WooCommerce — ako vložiť obrázok a galériu

WooCommerce umožňuje vytvorenie prehľadného internetového obchodu. Súčasťou prehľadného obchodu sú pravdaže aj obrázky. Vložiť obrázok a galériu obrázkov (product images and galleries) k tovaru nie je zložité. Vkladanie produktových fotografií popíšem krok za krokom. WooCommerce ako vložiť obrázok a galériu

Ako k produktu vložiť obrázok

Pre vloženie obrázku tovaru zrolujte na stránke pre pridanie nového produktu nižšie. Na pravej strane stránky v okne Obrázok produktu kliknite na link Nastaviť obrázok produktu.

WooCommerce obrázok a galéria produktu
Vloženie obrázka a galérie produktu

Link vás zavedie do knižnice médií na vašej stránke.

WooCommerce vloženie obrázka produktu
Vloženie obrázka produktu

Vyberte obrázok z knižnice médií alebo nahrajte nový z vášho pevného disku. Nezabudnite vyplniť pole Alt text. Alt text slúži vyhľadávačom. Použite výstižné pomenovanie alebo popis tovaru. Podrobnejšie o pridávaní obrázkov na stánku píšem v článku Ako pridať obrázok vo WordPresse.

Popis a titulok v e-shope zadávať nemusíte. Nakoniec kliknite na tlačidlo Nastaviť obrázok produktu v pravom dolnom rohu okna.

WooCommerce obrázok produktu
Vložený obrázok produktu

Po vložení môžete obrázok tovaru zmazať kliknutím na link Odstrániť obrázok produktu. Ak ho chcete upravovať, kliknite na obrázok.

Obrázok, ktorý ste pridali k tovaru sa bude zobrazovať na stránke e-shopu ako aj v zozname produktov vo vyhľadávaní alebo v administrácii stránky.

Ako k produktu pridať galériu obrázkov

WooCommerce galéria produktu
Produkt s galériou obrázkov

Pre lepší náhľad produktu, prípadne jeho variantov sa dá vo WooCommerce vytvoriť ku konkrétnemu tovaru aj galéria obrázkov. Obrázky galérie sa zobrazia v e-shope pod hlavným obrázkom. Galériu pridáte kliknutím na odkaz Pridať obrázky galérie produktu v okne Galéria produktu.

WooCommerce vloženie galérie produktu
Vloženie galérie produktu

Otvorí sa vám okno knižnice médií. Vyberte obrázky, ktoré chcete vložiť do galérie. Nemusíte ich vkladať po jednom. Ak podržíte shift, môžete kliknúť na viacero obrázkov. Všetky zakliknuté obrázky vložíte do galérie. Galériu vytvoríte kliknutím na tlačidlo Pridať do galérie.

WooCommerce galéria produktu
Úprava galérie produktu

Poradie obrázkov v galérii môžete ľubovoľne meniť použitím funkcie drag&drop. Obrázky tu tiež môžete vymazať kliknutím na krížik, ktorý sa objaví, keď prejdete kurzorom na konkrétny obrázok v galérii.

Viac informácií nájdete v oficiálnej dokumentácii: docs.woocommerce.com

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here