Kto je to Matt Mullenweg

Kto je to Matt MullenwegMatt Mullenweg je známy americký online podnikateľ. Je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Automattic.

Najznámejší je pre jeho spoluúčasť na vývoji WordPress CMS.

Matt Mullenweg a prvá verzia WordPress

Narodil sa 11. Januára 1984 v Houstone. Ako študent na univerzite v Houstone si všimol, že blogový systém b2/cafelog bol prepustený pod voľne dostupnú licenciu GNU General Public License.

Na kódovej základni tohto blogového systému začal vyvíjať nový systém. O niečo neskôr sa k nemu pripojil Mike Little. Títo dvaja vývojári potom spolu vytvorili prvú verziu WordPress.

V tom čase zdražel Movable Type — populárny blogový systém, a tak užívatelia začali hľadať niečo nové. Mnohí z nich vyskúšali práve WordPress. Verzia WordPress 1.5, ktorá bola vydaná vo februári 2005 už mala viac než 900 000 stiahnutí.

Matt a Automattic

Matt Mullenweg pracoval od októbra 2004 v spoločnosti CNET. Tu pomáhal prevádzkovať stránky postavené na WordPresse. V októbri 2005 začal pracovať na plný úväzok pre WordPress.

V tomto roku uvidel svetlo sveta aj plugin Akismet a na konci roka 2005 bola založená spoločnosť Automattic. V januári 2014 sa Matt Mullenweg stal generálnym riaditeľom spoločnosti Automattic.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here