Hľadáme nových členov tímu WordCamp Bratislava

Po úspešnom WordCampe, ktorý bol nedávno v Žiline, začíname plánovať komunitné podujatia na rok 2017. Vyzerá to tak, že budúci rok pribudne na Slovensku nový WordCamp v Košiciach a určite sa môžete tešiť na ďalší ročník WordCampu v Žiline. No najbližší a pravdepodobne aj najväčší bude WordCamp Bratislava 2017.

WordCampy na Slovensku organizujeme od roku 2012. V tíme organizátorov sa vystriedalo už viac ako 30 ľudí. Ako každý rok, niekto z tímu odíde a niekto nový príde. V týchto dňoch vytvárame tím pre WordCamp Bratislava 2017, ktorý bude pravdepodobne ako predchádzajúce roky niekedy v druhej polovici apríla.

Hľadáme ľudí, ktorí majú radi WordPress a chcú pomôcť šíriť WordPress a jeho hodnoty ďalej. Nepotrebuješ vedieť programovať, ani mať žiadne špeciálne schopnosti. Stačí mať čas a chuť.

Tím organizátorov WordCamp Bratislava 2016

Čo zvykneme robiť ako organizátori WordCamp?

Hľadáme vhodné priestory a termín, komunikujeme s dodávateľmi (miesto, catering, ozvučenie, print), s rečníkmi, so sponzormi a s účastníkmi. Pripravujeme program, afterpárty a večeru pre rečníkov, sponzorov a tím. Koordinujeme dobrovoľníkov, zabezpečujeme registráciu, techniku, wifi, dostatok dobrej kávy a dobrú náladu. 😉

V podstate skoro všetko pozostáva z týchto hlavných aktivít: emailovanie, telefonovanie, písanie textov a stretávanie sa.

Tieto aktivity obvykle nezaberú viac ako 1-2 hodiny týždenne. Samozrejme, čím bližšie k podujatiu, tým sa aktivita zintenzívňuje.

Obvykle sa stretávama na pravidelných týždenných alebo dvojtýždenných stretnutiach, či už osobne alebo cez Skype.

Ak máš záujem, napíš nám na wordcamp (zavináč) wp (bodka) sk

Katka
Karol
Tomáš

The following two tabs change content below.

Peter Nemčok

umožňovateľ at Webikon
Zakladateľ komunitného portálu WordPress Slovensko a líder v slobodnej firme Webikon. S WordPress pracuje od roku 2007 a od roku 2008 je hlavným validátorom slovenského prekladu WordPress. Organizuje WordPress meetupy, WordCamp Slovensko a WordCamp Europe.

Jeden komentár

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.