WooCommerce – priradenie značky k produktu

Potrebné nástroje pre priradenie značky k produktu (tag) nájdete na stránke pre pridanie nového produktu v administrácii vášho WooCommerce e-shopu. Značky priraďujete k výrobkom pre lepšiu orientáciu zákazníkov v e-shope.

WooCommerce - priradenie značky k produktu

Značky zoskupujú podobný tovar, resp. popisujú ho. Pri jednom produkte môže byť aj viac značiek (alebo tagov). Tagy na rozdiel od kategórií však nevytvárajú žiadnu hierarchiu. Rozdiel medzi kategóriami a značkami som vysvetlil v úvodnom článku o pridaní nového produktu na stránky e-shopu: Ako pridať nový produkt.

Priradenie značky k produktu

Konkrétnu značku priradíte k tovaru na stránke pre pridanie nového produktu. V pravej časti stránky nájdite okno Značky produktu. Môžete vybrať z tagov, ktoré už máte vytvorené kliknutím na link Vyberte si z najpoužívanejších tagov, alebo vytvoriť nové tagy.

WooCommerce značky tagy produktu
Značky produktu

Vytvorenie novej značky produktu na stránke produktu

Novú značku vytvoríte tak, že do prázdneho poľa v okne Značky produktu napíšete názov značky. Môžete napísať aj viacero názvov nových značiek naraz. Jednotlivé značky oddeľte čiarkami. Nakoniec kliknite na tlačidlo Pridať.

WooCommerce odstránenie značky tagu
Odstránenie značky produktu

Ak chcete odstrániť konkrétnu značku, kliknite na krížik pri jej názve.

Vytvorenie značky na stránke zoznamu značiek produktov

Tagy môžete vytvárať aj na stránke zoznamu tagov. V administrácii e-shopu vyberte možnosť Produkty › Značky. Na tejto stránke nájdete zoznam značiek. Tu vytvoríte nové značky a tiež môžete spravovať existujúce značky.

WooCommerce značky tagy produktov
Zoznam a vytvorenie značiek produktov

Vytvorenie novej značky produktov

Názov — pre vytvorenie novej značky vyplňte toto pole.
Slug — toto okno vypĺňať nemusíte. Slug sa používa pri vytvorení URL značky. WooCommerce ho vytvorí za vás.
Popis — slúži pre popis značky. Popis zobrazujú iba niektoré WordPress témy.

Proces vytvorenia novej značky dokončíte kliknutím na tlačidlo Pridať novú značku.

Zoznam značiek

Na pravej strane obrazovky vidíte zoznam vašich značiek v abecednom poradí. V zozname môžete vyhľadať konkrétny tag alebo použiť hromadné akcie pre vymazanie vybraných tagov. Pri každej značke máte zobrazený počet produktov, ku ktorým je značka priradená.

WooCommerce značky tagy zobrazenie
Zobrazenie produktov

Keď prejdete kurzorom po názve konkrétnej značky vo WooCommerce, zobrazia sa vám linky pre úpravu, rýchlu úpravu, zmazanie a zobrazenie značky. Link pre zobrazenie slúži na zobrazenie zoznamu produktov, ku ktorým je priradená konkrétna značka na vašej stránke.

Viac informácií nájdete v oficiálnej dokumentácii: docs.woocommerce.com

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

2 Komentáre

  1. Dobrý deň, radi by sme sa opýtali, v menu máme značky ako názov a pod nimi priradené konkrétne značky. Chceli by sme aby keď kliknete v menu na značky, sa zobrazili aj všetky značky, ale nevieme ako to nastaviť. Teraz keď sa klikne na značky, napíše tam, že nie sú žiadne. Musíte si proste vybrať konkrétnu značku. Neviete nám s tým, prosíme, poradiť?…Ďakujeme

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here