Čo je to WordPress toolbar? (panel nástrojov)

Čo je to WordPress toolbar? Toolbar je panel nástrojov v administrácii WordPress. Táto horná lišta slúži na rýchly prístup k rôznym nastaveniam stránky.

Čo je to WordPress toolbar? (panel nástrojov)

Zobrazuje sa navrchu obrazovky vždy, keď ste prihlásený nezávisle od toho, či sa nachádzate v administrácii alebo priamo na vašej stránke. Ak nebudete prihlásený, neobjaví sa.

WordPress panel nástrojov
WordPress – panel nástrojov

Na čo slúži tento panel nástrojov?

Úlohou toolbaru je zaistiť rýchly prístup k najčastejšie používaným funkciám potrebným pri správe internetovej stránky. Sú to:

Niektoré šablóny a pluginy rozšíria možnosti hornej lišty o vlastné funkcie.

Ako schovať WordPress toolbar

Panel nástrojov môžete skryť modifikovaním nastavení vo vašom profile. Vo WordPress administrácii kliknite na položku Používatelia. Zobrazí sa vám zoznam používateľov. Nájdite svoje meno a prejdite naň kurzorom. Pod menom sa objaví možnosť Upraviť. Kliknite na ňu. (Iná možnosť je kliknutie na možnosť Váš profil naspodku menu Používatelia.)

Ako schovať toolbar WordPress
Ako schovať panel nástrojov

Na stránke úpravy profilu nájdite riadok:

Panel nástrojovZobraziť panel nástrojov pri prezeraní webu

Ak je políčko označené, horná lišta sa objavuje na vrchu stránky kedykoľvek ste prihlásený. Ak označené nie je, panel nástrojov zostáva ukrytý.

Aby sa zmeny uložili, nezabudnite naspodku stránky kliknúť na tlačidlo Upraviť profil. Nájdete ho po zrolovaní naspodok stránky.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here