Home Blog

Black Friday 2022: kupóny a zľavy vo WordPress

Získajte výhodne obľúbené WordPress šablóny a pluginy. Black Friday je najlepší čas na nákup prémiových produktov - najväčšie zľavy cez rok.

Čo je to CDN (a ako funguje)?

Vlastníte svoj vlastný web a aj napriek vysokému výkonu vášho webhostingu sa stále načítava niektorým užívateľom pomaly?  V takom prípade môže ísť problém s ich...

Doména (a hosting) bez reklám: Čo to vlastne znamená a ako...

Svet domén a hostingových služieb ja naozaj široký.  Niektorí poskytovatelia domén vám pomôžu registrovať vašu doménu aj úplne zadarmo … iní zas za určitý poplatok.  Pri...

Čo je to email hosting a ako vybrať ten správny? 

Email hosting je jednou zo základných zložiek, ktoré skratka pri novom (alebo už prebiehajúcom) biznise potrebujete. Či už ide len o firemnú komunikáciu alebo veľké...

Mentortools – nástroj na tvorbu online akadémie (Predstavenie)

Predstavenie nástroja Mentortools na tvorbu online akadémie pre vaše digitálne produkty – jeho výhody, cena, prehľad funkcií.

Recenzia Canva: Oplatí sa používať tento online nástroj?

Či už vlastníte jednoduchý blog alebo komplexný e-shop, v určitom bode budete jednoducho potrebovať grafický nástroj pre tvorbu a spravovanie obrázkov, ilustrácii a iných...

Čo je to hosting a doména (a k čomu ich potrebujeme)?

Hosting a doména - dve neoddeliteľné veci, ktoré pre existenciu webu jednoducho potrebujete.  Obe zložky sú pomerne komplexnými témami, o ktorých by sa dalo hovoriť...

Webhosting zadarmo: Kedy sa oplatí (a kedy nie)? 

Hosting je alfou a omegou, bez ktorého skrátka žiaden web nebude existovať.  Inými slovami - pre existenciu web stránok potrebujete nájsť priestor, kde budú reálne...

Registrácia domény: Ako si kúpiť doménu? 

Potrebujete si zaregistrovať doménu pre váš web ale neviete ako na to?  Registrácia domén nie je žiadna zložitá vec - na druhej strane však v...

Voľné domény: Ako overiť dostupnosť domény?

Našli ste si vysnívaný názov pre vašu doménu a už si predstavujete e-shop plný produktov s vašou značkou navrchu?  V takom prípade ešte trochu spomaľte...

Vlastník domény: Ako zistiť komu patrí doména?

Našli ste zaujímavú doménu ale neviete zistiť jej vlastníka? Prečítajte si môj článok, v ktorom sa dozviete ako zistiť komu patrí doména!

Čo je to ecommerce? Aké sú najlepšie ecommerce riešenia?

Čo to presne ecommerce je, aké typy e-commerce podnikania existujú a ktoré sú najlepšie e-commerce riešenia pre online podnikanie.

SEO nástroje: Top 40 nástrojov pre optimalizáciu vášho webu

SEO nástroje sú nevyhnutnou súčasťou každého webu, ktorý chce optimalizovať svoje stránky pre Google. Zistite, ktoré nástroje sú tie najpopulárnejšie!

Čo je to VPS a ako funguje? Ktoré sú najlepšie VPS?

VPS je hostingová služba, ktorá rozdeľuje server na niekoľko virtuálnych serverov. Zistite, ktoré sú najlepšie VPS na trhu!

Čo je to VPN a ako funguje? Ktoré sú najlepšie VPN?

VPN je služba, ktorá umožňuje svojim užívateľom surfovať po internete bezpečne a anonymne. Prečítaj si ako funguje a ktoré VPN sú najlepšie!

Čo sú to platobné brány a ako fungujú? Ktoré sú najlepšie?

Platobné brány umožňujú zákazníkom na e-shopoch nakupovať rýchlo a pohodlne z domova. Prečítajte si ako fungujú a ktoré brány sú najlepšie!

Ako si založiť vlastný eshop – jednoduchý návod

Chceli by ste si založiť vlastný eshop ale neviete ako na to? Prečítajte si môj podrobný návod o zakladaní internetového obchodu!

Tvorba eshopu: Jednoduchý návod pre úplných začiatočníkov

Tvorba eshopu nemusí byť jadrová fyzika. Prečítajte si náš jednoduchý návod pre vytvorenie e-shopu, ktorý zvládne aj úplný začiatočník!

Eshop na mieru: Oplatí sa vytvárať web podľa vašich predstáv?

Eshop na mieru je web, ktorý bol vytvorený na základe vašich požiadaviek a predstáv. Prečítajte si aké sú jeho klady a zápory.

Eshop na predaj – na čo si dať pozor pri kúpe...

Prezeráte si určitý eshop na predaj a premýšľate nad jeho kúpou? Alebo naopak zvažujete predaj eshopu? Prečitajte si naše tipy.

Eshop zadarmo – kde si ho založiť? Oplatí sa?

Čo presne je eshop zadarmo? Aké sú jeho výhody a nevýhody? Ktorí poskytovatelia internetových obchodov ponúkajú bezplatné verzie?

Eshopy na prenájom – ktoré sú najlepšie? (Zoznam)

Zoznam tých najlepších eshopov na prenájom vrátane predstavenia ich funkcií. Ktorý bude najvhodnejší pre vaše podnikanie?

Upgates – moderný e-shop na prenájom (Recenzia)

Prečítajte si túto recenziu o e-commerce riešení Upgates a dozviete sa, čo všetko v sebe ukrýva a ako si v ňom vytvoriť vlastný eshop.

Shoptet – je naozaj jednotka na trhu? (Recenzia)

Recenzia platformy Shoptet, v ktorej som detailne rozobral čo presne Shoptet je, čo všetko vám dokáže ponúknuť ako aj jeho klady a zápory.

WP Rocket – návod na zrýchlenie web stránky

Návod a tipy na nastavenie pluginu WP Rocket, pomocou ktorého dokážete viditeľne zrýchliť vašu WordPress stránku.

Najlepšie nástroje na email marketing

Predstavenie najlepších českých aj zahraničných nástrojov na email marketing - ich jednotlivé funkcie, cena a využitie.

Collabim – najpoužívanejší SEO nástroj v ČR a SR (Recenzia)

Collabim je nástroj pre vyhľadávanie a analýzu kľúčových slov, linkbuilding ako i on-page SEO. Prečítajte si recenziu tohto nástroja.

Shoperia: Nový moderný systém na prenájom e-shopov

Predstavenie novej platformy Shoperia na prenájom e-shopov - jej výhody, tarify, prehľad funkcií, ukážka administrácie a vzhľadu eshopu.

SmartEmailing – český nástroj pre e-mail marketing (Recenzia)

Podrobná recenzia a moje skúsenosti s nástrojom SmartEmailing a návod, ako s jeho pomocou jednoducho začať e-mail marketing.

FAPI – jednoduchý objednávkový formulár (Recenzia)

Podrobná recenzia a moje skúsenosti s predajným nástrojom FAPI a návod, ako s jeho pomocou jednoducho začať predávať online.

WordCamp Praha 2022 Live – interaktívne stretnutie

Tohtoročná konferencia venovaná WordPressu prebehne v sobotu 26. februára 2022 ako interaktívne stretnutie opäť v online prostredí.

IT LEARNING – kurzy, školenia a semináre (Predstavenie)

IT LEARNING SLOVAKIA - všetky podstatné informácie na jednom mieste: predstavenie, druhy kurzov, cena, kurzy pre WordPress + zľava.

Ako na preklady šablón a pluginov vo WordPress (Návod)

Kompletný návod na preklady textov šablón a pluginov vo WordPress cez plugin Loco Translate. Vysvetlenie ako preklady vo WordPress fungujú.

Kniha Tvorba zarábajúceho webu (Recenzia + Zľava)

V tejto recenzii knihy Tvorba zarábajúceho webu krok za krokom sa dozviete všetky podstatné informácie. Bonus: zľavový kupón pre čitateľov.

Yoast SEO podporuje už aj slovenčinu

Výborná správa pre používateľov obľúbeného pluginu Yoast SEO - tento plugin od najnovšej verzie 16.8 podporuje pri analýze už aj slovenčinu.

Je Shopify najlepšie riešenie pre eshop? (Recenzia)

Podrobná recenzia a moje skúsenosti so službou Shopify a návod, ako si s jeho pomocou rýchlo vytvoriť vlastný eshop.

Vytvorte si profesionálny eshop cez Webareal (Recenzia)

Podrobná recenzia a moje skúsenosti so službou Webareal a návod, ako si s jeho pomocou rýchlo vytvoriť vlastný eshop.

Rýchle spustenie obchodu s Eshop-rychlo (Recenzia)

Podrobná recenzia a moje skúsenosti so službou Eshop-rýchlo a návod, ako si s jeho pomocou rýchlo vytvoriť vlastný eshop.

10 reálnych spôsobov ako zarobiť na internete

Internet je ako svet neobmedzených možností. Skrýva sa tu aj mnoho reálnych možností pre tých, ktorí si chcú zarobiť na internete.

Prečo potrebujeme web stránku? Tu je 17 dôvodov

Prečo potrebujeme web stránku? Potrebujeme ju vôbec? Zhrnul som pre vás 17 dôvodov, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa.

Ako si správne vybrať dodávateľa web stránky?

Výber správneho dodávateľa na tvorbu web stránky môže byť pre ľudí a firmy mätúci, najmä pokiaľ s ním nemajú praktické skúsenosti.

4 top webdizajn trendy, ktoré ma zaujali

Plánujete redizajnovať váš web alebo spraviť nový? Pozrite si tieto 4 webdizajn trendy, ktoré ma zaujali pri tvorbe stránok.

Nový vietor do plachiet WP.sk

Po dvanástich rokoch odovzdávam portál WP.sk do rúk Vlada Juroška. Vlado zdieľa moju vášeň pre WordPress a vždy sa teším, keď sa s ním...

WordCamp Praha 2021 – najväčšia online konferencia v ČR a SK...

WordCamp Praha je najväčšia konferencia o WordPress v ČR a tentoraz aj SK. Tohtoročný 8. ročník sa bude konať online 27. februára 2021.

Bluehost – hosting odporúčaný WordPress komunitou (Recenzia)

Všetky podstatné informácie o Bluehost pokope: poskytované služby, parametre hostingu, moje skúsenosti + zľavový kupón pre čitateľov.

WEDOS – najpredávanejší hosting v Českej republike (Recenzia)

Všetky podstatné informácie o WEDOS pokope: poskytované služby, parametre hostingu, moje skúsenosti + zľavový kupón pre čitateľov.

WebSupport – najpoužívanejší hosting na Slovensku (Recenzia)

Všetky podstatné informácie o WebSupport pokope: poskytované služby, parametre hostingu, moje skúsenosti + zľavový kupón pre čitateľov.

IONOS – najväčšia hostingová spoločnosť v Európe (Predstavenie)

Všetky podstatné informácie o hostingu IONOS.sk pokope: poskytované služby, parametre hostingu, VPS, SSL, domény a firemné aplikácie.

HostCreators – úplne iný webhosting (Predstavenie)

Všetky podstatné informácie o slovenskom hostingu HostCreators pokope: poskytované služby, parametre hostingu + zľavový kupón pre čitateľov.

Čo má spoločné Picasso a WordCamp Košice 2020?

Vďaka konferencii WordCamp Košice 2020 máš možnosť získať vedomosti a zručnosti o používaní a škálovaní systému WordPress a spoznať komunitu.

Najlepšie WordPress šablóny (platené aj zadarmo)

Zoznam, kde nájdete najlepšie a najobľúbenejšie WordPress šablóny - platené aj zadarmo, štýlové, minimalistické a aj pre eshop.

Hľadáme nových editorov prekladu

Hľadáme nových editorov prekladu pre najpoužívanejšie WordPress pluginy. Napríklad Yoast SEO, WooCommerce, Jetpack, WP Super Cache a ďalšie. Tieto pluginy používajú tisíce slovenských webov,...

Ako na eshop cez WordPress (kompletný návod)

Spravte si eshop vo WordPress a začnite zarábať už dnes. Ukážeme si, ako si ho môžete rýchlo a jednoducho spraviť cez plugin WooCommerce.

Ako si vytvoriť web stránku rýchlo, lacno a bez programovania

Jednoduchý návod krok za krokom, ako si vytvoriť web stránku ľahko, rýchlo a kvalitne. Vhodné aj pre začiatočníka bez technických znalostí.

Príďte na WordCamp Praha 2020 – najväčšiu konferenciu v ČR (nielen)...

Zaujímate sa o webové stránky, marketing, alebo tvorbu obsahu? Radi sa vzdelávate? Potom by vám nemal ujsť februárový WordCamp Praha 2020.

iDoklad: recenzia a moje skúsenosti s týmto nástrojom

Podrobná recenzia a moje skúsenosti s online nástrojom iDoklad na jednoduchú tvorbu faktúr. Dozviete sa aj výhody, nevýhody a cenu iDoklad.

SuperFaktúra: recenzia a moje skúsenosti s týmto nástrojom

Podrobná recenzia a moje skúsenosti s online nástrojom SuperFaktúra na jednoduchú tvorbu faktúr. Dozviete sa aj jej výhody, nevýhody a cenu.

Nástroje na tvorbu webstránky – top 13

Najlepšie nástroje na tvorbu webstránky, pomocou ktorých zvládne jej vytvorenie za pár minút aj začiatočník bez znalostí programovania.

Wix: recenzia a moje skúsenosti s týmto nástrojom

Recenzia a moje skúsenosti s nástrojom Wix + návod, ako si s ním jednoducho a bez programovania vytvoriť web stránku alebo blog zadarmo.

Vlastná webstránka od WebSupport – recenzia + návod

Vyklikajte si web za pár minút. Vlastná webstránka od WebSupport je nástroj na vytvorenie stránky bez znalostí programovania.

Kde nájsť obrázky zadarmo pre web – najlepšie fotobanky

Ak vlastníte web stránku, viete, že získať kvalitné obrázky zadarmo nie je jednoduché. Pripravil som preto pre vás tento zoznam fotobánk.

MioWeb: recenzia a moje skúsenosti s týmto nástrojom

Podrobná recenzia a moje skúsenosti s nástrojom MioWeb + návod, ako si s ním jednoducho a bez programovania vytvoriť web stránku alebo blog.

Predstavenie hostingu Webglobe – Yegon (WY.sk)

Všetky podstatné informácie o hostingu Webglobe-Yegon pokope: poskytované služby, parametre hostingu + zľavový kupón pre čitateľov.

Recenzia: Oplatí sa použiť Webnode na tvorbu web stránky?

Podrobná recenzia a moje skúsenosti s nástrojom Webnode + návod, ako si s ním jednoducho a bez programovania vytvoriť web stránku.

WordCamp Brno 2019 už túto sobotu!

Informácie o konferencii WordCamp Brno 2019: dátum a miesto konania, program prednášok, workshopy, contributor day + zľava 50%.

Beaver Builder – recenzia tohto zaujímavého WordPress builderu

Recenzia obľúbeného WordPress builderu Beaver Builder. Ukážeme si, čo všetko dokáže, jeho výhody, nevýhody a moje skúsenosti s ním.

Úzko zamerané vs. multifunkčné šablóny – výhody a nevýhody

Vysvetlím rozdiely medzi šablónami zameranými na konkrétnu oblasť (niku) a multifunkčnými (viacúčelovými) šablónami a ich výhody a nevýhody.

12 dôvodov prečo prísť na WordCamp Bratislava 2019 + zľava

Spísal som dôvody, prečo prísť na konferenciu WordCamp Bratislava 2019, ktorá je určená všetkým fanúšikom redakčného systému WordPress.

Ako si vytvoriť kontaktný formulár vo WordPress

Návod krok za krokom ako si vo WordPress vytvoriť kontaktný formulár a vložiť ho na web-stránku cez plugin Contact Form by WPForms.

Čo je to Cron

Cron je program, ktorý beží cez operačný systém (napríklad na servri hostingu) a automatizovane spúšťa v nastavenom časovom intervale nejaký príkaz.

Elementor – obľúbený WordPress builder (Recenzia)

Recenzia obľúbeného WordPress builderu Elementor. Ukážeme si, čo všetko tento plugin dokáže, jeho výhody, nevýhody a moje skúsenosti s ním.

WordCamp Bratislava bude 12.10.2019

V sobotu 12. októbra sa uskutoční v priestoroch FIIT STU konferencia WordCamp Bratislava 2019, ktorá je určená všetkým fanúšikom redakčného systému WordPress.

Ako nastaviť SMTP na odosielanie emailov vo WordPress

Nefunguje vám posielanie emailov z vašej webstránky? Tento problém je možné vyriešiť nastavením SMTP vo WordPress. Ukážeme si ako na to.

Ako pridať Google Analytics vo WooCommerce

Potrebujete si pridať Google Analytics vo WooCommerce? Tieto štatistiky vám pomôžu zistiť dôležité informácie o vašom eshope.

Ako nainštalovať Google Analytics vo WordPress

Chcete poznať návštevnosť svojej stránky? Nainštalujte si Google Analytics do WordPress a sledujte štatistiky priamo z administrácie webu.

Spustenie webstránky: to najdôležitejšie, čo treba premyslieť

Spúšťate webstránku? V dnešnej dobe už nestačí len dať ju online. Mali by ste predtým premyslieť tieto kľúčové veci.

WordCamp Košice 2019 už túto sobotu!

Presne tak, #wcke2019 je už za dverami! V sobotu 11.mája sa všetci stretneme v budove Univerzitnej knižnice Technickej univerzity v Košiciach na ulici Boženy Němcovej...

Preložme spolu WordPress 5.2 do Slovenčiny

Pripoj sa k slovenskej komunite a pomôž s prekladom WordPress 5.2 do Slovenčiny. Vydanie WordPress 5.2 je naplánované na 30.4.2019. Pôjde o druhé hlavné vydanie roku...

Kedy bude WordCamp Bratislava 2019?

Viacerí sa pýtate kedy bude WordCamp Bratislava (WCBA). Tak odpovedáme. WordCamp Bratislava nebude... Aspoň nie teraz na jar. Dobrá správa je, že 11.5.2019 bude...

Návod ako pracovať s novým editorom Gutenberg

Od verzie WordPress 5.0 majú používatelia tohto CMS systému k dispozícii nový editor vytvárania obsahu webu. Pri tvorbe stránky využíva tzv. bloky. Jednotlivé bloky...

Výborné WordPress kurzy a školenia + zľava

Chcete sa naučiť pracovať s WordPress a WooCommerce? Odporúčam tieto kurzy. Zľava 5% exkluzívne pre čitateľov wp.sk.

Najčastejšie WordPress chyby a ich riešenie

Spísal som najčastejšie chyby vo WordPress. V návode spomínam aj konkrétne riešenia, ako ich opraviť a taktiež ako sa im vyhnúť do budúcna.

Ako zvýšiť bezpečnosť WordPress webu (návod)

Návod ako zvýšiť bezpečnosť vašej WordPress stránky, aby ste boli chránený pred škodlivým softvérom a hackermi. Zabezpečte si váš web.

WooCommerce návod pre začiatočníkov

Kompletný WooCommerce návod v slovenčine. Jednoduchý manuál ako si spraviť eshop určený pre začínajúcich aj pokročilých používateľov.

WooCommerce – vytváranie zliav

Pre WooCommerce je k dispozícii množstvo pluginov pre vytváranie zliav. Aby som vám uľahčil výber, urobil som tento malý výber.

Najlepšie WooCommerce pluginy pre každú situáciu

Hľadáte najlepšie WooCommerce pluginy pre váš eshop? Pozrite si môj zoznam obľúbených pluginov pre rôzne situácie.

Kategórie produktov vo WooCommerce

Produkty v e-shope môžete zoskupovať do kategórii. Kategórie produktov pridávate pomocou nástrojov na stránke pre pridanie nového produktu.

WooCommerce – priradenie značky k produktu

Značky slúžia pre lepšiu orientáciu zákazníkov. Potrebné nástroje pre priradenie značky k produktu nájdete na stránke pre pridanie produktu.

Ako pridať produkt vo WooCommerce

Ak chcete vo WooCommerce pridať nový produkt, kliknite na Pridať produkt nad zoznamom produktov. Otvorí sa stránka pre pridanie produktu.

WooCommerce — ako vložiť obrázok a galériu

WooCommerce umožňuje vytvorenie prehľadného internetového obchodu. Vložiť obrázok a galériu obrázkov k tovaru nie je zložité.

Platobné brány pre WooCommerce

Pre váš WooCommerce e-shop môžete použiť rôzne platobné brány. Pripravil som krátky výber tých najpoužívanejších, z ktorých môžete vyberať.
DIVI -> 10% ZĽAVA 🔖