Čo je to aktualizácia

Čo je to aktualizáciaPravidelne, zväčša v rozmedzí niekoľkých týždňov, sú vydávané nové aktualizácie (updates) pluginov aj WordPressu.

Aktualizácia obsahuje opravy prípadných chýb a nové funkcie.

Je tiež dôležitá pre bezpečnosť vašej stránky. Menšie aktualizácie sa nainštalujú automaticky. Väčšie je potrebné vykonať manuálne.

Aktualizácia — postup

Upozornenie na dostupné aktualizácie pre WordPress alebo niektorý z pluginov, ktoré používate, nájdete v administrácii stránky. Zoznam dostupných aktualizácií sa nachádza pod možnosťou Nástenka › Aktualizácie. Informácie o aktualizáciách nájdete tiež v toolbare navrchu stránky. Číslo vedľa ikonky aktualizácie toolbar vás informuje o počte dostupných aktualizácií.

zoznam aktualizácií
Zoznam aktualizácií

Na stránke aktualizácií sú zobrazené informácie o potrebe aktualizovania WordPressu, pluginov aj témy, ktorú používate. Aktualizácie pre pluginy nájdete okrem toho pod možnosťou Pluginy v administrácii stránky.

Pred začiatkom aktualizácie odporúčam zálohovať stránku. Samotnú aktualizáciu vykonáte kliknutím na príslušné tlačidlo. Pre aktualizáciu WordPressu je to tlačidlo Preinštalovať teraz.

Pre aktualizáciu pluginu zaškrtnite políčko vedľa jeho názvu. Potom kliknite na tlačidlo Aktualizovať pluginy. Pre aktualizáciu témy zakliknite políčko vedľa jej názvu a kliknite na Aktualizovať témy.

Aktualizácia témy
Aktualizácia témy

Po dokončení skontrolujte fungovanie stránky.

Možné problémy

Ak ste menili vzhľad alebo funkcionalitu vašej WordPress témy, je možné, že vami vykonané zmeny sa po aktualizácii stratili. Aby ste v budúcnosti obišli tento problém, pre tieto zmeny a doplnenie potrebných funkcií a dizajnu nainštalujte vhodnú child theme. Ak používate child theme, tak všetky zmeny vo vašej téme po jej aktualizácii zostanú.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here