len iní používatelia webu. Pred návštevníkmi zostane ukrytá.
Adresa webu — môžete sem vložiť URL vášho webu.

O používateľovi

Životopis (BIO autora)— toto pole nie je povinné. Ak ho vyplníte, objaví sa (ak to šablóna podporuje), keď pridáte na stránku nový príspevok.
Profilová fotka — sem vložíte váš Gravatar. Gravatar vytvoríte na stránke gravatar.com. Ak ho pridáte do vášho profilu, bude sa automaticky zobrazovať pri vašich príspevkoch a komentároch.

Správa účtu

WordPress profil správa účtu
Správa účtu

V časti Správa účtu si môžete vygenerovať, prípadne upraviť nové heslo. Pre bezpečnosť stránky vytvárajte silné heslá.

Všetky zmeny v profile uložíte kliknutím na Aktualizovať používateľa.

💡 Chcete rýchlejšiu ⏱ webstránku? Rýchlosť webstránky je dôležitá pre návštevníkov a aj z hľadiska SEO. Najlepšie výsledky som dosiahol s pluginom WP Rocket, ktorý jednoznačne odporúčam.
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

4 Komentáre

 1. Ahoj Vlado, mal by som otázočku ohľadom formátovania poľa BIO autora. Pri vkladaní informácií je možné text odsadiť na nové riadky, no po uložení sa zobrazuje text ako jeden celistvý blok informácií.
  Vedel by si prosím Ťa ako by sa to dalo ošetriť?
  Ďakujem moc za odpoveď aj za vložené úsilie pri tvorbe Tvojich super stránok.
  Martin

  • Ahoj,

   Asi to odfiltruje šablóna -> teda závisí od toho, ako je to v nej spravené.
   Skús pridať do functions.php toto:
   remove_filter(‘pre_user_description’, ‘wp_filter_kses’);

  • Dobrý deň, nenašiel som na to žiaden plugin, takže sa to dá spraviť iba programátorsky.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here