7 najčastejších klamstiev o WordPress

Podľa štatistík fičí na WordPress 26% webstránok. Odhliadnuc od tejto informácie, ešte stále je tu množstvo ľudí, ktorí o WordPress vedia len veľmi málo, prípadne sú ich informácie skreslené. Na jednu stranu je to prirodzené, do uší sa nám toho dostáva veľa. Nie všetko, čo je na internete, je však pravda a tiež nie každá informácia, čo počujete je pravdivá. No a potom vznikajú všetky tie nedorozumenia.

Dala som dokopy najbežnejšie názory a výroky o WordPress, ktorá ľudia začuli, no patria presne do tej kolónky – nepravdivé.

1.WordPress je predsa len pre bloggerov

Toto je informácia o WordPress, ktorú  počujem snáď najčastejšie. Možno má svoje opodstatnenie. WordPress je CMS systém, na ktorom si môžete vytvoriť svoju webovú stránku bez toho, aby ste ovládali kódovacie jazyky. Jednoducho použijete témy,  šablóny, moduly a widgety … No dobre, až také jednoduché to samozrejme nie je. Trochu zručnosti a vedomostí k tomu predsalen budete potrebovať. Avšak, WordPress je veľmi flexibilný a ponúka množstvo naozaj veľmi pekných, už nakódovaných tém. Stačí si len vybrať. Bežný používateľ, ktorý priemerne ovláda internet a počítačové technológie si svoj WordPres blog dokáže vytvoriť bez väčších problémov alebo bez toho, aby pri jeho tvorbe strávil polovicu života a tisíc a jednu bezsennú noc. Avšak, na WordPress nefungujú iba blogy. Dokonca nie sú ani vo väčšine oproti iným druhom stránok. Na WordPress si môžete postaviť bežný web, e-shop, online magazín … Možností a kategórii je od výmyslu sveta.

blogger

2.WordPress nie je bezpečný

WordPress je bezpečný a aj to je jeden z dôvodov jeho popularity. Je to open source systém, čo znamená, že jeho kód je online k dispozícii. Útok zo strany Malware alebo DDOS je pri weboch bežný. Tieto útoky sa ale nedejú iba pri WordPress. Ak chcete mať stránku v bezpečí, existuje na to ešte jedna rada. Stačí, ak svoju webstránku dostatočne zabezpečíte a pravidelne ju budete aktualizovať na novú verziu. Iba silné heslo však nepostačí. Bude to chcieť trochu viac práce. Prečítajte si, čo všetko je potrebné k tomu, aby bola vaša WordPress stránka chránená.

security

3.WordPress je pre začiatočníkov

Často sa stretávam s názorom, že WordPress je vhodný najmä pre začiatočníkov, pretože pri práci s ním nemusíte poznať CSS, HTML alebo programovanie. To však nie je tak úplne pravda. WordPress je síce jednoduchý na používanie pre začiatočníkov, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s programovaním, no využívajú ho aj veľké firmy. Pri veľkom webe a webe, ktorý chcete na mieru sa však kódovaniu nevyhnete.

4.WordPress nepodporuje e-commerce

Nie je pravdou, že WordPress nespolupracuje s kreditnými kartami a platobnými bránami. Práve naopak, ponúka množstvo modulov, vďaka ktorým si môžete svoj e-shop vytvoriť a v pohode ho prevádzkovať. Najbežnejším je modul WooCommerce. Tak isto si môžete vybrať z viacerých možností platobných brán.

e-commerce

5.WordPress podpora je veľmi limitovaná

Stretla som sa s pár názormi ľudí, ktorí počuli, že keďže je WordPress zadarmo, nemôžu čakať žiadnu extra spoľahlivú podporu. Je pravdou, že WordPress je síce open source, avšak podporu poskytuje. Súčasťou WordPress je obrovská aktívna komunita dobrovoľníkov, ktorí pomáhajú s prekladom nových verzií, pracujú na moduloch, témach, odpovedajú na otázky na fórach a mnoho ďalších vecí. Tak isto je tu množstvo firiem, ktoré pracujú s WordPress a tiež vám radi pomôžu.

6.WordPress je zadarmo a jeho kvalita je nízka

WordPress nie je vyvíjaný malým tímom developerov. WordPress vyvíja celosvetová komunita, ktorá sa skladá z jednotlivcov, malých, ale aj väčších firiem. WordPress je stále o pár krokov vpred pred akýmkoľvek iným open source systémom. Očaril aj veľké spoločnosti ako napríklad CNN, Microsoft, Adobe, The New York Times a mnoho iných ďalších.

WordPress org temy

7.Väčšina WordPress stránok vyzerá podobne

Toto je ďalšia častá a mylná informácia. Tisícky tém, ktoré WordPress ponúka sú zadarmo. To však neznamená, že budú vyzerať rovnako. Každá téma je dostatočne prispôsobivá. WordPress ponúka aj takzvané premium témy, ktoré ponúka za symbolické ceny. Pri témach si môžete zmeniť farbu pozadia, pridať logo či inak svoju webovú stránku prispôsobiť .

S koľkými zo spomenutých tvrdení ste sa stretli vy? Poznáte ešte nejaké tvrdenie, ktoré som nespomenula? Podeľte sa s ním spolu s nami v komentároch 🙂

Ak sa ti naše články páčia, podpor nás prosím svojím hlasom v súťaži Bloger Roka 2015. Za hlasovanie získaš aj darček. Ďakujeme! 🙂

BR_2015_kruh

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

4 Komentáre

  1. Ja stavám stránky výlučne na WP a som nadmieru spokojný. Mám vo svojom portfóliu v podstate všetky typy webov a všetky fungujú na jednotku. WordPress je extrémne prispôsobivé a spoľahlivé CMS-sko.

  2. To nie su klamstva, ale chybne zavery ci nekvalifikovane informacie, jednym slovom by som to nazval „povery“. Klamstvo je nepravda, ktoru niekto tvrdi zamerne, toto sa povrava z dovodu neinformovanosti alebo skreslenej, neuplnej, povrchnej informovanosti.

  3. Vyraz „myty“ je u nas zauzivany preto, lebo je to kuchynsky preklad naozaj zauzivaneho anglickeho vyrazu „myths“, ktory znamena myty, baje, ale aj vymysly. Mýtus alebo báj je epický literárny útvar, v ktorom sa podáva ľudový výklad o jave či veci, ktorý/-á človeka nabáda k premýšľaniu a nie je samozrejmý/-á. Mýty sa sústreďujú na vnútorný vzťah s božstvami či „neznámom“. Takze (v nasom kontexte) to zjavne nie je dobry preklad a zostavaju nam „vymysly“, ktore mozeme este priliehavejsie vyjadrit terminom „povery“ (t.j. vymysly, ktore sa v znacnom rozsireni povravaju medzi ludmi).

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here