Ako pridať produkt vo WooCommerce

Ak chcete vo WooCommerce pridať nový produkt, kliknite na tlačidlo Pridať produkt navrchu stránky zoznamu produktov. Môžete tiež vybrať možnosť Produkty › Pridať nový v bočnom paneli menu administrácie stránky.

Ako pridať produkt vo WooCommerce

Pridanie produktu vo WooCommerce

Na stránke pre vloženie produktu máte k dispozícii niekoľko okien. Popíšeme si stručne, na čo slúžia. Niektorým z okien sa pre množstvo funkcií, ktoré ponúkajú, budem venovať aj v nasledujúcich článkoch.

WooCommerce pridanie produktu
Pridanie produktu

Pridať produkt – názov a popisy

Tieto okná vyplníte nasledovne:

Názov produktu — v prvom riadku stránky vyplníte názov produktu.

Dlhý popis produktu — do okna, ktoré sa nachádza hneď pod vloženým názvom produktu, vpíšete dlhý popis produktu. Dlhý popis produktu sa na stránke e-shopu zobrazí pod obrázkom produktu.

WooCommerce popisy produktu
Popisy produktu

Krátky popis — okrem dlhého popisu produktu, by mal mať tovar aj krátky popis. Pre pridanie krátkeho popisu produktu zrolujte po stránke až dole. Tento popis sa na stránke obchodu zobrazí vedľa obrázka tovaru.

woocommerce krátky popis produktu
Krátky popis produktu

Pri vkladaní dlhého aj krátkeho popisu produktu si môžete vybrať, v ktorom editore chcete pracovať. K dispozícii máte vizuálny a textový editor podobne ako pri vkladaní nového článku. Bližšie o práci v týchto editoroch píšem v článkoch Ako pracovať vo WordPress vizuálnom editore a Ako pracovať v textovom editore.

Údaje o produkte

Medzi oknami pre vloženie dlhého a krátkeho popisu produktu nájdete okno Údaje o produkte. Tu postupne nastavíte všetky údaje o produkte ako sú typ produktu, cena, daň, údaje pre riadenie skladových zásob, dopravy, prepojenie produktov a iné nastavenia.

WooCommerce údaje o produkte
Údaje o produkte

Medzi oknami pre vloženie dlhého a krátkeho popisu produktu nájdete okno Údaje o produkte. Tu postupne nastavíte všetky údaje o produkte ako sú typ produktu, cena, daň, údaje pre riadenie skladových zásob, dopravy, prepojenie produktov a iné nastavenia.

Všetky ich podrobne opisujem v ďalších článkoch, ktoré sa týkajú pridania produktu vo WooCommerce.

Publikovať

Na stránke Pridať produkt v pravom hornom rohu stránky nájdete okno publikovať. Funkcie v tomto okne sú podobné ako funkcie pre pridanie nového článku alebo stránky.

Nastavujete tu stav, viditeľnosť, publikovanie a viditeľnosť produktu v katalógu. V každom riadku máte možnosť nastavenia jednotlivých funkcií kliknutím na link Upraviť. Jednotlivé funkcie podrobnejšie opisujem v článku WooCommerce — pridanie produktu na stránku.

WooCommerce publikovanie nového produktu
Publikovanie nového produktu

Kategórie a značky

Všetky produkty vo vašom internetovom obchode môžete zatrieďovať do kategórií a priraďovať k nim značky. Kategórie a značky pomôžu lepšej orientácii zákazníkov v e-shope a pomôžu im tiež pri vyhľadávaní tovaru.

WooCommerce kategórie a značky produktu
Kategórie a značky produktu

Rozdiel medzi kategóriami a značkami je v tom, že kategórie môžu vytvárať hierarchiu. V hierarchii je medzi nimi istá väzba. Napríklad kategória tričká môže mať podkategóriu tričká s krátkym rukávom alebo dámske tričká a podobne.

Značky (alebo tagy) tiež popisujú produkt. Od kategórií sa líšia tým, že nemajú hierarchiu. Kategóriám a značkám sa budem tiež venovať v samostatných článkoch Kategórie produktov vo WooCommerce a Ako vo WooCommerce priradiť k produktom značky.

Obrázok a galéria produktu

Ku každému tovaru vo WooCommerce je vhodné vložiť obrázok. Pre lepší náhľad produktu, máte tiež možnosť vloženia galérie ďalších obrázkov. Obrázky k produktu sa vkladajú z knižnice médií. Postup je jednoduchý. Bližšie si ho popíšeme v článku ako k produktu vložiť obrázok a galériu obrázkov.

WooCommerce obrázok a galéria produktu
Pridanie obrázka a galérie produktu

Viac informácií nájdete v oficiálnej dokumentácii: docs.woocommerce.com

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

2 Komentáre

  1. Ahoj chcem sa spýtať, ak zákazník nemá špecifické kategórie produktov a je potrebné zaradiť produkty pod stránku obchod, ako to prosím ťa dosiahnem ? Ďakujem.

    • Ahoj, na stránke obchod by sa mali automaticky zobrazovať všetky publikované produkty nezávisle od toho či majú nejakú kategóriu. Ak ti to tak nefunguje, tak možno máš niekde vo WooCommerce alebo šablóne niečo inak nastavené.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here