WordPress 4.6 „Pepper“

11

WordPress verzia 4.6, ktorá nesie názov „Pepper“, je k dispozícii na stiahnutie a aktualizáciu. Inšpiráciou pre tento názov je jazzový saxofonista Park Frederick „Pepper“ Adams III.

S novou verziou prichádza aj značná zmena v slovenskom preklade. Anglické slovo „plugin“ sme doteraz prekladali ako „modul“. Po novom budeme v preklade používať slovo „plugin“.

Okrem mnohých vylepšení na úrovni zdrojového kódu pribudli tieto nové funkcie:

Zjednodušené aktualizácie

Počas aktualizácie, inštalácie, či vymazávania pluginov alebo tém po novom zostávate na tej istej stránke.

Natívne fonty

Admin rozhranie WordPress teraz využíva fonty, ktoré sú vo vašom počítači. Vďaka tomu sa načítavajú rýchlejšie a umožňujú vám cítiť sa ako doma na akomkoľvek zariadení.

Vylepšenia editora

Kontrola odkazov pri ich pridávaní a vylepšené automatické ukladanie a obnovenie.

Ak omylom pridáte nefunkčný odkaz, WordPress vás na to automaticky upozorní.
Počas písania sa obsah automaticky ukladá. Obnovenie obsahu je teraz ešte jednoduchšie.
🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

11 Komentáre

  1. Takze to bude aj spravny preklad. Skratene moze byt len „modul“ alebo „WP modul“. A my, ktori sme zvyknuti na povodnu anglicku terminologiu, budeme nadalej pouzivat „plugin“, resp. „WP plugin“, aby nam bolo jasne, co mame na mysli 🙂 Pre neanglictinarov by to ale predsa len mal byt modul, aby aj im bolo jasne, o com sa hovori. Zaver: v hovorenom prejave bude aj tak kazdy hovorit po svojom, a v pisomnom prejave pouzivajme vzdy oboje zaroven: slovensku verziu ako prvu a v zatvorke anglicku, napr.: … predstavujeme vam novy WP modul (plugin), ktory umoznuje…

    • Preklad je to správny, no aby nedochádzalo k nedorozumeniam a aby sme nemuseli uvádzať v zátvorke anglickú verziu, čo by bolo nepraktické, tak sme sa rozhodli prebrať slovo „plugin“ z angličtiny. V hovorenom prejave (aj aj pri vyhľadávaní) sa používa opeľa viac ako slovenský preklad „modul“.
      Pred desiatimi rokmi, keď vznikol preklad, bolo menej časté preberať slová z angličtiny. V súčasnosti si myslím, že aj neangličtinári poznajú a používajú veľa slov prebraných z angličtiny.

    • Peter, ked ste mali 10 rokov zauzivane „modul“, nemali ste sa uz vracat naspat ku „plugin“. Keby ste boli od zaciatku pouzivali plugin a neprekladali to, tak je to OK. Ale takato zmena hore-dole je blbost.

  2. Dnes som aktualizovala WP na 4.6 a zmizol mi plugin NEXTGEN GALLERY. Prosím, potrebujem ho späť, súrne! Nepomáha nová inštalácia, píše, že priečinky existujú. Rovnaký problém som našla ako otázku pred dvomi dňami na jednom fóre, no riešenie mi nie je jasné.

  3. preskocim zbytocnu debatu a hlavne strasne tupu debatu o moduloch/pluginoch… dakujeme peter za vsetko a najma ze sa tu znova objavuju normalne a podstatne clanky o wordpresse… je to velmi prijemne osviezenie po vsetkych tych top 10 a naj 10 a brutal 10 blbostiach… este raz dakujem a myslim ze za vsetkych…

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here