Čo sú to shortkódy

Čo sú to shortkodyShortkódy (shortcode) sú kódy , ktoré uľahčujú prácu pri vytváraní obsahu stránok a článkov. Používajú sa pri práci v textovom editore.

Keď tieto kódy zapíšete v textovom editore, vyzerajú ako text. Na stránke sú však nahradené obsahom stránky.

Shortkódy rozširujú obsah stránky o nové funkcie. Rozoznáte ich pomocou zátvoriek, v ktorých sú zapísané. Pomocou shortkódov môžete vkladať audio, titulok, vložený obsah, galériu obrázkov, video alebo playlist.

Ako vyzerajú shortkódy pre galériu obrázkov

Shortkód pre galériu obrázkov bude vyzerať takto:

[ gallery columns=“4″ size=“medium“ ids=“117,116,119,118″]

Týmto spôsobom vložíte galériu obrázkov s identifikačnými číslami 117, 116, 119 a 118. Táto galéria bude mať štyri stĺpce a bude zobrazovať obrázky v strednej veľkosti. Rovnakú galériu vytvoríte aj kliknutím na tlačidlo Pridať súbor a v ľavom stĺpci okna, ktoré sa vám otvorí vyberiete Vytvoriť galériu.

Viac info o shortcodes nájdete na: codex.wordpress.org.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

2 Komentáre

  1. Este by mi pomohol nejaky jednoduchy sposob, ako zisti id tych obrazkov ktore tam chcem mat. Ale hlavne aby to bolo jednoduche pre editora.

    • Ide obrázka sa je vidieť napríklad v url adrese obrázka, keď sa otvorí v multimédiách. Najjednoduchšie pre editora je podľa mňa galériu vytvárať kliknutím na tlačidlo Pridať súbor a v ľavom stĺpci okna, ktoré sa otvorí vybrať Vytvoriť galériu.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here